phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matingus    107

dziś dostałem pismo o przedłużeniu terminu rozpatrzenia 1.04.2016


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

 

Dopłat jak nie było tak nie ma , ale w gruncie rzeczy to chyba właśnie ta dobra zmiana ;)

 

 

A co do dobrej zmiany  ;) - ja widzę dobrą zmianę. Ziemię kupuję ostatnimi dniami tanio bo ludzie boją się co będzie jak ustawa wejdzie - dostali spadki , mieszkają w mieście lub nie widzą sensu uprawy i sprzedają. Dzierżawy też biorę w miarę tanio bo dopłat nie ma i na dodatek ceny marne. Miesiąc temu miałem ponad 40 swoich i trochę dzierżaw , na dzień dzisiejszy mam 76 ha swoich i prawie 100ha dzierżaw. Jak nic do 200 dobiję do maja  ;)

 

I druga oznaka dobrej zmiany - fachowców brak!!! Żona powiedziała pod koniec lutego że odchodzi z pracy bo za mało zarabia - od 1 marca podnieśli jej stawkę za godzinę z 45zł do 73zł tylko musiała podpisać kontrakt na 2 lata.

 

 

miałem kiedyś sąsiada który był na przymusowych robotach w hitlerowskich Niemczech i twierdził że z Hitlerem był na ty :D :D :D :D :D :D :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

 

Dopłat jak nie było tak nie ma , ale w gruncie rzeczy to chyba właśnie ta dobra zmiana ;)

 

 

A co do dobrej zmiany  ;) - ja widzę dobrą zmianę. Ziemię kupuję ostatnimi dniami tanio bo ludzie boją się co będzie jak ustawa wejdzie - dostali spadki , mieszkają w mieście lub nie widzą sensu uprawy i sprzedają. Dzierżawy też biorę w miarę tanio bo dopłat nie ma i na dodatek ceny marne. Miesiąc temu miałem ponad 40 swoich i trochę dzierżaw , na dzień dzisiejszy mam 76 ha swoich i prawie 100ha dzierżaw. Jak nic do 200 dobiję do maja  ;)

 

I druga oznaka dobrej zmiany - fachowców brak!!! Żona powiedziała pod koniec lutego że odchodzi z pracy bo za mało zarabia - od 1 marca podnieśli jej stawkę za godzinę z 45zł do 73zł tylko musiała podpisać kontrakt na 2 lata.

 

 

czego żeś się oćpał


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Przed wczoraj tata dostał pismo o przedłużeniu terminu rozpatrzenia do 14 maja a dzisiaj ja dostałem takie samo też do 14 maja... Jak by kogoś to interesowało wysłanie takiego jednego listu kosztuje 6zł i teraz pomnożyć to przez liczbę wysłanych listów (nie wiem ile ich wysłali ale na pewno dużo) to kase za te listy to chyba w milionach można liczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Może pomniejszona o zaliczkę? Spr konto może dostałeś zaliczkę, a nawet nie wiedziałeś ( tylko gdybam :) )

 

Albo nie doczytał decyzji że zazielenienie wypłacą do końca czerwca

Może pomniejszona o zaliczkę? Spr konto może dostałeś zaliczkę, a nawet nie wiedziałeś ( tylko gdybam :) )

 

Albo nie doczytał decyzji że zazielenienie wypłacą do końca czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo2662    70

Może pomniejszona o zaliczkę? Spr konto może dostałeś zaliczkę, a nawet nie wiedziałeś ( tylko gdybam :) )

to już z zaliczką którą dostałem w listopadzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Przecież było pisane że mają obowiązek wystawić decyzje(tym którym ona jest konieczna) do końca lutego a że nie ogarniają tego burdelu i niby kasy nie mają to wysyłają wszystkim na hura takie same bzdety z tym odroczeniem. U mnie 27 ha, MR, JPO, zazielenianie,bydło, ONW, rolnośrdowiskowe, i nic, ani decyzji ani kasy. Tylko kilka dni temu przyszła kopia raportu z kontroli w zakresie kwalifikowalności powierzchni. Pisze  tam że przedmiotowa kopia raportu nie została jeszcze zatwierdzona przez  ARiMR i może ulec zmianie. Pewnie se jeszcze pooooooczekam na kasę że hoho.

 

Przy jednej działce na tym raporcie mam Kod DR8( Położenie ewidencyjne działki rolnej nie odpowiada danym we wniosku. Stwierdzono błąd oczywisty). Co to znaczy ? że walnąłem błąd we wniosku czy mi tej działki nie znaleźli czy coś takiego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo2662    70

Albo nie doczytał decyzji że zazielenienie wypłacą do końca czerwca

 

Albo nie doczytał decyzji że zazielenienie wypłacą do końca czerwca

Doczytałem zgadza się zazielenienie przyjdzie w drugiej racie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

A u nas w BP pozostał na stanowisku kierownik z psl taki rodzynek  i dopłat też ani widu ani słychu 

 

karygodne niedopatrzenie ;[ ;[  a gdzie rewolucyjna czujność :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

czego żeś się oćpał

Aco cię dziwi - to że moja żona jest osobą dobrze wykształconą i dobrze zarabia? Trzeba się było uczyć to może nie klepałbyś biedy.

 

A może to że skupuję teraz ziemię? Nie kupowałem ostatnimi laty a że gospodarstwo się kręci dobrze , firma przynosi dochody oraz to że spieniężyłem parę hektarów na działki budowlane to mam kapitał ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

pisał ktoś tu o kredytach pod jpo itd ,ale przecież jak ktoś już nie ma na środki do produkcji to przecież idzie się dogadać z dystrybutorem z którym się współpracuje o wystawienie faktur z terminem np 30 czerwiec , w większości firm jest to raptem 0.5 % za miesiąc więc.

 

A na tym kredycie preferencyjnym masz prowizję 0,25 % Resztę prowizji i oprocentowanie pokrywa ARiMR. Także chyba się bardziej opłaca kredyt. Ja może jutro albo w poniedziałek pójdę do banku to się dowiem więcej. Słyszałem podsekretarza stanu MRiRW oraz jakiegoś gościa ze związków zawodowych, że na tym kredycie można podwójnie skorzystać tj. kredyt na super warunkach na 6 miesięcy i w tym czasie jak się dostanie dopłaty to będzie się miało podwójną kasę. Znowu wczoraj wiceprezes ARiMR powiedziała (w jedynej słusznej TV), że wpłynięcie dopłat automatycznie wygasza kredyt heheheh Poza tym nie jest na 6 miesięcy tylko maks do 15 lipca...  Jak widać ciąg dalszy dezinformacji...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

heh zabezpieczenia latanie po sądach za KW ,papierologia wolałbym termin 30 czerwiec i maly % na firmie góra 1,5%


heh zabezpieczenia latanie po sądach za KW ,papierologia wolałbym termin 30 czerwiec i maly % na firmie góra 1,5%


Aco cię dziwi - to że moja żona jest osobą dobrze wykształconą i dobrze zarabia? Trzeba się było uczyć to może nie klepałbyś biedy.

 

A może to że skupuję teraz ziemię? Nie kupowałem ostatnimi laty a że gospodarstwo się kręci dobrze , firma przynosi dochody oraz to że spieniężyłem parę hektarów na działki budowlane to mam kapitał ;).

 

co ty możesz wiedzieć co ja klepie i jakie mam wykształcenie

zastanawiam się gdzie ty tak tą ziemię skupujesz  bo  raczej w większości nawet hektara nie idzie wyrwać ludzie trzymają glebę a u cibie widzę że sie tak boją że na gwałt sprzedają


i nie chodziło mi o twoją żonę  bo to wcale nie jakieś super pieniądze jak jesteś specjalistą


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dziś dostałem decyzję i termin dopłat mi wyznaczyli na koniec kwietna ...masakra .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolewicz    124

dobrze że ten garnek ze złotem po dziadku w końcu znalazłem


 

Edytowano przez Krolewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Dziś dostałem decyzję i termin dopłat mi wyznaczyli na koniec kwietna ...masakra .

1.nie dostales decyzji, a przedluzenie terminu rozpatrzenia wniosku 2.nie na koniec kwietnia , lecz do konca kwietnia co oznacza ze moze jutro decyzja moze 30 kwietnia pismo ze przedluzaja dalej 3. nie termin doplat a decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

A ja dostałem decyzję o przyznaniu ..... Płatność w wysokości przyznanej niniejszą decyzją zostanie przekazana .....  w terminie wynikającym z artykułu 75 ust. 1 rozporządzenia ...  1306/2013 blebleble........ to kiedy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

1.nie dostales decyzji, a przedluzenie terminu rozpatrzenia wniosku 2.nie na koniec kwietnia , lecz do konca kwietnia co oznacza ze moze jutro decyzja moze 30 kwietnia pismo ze przedluzaja dalej 3. nie termin doplat a decyzji

 

Po 1 jesteś w błędzie mistrzu wyraźnie pisze ,że termin przyznania płatności  został przekroczony i po 2 termin zostaje przedłużony do 30 kwietnia i pisze jak byk ,że ten termin dotyczy przyznania dopłat ,a nie ,jak mi sugerujesz decyzji ..Po 3  Chłopaki z kontroli ,a miałem dwie takie kontrole w przeciągu 2,5 miesiaca powiedzieli ,jaki czas ich obowiązuje do załatwienia sprawy maxymalny i był to koniec lutego nie rozumiem ,jaki może być skomplikowany charakter mojej sprawie ,jak w biurze powiatowym siedzą ludki i sobie kawały przy kawce opowiadają ,tak wygląda ich praca .Wielokrotnie to widziałem i teraz też tak jest .

Tak więc kolego ,jak nie znasz sprawy to się nie mędrkuj ,bo nie masz bladego pojęcia ,co pisze w piśmie ,jakie dziś otrzymałem .Dziękuję za uwagę .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Dziś dostałem decyzję i termin dopłat mi wyznaczyli na koniec kwietna ...masakra .

 

To i tak kolego dobrze, ja mam do końca maja odroczone, rzekomo ze wzgędu na skomplikowany charakter sprawy i konieczność wykonania wszystkich niezbędnych kontroli  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

pytalem dzis w armiir i to kazdemu wysylali prawie bo taka procedure maja a to jest przedluzenie terminu rozpatrzenia wniosku a nie wyplacenia kasy moze i kase na drugi dzien dostac taka odpowiedz dostalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja dopłaty dostałem ale na mojej wiosce podostawali ludzie pisma z agencji że kasa dopiero w czerwcu z jakichś tam bla,bla powodów. Co oni od****alają  to w głowie się nie mieści :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

heh zabezpieczenia latanie po sądach za KW ,papierologia wolałbym termin 30 czerwiec i maly % na firmie góra 1,5%

 

Słuchaj jakby to było na 6 miesięcy albo do tego 15 lipca to by się jeszcze opłaciło, ale jak jest to rzeczywiście kredyt tylko do momentu wpłynięcia jakiejkolwiek dopłaty to nie ma sensu i jet to kolejna ściema propagandowa w ramach "dobrej zmiany".

Po 1 jesteś w błędzie mistrzu wyraźnie pisze ,że termin przyznania płatności  został przekroczony i po 2 termin zostaje przedłużony do 30 kwietnia i pisze jak byk ,że ten termin dotyczy przyznania dopłat ,a nie ,jak mi sugerujesz decyzji ..Po 3  Chłopaki z kontroli ,a miałem dwie takie kontrole w przeciągu 2,5 miesiaca powiedzieli ,jaki czas ich obowiązuje do załatwienia sprawy maxymalny i był to koniec lutego nie rozumiem ,jaki może być skomplikowany charakter mojej sprawie ,jak w biurze powiatowym siedzą ludki i sobie kawały przy kawce opowiadają ,tak wygląda ich praca .Wielokrotnie to widziałem i teraz też tak jest .

Tak więc kolego ,jak nie znasz sprawy to się nie mędrkuj ,bo nie masz bladego pojęcia ,co pisze w piśmie ,jakie dziś otrzymałem .Dziękuję za uwagę .

Takie pisma dostali wszyscy którzy nie dostali dopłat. W uzasadnieniu masz podane konkretne artykuły z ustaw. Jeden z nich mówi, że sprawa ma być załatwiona do końca lutego. Ponieważ nie masz naliczonych dopłat, dlatego dostałeś takie pismo. Robili je metodą kopiuj wklej, wszyscy dostali takie same... A te "ludki" w biurach powiatowych, co mieli do zrobienia już dawno zrobili. Dopłaty są naliczane w centrali a BP tylko wystawiają decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

 A co do pism mylisz się kolego nie wszyscy, ja nie dostałem ani pisma ,ani dopłat nic zupełnie.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Otrzymałam również pocztę z agencji w sprawie dopłat, dość tajemniczo brzmiącą:

" Ze względu na konieczność wykonania wszystkich obowiązkowych kontroli wniosku oraz skomplikowany charakter sprawy termin przyznania płatności został przekroczony....zostaje przedłużony do dnia 29.04.2016."

 

Zatem wolę odłożyć na troszkę inwestycje, bo nigdy nie wiadomo, co wyskoczyć może... B)

 

Tyle lat doświadczeń ma Agencja, a nagle nie mogą sobie poradzić? A może część pieniędzy poprzednia ekipa zdążyła wyprowadzić i teraz głowią się i przedłużają terminy....hm :ph34r:

A co można zrobić skoro naliczać muszą ręcznie bo system który kosztował 2mld zł nie działa i działał prędko nie będzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj