Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#461 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 24 październik 2014 - 19:57

Dopłaty 2015

A koniczyna, lucerna, soja? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 01:33
  •  

#462 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 październik 2014 - 20:30

Dopłaty 2015

Tak xemit ten sam dom tylko ceny inne :)

ale za to garaz w sam raz na rower i kosiarke do trawy (nie mylic z rotacyjna)

:D

#463 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 24 październik 2014 - 20:41

Dopłaty 2015

Chłop złożoną naturę ma. Wiec gdy kupi  hektar roli za 80 tys. zł to wpierw będzie czekał aż wartość wzrośnie. Przy wspomnianej cenie długo będzie czekał. A kiedy już podrożeje to nie sprzeda bo będzie uważał ,że jeszcze wzrośnie. Znów będzie czekał długo. I w końcu kiedy cena spadnie do 40 tys. zł za ha , czekał będzie dalej , aż mu się życie  zresetuje.

W koło pełno ofert za 15-20 tys. zł za ha  ale ktoś postanowił płacić 80 i wzorem tego kogoś nie można być gorszym. Jeśli zakup gruntu nie zrekompensuje się w 8-10 lat  z dopłat i produkcji , to nie ma sensu inwestowania . Życie zbyt krótkie jest.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 24 październik 2014 - 20:56

Dopłaty 2015

Ereksio, inwestycja z 10-letnim (teoretycznym, bo koszty produkcji) zwrotem, ma (wątpliwy) sens tylko w przypadku innych źródeł dochodu, pozwalających na olanie tego typu inwestycji.

Twój nick - to od Reksia, czy skrót od - ew. erekcja?

#465 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 24 październik 2014 - 21:13

Dopłaty 2015

xemit nie wiem czy ten dom to efekt twojej działalności czy może któregoś z sąsiadów ale na temat tej inwestycji dużo mówią te ogłoszenia. ogłoszenia wiszą już ponad 2,5 roku i cena spadła z 270 na 180 TPLN. zakładając że ten ktoś wydał na działkę 40 tysiaków i stan surowy otwarty kosztował go ok 100 TPLN to zarobek będzie z tego jako taki pod warunkiem że za tą cenę jeszcze ktoś to zechce kupić. a na zakup i budowę pewnie kredyt wzięty i raty spłacać trzeba....dla mnie to żaden interes 

#466 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 24 październik 2014 - 21:22

Dopłaty 2015

zwykły nie chłop kupuje teraz gruntów tylko właściciel ziemski, chłop te se może pomarzyć o dokupieniu ziemi jak o locie w kosmos a czy ceny ziemi spadną to raczej wątpliwe - chyba, że się UE wyłoży ale to musiałoby papieru na drukowanie pustych pieniędzy braknąć chyba tym biurokratom ale z drugiej strony tyle się na świecie niekoniecznie dobrego dzieje , że wszystko jest w sumie możliwe nawet niemożliwe.     

#467 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 24 październik 2014 - 21:28

Dopłaty 2015

Moja oferta dalej aktualna - 80 ha w jednym kawałku, za jedyne 30 k/ha! Nic tylko brać! Maszyny dorzucę po okazyjnej cenie!

#468 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 24 październik 2014 - 21:45

Dopłaty 2015

Warchest już jedzie z teką pieniędzy :D

#469 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 24 październik 2014 - 21:48

Dopłaty 2015

A gdzie Ty mieszkasz?? Bo ja mam w kupnie 50 ha po 15 /k w jednym kawałku

#470 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 24 październik 2014 - 21:57

Dopłaty 2015

Pawelol, Warchest do mnie nie dojedzie - Kotlina Kłodzka była czeska, niemiecka, austriacka, ale nie polska (przed 1945 rokiem), no chyba, że chciałby dokopać trzem wrogim narodom na raz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 październik 2014 - 22:11

Dopłaty 2015

xemit nie wiem czy ten dom to efekt twojej działalności czy może któregoś z sąsiadów ale na temat tej inwestycji dużo mówią te ogłoszenia. ogłoszenia wiszą już ponad 2,5 roku i cena spadła z 270 na 180 TPLN. zakładając że ten ktoś wydał na działkę 40 tysiaków i stan surowy otwarty kosztował go ok 100 TPLN to zarobek będzie z tego jako taki pod warunkiem że za tą cenę jeszcze ktoś to zechce kupić. a na zakup i budowę pewnie kredyt wzięty i raty spłacać trzeba....dla mnie to żaden interes 

Czy uważasz ze mając na oku jakowyś interes , ktokolwiek o zdrowych zmyslach , podzielił by sie wiedzą na jego temat , tym bardziej z uzytkownikiem jakiegokolwiek forum ?

Podając link do dzialek , pokazalem że jest możliwośc zakupu gruntow pod budowe domów w stosunkowo niezłej lokalizacji w kwocie o jakiej pisałem. 

Nie wyobrazasz chyba sobie ze jestem na tyle glupi by pokazac publicznie swoj budynek lub budynek sasiada , czy chocby wlasna wioskę , Toż każde forum jest o,k, doputy np XEMIT , bądz Ecopitr lub np ziomster sa bytami internetowymi bez osobowosci , piszacymi co chcą i w żaden sposób nie mogacymi się wzajemnie obrazić , stad spinanie pośladkow , jest zawsze nieadekwatne , nawet do kazdej tresci.

Co do inwestycji budowlanej , to stan surowy otwarty , przy założeniu wykonania dokumentacji za ok 8 tyś zl , nie kosztuje wiecej jak 60 tys zł , przy wykonaniu samodzielnym . Będac laikiem należy doliczyć ok 30 tys zl na robociznę., co podraza koszty i opoznia czas sprzedazy z uwagi na niemoznośc zastosowania konkurencyjnej ceny. 

Rozumiem ze interesu w tym nie widzisz , podobnie jak powinienes zrozumieć ze ja nie widze interesu w zakupie gruntów rolnych o pow mniejszej jak 2 ha , za cene 100 tys zł i uprawe na nich pszenicy bądz jeczmienia .

Tym bardziej, ze praktycznie dla każdego gospodarstwa o pow większej jak 10 ha , 2 dodatkowe hektary nie poprawia w żaden sposób wyników ekonomicznych gospodarstwa , a raczej odwrotnie , obciazajac dotychczasowy areal, kosztem obslugi nowych ha.

Jeśli moja teoria jest falszywa , to zastanówcie się proszę, ilu z was , będacych synami rolników posiadających gospodarstwa rolne do 30 ha , lub bedac ich wlascicielami posiada wolne środki w kwocie 100 tyś zł , nie będące środkami obrotowymi tylko lokatą wolnych środków.

Jak zrozumiecie że wydatek 20 tyś zł  np na wesele syna lub córki , stanowi kres możliwości finansowych większosci rolników , że zakup samochodu osobowego dla córki , lub syna w roczniku mlodszym od 2004 stanowi podobne wyzwanie , oraz trudności finansowe w zapewnieniu dziecku kształcenia na studiach stacjonarnych i oplaty kwatery , pszestaniecie w wiekszości klapać jak to ochoczo placi się za ziemie 60 tys i więcej. , na tyle więcej na ile pozwala klawiatura. 

Bo jak znam życie nie konto bankowe, ono najczęsciej straszy debetem , lub cyfrą na tyle niska , ze jedyną szansą na zakup np.nawozów na następny sezon są doplaty i nerwowe ich oczekiwanie.

Pozdrawiam

Xemi.

I więcej luuuuzu(to dla wszystkich)

#472 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 październik 2014 - 22:23

Dopłaty 2015

, pszestaniecie w wiekszości klapać jak to ochoczo placi się za ziemie 60 tys i więcej. , na tyle więcej na ile pozwala klawiatura.

Xemit, czy Ty nie rozumiesz że ludzie wpadają w amok i płacą ile się da, a raczej za nich płacą banki, nikt nie zastanawia czy się to opłaci , czy będzie zysk, byle kupić, byle było więcej ziemi od sąsiada.

Ps. napisałeś powyżej taki referat że 69-cio letni gościu nawet by nie pomyślał, że już o napisaniu na kompie nie wspomnę, to może się w końcu przyznasz ile Masz wiosen tak naprawdę.          :P 

#473 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 październik 2014 - 22:31

Dopłaty 2015

Nie doceniasz seniorów , juniorze  , a nawet przyslowie mowi, " młody ogier rży i nogą grzebie , a stary pierdzi i jebie"

#474 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 październik 2014 - 22:43

Dopłaty 2015

No w pewnym wieku  do ludzi  już nic nie dociera.     :P      hahahaha.

a stary pierdzi i jebie"

No raczej już bardziej pierdzi niż jebie.      :P   czyt, hałasem zagłusza swoją niemoc.         :lol: 

Młodzianem to ty  może i nie jesteś, ale do seniora to ci jeszcze brakuje.

Edytowany przez KORSARZ1, 24 październik 2014 - 23:17.

#475 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 24 październik 2014 - 23:10

Dopłaty 2015

Czy uważasz ze mając na oku jakowyś interes , ktokolwiek o zdrowych zmyslach , podzielił by sie wiedzą na jego temat , tym bardziej z uzytkownikiem jakiegokolwiek forum ?

Podając link do dzialek , pokazalem że jest możliwośc zakupu gruntow pod budowe domów w stosunkowo niezłej lokalizacji w kwocie o jakiej pisałem. 

Nie wyobrazasz chyba sobie ze jestem na tyle glupi by pokazac publicznie swoj budynek lub budynek sasiada , czy chocby wlasna wioskę , Toż każde forum jest o,k, doputy np XEMIT , bądz Ecopitr lub np ziomster sa bytami internetowymi bez osobowosci , piszacymi co chcą i w żaden sposób nie mogacymi się wzajemnie obrazić , stad spinanie pośladkow , jest zawsze nieadekwatne , nawet do kazdej tresci.

Co do inwestycji budowlanej , to stan surowy otwarty , przy założeniu wykonania dokumentacji za ok 8 tyś zl , nie kosztuje wiecej jak 60 tys zł , przy wykonaniu samodzielnym . Będac laikiem należy doliczyć ok 30 tys zl na robociznę., co podraza koszty i opoznia czas sprzedazy z uwagi na niemoznośc zastosowania konkurencyjnej ceny. 

Rozumiem ze interesu w tym nie widzisz , podobnie jak powinienes zrozumieć ze ja nie widze interesu w zakupie gruntów rolnych o pow mniejszej jak 2 ha , za cene 100 tys zł i uprawe na nich pszenicy bądz jeczmienia .

Tym bardziej, ze praktycznie dla każdego gospodarstwa o pow większej jak 10 ha , 2 dodatkowe hektary nie poprawia w żaden sposób wyników ekonomicznych gospodarstwa , a raczej odwrotnie , obciazajac dotychczasowy areal, kosztem obslugi nowych ha.

Jeśli moja teoria jest falszywa , to zastanówcie się proszę, ilu z was , będacych synami rolników posiadających gospodarstwa rolne do 30 ha , lub bedac ich wlascicielami posiada wolne środki w kwocie 100 tyś zł , nie będące środkami obrotowymi tylko lokatą wolnych środków.

Jak zrozumiecie że wydatek 20 tyś zł  np na wesele syna lub córki , stanowi kres możliwości finansowych większosci rolników , że zakup samochodu osobowego dla córki , lub syna w roczniku mlodszym od 2004 stanowi podobne wyzwanie , oraz trudności finansowe w zapewnieniu dziecku kształcenia na studiach stacjonarnych i oplaty kwatery , pszestaniecie w wiekszości klapać jak to ochoczo placi się za ziemie 60 tys i więcej. , na tyle więcej na ile pozwala klawiatura. 

Bo jak znam życie nie konto bankowe, ono najczęsciej straszy debetem , lub cyfrą na tyle niska , ze jedyną szansą na zakup np.nawozów na następny sezon są doplaty i nerwowe ich oczekiwanie.

Pozdrawiam

Xemi.

I więcej luuuuzu(to dla wszystkich)

1. a znasz takie powiedzenie że "krowa która dużo ryczy mało mleka daje"? tak traktuje twoje wywody na temat robienia interesów (no offence).

2. stosunkowo niezłej lokalizacji? to co pokazałeś jest według mnie słabą lokalizacją - tak długo wiszące ogłoszenie + 30% przecena zdają się to potwierdzać..

3. głupi nie głupi, ja nie mam problemu z przebywaniem na żadnym forum bo wszędzie gdzie się udzielam staram się kierować szeroko rozumianą kulturą osobistą i nie stanowi to dla mnie problemu gdyby moje wywody mieli czytać moi współpracownicy, znajomi czy rodzice. także jeśli chodzi o gospodarstwo na którym pracuje "na drugi etat" (już gdzieś o tym pisałem że na życie zarabiam gdzie indziej) nie jest ono jakimś szczególnym powodem do chlubienia się ale też sie nie wstydzę go pokazywać - jestem głupi? ja raczej o sobie myślę że jestem uczciwy... 

4. jutro zapytam taty ile kosztuje postawienie średniej wielkości domu - architekt będzie widział takie rzeczy

5. nie posiadam wolnych środków w kwocie 100 TPLN - wszystko oszczędności inwestuje a duże wydatki pokrywam najczęściej z kredytów, które kosztują mnie mniej niż naruszanie zainwestowanych pieniędzy. Jeśli chodzi o auto to wyznaje zasadę kupowania samochodów "najtańszych jakim wypada mi w danej chwili jeździć" - aktualnie mam auto które ma 22 lata a i tak jest wygodniejsze i szybsze niż 90% samochodów na polskich drogach.

Dobrej nocy;) 

Edytowany przez ziomster, 24 październik 2014 - 23:11.

#476 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 25 październik 2014 - 00:37

Dopłaty 2015

A cóż to za auto że ma 22 lata i jest wygodniejsze od 90% samochodów w Polsce? Czyżby passeriati?

#477 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 25 październik 2014 - 07:08

Dopłaty 2015

BMW 528 ;)

#478 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 25 październik 2014 - 08:25

Dopłaty 2015

mercedes z dużym benzynowym silnikiem;)

#479 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2014 - 09:00

Dopłaty 2015

aktualnie mam auto które ma 22 lata a i tak jest wygodniejsze i szybsze niż 90% samochodów na polskich drogach.

Dobrej nocy;) 

Niestety nie ma prawa wjazdu do większosci centrów cywilizowanych miast co w moim przypadku dyskwalifikuje takową furę .

. Choć Juz za 3 lata możesz wystapić do urzedu komunikacji o zmianę tablic tejestracyjnych na zólte, przewidziane dla aut zabytkowych.  Tym sposobem twoje gospodarstwo otrzyma zastrzyk gotowki , wynikający z mniejszych oplat za takowy pojazd , oraz pozwoli wyjechać za rogatki własnej gminy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share orp

orp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 październik 2014 - 09:21

Dopłaty 2015

Witam wy to troche dziwnie te biznesy robicie poco wam przelicznik zo gdzie za ile i przez ile lat urośnie ,

xemit kombinuje na działki itp a plan jest prosty i tak niemcy ogarną nas i proste jest ze cena ziemi dla nich nie gra roli wiec im więcej ziemi w naszych rękach tym potem wiekszy zysk dla nas a za***rdalać i tak juz na nich zapierdalamy wiec rachuba prosta niemca stac by nam zaplacić za h więc ja osobiście myśle ze te ceny windowane nie są nie do przeskoczenia a w ogólnym rozrachunku i tak można wygenerować niezły zysk więc kupno ziemi nie jest niczym zlym nawet przy wysokich stawkach .