Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#4601 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 06 luty 2016 - 21:10

Dopłaty 2015

nie za 3% tylko powyżej 2 ha i tak błąd lub celowo zawyżenie o 2.07 gospodarstwo 23 ha dopłata zabrana na rok

i tak samo 2.17 gosp 33 zabrana na rok

Edytowany przez thug, 06 luty 2016 - 21:19.

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 01:21
  •  

#4602 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 06 luty 2016 - 21:11

Dopłaty 2015

Na forum to można pisać, ze nie dość że byk się ocielił , to ma jeszcze bliżniaki .

scoffer ale jak ktoś w tym temacie pisał wcześniej, że dostał np. do 30ha to co kłamał?

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#4603 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 06 luty 2016 - 21:16

Dopłaty 2015

stresujecie chłopaka że mu dopłaty zabiorą, jak sie mieści w błędzie do 3% to nic mu nie zabiorą, nawet jak przekroczy ten próg to naliczą mu pare setek to po pierwsze. Po drugie wykryli zadrzewienia wieloletnie, a nawet nie wiadomo czy kontrolowali działkę na miejscu, jak ma tam zrobione tak jak nalezy to nie ma sie czego obawiać, bo nie wierze że trzyma na działce krzaczory na całej powierzchni

KS Falubaz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4604 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 06 luty 2016 - 21:21

Dopłaty 2015

napisałem że zależy jak potraktują ta działkę 2.09

ale nie zmienia to faktu że błąd nie może być większy niż 2 ha na gospodarstwo

Thug

#4605 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 06 luty 2016 - 21:23

Dopłaty 2015

scoffer ale jak ktoś w tym temacie pisał wcześniej, że dostał np. do 30ha to co kłamał?

Trudno powiedzieć , może tak , może nie . 

Ale jak każde forum , rządzi się ono własnymi prawami , rolnik ze 100 ha i 2 JD może być z powodzeniem stróżem w kółku rolniczym , uczniem 2 klasy gimnazjum jak i rzeczywistym rolnikiem.

Ale lepiej być uznanym za niedowiarka , jak naiwniaka , a i ksywka "pelikan " , jakoś mi nie pasuje .

Stąd staram się zawsze liczyć swoje pieniądze i to te, które ciążą w mojej kieszeni .

P.S 

Z tym że do 3% można się pomylić, ale nie więcej jak 2 ha to jakaś lipa.

Dla 100 ha działki 2 ha to mniej jak 3 % , więc zachodzi oczywista sprzeczność 

Edytowany przez scoffer, 06 luty 2016 - 21:33.

#4606 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 06 luty 2016 - 21:44

Dopłaty 2015

Na forum to można pisać, ze nie dość że byk się ocielił , to ma jeszcze bliżniaki .

To jest prawdziwe forum rolników ,,twój" komentarz znaczy tyle co nic.
Również wiem że w mazowieckim u mnie dostali np. Ci z EFA 42ha całość

#4607 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 06 luty 2016 - 21:44

Dopłaty 2015

arimr moze widziec zadrzewienia na działce ze starych mapek i na tej podstawie stwierdzili krzaczory, jak uprawia tam jak nalezy to kontrola na miejscu powinna zalatwic spór

KS Falubaz

#4608 Share patrykpyz

patrykpyz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 luty 2016 - 21:50

Dopłaty 2015 U mnie jak pisałem przyszła dopłata do niecałych 20 ha z bydłem ale z tego niecałe 14 ha to łąki. Zachodniopomorskie

#4609 Share Camel81

Camel81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 luty 2016 - 21:57

Dopłaty 2015

Ja byłem w swoim biurze powiatowym zobaczyć co tam słychać z dopłatami to powiedzieli mi, że naliczają tylko do 7ha, to ja mu powiedziałem, że na różnych forach rolnicy piszą, że dostają nawet za 30ha,to powiedzieli, że to  kompletnie  nie możliwe bo system w całym kraju nalicza tylko do 7ha. Także ja już sam nie wiem co się wyprawia w tym b****lu....

A to ciekawe bo ojciec i wujas otrzymali zaliczkę w grudniu a resztę dopłat tydzień temu. Obaj po ponad 200ha.

#4610 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 06 luty 2016 - 22:00

Dopłaty 2015

Trudno powiedzieć , może tak , może nie . 

Ale jak każde forum , rządzi się ono własnymi prawami , rolnik ze 100 ha i 2 JD może być z powodzeniem stróżem w kółku rolniczym , uczniem 2 klasy gimnazjum jak i rzeczywistym rolnikiem.

Ale lepiej być uznanym za niedowiarka , jak naiwniaka , a i ksywka "pelikan " , jakoś mi nie pasuje .

Stąd staram się zawsze liczyć swoje pieniądze i to te, które ciążą w mojej kieszeni .

P.S 

Z tym że do 3% można się pomylić, ale nie więcej jak 2 ha to jakaś lipa.

Dla 100 ha działki 2 ha to mniej jak 3 % , więc zachodzi oczywista sprzeczność 

uwierz mi że tak jest  a jak ktoś ma 2000 ha i co pomyli się o 60 hektarów bez sankcji????dlatego tak jest a nie inaczej, chyba że teraz przy zazielenieniach  coś się pozmieniało  ale wątpie jeszcze wchodzi w grę

wina umyślna  nieumyślna itd

Edytowany przez thug, 06 luty 2016 - 22:06.

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4611 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 06 luty 2016 - 22:04

Dopłaty 2015

Witam, wczoraj dostałem "Raport z kontroli w zakresie kwalifikowalności powierzchni" w którym wykryto uchybienia, gospodarstwo to 11ha w województwie lubelskim. Kiedy mogę spodziewać się dopłat? Pozdrawiam

Kolega z z jakiej gminy jesteś? Najwcześniej w kwietniu możesz się spodziewać dopłaty. 

Co do tej działki z zadrzewieniami to zależy jaki Ci kod dadzą. Jak DR18 to nie dostaniesz dopłat za ten rok do tej działki.W zależności jaki Ci % wyjdzie taka będzie kara. Jak dostaniesz dr33 to chyba za 5 lat zwracasz ale pewien nie jestem.

#4612 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 06 luty 2016 - 22:09

Dopłaty 2015

Nie kłamał. Ja tydzień temu rozmawiałem ze znajomym który pracuje w ARiMR i mówił, że też dostają naliczone gospodarstwa powyżej 15 ha z EFA.

#4613 Share qdzio1997

qdzio1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 luty 2016 - 22:36

Dopłaty 2015

Kolega z z jakiej gminy jesteś? Najwcześniej w kwietniu możesz się spodziewać dopłaty. 

Co do tej działki z zadrzewieniami to zależy jaki Ci kod dadzą. Jak DR18 to nie dostaniesz dopłat za ten rok do tej działki.W zależności jaki Ci % wyjdzie taka będzie kara. Jak dostaniesz dr33 to chyba za 5 lat zwracasz ale pewien nie jestem.

Gmina Urszulin. Mogę coś w tym przypadku zrobić? Może pojechać do agencji i zapytać się?

#4614 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 06 luty 2016 - 22:39

Dopłaty 2015

uwierz mi że tak jest  a jak ktoś ma 2000 ha i co pomyli się o 60 hektarów bez sankcji????dlatego tak jest a nie inaczej, chyba że teraz przy zazielenieniach  coś się pozmieniało  ale wątpie jeszcze wchodzi w grę

wina umyślna  nieumyślna itd

Ale 2ha  przy 10001 ha gospodarstwie , to mniej jak 0,2 promila . A za tyle to nawet niebiescy puszczają wolno .

p.s 

A co z sytuacją gdy broniąc się stwierdzimy w swojej obronie ,że ziemia się kurczy na zimnie, niczym przyrodzenie , zaś rozciąga w cieple niczym linie wysokiego napięcia ?

Przecież pomiary można mieć robione latem , a kontrolę zimą .

Czy są jakieś dane, które tej tezie zaprzeczają ?

#4615 Share wieslaw

wieslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 luty 2016 - 22:39

Dopłaty 2015

a

a te procenty to sie licza do calosci zadeklarowanego wniosku czy do tej jednej dzialki???

#4616 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 06 luty 2016 - 22:52

Dopłaty 2015

Z powierzchnią to są ogólne jaja .

Czy uwzględniają powierzchnię rzutu czy rzeczywistą.

Stad pewno to 3% , które może się okazać zbyt małą wartością w ekstremalnych warunkach.

Bo jeśli , abstrakcyjnie oczywiscie przyjąć że Giewont zajmuje pow 10 ha , to jego powierzchnia rzeczywista wynosi dużo więcej jak +3% , a być może jest wielokrotnością tych 10 ha .

Przecież chusta o bokach równych 1m , ma dokładnie 1m2 , tylko gdy leży na idealnie płaskiej powierzchni . Wszelkie jej pofałdowania zmniejszją jej rzeczywiste pole krycia , choć dalej ma 1m2 .

#4617 Share Fagro

Fagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 06 luty 2016 - 23:16

Dopłaty 2015 Otrzymałem wczoraj wniosek na 2016. Tylko jest jeden problem bo zamiast 14 działek wniosek na kolejny rok zawiera tylko jedną, poza tym został nadany z warszawy a wydaje mi się ze zawsze dostawałem z biura powiatowego/regionalnego. Spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem?

#4618 Share jan222

jan222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 luty 2016 - 00:03

Dopłaty 2015

Z powierzchnią to są ogólne jaja .

Czy uwzględniają powierzchnię rzutu czy rzeczywistą.

Stad pewno to 3% , które może się okazać zbyt małą wartością w ekstremalnych warunkach.

Bo jeśli , abstrakcyjnie oczywiscie przyjąć że Giewont zajmuje pow 10 ha , to jego powierzchnia rzeczywista wynosi dużo więcej jak +3% , a być może jest wielokrotnością tych 10 ha .

Przecież chusta o bokach równych 1m , ma dokładnie 1m2 , tylko gdy leży na idealnie płaskiej powierzchni . Wszelkie jej pofałdowania zmniejszją jej rzeczywiste pole krycia , choć dalej ma 1m2 .

Pofałdowania chyba zwiększają to pole!!! (zakładając, że dalej to 1m2)

Edytowany przez jan222, 07 luty 2016 - 00:05.

#4619 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 07 luty 2016 - 00:11

Dopłaty 2015

Od zawsze w geodezji (już w Starożytnym Egipcie) powierzchnie mierzy się zredukowaną do  poziomu i tego nit nie zmieni bo wyjdzie z tego paradoks. Podatki, dotacje itp. w ewidencji zawsze mamy powierzchnie zredukowana do poziomu. 

Czy są jakieś jaka z powierzchniami każdego roku inna. To powiem tak, nie da się zmierzyć czegokolwiek bezbłędnie i żeby wyniki zawsze były takie same, a jak sie komuś nie podoba jak agencja mierzy to nic nie poradzi, sam się zgodził na taką zabawę jak podpisywał wniosek ;) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4620 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 07 luty 2016 - 06:47

Dopłaty 2015

a

a te procenty to sie licza do calosci zadeklarowanego wniosku czy do tej jednej dzialki???

Do calego wniosku