Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#4681 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 09 luty 2016 - 08:43

Dopłaty 2015

a jak ma w akcie notarialnym mniejszą powierzchnię niż PEG wyznaczony przez agencję?

Więc pracownik agencji popełnił błąd na twoją korzyść. Według ich teorii (przepisów) PEG nie może być większy od działki ewidencyjnej. Chyba że mają jakieś inne stare dane.

U mnie było tak że z działki o powierzchni 6,24 zostały wydzielone dwie działki po 0,3 ha. Agencja przysyłała wniosek na jedną dużą działkę jak zawsze. Dopiero po 3 latach został poruszony ten temat i okazało się że oni nie aktualizują danych automatycznie, po zgłoszeniu zmiany jest jak w rzeczywistości.

Może i u ciebie było podobnie, lub od początku mają inną powierzchnię działki?

Edytowany przez Wojtek987, 09 luty 2016 - 08:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 20:38
  •  

#4682 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 09 luty 2016 - 12:33

Dopłaty 2015

W 2015 złożyłem wniosek wg aktualnych PEG'ów, ponoć w czerwcu miałem kontrolę przez jakąś zewnętrzną firmę, tydzień temu dostałem raport i poobcinali mi powierzchnie działek bo zmierzyli mniej.... co prawda w granicy błędu ale mniej.

U mnie tak samo, wniosek złożony po aktualnych PEG-ach a i tak poobcinali a nie było kontroli...

I co ciekawe pole się nie zmienia co do powierzchni, a co roku PEG się zmienia...

Na dodatek granice działek przechodzą w dziwnych miejscach nawet ponad metr od stanu faktycznego i co roku to jest korygowane i zgłaszane i jakoś nikogo to nie interesuje i nie poprawia.

Taki tam mają burdel jakich mało...

#4683 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 09 luty 2016 - 12:56

Dopłaty 2015

Jak żeś namotał to ci obcinają  . B)

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4684 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 09 luty 2016 - 13:02

Dopłaty 2015

moje biuro od 2 tygodni zero wypłat

a tutaj artykuł bo wiele osób twierdziło tutaj że państwo nie zarabia kasy  na rolnikach dzięki różnicom kursowym nie jest to takie oczywiste http://www.farmer.pl/finanse/aktualnosci/czy-budzet-panstwa-zarabia-na-opoznieniu-wyplaty-doplat-bezposrednich,62442.html

Byłem dzisiaj u mnie w biurze i rzeczywiście w lutym nie dostali żadnych naliczonych dopłat. To co było naliczone w styczniu jest już zrealizowane. Podobno centrala dzisiaj coś nalicza ale kto był tym "szczęśliwcem" i się załapał będzie wiadomo dopiero jutro jak im to wpłynie do biura.

Z PEG-ami jest tak jak z mierzeniem człowieka na podstawie zdjęcia, wszystko zależy jak się kontrolującemu kliknie na zdjęciu i tak to później wychodzi. Zawsze można się odwołać i zażądać kontroli na miejscu....

#4685 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 09 luty 2016 - 13:43

Dopłaty 2015

Jak żeś namotał to ci obcinają  . B)

A Ty chłopie jak nie masz nic sensownego do dodania w temacie to się nie udzielaj i nie udawaj mądrzejszego niż jesteś  :lol: Bo słabo Ci to wychodzi... ;)

Edytowany przez Roki212, 09 luty 2016 - 13:49.

#4686 Share pawlored

pawlored

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 09 luty 2016 - 14:33

Dopłaty 2015

Witam! Czy mogę już zaorać pole? Otrzymuję tylko dopłaty podstawowe i ONW bez rolnośrodowiskowych. Czy muszę czekać do 1 marca?

#4687 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 09 luty 2016 - 14:49

Dopłaty 2015

Możesz robić co chcesz oprócz nawożenia.

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#4688 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 09 luty 2016 - 14:50

Dopłaty 2015 Nie ma regulacji ktore by mowily kiedy mozna uprawiac glebe . Tempo doplat niesamowite 200 rolnikow w jeden dzien

#4689 Share MalyRolnik18

MalyRolnik18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i hodowla trzody chlewnej! ;)

Napisany 09 luty 2016 - 15:15

Dopłaty 2015 Witam. Od decyzji długo czekacie na kasę ?

#4690 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 09 luty 2016 - 15:51

Dopłaty 2015

Nie ma regulacji ktore by mowily kiedy mozna uprawiac glebe . Tempo doplat niesamowite 200 rolnikow w jeden dzien

pod koniec lutego będzie ekspres

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4691 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3186 postów

Napisany 09 luty 2016 - 17:30

Dopłaty 2015 Ciekawe czy będzie. Mi mówiono i kilku kolegom, że ruszy po 22 lutego a ktoś inny pisał, że po 29. Zobaczymy.

#4692 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 09 luty 2016 - 17:42

Dopłaty 2015

ale ten ekspres tylko przez tydzien i tak samo na koniec marca kwietnia itd

Thug

#4693 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 09 luty 2016 - 20:48

Dopłaty 2015
Prawie 3 tygodnie temu wysłałem pismo do ministerstwa z prośbą o informację. Dzisiaj dostałem odpowiedź.  Czyli kwiecień...

Warszawa, dnia lutego 2016 r. 

MINISTERSTWO ROLNICTWA 

1 ROZWOJU WSI 

Podsekretarz Stanu 

Ryszard Zaradzki 

PB-pb-gg-051-/'5 /16( 

Pan 

Szanowny Panie 

W szczególności pragnę podkreślić, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dostrzega 

potrzeby rolników związane z jak najszybsą realincją wsparcia bezpośredniego. W rezultacie 

interwencji Ministra Krzysztofa Jurgiela środki na wypłatę zaliczek na poczet płatności 

bezpośrednich za 2015 r. zostały zwiększone 0 1,4 mld zł. Ogółem w ramach zaliczek (od 16 

października do 30 listopada 2015 r.) wypłacono 2,68 mld zł. Ponadto, w wyniku podjętych przez 

obecne Kieros.vnictwo MRiRW działań naprawczych, możliwe było rozpoczęcie wypłat płatności 

z dniem I grudnia 2015 r. Niemniej jednak, w związku z wcześniejszymi zaniedbaniami 

dotyczącymi właściwego przygotowania systemu informatycmego Agencji Restrukturyzacji 

i Modemizacji Rolnictwa, wyplata płatności następuje według określonego harmonogramu: 

• od I 2015 - wyplata płatności bezpośrednich w pełnej wysokości w ramach 

tzw. 1-szego modułu systemu informatycznego ARiMR, obejmującego: jednolitą płatność 

obszarową, płatność dodatkową, płatność za zazielenianie, płatność do krów, płatność do 

bydła i płatność do kóz- Płatności wypłacane są dla rolników nieobjętych dyscypliną 

finansową, a więc otrzymujących płatności w kwocie do 2 tys. euro (8 489,60 zł). Oprócz 

tego rolnicy nie mogą być wytypowani do kontroli na miejscu oraz nie mogą mieć 

pomniejszonych płatności np. z tytułu złożenia wniosku po terminie, złożenia anian do 

wniosków, przedeklarowania powierzchni. 
• od 26.01.2016 r. są dodatkowo realizowane płatności do roślin wysokobiałkowych oraz 

płatności do owoców miękkich, dla rolników, którzy posiadają gospodarstwa do 

15 ha gruntów ornych i spełniają wymogi dywersyfikacji upraw, a we wnioskach nie 

zostały stwierdzone błędy (nieprawidłowości). Płatności są też realizowane dla 

gospodarstw pow. 15 ha gruntów ornych, jeżeli rolnicy są zwolnieni z obowiązku 

realizacji praktyki dywersyfikacji upraw i utrzymania obszarów proekologicmych. 

• od marca płatności będą wypłacane dla wszystkich schematów pomocowych dla 

gospodarstw, w których powierzchnia gruntów ornych nie przekracza 15 ha, w tym 

również będą obsługiwane wnioski, w których zostały stwierdzone błędy, skutkujące 

pomniejszeniami płatności oraz realizowane płatności dla gospodarstw powyżej 15 ha 

gruntów ornych zwolnionych z realizacji praktyki utrzymania obszarów 

proekologicznych. 

• od kwietnia do końca czerwca br. - wyplata płatności dia pozostałych rolników. 

Przewidywany harmonograłn wypłat wprawdzie mieści się w terminach dopuszcalnych prawem 

UE, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że ta sytuacja może być powodem rozgoryczenia wielu 

rolników. 

Dlatego też podjęto prace nad wdrożeniem specjalnego instrumentu pomocowego. W dniu 

I lutego 2016 r. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Rady Ministrów znieniającego 

rozporządzenie w sprawie szczegółowego i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji 

Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym przewidziano udzielenie wsparcia 

finansowego dla producenta rolnego, który złożył wniosek o jednolitą płatność obszarową za 

2015 r., w postaci nieoprocentowanej dla producenta rolnego linii kredytowej. 

W ramach ww. linii kredytowej banki będą udzielały, z własnych środków, na okres do 

6 miesięcy, kredytów obrotowych na sfinansowanie kosztów produkcji rolnej. Całość 

oprocentowania kredytu pokryje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, natomiast 

producent rolny będzie ponosił wyłącznie koszty prowizji. 

Kwota, do wysokości której będzie mógł być udzielony kredyt bankowy, nie będzie mogła 

przekroczyć iloczynu stawki jednolitej płatności obszarowej za 2015 r. i powierzchni działek 

rolnych, do których producent rolny ubiega się o przyznanie jednolitej płatności obszarowej za 

2015 r., pomniejszonego o kwotę zaliczki na poczet jednolitej płatności obszarowej za 2015 r. 

Powyższa pomoc będzie udzielana w formule de minimis co oznacza, że wysokość dopłat do 

oprocentowania kredytu nie będzie mogła przekroczyć wolnego limitu tej pomocy na jedno 
gospodarstwo rolne (trzyletni limit na jedno gospodarstwo rolne wynosi równowartość 15 tys. 

euro). 

O kredyt obrotowy będzie można ubiegać się po wejściu w życie ww. rozporządzenia, czyli po 

14 dniach od ogłoszenia go w Dzienniku Ustaw oraz po podpisaniu przez Agencję 

Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z bankami współpracującymi stosownych umów. 

Z poważaniem 

DSEKRETARZ 

ZarudzE 

#4694 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 09 luty 2016 - 21:03

Dopłaty 2015

no to ciekawe gdzie te dopłaty bo jakoś nic niema

#4695 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 09 luty 2016 - 21:06

Dopłaty 2015 Panowie bardzo prosze o pomoc otóż w 2015 roku byłem posiadaczem 3ha i automatycznie agencja zakwalifikowała mnie do ,, Systemu płatności dla małych gospodarstw'' i z tego powodu mam takie przywileje:

Rolnicy uczestniczący w systemie płatności dla małych gospodarstw są zwolnieni z kontroli norm i wymogów zasady wzajemnej zgodności, a także z obowiązku stosowania praktyk w zakresie zazielenienia.

W tym roku wziąłem w dzierżawe kilka ha i nie wiem co lepiej zrobić, czy wystąpić z tego programu ,,Systemu płatności dla małych gospodarstw'' czy zostać, jak wystapie to jakich konsekwencji musze się spodziewać ??

Jeszcze interesuje mnie co znaczyta kwestia:
Rolnicy są zwolnieni z kontroli norm i wymogów zasady wzajemnej zgodności ??

Jeśli ktoś może mi pomóc to będe bardzo wdzięczny :)

#4696 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 09 luty 2016 - 21:07

Dopłaty 2015

Prawie 3 tygodnie temu wysłałem pismo do ministerstwa z prośbą o informację. Dzisiaj dostałem odpowiedź.  Czyli kwiecień...Warszawa, dnia lutego 2016 r. MINISTERSTWO ROLNICTWA 1 ROZWOJU WSI Podsekretarz Stanu Ryszard Zaradzki PB-pb-gg-051-/'5 /16( Pan Szanowny Panie W szczególności pragnę podkreślić, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dostrzega potrzeby rolników związane z jak najszybsą realincją wsparcia bezpośredniego. W rezultacie interwencji Ministra Krzysztofa Jurgiela środki na wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2015 r. zostały zwiększone 0 1,4 mld zł. Ogółem w ramach zaliczek (od 16 października do 30 listopada 2015 r.) wypłacono 2,68 mld zł. Ponadto, w wyniku podjętych przez obecne Kieros.vnictwo MRiRW działań naprawczych, możliwe było rozpoczęcie wypłat płatności z dniem I grudnia 2015 r. Niemniej jednak, w związku z wcześniejszymi zaniedbaniami dotyczącymi właściwego przygotowania systemu informatycmego Agencji Restrukturyzacji i Modemizacji Rolnictwa, wyplata płatności następuje według określonego harmonogramu: • od I 2015 - wyplata płatności bezpośrednich w pełnej wysokości w ramach tzw. 1-szego modułu systemu informatycznego ARiMR, obejmującego: jednolitą płatność obszarową, płatność dodatkową, płatność za zazielenianie, płatność do krów, płatność do bydła i płatność do kóz- Płatności wypłacane są dla rolników nieobjętych dyscypliną finansową, a więc otrzymujących płatności w kwocie do 2 tys. euro (8 489,60 zł). Oprócz tego rolnicy nie mogą być wytypowani do kontroli na miejscu oraz nie mogą mieć pomniejszonych płatności np. z tytułu złożenia wniosku po terminie, złożenia anian do wniosków, przedeklarowania powierzchni.
• od 26.01.2016 r. są dodatkowo realizowane płatności do roślin wysokobiałkowych oraz płatności do owoców miękkich, dla rolników, którzy posiadają gospodarstwa do 15 ha gruntów ornych i spełniają wymogi dywersyfikacji upraw, a we wnioskach nie zostały stwierdzone błędy (nieprawidłowości). Płatności są też realizowane dla gospodarstw pow. 15 ha gruntów ornych, jeżeli rolnicy są zwolnieni z obowiązku realizacji praktyki dywersyfikacji upraw i utrzymania obszarów proekologicmych. • od marca płatności będą wypłacane dla wszystkich schematów pomocowych dla gospodarstw, w których powierzchnia gruntów ornych nie przekracza 15 ha, w tym również będą obsługiwane wnioski, w których zostały stwierdzone błędy, skutkujące pomniejszeniami płatności oraz realizowane płatności dla gospodarstw powyżej 15 ha gruntów ornych zwolnionych z realizacji praktyki utrzymania obszarów proekologicznych. • od kwietnia do końca czerwca br. - wyplata płatności dia pozostałych rolników. Przewidywany harmonograłn wypłat wprawdzie mieści się w terminach dopuszcalnych prawem UE, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że ta sytuacja może być powodem rozgoryczenia wielu rolników. Dlatego też podjęto prace nad wdrożeniem specjalnego instrumentu pomocowego. W dniu I lutego 2016 r. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Rady Ministrów znieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym przewidziano udzielenie wsparcia finansowego dla producenta rolnego, który złożył wniosek o jednolitą płatność obszarową za 2015 r., w postaci nieoprocentowanej dla producenta rolnego linii kredytowej. W ramach ww. linii kredytowej banki będą udzielały, z własnych środków, na okres do 6 miesięcy, kredytów obrotowych na sfinansowanie kosztów produkcji rolnej. Całość oprocentowania kredytu pokryje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, natomiast producent rolny będzie ponosił wyłącznie koszty prowizji. Kwota, do wysokości której będzie mógł być udzielony kredyt bankowy, nie będzie mogła przekroczyć iloczynu stawki jednolitej płatności obszarowej za 2015 r. i powierzchni działek rolnych, do których producent rolny ubiega się o przyznanie jednolitej płatności obszarowej za 2015 r., pomniejszonego o kwotę zaliczki na poczet jednolitej płatności obszarowej za 2015 r. Powyższa pomoc będzie udzielana w formule de minimis co oznacza, że wysokość dopłat do oprocentowania kredytu nie będzie mogła przekroczyć wolnego limitu tej pomocy na jedno
gospodarstwo rolne (trzyletni limit na jedno gospodarstwo rolne wynosi równowartość 15 tys. euro). O kredyt obrotowy będzie można ubiegać się po wejściu w życie ww. rozporządzenia, czyli po 14 dniach od ogłoszenia go w Dzienniku Ustaw oraz po podpisaniu przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z bankami współpracującymi stosownych umów. Z poważaniem DSEKRETARZ ZarudzE
A dostales zaliczkę?

#4697 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 09 luty 2016 - 21:11

Dopłaty 2015

Prawie 3 tygodnie temu wysłałem pismo do ministerstwa z prośbą o informację. Dzisiaj dostałem odpowiedź.  Czyli kwiecień...Warszawa, dnia lutego 2016 r. MINISTERSTWO ROLNICTWA 1 ROZWOJU WSI Podsekretarz Stanu Ryszard Zaradzki PB-pb-gg-051-/'5 /16( Pan Szanowny Panie W szczególności pragnę podkreślić, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dostrzega potrzeby rolników związane z jak najszybsą realincją wsparcia bezpośredniego. W rezultacie interwencji Ministra Krzysztofa Jurgiela środki na wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2015 r. zostały zwiększone 0 1,4 mld zł. Ogółem w ramach zaliczek (od 16 października do 30 listopada 2015 r.) wypłacono 2,68 mld zł. Ponadto, w wyniku podjętych przez obecne Kieros.vnictwo MRiRW działań naprawczych, możliwe było rozpoczęcie wypłat płatności z dniem I grudnia 2015 r. Niemniej jednak, w związku z wcześniejszymi zaniedbaniami dotyczącymi właściwego przygotowania systemu informatycmego Agencji Restrukturyzacji i Modemizacji Rolnictwa, wyplata płatności następuje według określonego harmonogramu: • od I 2015 - wyplata płatności bezpośrednich w pełnej wysokości w ramach tzw. 1-szego modułu systemu informatycznego ARiMR, obejmującego: jednolitą płatność obszarową, płatność dodatkową, płatność za zazielenianie, płatność do krów, płatność do bydła i płatność do kóz- Płatności wypłacane są dla rolników nieobjętych dyscypliną finansową, a więc otrzymujących płatności w kwocie do 2 tys. euro (8 489,60 zł). Oprócz tego rolnicy nie mogą być wytypowani do kontroli na miejscu oraz nie mogą mieć pomniejszonych płatności np. z tytułu złożenia wniosku po terminie, złożenia anian do wniosków, przedeklarowania powierzchni.
• od 26.01.2016 r. są dodatkowo realizowane płatności do roślin wysokobiałkowych oraz płatności do owoców miękkich, dla rolników, którzy posiadają gospodarstwa do 15 ha gruntów ornych i spełniają wymogi dywersyfikacji upraw, a we wnioskach nie zostały stwierdzone błędy (nieprawidłowości). Płatności są też realizowane dla gospodarstw pow. 15 ha gruntów ornych, jeżeli rolnicy są zwolnieni z obowiązku realizacji praktyki dywersyfikacji upraw i utrzymania obszarów proekologicmych. • od marca płatności będą wypłacane dla wszystkich schematów pomocowych dla gospodarstw, w których powierzchnia gruntów ornych nie przekracza 15 ha, w tym również będą obsługiwane wnioski, w których zostały stwierdzone błędy, skutkujące pomniejszeniami płatności oraz realizowane płatności dla gospodarstw powyżej 15 ha gruntów ornych zwolnionych z realizacji praktyki utrzymania obszarów proekologicznych. • od kwietnia do końca czerwca br. - wyplata płatności dia pozostałych rolników. Przewidywany harmonograłn wypłat wprawdzie mieści się w terminach dopuszcalnych prawem UE, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że ta sytuacja może być powodem rozgoryczenia wielu rolników. Dlatego też podjęto prace nad wdrożeniem specjalnego instrumentu pomocowego. W dniu I lutego 2016 r. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Rady Ministrów znieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym przewidziano udzielenie wsparcia finansowego dla producenta rolnego, który złożył wniosek o jednolitą płatność obszarową za 2015 r., w postaci nieoprocentowanej dla producenta rolnego linii kredytowej. W ramach ww. linii kredytowej banki będą udzielały, z własnych środków, na okres do 6 miesięcy, kredytów obrotowych na sfinansowanie kosztów produkcji rolnej. Całość oprocentowania kredytu pokryje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, natomiast producent rolny będzie ponosił wyłącznie koszty prowizji. Kwota, do wysokości której będzie mógł być udzielony kredyt bankowy, nie będzie mogła przekroczyć iloczynu stawki jednolitej płatności obszarowej za 2015 r. i powierzchni działek rolnych, do których producent rolny ubiega się o przyznanie jednolitej płatności obszarowej za 2015 r., pomniejszonego o kwotę zaliczki na poczet jednolitej płatności obszarowej za 2015 r. Powyższa pomoc będzie udzielana w formule de minimis co oznacza, że wysokość dopłat do oprocentowania kredytu nie będzie mogła przekroczyć wolnego limitu tej pomocy na jedno
gospodarstwo rolne (trzyletni limit na jedno gospodarstwo rolne wynosi równowartość 15 tys. euro). O kredyt obrotowy będzie można ubiegać się po wejściu w życie ww. rozporządzenia, czyli po 14 dniach od ogłoszenia go w Dzienniku Ustaw oraz po podpisaniu przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z bankami współpracującymi stosownych umów. Z poważaniem DSEKRETARZ ZarudzE

Co za walenie kitu

#4698 Share farmerss34

farmerss34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 09 luty 2016 - 21:14

Dopłaty 2015

u mnie brak płatnosci , ani grosz nie wpłynął(70ha)  , a brat dostał dwie zaliczki i onw (30ha)

#4699 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 09 luty 2016 - 21:28

Dopłaty 2015 Ja 22ha i nic zero.oczywiście wniosek bez zastrzezen ciekawe jak ten kredyt wygląda bo to takie Totto Lotto dopłaty
Oczywiście lejcie na to bo nie ma co nerwów tracić i na ich porządek w bałaganie w wielkim syfie typu ,,tuska"

Edytowany przez karol210, 09 luty 2016 - 21:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4700 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 09 luty 2016 - 21:57

Dopłaty 2015

Panowie bardzo prosze o pomoc otóż w 2015 roku byłem posiadaczem 3ha i automatycznie agencja zakwalifikowała mnie do ,, Systemu płatności dla małych gospodarstw'' i z tego powodu mam takie przywileje:

Rolnicy uczestniczący w systemie płatności dla małych gospodarstw są zwolnieni z kontroli norm i wymogów zasady wzajemnej zgodności, a także z obowiązku stosowania praktyk w zakresie zazielenienia.

W tym roku wziąłem w dzierżawe kilka ha i nie wiem co lepiej zrobić, czy wystąpić z tego programu ,,Systemu płatności dla małych gospodarstw'' czy zostać, jak wystapie to jakich konsekwencji musze się spodziewać ??

Jeszcze interesuje mnie co znaczyta kwestia:
Rolnicy są zwolnieni z kontroli norm i wymogów zasady wzajemnej zgodności ??

Jeśli ktoś może mi pomóc to będe bardzo wdzięczny :)

zasada wzajemnej zgodności to wymagania i normy jaki musi spełnić  beneficjen płatności bezpośrednich jak i PROW  2013-2020

-ZDROWOTNOSCI ROSLIN

-ZDROWIA ZWIERZAT

UTRZYMANIA UZYTKÓW ROLNYCH W DOBREJ KULTURZE

ORAZ OCHRONA SRODOWISKA

szczegółów szukaj w necie lub broszurach  z arimr

jeżeli rolnic uczestniczy wprogramie SPMG to nie musi spełniać tych wymogów oprócz utrzymania gruntów  widze ze martwią cie  kontrole wzajemnej zgodności  do 1250 euro możesz pobierac w tym systemie ale jeżeli masz mozliwosc wzięcia w dzierżawie  i uprawa będzie dochodowa to się zastanów??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????