Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#4621 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 07 luty 2016 - 07:20

Dopłaty 2015

Pofałdowania chyba zwiększają to pole!!! (zakładając, że dalej to 1m2)

W,g aagencji nie . ortofotomapa to rzut z jakiejś wysokosci ,  a ten nie uwzględnia żadnych "wybuleń" i "dolków" ., które oczwiście zwiekszają powierzchnię pola . 

Podobnie jak w geometrii , pole podstawy np. ostroslupa , a jego powierzchnia to dwie róźne wielkości .

Zdjęcie tej figury zrobione z wsokości widzi tylko pole podstawy.

Edytowany przez scoffer, 07 luty 2016 - 07:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 21:27
  •  

#4622 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 07 luty 2016 - 08:18

Dopłaty 2015

Od zawsze w geodezji (już w Starożytnym Egipcie) powierzchnie mierzy się zredukowaną do poziomu i tego nit nie zmieni bo wyjdzie z tego paradoks. Podatki, dotacje itp. w ewidencji zawsze mamy powierzchnie zredukowana do poziomu.

Czy są jakieś jaka z powierzchniami każdego roku inna. To powiem tak, nie da się zmierzyć czegokolwiek bezbłędnie i żeby wyniki zawsze były takie same, a jak sie komuś nie podoba jak agencja mierzy to nic nie poradzi, sam się zgodził na taką zabawę jak podpisywał wniosek ;)

Ok ale zalozmy ze dzialka na mapie ma 100 na 100 metrow i jest nachylona pod katem 45 stopni. Jej powierzchnia w rzucie z gory to 1 hektar a w rzeczywistosci to jest 1.41 hektara. Doplate wezmiemy za 1
Hektar a koszty produkcji liczone sa poza podatkiem rolnym za 1.41 ha. Wiem ze na dzialce nachylonej 45 stopni ciezko cokolwiek uprawiac. Ale taki dalem przyklad gdyz najlatwiej sie liczy

#4623 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 07 luty 2016 - 08:28

Dopłaty 2015

45 stopni ? - to chyba tylko winnica B) .

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4624 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 07 luty 2016 - 08:34

Dopłaty 2015

A ugór lub trwaly użytek zielony się przy takim nachyleniu nie "zaszczepi"

#4625 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 07 luty 2016 - 08:36

Dopłaty 2015

Nie kłamał. Ja tydzień temu rozmawiałem ze znajomym który pracuje w ARiMR i mówił, że też dostają naliczone gospodarstwa powyżej 15 ha z EFA.

Ludzie Agencja robi co chce a Wy sobie tu ubliżacie płacą i tym 7 ha 15 ha i 100 ha taki mamy kraj każdy robi swoje

#4626 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 07 luty 2016 - 08:54

Dopłaty 2015

Powierzchnia 2,09. "Na całej działce stwierdzono kilkuletnie zachwaszczenia, zakrzaczenia, zakrzewienia i zadrzewienia"

Jeśli udowodnią ci że nie uprawiałeś tej działki w tym roku, w poprzednim też i wcześniej to wracasz również do tyłu 5 lat z odsetkami. A skoro tak jest w rzeczywistości to na co ty liczyłeś?

#4627 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 07 luty 2016 - 09:05

Dopłaty 2015

Liczył kasę B) .

ZETOR TEAM

#4628 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 07 luty 2016 - 09:14

Dopłaty 2015

45 stopni ? - to chyba tylko winnica B) .

Dlatego pisalem ze to przyklad bo mi sie nie chcialo liczyc sinusow mniejszych katow. Przy 45 stopniach mnozymy razy pierwiastek z 2. Chcialem tylko pokazac ze rozbieznosc jest i to spora. Moze siegnac na oko nawet i 30 procent

Ale powiedzcie mi jak rolnik ma to okreslic poprawnie. Przed zlozeniem wniosków ma wynajac geodete czy wyliczyc linijka z zalaczonej mapki czy wyliczyc na geoportalu. Rolnik przy skladaniu wniosku nie ma specjalistycznych narzedzi czy programow zeby to zrobic.

To oni powinni to wyliczac i rolnikowi pomagac a nie go karac

Edytowany przez romanik99, 07 luty 2016 - 09:22.

#4629 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 07 luty 2016 - 09:46

Dopłaty 2015

Ale o co ta dyskusja? kolega nie wiedział że na tej działce krzaki rosną? a może wyrosły z dnia na dzień przed samą kontrolą? jak ma się zakrzaczoną działkę to nie zgłasza sie jej jako użytek rolny bo to jawne wyłudzenie kaski, nie wiem na co liczył że nikt się nie zczai?

W temacie dopłat cisza, ONW w grudniu było, zaliczki nic, dopłat też nie ma, mam młodego więc chyba poczekam sobie do marca w optymistycznym wariancie :blink:

#4630 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 07 luty 2016 - 10:50

Dopłaty 2015

skoro agencja ma wszystkie dane - to nie wystarczy jedno zdaniowy wniosek - ja taki i taki na całości gruntów posiałem zboże - resztę przecież agencja i tak sprawdza i wylicza - więc po co te klocki. 

a jak ktoś ma różną produkcję - to na piszę ,na tych działkach posiałem  buraki - reszta zboże - powierzchnię niech liczy agencja -i tak mają dane działek z geodezji i precyzyjne zdjęcia.  ja mam co roku kontrole i co roku agencja zmienia powierzchnie tej samej działki - zależnie jak się kliknie pracownikowi. A o systemie informatycznym w którym wypełnia się przez internet to idiotyzm - oni i tak to drukowali i przepisywali do drugiego systemu....... mało tego pojęcia nikt nie miał jak to wypełnić.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4631 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 07 luty 2016 - 11:14

Dopłaty 2015

dostał ktoś kiedyś kod ppk

Thug

#4632 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 07 luty 2016 - 11:40

Dopłaty 2015

No dobra ale jak ktoś ma działkę w geodezji o pow. 1ha a w rzeczywistości o nachyleniu 89 stopni to ma dostać miliony do tego 1ha? 

#4633 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 07 luty 2016 - 14:12

Dopłaty 2015 Nie ma takich dzialek.co najwyzej gory ale tam tylko skaly. Nawet jakby byla taka dzialka to by sie nie dalo na niej uprawiac. 30 procent nachylenia to jest duzo. Musialby sie ktos wypowiedziec co mieszka w gorach do ilu stopni nachylenia uprawia sie dzialki.

Inna sprawa jest np i tu wiem bo wujek mial taka sprawe ze dzialka biegnie wzdluz lasu i byly robione zdjecia pod katem i 15 metrowe sosny wchodzily ze zdjecia po 5 metrow w dzialke i chcieli mu potracic ze zglosil powierzchnie na ktorej rosnie las. Ale sie odwolal i wyszlo na jego

#4634 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 07 luty 2016 - 14:24

Dopłaty 2015

witam

raport z kontroli otrzymujecie  orginał czy kopie

#4635 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 07 luty 2016 - 14:29

Dopłaty 2015

Przy pomiarach GPS brana jest nie tylko odległość między punktami, ale także różnica wysokości. Nawet najdokładniejszy GPS cywilny nie osiąga dokładności lepszej niż 3%. U mnie na działce 1ha gdzie podane było 0,5ha do dopłat zatwierdzili 0,21ha. Kontrola FOTO rozpoczęta w sierpniu 2015, zakończona w październiku 2015, info o wykonaniu kontroli dostałem w połowie stycznia. I teraz - kiedy jest termin odwołania, bo w dokumentach , które dostałem z jakiejś firmy zewnętrznej nie ma ani słowa, że MOGĘ odwołać się od wyników kontroli ani do kogo. To są zupełne kpiny i totalne olewanie KPA.

#4636 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 07 luty 2016 - 15:49

Dopłaty 2015 Termin na odwołanie masz do 14 dni od doręczenia, lub osobistej obecności w jakiejś sprawie. O co wy się kłucicie, powierzchnia liczona jest w "rzucie z góry" nie że ty sobie z metrem przejdziesz po górach i dolinach!

#4637 Share 8Seba8

8Seba8

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 07 luty 2016 - 16:12

Dopłaty 2015

Witam orietuje sie ktos ile jest doplaty do 1 ha jeczmienia jarego ? 

#4638 Share wieslaw

wieslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 luty 2016 - 16:30

Dopłaty 2015

tyle samo co do hektara pszenżyta ozimego

#4639 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 07 luty 2016 - 16:59

Dopłaty 2015

Przy pomiarach GPS brana jest nie tylko odległość między punktami, ale także różnica wysokości. Nawet najdokładniejszy GPS cywilny nie osiąga dokładności lepszej niż 3%. U mnie na działce 1ha gdzie podane było 0,5ha do dopłat zatwierdzili 0,21ha. Kontrola FOTO rozpoczęta w sierpniu 2015, zakończona w październiku 2015, info o wykonaniu kontroli dostałem w połowie stycznia. I teraz - kiedy jest termin odwołania, bo w dokumentach , które dostałem z jakiejś firmy zewnętrznej nie ma ani słowa, że MOGĘ odwołać się od wyników kontroli ani do kogo. To są zupełne kpiny i totalne olewanie KPA.

Nazwę firmy masz na pieczątkach na pierwszej stronie ;) termin na odwołanie 14 dni od daty dostarczenia raportu, po to jest wysyłany za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Masz jeszcze szanse odwołać się od decyzji jak Ci potem arimr wyśle. 

Gospodarstwo masz w gminie Skierbieszów? W Foto nie mierzy się gpsem tylko z ortofotomapy. Jak nie widać nic na orcie to dopiero GPSem się mierzy po obwodzie działki. 

Edytowany przez melon10641, 07 luty 2016 - 17:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4640 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 07 luty 2016 - 17:02

Dopłaty 2015

No dobra ale jak ktoś ma działkę w geodezji o pow. 1ha a w rzeczywistości o nachyleniu 89 stopni to ma dostać miliony do tego 1ha? 

Skąd wyciągasz takie wnioski ?

Jest zupełnie odwrotnie i o takim nonsensie dyskutowaliśmy. Pofałdowanie działki zmniejsza kwotę dopłat .

Co do geodezji i zlecenia pomiarów to nic nie da . Agencja podważyła u mnie świeżo wydzieloną działkę i zmniejszyła jej powierzchnie z 1,56 na 1,52.

Oczywiście akt notarialny oraz wydział podatkowy , dostosował się do wyników podanych przez geodetę.

Wynik agencji , poza zmniejszeniem areału do którego naliczane są dopłaty nie niesie żadnych skutków prawnych.

Działka ma obszar taki jak w wydziale geodezji .