Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#4641 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 07 luty 2016 - 17:14

Dopłaty 2015

To był tylko przykład. 

Jak Ci geodeta działkę wymierzył to też ją redukował do poziomu. A to, że agencja Ci inaczej zmierzyła to już inna bajka, Wystarczy, że sobie inaczej punkt na mapie postawią i już się powierzchnia zmienia. 

Pofałdowanie zmniejsza kwotę dopłat? W jaki sposób? Jak mam 1 hektar na płaskim terenie i 1 hektar w silnie pofałdowanym to ile mam łącznie? 

A to że jak się pomierzy krokiewką/fajtakiem/metrówką i wyjdzie inaczej to nic z tym nie zrobimy. Geodeta też Ci tak pomierzy ale zredukuje do poziomu i tedy podaje pow. 

Te hektary co podałem wyżej to tyczą się wyłącznie dokumentów. Bo wiadomo na chłopski rozum jak mam siać na tych 2 polach co podałem wyżej to wiadomo wysieję więcej na polu pofałdowanym. 

Ktoś pytał o kopie czy oryginał. Rolnik dostaje kopię raportu (jeżeli chodzi o foto) 

Edytowany przez melon10641, 07 luty 2016 - 17:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 05:58
  •  

#4642 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 07 luty 2016 - 17:22

Dopłaty 2015

By Ci to wyjaśnic i byś zrozumial o co mi chodzi podam przykład jeziora które ma pow lustra wody rowną jakiejś wielkości , powiedzmy 1ha .

Dno tego jeziora ma pow większa niż 1 ha z uwagi, że w przeciwieństwie do lustra wody , nie stanowi płaszczyzny.

W domowych warunkach weż dla przykładu blachę ktorej trzeba użyć np. 3m2  , by stworzyć wannę w której pow wody ma np 1,2 m2.

Edytowany przez scoffer, 07 luty 2016 - 17:23.

#4643 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 07 luty 2016 - 17:36

Dopłaty 2015

Dobry przykład ;) 

Ja to rozumiem o co chodzi.No ale nic z tym nie zrobimy i geodezja i arimr liczą pow. tafli jeziora z tym, ze arimr nie ma do tego super dokładnych narzędzi..

Przykład taki google.maps ma o niebo lepsze zdjęcia obszarów rolniczych niż arimr. Google udostępnia to bezpłatnie, arimr co roku pewnie płaci za to duużą kupę kasy a jakość... Lepiej byłoby od google to kupić :P 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4644 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 07 luty 2016 - 18:02

Dopłaty 2015

Chodzi także o to, że ARiMR opiera się na danych z geoportalu, a te są z d.... wyjęte. Powierzchnia działek i ich granice nijak mają się do rzeczywistości. Mam pola, które w/g ortofotomapy są na 3, 4 albo nawet 5 działkach sąsiadów. Geodeci z Biura Geodezji w Lublinie jak zaczeli robić weryfikację, to się za głowę chwycili, bo 60-70% działek w ewidencji elektronicznej nie zgadza się nijak z rzeczywistością, ani granice, ani powierzchnia, o braku ksiąg nie wspomnę.

Powiedzcie mi, jak kontrola FOTO może zakwestionować  1/3 powierzchni działki ? Chyba muszę zajrzeć do tych kodów kontrolnych i poczytać, co oznaczają. Te chamy, bo inaczej ich nie nazwę, po prostu liczą na to, że ludzie machną ręką i nie będą się odwoływać ? Dodatkowo zaznaczyłem celowo mniej, niż rzeczywista powierzchnia ( o papierowej już nie wspomnę). Czyli na działce o rzeczywistej powierzchni 1ha podałem celowo mniej, 0,9ha do dopłaty i sk...... z każdego kawałka urwali jeszcze po 1, 2 czy 3 ary. To jest po prostu rozbój w białych rękawiczkach.

#4645 Share ursusek-360

ursusek-360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 07 luty 2016 - 18:10

Dopłaty 2015 Wie ktoś kiedy będą dopłaty za bydło?

#4646 Share 8Seba8

8Seba8

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 07 luty 2016 - 18:37

Dopłaty 2015

@wieslaw   za duzo mi nie pomogles chodzilo mi o przyblizone złotowki :)

#4647 Share wieslaw

wieslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 luty 2016 - 19:12

Dopłaty 2015

no bo nie mialem na celu ci pomagac, jestes ignorantem i nie potrafisz wytezyc swoich szarych komorek zeby wpisac fraze stawki dopłat 2015 w google. gdybys to zrobil juz dawno bys wiedzial i nie zadawal oczywistych pytan

#4648 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 07 luty 2016 - 19:27

Dopłaty 2015

jahooo już kiedyś pisałem,że jak miałem kontrolę FOTO to trzy razy się odwoływałem i jak grochem o ścianę,ja swoje oni swoje aż w końcu jakaś "miła pani " powiedziała,że jak chcę w miarę szybko dostać dopłaty to żeby dać sobie spokój bo będzie się to przeciągać w nieskończoność.A po drugie zarówno podanie za dużo jak i za mało to błąd i są odliczenia.

#4649 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 luty 2016 - 19:48

Dopłaty 2015

Chodzi także o to, że ARiMR opiera się na danych z geoportalu, a te są z d.... wyjęte. Powierzchnia działek i ich granice nijak mają się do rzeczywistości. Mam pola, które w/g ortofotomapy są na 3, 4 albo nawet 5 działkach sąsiadów. Geodeci z Biura Geodezji w Lublinie jak zaczeli robić weryfikację, to się za głowę chwycili, bo 60-70% działek w ewidencji elektronicznej nie zgadza się nijak z rzeczywistością, ani granice, ani powierzchnia, o braku ksiąg nie wspomnę.

Powiedzcie mi, jak kontrola FOTO może zakwestionować  1/3 powierzchni działki ? Chyba muszę zajrzeć do tych kodów kontrolnych i poczytać, co oznaczają. Te chamy, bo inaczej ich nie nazwę, po prostu liczą na to, że ludzie machną ręką i nie będą się odwoływać ? Dodatkowo zaznaczyłem celowo mniej, niż rzeczywista powierzchnia ( o papierowej już nie wspomnę). Czyli na działce o rzeczywistej powierzchni 1ha podałem celowo mniej, 0,9ha do dopłaty i sk...... z każdego kawałka urwali jeszcze po 1, 2 czy 3 ary. To jest po prostu rozbój w białych rękawiczkach.

ja nie odpuściłem i poszłem do sądu ,arimr nie przestrzega prawa administracyjnego to jest  znaczy był folwark psl

#4650 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 07 luty 2016 - 19:49

Dopłaty 2015

Wie ktoś kiedy będą dopłaty za bydło?

Nie tak szybko. Zaginęło razem z pastwiskiem.

Ale do końca czerwca mają odszukać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4651 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 07 luty 2016 - 23:42

Dopłaty 2015

Powiem szczerze, że nie wiem skąd ARiMR czerpie dane i gó...no mnie to obchodzi. Osobiście odwoływałem się od I decyzji w poprzednim roku. Napisałem dość dyplomatycznie, ale na temat powołując się na odpowiednie ustawy i dołączając niezbędną dokumentację. Poskutkowało tak, że otrzymałem dopłaty do całości, zaś jako gratis dostałem dopłaty, na które nawet nie składałem wniosku. Warto???

NIE WOLNO ODPUSZCZAĆ! - bo będą Cię mieli za fraje...
Pozdrawiam

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#4652 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 08 luty 2016 - 07:16

Dopłaty 2015

AlaCapone - jestem zaprawiony w bojach z administracją publiczną. Raczej chciałem się dowiedzieć, czy ktoś już szedł z nimi na noże i coś ugrał.

Ja w sumie ledwie mieszczę się w limicie dla małych gospodarstw nawet po poprawkach z kontroli i muszę policzyć, czy warto się będzie szarpać. Jak zwiększę ilość gruntów do dopłat, to na pewno nie odpuszczę.

#4653 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 08 luty 2016 - 08:35

Dopłaty 2015

Można ugrać, ale trzeba umieć grać. Właściwe podejście plus znajomość tematu (powoływać się na właściwe ustawy lub niezaprzeczalne fakty). Z taktem, ale stanowczo. Bez niegrzecznych zwrotów a merytorycznie. Muszą wiedzieć, z kim mają do czynienia, ponieważ z Tobą nie pójdzie im tak łatwo.

Z drugiej strony większość ludzi nie odwołuje się i oni to z góry zakładają. Tak, że czasem wystarczy tylko napisać coś z sensem.

Oni nie darują nam złotówki, a my mamy im darować 50, czy 500 zł? - NIGDY.

Życzę powodzenia…

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#4654 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 08 luty 2016 - 08:55

Dopłaty 2015

Mój sasiad odwołał się od decyzji i ekipa z ARi MR przyjechała na miejsce zrobili pomiary na miejscu taśmą i wyszło że to sąsiad ma rację ,co prawda było to ze 4 lata temu i nie wiem czy teraz jeszcze stosują takie techniki,ale jesli jestem pewien że mam  1 ha fizycznie na polu (prawidłowy pomiar ) to nigdy nie dam sobie wcisnąć że jest tam de facto 0,95 ara

#4655 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 08 luty 2016 - 09:33

Dopłaty 2015

Przede wszystkim trzeba być pewnym swoich powierzchni.

PEG też nie jest święty. Kilka lat temu urwali mi 2 ha za rowy których nie ma od 30 lat. Twierdzili że PEG jest nie do ruszenia, ale po kilku miesiącach bojów zmusiłem ich do kontroli na miejscu. Zaczęła się od wezwania Policji, bo wjechali na mój grunt bez mojej zgody samochodem. Pomiary i poszukiwania na piechotę rowów na działce 146 ha trwały 6 godzin (jedna paniusia po 4 uciekła do auta) i wyliczenia kolejne 2 godziny. Na koniec okazało się że ja mam rację. Teraz jak zmiejszają mi PEG na działce i się odwołam  z żądaniem kontroli na miejscu to Warszawa natychmiast to uwzględnia moje powierzchnie i BP musi wydać nową decyzję.

#4656 Share leszekw

leszekw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 luty 2016 - 13:36

Dopłaty 2015

zero zaliczki zero dopłat cisza  pow 20 h

#4657 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 08 luty 2016 - 13:39

Dopłaty 2015

A ja dostałem ...... wniosek na 2016 jakieś 2 tygodnie temu

#4658 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1220 postów

Napisany 08 luty 2016 - 13:51

Dopłaty 2015

Rusza się coś z nowym tygodniem z dopłatami czy nadal cisza?? 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#4659 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 08 luty 2016 - 14:17

Dopłaty 2015

Małym wypłacają cały czas, wiekszym decyzje przychodzą i z kasą cisza, i teraz nie powiem kto ma wiecej ha wiecej kasy dostanie, zaczepiscie obcieli z kasy

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4660 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 08 luty 2016 - 14:23