Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#4701 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 09 luty 2016 - 23:10

Dopłaty 2015 @adaammek Dzięki za wyjaśnienie. Masz racje troche martwie sie tymi kontrolami, czesto będą wpadać ?? W dzierżawe już wziąłem kilka ha, mam podpisane umowy i teraz jestem na etapie wypełniania wniosku o dopłaty bezpośrednie i niewiem czy lepiej wystąpić z tego czy zostać ?? Jakie mogą być konsekwencje niewystapienia z SPDMG i wziecia 4 ha w dzierżawe ??

Edytowany przez Rolnik_z_Podkarpacia, 09 luty 2016 - 23:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 12:10
  •  

#4702 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 09 luty 2016 - 23:12

Dopłaty 2015

Ja 22ha i nic zero.oczywiście wniosek bez zastrzezen ciekawe jak ten kredyt wygląda bo to takie Totto Lotto dopłaty
Oczywiście lejcie na to bo nie ma co nerwów tracić i na ich porządek w bałaganie w wielkim syfie typu ,,tuska"

Ja też mam 22ha, też nic nie dostałem, Młody rolnik zaznaczony. Skąd wiesz, że wniosek bez zastrzeżeń, dzwoniłeś do Golądkowa i ci tam powiedzieli? Czy z Wyszkowskiego oddziału jesteś? 

#4703 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 10 luty 2016 - 09:31

Dopłaty 2015

@adaammek Dzięki za wyjaśnienie. Masz racje troche martwie sie tymi kontrolami, czesto będą wpadać ?? W dzierżawe już wziąłem kilka ha, mam podpisane umowy i teraz jestem na etapie wypełniania wniosku o dopłaty bezpośrednie i niewiem czy lepiej wystąpić z tego czy zostać ?? Jakie mogą być konsekwencje niewystapienia z SPDMG i wziecia 4 ha w dzierżawe ??

Wymogów wzajemnej zgodności nie będzie kontrolowała ARiMR. To nie znaczy że jak masz zwierzęta to nie przyjedzie do ciebie weterynaria i na podstawie przepisów krajowych i unijnych sprawdzi dobrostan. Jak nie spełnisz norm to nie będziesz miał obniżonych dopłat ale od weterynarii dostaniesz mandat albo i skierują wniosek do sądu o ukaranie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4704 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 10 luty 2016 - 10:37

Dopłaty 2015

@adaammek Dzięki za wyjaśnienie. Masz racje troche martwie sie tymi kontrolami, czesto będą wpadać ?? W dzierżawe już wziąłem kilka ha, mam podpisane umowy i teraz jestem na etapie wypełniania wniosku o dopłaty bezpośrednie i niewiem czy lepiej wystąpić z tego czy zostać ?? Jakie mogą być konsekwencje niewystapienia z SPDMG i wziecia 4 ha w dzierżawe ??

jezeli zostaniesz objęty systemem dla małych gospodarstw nie otrzymasz więcej jak 1250 euro nawet majac podane we wniosku  np8 ha  system jest korzystny dla tych co  maja  (do ok  6 ha )można sobie obliczyć uzywajac kalkulatora na stronie arimr natomiast  od nadwyżki  armir nie naliczy dopłat

#4705 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 10 luty 2016 - 15:33

Dopłaty 2015 http://www.farmer.pl/finanse/kolejne-doplaty-bezposrednie-na-przelomie-lutego-i-marca,62506.html

#4706 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 10 luty 2016 - 15:39

Dopłaty 2015

Kolega dostał kase na konto. Ma jakieś 3,10 ha. Dostał JPO, strączkowe, do malin, zazielenienie i dodatkowa. Wczesniej dostał tez zaliczke i ONW.

#4707 Share karol924

karol924

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, technika rolnicza, muzyka

Napisany 10 luty 2016 - 15:43

Dopłaty 2015

Właśnie przed chwilą przyszedł wniosek na 2016. Decyzji i jakichkolwiek dopłat(zaliczki też nie otrzymałem) brak.

#4708 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 10 luty 2016 - 17:25

Dopłaty 2015

http://www.farmer.pl/finanse/kolejne-doplaty-bezposrednie-na-przelomie-lutego-i-marca,62506.html

Dobre, nowy szef ARiMR "rok następny też będzie problemowy." - winna jest oczywiście poprzednia ekipa ;-)

#4709 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 10 luty 2016 - 17:53

Dopłaty 2015

To akurat racja, systemu nie da się zrobić w ciągu miesiąca i nie da się go szybko wdrążyć. On nie działał od początku 2015 roku, więc ciężko obwiniać obecnego ministra. Tak samo można, powiedzieć o gościu co ma perz na polu i d*pa z niego nie gospodarz jak dopiero co wziął to pole w dzierżawę :P

Podejrzewam, że za 2016 rok też będą opóźnienia, i raczej do jesieni nie nadrobią braków. Chociaż, pewnie szybciej ręcznie naliczaliby dopłaty niż przez ten system.

#4710 Share alexx889

alexx889

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 luty 2016 - 18:49

Dopłaty 2015

powierzchnia 16.2 plus EFA całość na koncie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4711 Share subkrzys

subkrzys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 10 luty 2016 - 19:19

Dopłaty 2015

To akurat racja, systemu nie da się zrobić w ciągu miesiąca i nie da się go szybko wdrążyć. On nie działał od początku 2015 roku, więc ciężko obwiniać obecnego ministra. Tak samo można, powiedzieć o gościu co ma perz na polu i d*pa z niego nie gospodarz jak dopiero co wziął to pole w dzierżawę :P

Podejrzewam, że za 2016 rok też będą opóźnienia, i raczej do jesieni nie nadrobią braków. Chociaż, pewnie szybciej ręcznie naliczaliby dopłaty niż przez ten system.

czy wy naprawde w 21 wieku wierzycie w awarie systemu i brak mozliwosci usuniecia jej przez kilka ładnych miesiecy ;)o lol 

wyliczyć zaliczki potrafili bez tego słynego hasła system :)a reszty nie potrafią ;) nowa władza nowe porządki a to trwa i tyle wyobrazcie sobie ze w baku pada system i co  nie są przeprowadzane opaeracje bo  system padł ;) 

#4712 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 10 luty 2016 - 19:37

Dopłaty 2015

Dokładnie, system niby nie działa a koledzy z powierzchnią ponad 15ha i z EFA dostają płatności. Ręcznie im naliczają? Jedna wielka ściema. Następny rok ma być "problemowy" nie ze względu na system tylko tym razem ze względu na "zaległości legislacyjne"

Edytowany przez lukejro, 10 luty 2016 - 19:47.

#4713 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 10 luty 2016 - 19:46

Dopłaty 2015

czy wy naprawde w 21 wieku wierzycie w awarie systemu i brak mozliwosci usuniecia jej przez kilka ładnych miesiecy ;)o lol 

wyliczyć zaliczki potrafili bez tego słynego hasła system :)a reszty nie potrafią ;) nowa władza nowe porządki a to trwa i tyle wyobrazcie sobie ze w baku pada system i co  nie są przeprowadzane opaeracje bo  system padł ;)

Mówiłem o przedłużonym wprowadzaniu wniosków..Więc nie działał jak powinien.

Bank po pierwsze i najważniejsze nie jest państwowy i tworzenie systemu nie jest ogłaszane przez publiczny przetarg czytaj: nie jest ustawiony, cena nie jest zawyżona i co najważniejsze firma wykonująca jest za to odpowiedzialna ot taka różnica.. 

A po drugie awaria systemu w bankach to straty dla banku i ktoś za to poleci ze stołka. Więc nikt sobie na to nie pozwoli. Arimr natomiast nic nie traci, a prezesów i tak już zmienili na dożynkach PSLu  :lol:

Edytowany przez melon10641, 10 luty 2016 - 19:49.

#4714 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 10 luty 2016 - 19:50

Dopłaty 2015

Kolego, wiem jak wygląda od podszewki robienie takiego systemu (to moje zajęcie) i moge ci potwierdzić, że nie da się w ciągu tygodnia zrobić żadnej poprawki w kodzie, bo procedura jest dość skomplikowana i wielostopniowa.  To nie jest tak, że siedzi jedna, dwie czy trzy osoby i sobie robią programik. Zazwyczaj jest tak, że firma X odpowiada za uruchomienie serwerów, firma Y za wgranie na nie systemu , firma Z uruchamia bazę danych, firma AB wgrywa dane testowe i testową wersję systemu, potem kilka tygodni wykonywane są testy weryfikacyjne wszystkich dostępnych funkcjonalności. Jak testy zostaną zaakceptowane (co nie oznacza, że nie ma błędów, tylko są one na akceptowalnym poziomie) wgrywa się od nowa czystą bazę danych, migruje dane robocze i aktualizuje system na serwerach i u użytkowników. W protokole odbiorczym firma AAX która przygotowuje oprogramowanie zobowiązuje się do usunięcia błędów z testów. 

W sprawnie zarządzanej firmie proces wgrania nowej wersji systemu trwa od 3 do 6 miesięcy.

Stawiam na to, że w tej chwili dopłaty są właśnie naliczane ręcznie jakimś narzędziem tymczasowym i dlatego przychodzą listy z centrali w Wa-wie do biur powiatowych.

#4715 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 10 luty 2016 - 20:16

Dopłaty 2015

tak jak piszesz nawet sami pracownicy to potwierdzają mało tego twierdzą że jak będą jakieś nieścisłości później będzie windykacja hehe

Thug

#4716 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 10 luty 2016 - 20:31

Dopłaty 2015

Dopłaty zawsze były naliczane w Warszawie a w biurach powiatowych wydawano decyzje i przygotowywano listy płatności. Z tego co się orientuję w trakcie kampanii wypłat aby je przyspieszyć dawano BP możliwość naliczania dopłat, w tym roku naliczane są tylko w centrali. W tamtym tygodniu byłem na szkoleniu na którym był kierownik naszego BP (też jest rolnikiem) i mówił, że system już działa a problem jest w pieniądzach... Zresztą na stronie Farmera pisali o korzyściach jakie ma budżet państwa w związku z osłabianiem się złotego (nam płacą wg. kursu z 30 września a pieniądze z UE są wymieniane oczywiście po kursie bieżącym czyli dzisiaj na każdym EUR są 20gr do przodu) i dlaczego bardziej opłaca się wypłacać rolnikom dopłaty na koniec miesiąca. Zresztą słynny system obsługuje tylko dopłaty bezpośrednie a z ONW i RŚ też są problemy....

Edytowany przez lukejro, 10 luty 2016 - 20:32.

#4717 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 10 luty 2016 - 21:09

Dopłaty 2015

Całość na koncie (w ratach) łódźkie

#4718 Share kocur666

kocur666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 10 luty 2016 - 21:43

Dopłaty 2015

Sporo ludzi otrzymało już całość dopłat ? ja tylko zaliczki i suszowe i koniec ani decyzji ani nic . Paliwo ładnie w dół pojechało tylko kupować  a tu niema za co kur... 

#4719 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 10 luty 2016 - 22:16

Dopłaty 2015

Czy ktoś wie i potrafi odpowiedzieć na pytanie: Jak ma się zaliczka co całości dopłat? Czy to jest jakiś procent całości, czy uznaniowo?

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4720 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 10 luty 2016 - 22:57