Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#4561 Share Karolek517541

Karolek517541

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:muzyka, rolnictwo, ciągniki, majsterkowanie ;)

Napisany 06 luty 2016 - 00:28

Dopłaty 2015

Co drugi pisze jak wy gospodarzycie, że czekacie na dopłaty albo zobaczymy jak się dopłaty skończą. 

Moje zdanie jest takie niech nawet wszystkie dopłaty się skończą ale niech zapłacą rolnikowi godziwie za jego pracę, trud oraz za towar który produkuje.

A nie koszt wyprodukowania czegoś przerasta sam towar.

Bez wyjątku każda partia która starała się o głosy mówiła jakie to plany mają na rolnictwo, że rolnictwo w Polsce takie przyszłościowe.

A jest jak jest, rolnik tylko dokłada do interesu.

Wszyscy mogą sobie strajki urządzać ale jak rolnik strajkuje i zablokuje drogę to wielkie problemy. Jak rolnicy mają się upominać o swoje?

Pielęgniarki czy nauczyciele zastrajkują i coś im tam sypną, a na rolnika tylko kary nałożą :/ 

Odnośnie dopłat zaliczkę dostaliśmy, a na resztę czekamy. Nasza sprawa ma ruszyć jak uruchomią ostatnią część systemu czyli końcówka lutego...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 09:29
  •  

#4562 Share mat2000_2000

mat2000_2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki maszyny rolnicze
    Motoryzacja
    Mechanizacja

Napisany 06 luty 2016 - 06:45

Dopłaty 2015

A co to znaczy kontrola foto? robia zdjęcia np dronem czy siedza przed kompem i przeglądają?

Zdjęcia z helikoptera.

#4563 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 06 luty 2016 - 08:58

Dopłaty 2015

A co to znaczy godziwie? i ile to jest 600 zł za pszenicę czy 1000 zł? Bo jednemu wystarczą kartofle z kapustą do jedzenia a do popicia woda ze żródełka a innemu łosoś norweski zapity orygilalną colą i póżniej piwem. Znam takich co przy 15 ha własnych (+mąż praca, matka praca) mówią że nie da się "godziwie" przeżyć. Znam też takich co mają podobnie ale potrafią kupić kombajn używany za 200 tyś z własnych środków. Znam też takich z miasta co na mieszkanie za 200 tyś muszą się powiesić na 35 lat kredytu...

Fakt faktem przenica po 630 (u mnie) to nie szał bo i 10 lat temu ceny mogły być podobne ale wydajność inna (i przychodowa i kosztowa).

U mnie dopłaty jeszcze nie ma i  pewnie szybko nie będzie bo były poprawki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4564 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 06 luty 2016 - 09:10

Dopłaty 2015
Odnośnie dopłat zaliczkę dostaliśmy, a na resztę czekamy. Nasza sprawa ma ruszyć jak uruchomią ostatnią część systemu czyli końcówka lutego...

Końcem lutego mieli uruchomić tą część systemu która odpowiada za naliczanie dla gospodarstw powyżej 15 ha w którym są EFA. Jak się okazuje takim gospodarstwom są już naliczane dopłaty od stycznia, nawet tutaj na forum koledzy którzy maja po kilkadziesiąt hektarów i EFA piszą, że już dostali dopłaty.

Zdjęcia z helikoptera.

Z żadnego helikoptera, kontrolora FOTO odbywa się na podstawie ortofotomap czyli zdjęć satelitarnych na które są nałożone granice działek.

#4565 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 06 luty 2016 - 09:16

Dopłaty 2015 Doplaty chyba wiecej zlego zrobily niz pozytku. Oczywiscie nie jestem przeciwko unii ale prosze zwrocic uwage na to jak szybko ceny polecialy srodkow produkcji. Jak firmy wyczuly ze rolnik ma kase z doplat to odrazu podniosly cene. Przeciez wystarczy spojrzec na rachunki z przed okresu unii. To tak jak w przypadku innych dzialalnosci jak cos jest za doplata np z unii to wszystko x2 np takie boisko orlik. Zwykle o takich samych cechach boisko kosztuje ok 50 procent. Wydaje mi sie ze doplaty jeszcze bardziej mialy nas oglupic i uniezaleznic. Fakt kiedys tez nie bylo kolorowo ale jakos dalo sie rade a teraz niektorzy sie stresuja brakiem przelewu. Wydaje mi sie ze nie tedy droga. Poprostu powinny byc uczciwe ceny za nasza prace czy to za zboze mleko czy tucznika. Zamiast tego mamy nierowna konkurencje z zachodem ktore jest lepiej dotowane i maja lepsza opieke swojego rzadu i teraz jeszcze ze wschodu ciagna zboze. I jak tu przetrwac??? Zeby rolnik nie krzyczal to zrobili kredyt preferencyjny bez procentu. Jedynie za prowizje trzeba zaplacic.

#4566 Share ROTODISEL

ROTODISEL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 06 luty 2016 - 09:24

Dopłaty 2015

jedni piszą ze system a ci co niby podlegają temu systemowi już dostali drudzy ze zależy od ilości ha a dostali ci co niby na razie nie powinni, jeszcze inni ze młody rolnik pod koniec lutego a wielu już dostało itd w agencji wymyślają powody żeby uspokoić zniecierpliwienie rolników a powodem tak naprawde jest bałagan i ich opoieszałość.Zgadzam sie dopłaty są potrzebne ale jak narazie to najwięcej zkorzystali producenci wszelakiej maści maszyn,chandlarze używanych maszyn producenci środków ochrony roślin i nawozów wszyscy tylko zacierają ręce i myślą ruszą dopłaty to kaska wpadnie za wywindowane ceny tylko że w tym wszystkim rolnik jest na końcu tej listy

Edytowany przez ROTODISEL, 06 luty 2016 - 09:32.

Roto

#4567 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 06 luty 2016 - 09:46

Dopłaty 2015

a gdzie się mają śpieszyć w tej agencji? od wyborów czuli że są na wylocie więc po kiego się uwijac jak przyjdą następni i beda zbierać chłoste... a ty czekaj bo i tak jest termin do czerwca więc nie jęcz... zresztą tak jak ktoś tu pisał... rachunki na poczte lecisz zapłacic w ostatnim dniu więc jaki teraz macie problem?

Dopłaty znieść, podnieść ceny i przynajmniej ja zarobie a nie ten jełop z wiejskiej czy taksówkarz na krusie z centrum katowic.

Tych niby niskich cen w sklepach i tak nie widać bo handel krocie zarabia... nauczyli się że lepiej mniej sprzedać, mniej się urobić a tak samo zarobić jakby towaru 3x tyle musiał przerzucił... Nie wiem czy u nas to jest ale podobno na zachodzie jest ustalona maksymalna możliwa marża a jak ktoś nakłada wyższa to mu lepia podatek od tego przekroczenia i to dość srogi. A więc da się a ludzi stać żeby kupić sobie kilo mięsa na obiad nie to co u nas

#4568 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 06 luty 2016 - 12:25

Dopłaty 2015

spokojnie dopłaty muszą poczekać bo teraz się wymienia kierowników powiatowych wczoraj tylko zwolnili wszystkich z wyjątkiem 10  :) starzy już nie maja uprawnień do podpisywania - a nowi zanim się wdrożą - to potrwa do końca terminu wypłat :) 

#4569 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 06 luty 2016 - 13:03

Dopłaty 2015 Teraz pewnie czas na KRUS he he. Rozumiem ze chca wszedzie dawac swoich ludzi ale wydaje mi sie ze to wprowadza niepotrzebny i dodatkowy chaos.

#4570 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 06 luty 2016 - 15:38

Dopłaty 2015

Z żadnego helikoptera, kontrolora FOTO odbywa się na podstawie ortofotomap czyli zdjęć satelitarnych na które są nałożone granice działek.

Dokładnie tak

:) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4571 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 06 luty 2016 - 15:53

Dopłaty 2015

Lubelskie- ktoś dostał dopłaty oprócz zaliczek?

#4572 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 06 luty 2016 - 16:03

Dopłaty 2015

Tak , Mój szwagier , pow . Lubartów , gospodarstwo kilkunastohektarowe .

ZETOR TEAM

#4573 Share dancio

dancio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 06 luty 2016 - 16:03

Dopłaty 2015

ja dostałem trzech ratach woj.łódzkie

#4574 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 06 luty 2016 - 16:12

Dopłaty 2015

Tak , Mój szwagier , pow . Lubartów , gospodarstwo kilkunastohektarowe .

Czyli coś tam smarkają po pare groszy. Szlag by ich trafił... Paliwa trzeba, nawozów.... ehhh

#4575 Share qdzio1997

qdzio1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 luty 2016 - 16:50

Dopłaty 2015

Witam, wczoraj dostałem "Raport z kontroli w zakresie kwalifikowalności powierzchni" w którym wykryto uchybienia, gospodarstwo to 11ha w województwie lubelskim. Kiedy mogę spodziewać się dopłat? Pozdrawiam

#4576 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 06 luty 2016 - 16:53

Dopłaty 2015

W czerwcu pewnie

#4577 Share qdzio1997

qdzio1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 luty 2016 - 16:56

Dopłaty 2015

Poważnie?

Edytowany przez Matey, 06 luty 2016 - 17:40.
cytowanie poprzedniego posta

#4578 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 06 luty 2016 - 17:04

Dopłaty 2015

Na bank...

Edytowany przez Matey, 06 luty 2016 - 17:41.

#4579 Share qdzio1997

qdzio1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 luty 2016 - 17:18

Dopłaty 2015

Skad masz takie informacje?

Edytowany przez Matey, 06 luty 2016 - 17:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4580 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów