phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janczar810    302

dajcie narazie spokój mają czas do konca czerwca !!

Ogólnie dziś wyszła troszke śmieszna sytuacja :)

Przyjeżdza listonosz list polecony odbiera mama. Przychodzi do domu otwiera a tam w skrócie ze dopłata do naliczenia po 15.V.2016r. Ja sie śmieje do mamy o a widzisz Ty dostaniesz pożniej a ja szzybciej i ma radość ze nie dostałem listu, a tu psikus mama wyciaga i do mnie list o takiej samej treści :(

wtf :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Wszyscy są poirytowani, ale spokojnie :)
Ja się dzisiaj przypadkiem dowiedziałam, że miałam kontrolę na miejscu( pewna inf.) :) a przyszedł mi raport tylko z kontroli fotofoto?Inwigilacji nie ma końca ;) Więc dopłaty dopiero przy dobrych wiatrach...yyy kwiecień- maj :(

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

a co sie dziwicie, że ludzie podku*wieni są, nie ma za co srodków do produkcji kupić a Wy tu uspokajacie 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Głupiej ropy nie ma za co kupić (nie wspomnę o opłatach i podatkach) a ceny i tak już do góry... Żeby zima dłużej potrzymała a tu niestety już w pole trzeba.. Człowiek chce pracowac a nie może... Najlepiej wyprzedawać i się nie rozwijać.. A tu mają czas bo im i tak 10 przyjdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Dnia 7.03.2016 o 14:05, marulekk napisał:

a co sie dziwicie, że ludzie podku*wieni są, nie ma za co srodków do produkcji kupić a Wy tu uspokajacie 

 

Środki do produkcji tak czy siak trzeba kupić to nie poczeka - dopłaty jedynie mają pomagać, a nie zastępować dochód gospodarstwa.  Co do dopłat to spoko mają czas do czerwca ale niech nie pieprzą publicznie wyznaczając sobie terminy, które są bredniami ( mam na myśli te wypowiedzi nowej waszmości ). Najlepiej teraz zamącić ludziom głowy ile to koalicja mln wyprowadziła, a co najlepsze najwięcej o tym jęczy ktoś, kto jest oskarżony o korupcję i wyłudzanie pieniędzy..... żenada 

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

jest i decyzja, dzisiaj doszła, wystawiona 4 marca


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

S..żarem,a tu dzisiaj kasa,23ha,buraki,zwierzaki,efa(kasa do30 06).Dzięki wielki Jarosławie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

ja dzisiaj dzwoniłem to mi powiedzieli że wnioski Ci co mają z PRŚ jeszcze nie ruszyły miały ruszyć 28.02 dzisiaj już 07.03  i wszystko nadal stoi nie chce tu prorokować ale sobie na kasę chwilkę poczekam.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Uprzejmie informuje , iż z uwagi na:  konieczność  wykonania wszystkich obowiązkowych kontroli wniosku oraz skomplikowany charakter sprawy ?????(pismo z ARiMR)

Kasę mogę dostać po 19-05-2016r 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Miało to wszystko iść etapami od ilości ha.A są tacy co mają po kilka nie dostali a u ciotki w okolicy jakiś koleś dostał dopłaty do 60.Duże pieniądze pójdą na same głupie listy które rozsylaja a na dopłaty nie ma.Po wyczynach naszych polityków można stwierdzić że mieszkamy w największym burdelu Europy i jesteśmy ruch....i na każdym kroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Jest info z agencji , w którym podano termin 30.06 . Czyli zgodnie z planem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

Mówisz tak bo masz przed nosem działający PROW i wcześniejsze dopłaty w latach 2007-2013. Teraz nic się poprawić nie dało i SKOŃCZCIE GADAĆ BZDURY. 

 

SYSTEM NALICZANIA NIE DZIAŁA

 

Nie da się go stworzyć w przeciągu 2 tygodni. System zamawiało PO-PSL i to oni odpowiadają za obecny stan. 

Zgodzę się że to niedziałający na czas system to wina PO/PSL. Jednak sądzę że na pewno nie poprawiło już złej sytuacji to, że jednego dnia nagle odwołano kierowników wszystkich biur, a następni ich zastępców. I zrobiło się tak, że raptem nie było komu podpisywać dokumentów z prostej przyczyny-aby mieć do tego uprawnienia trzeba przejść potrzebne kursy itp. szkolenia. 

Tak więc był burdel a zrobił się jeszcze większy. Tak jak tutaj ktoś trafnie zauważył: na jakiej podstawie w takim razie były wypłacane w październiku/listopadzie zaliczki ?? Uznaniowej czy drogą losowania ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Ja mam pismo odraczające do 29.04 , byłem w agencji i bardzo miło się zaskoczyłem - pani która prowadzi mój wniosek mówiła że dla MR starają się wszystko maksymalnie przyśpieszyć aby dostawali w pierwszej kolejności (miałem kontrole zaznaczam - bez błędów) spytałem czy do 29 kwietnia ta wypłata jest pewna powiedziała że jeszcze w przed ostatnim tygodniem marca powinienem dostać decyzję.

 

Niby system dla tych co mieli kontrolę nie działa ale jak widać może nie wszystko wiemy :) Warto się przejść indywidualnie bo u mnie chcieli ruszyć z wnioskiem ale brakowało im jakiś papierów w sprawie dopłaty MR (stan cywilny i jaki sprzęt zakupiłem ją interesowało).

 

28 ha :)

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

dzisiaj przyszła decyzja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na co decyzja? Pismo odraczające też miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Dnia 7.03.2016 o 15:48, jonek98 napisał:

Miało to wszystko iść etapami od ilości ha.A są tacy co mają po kilka nie dostali a u ciotki w okolicy jakiś koleś dostał dopłaty do 60.Duże pieniądze pójdą na same głupie listy które rozsylaja a na dopłaty nie ma.Po wyczynach naszych polityków można stwierdzić że mieszkamy w największym burdelu Europy i jesteśmy ruch....i na każdym kroku

 

 

To właśnie nazywa się burdel jakiego mało, no bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że więksi dostają choć miała obowiązywać jakaś kolejność ?

 

 

Dnia 7.03.2016 o 16:07, larysto napisał:

Zgodzę się że to niedziałający na czas system to wina PO/PSL. Jednak sądzę że na pewno nie poprawiło już złej sytuacji to, że jednego dnia nagle odwołano kierowników wszystkich biur, a następni ich zastępców. I zrobiło się tak, że raptem nie było komu podpisywać dokumentów z prostej przyczyny-aby mieć do tego uprawnienia trzeba przejść potrzebne kursy itp. szkolenia.

Tak więc był burdel a zrobił się jeszcze większy. Tak jak tutaj ktoś trafnie zauważył: na jakiej podstawie w takim razie były wypłacane w październiku/listopadzie zaliczki ?? Uznaniowej czy drogą losowania ?? ;)

 

Niedziałający system gdy miały startować dopłaty to jedno, a obiecanki macanki nowego ministra to drugie. Co do zmiany stanowisk, to jeszcze niech wymienia wszystkich obywateli, którzy na nich nie głosowali....

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

 

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

A od kiedy to jakiś Jarek dopłaty dzieli ? Dziś przyszły nowe wnioski ale scalałem działki więc będzie trzeba wszystko od nowa pisać bo PEG będzie większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROTODISEL   
Gość ROTODISEL

o to prezent dla twojej na dzień kobiet oczywiście to żart bo nie wszyscy mają poczucie humoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

A mnie brak pieniązków za zazielenienie. Oczywiście decyzja jest i na niej jest wypisane co mi się należy. Czy wam też nie płacą za zazielenienie? Długo trzba na tą kasę czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROTODISEL   
Gość ROTODISEL

sąsiad nie miał zaliczki pewnie jakaś kontrol ale nie wnikałem tydzien temu dostał dopłaty ale brak zazielenienia podobno mają wpłynąć w najbliższym czsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ja ani grosza do dziś, na dopłacie niecałe 10 ha,  jeszcze jedno pytanie, czy po transferze przychodzi wniosek spersonalizowany, czy trzeba wypełniać od nowa na "czysto"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj