Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#4521 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 04 luty 2016 - 12:39

Dopłaty 2015

Dzisiaj decyzja kasa w poniedziałek na koncie była 30ha, EFA, bydło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 05:35
  •  

#4522 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 04 luty 2016 - 12:49

Dopłaty 2015

poważnie? Miejskiej Górce też? ale jaja.

Ten z Rawicza cały czas mówili że się uchowa, ale się chyba nie uchował. Daj znać jak się dowiesz. Bo ja mam info że wszyscy, a nie mam kogo dziś zapytac o Rawicz.

#4523 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 04 luty 2016 - 12:52

Dopłaty 2015

W Wielkopolsce wypowiedzenia z pracy dostali dziś wszyscy kierownicy biur powiatowych. Zastępcy chyba nie, tym bardziej naczelnicy wydziałów. Ktoś tam musi jednak pracować.

Dzisiaj dzwoniłem do znajomego w agencji to właśnie mówił, że wszyscy kierownicy biur w Podkarpackim polecieli, jakaś zaplanowana akcja???

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4524 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 04 luty 2016 - 12:58

Dopłaty 2015

Kolego dostali wymówienia kierownik zastępca jego i naczelnicy? Czy wszyscy szeregowi pracownicy? Skąd o tym wiesz?

Podobno wszyscy, nawet wyznawcy pislamu, niektórzy do końca lutego a niektórzy do końca marca, wiec w tym czasie bedą obsadzać swoimi ludźmi. 

#4525 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 04 luty 2016 - 12:58

Dopłaty 2015

Wiadomo - zmiana władzy - "stołki" trzeba obsadzić "swoimi" .

ZETOR TEAM

#4526 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 04 luty 2016 - 14:35

Dopłaty 2015

I każdemu zwolnionemu trzeba zapłacić trzymiesięczne wypowiedzenie...  Także nie ma co się dziwić, że na dopłaty brakuje kasy.

Edytowany przez lukejro, 04 luty 2016 - 14:51.

#4527 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3183 postów

Napisany 04 luty 2016 - 14:44

Dopłaty 2015 To się nazywa odprawa. Pamiętaj, że to psl zanim stracił władzę załatwił swoim niezłe odprawy w razie utraty pracy.

#4528 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 04 luty 2016 - 14:55

Dopłaty 2015

Odprawa swoją drogą ale zgodnie z prawem pracy każdy pracownik który miał umowę na czas nieokreślony i 3 letni staż pracy musi dostać 3 miesięczny okres wypowiedzenia w którym pobiera normalną pensję...

Edytowany przez lukejro, 04 luty 2016 - 14:59.

#4529 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 04 luty 2016 - 15:43

Dopłaty 2015 W mazowieckim ostal sie tylko jeden kierwonik. Reszta dostala wymówienia. Czesc dostanie poczta. Niedlugo nowych powalają. A potem odwołają zastępców i naczelników.

#4530 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 luty 2016 - 17:28

Dopłaty 2015

Odprawa swoją drogą ale zgodnie z prawem pracy każdy pracownik który miał umowę na czas nieokreślony i 3 letni staż pracy musi dostać 3 miesięczny okres wypowiedzenia w którym pobiera normalną pensję...

Co w tym dziwnego? Przecież w okresie wypowiedzenia pracownik (przynajmniej teoretycznie) musi normalnie pracować więc pensję musi dostać...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4531 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 04 luty 2016 - 18:07

Dopłaty 2015

Teoretycznie bo w praktyce istnieje coś takiego jak "zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy"(np w sytuacji utraty zaufania do pracownika). Nie wiem jak w innych biurach ale u mnie w biurze powiatowym kierownik dzisiaj dostał wypowiedzenie i jutro ma już nie przychodzić do pracy. Czyli dostanie normalnie wynagrodzenie za 3 miesiące okresu wypowiedzenia bez obowiązku świadczenia pracy oraz odprawę.... Teraz pomyślcie jakie są koszty tak szybkiej wymiany kadr w skali kraju. I tu macie odpowiedź czemu nie ma kasy na dopłaty...

#4532 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 04 luty 2016 - 18:21

Dopłaty 2015

Wiadomo z jakiego powiatu ostał się ten kierownik w mazowieckim? Bo według moich info to nikt nie został z mazowieckiego. 

Druga sprawa według mojej wiedzy co do tych 3 miesięcznych wypowiedzeń to ta sytuacja nie do tyczny naszych kierowników bo to podchodzi pod zwolnienia  grupowe i nie dostaną pensji za trzy miesiące. Podobno właśnie zupełnie nic z dnia na dzień do widzenia.

Następna sprawa mocno ciekawa co teraz będzie dalej? Kim oni zastąpią tych kierowników trzeba mieć trochę pojęcia o tej robocie całkowicie zielonej osoby nie postawią na ich miejsce. 

Trzecia sprawa reszta pracowników też dostanie wymówienia?

Kolejny temat to musi być kierownik aby zatwierdzał i wysyłał zmiany w systemie. A kto to teraz będzie robił?

Można się z wypłatami na miesiąc czasu pożegnać. 

Ciekawe czy dziś w wiadomościach o tym powiedzą bo jak narazie to o problemach rolników nic nie mówią.

#4533 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 04 luty 2016 - 18:53

Dopłaty 2015

Nasz powiat sobie poczeka z dopłatami  http://www.echodnia....krywa,id,t.html  Zabezpieczył się przed zwolnieniem :lol:

#4534 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 04 luty 2016 - 19:00

Dopłaty 2015

Kodeks Pracy art 36 Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi:

2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,

1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,

3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.

Art 36.2

W związku z wypowiedzeniem umowy o pracę pracodawca może zwolnić pracownika z obowiązku świadczenia pracy do upływu okresu wypowiedzenia. W okresie tego zwolnienia pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia.

Żeby uniknąć okresu wypowiedzenia musieliby zwalniać ich dyscyplinarnie albo za porozumieniem stron a tego na pewno nie robią...

Edytowany przez lukejro, 04 luty 2016 - 19:03.

#4535 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 04 luty 2016 - 19:14

Dopłaty 2015

Pytanie jest takie - czy kodeks pracy obejmuje pracowników Służby Cywilnej , czy też nie ma w tym zakresie jakiejś oddzielnej regulacji ? Druga sprawa - moim zdaniem lepiej poświęcić 3 miesięczne odprawy, niż tolerować ten chory układ, który jest w tej chwili w ARiMR, bo jest tragicznie. Jeśli trafi się na kompetentnego pracownika, który wie, co ma robić, wie po co pracuje i zna swoją działkę, to sprawę można załatwić od ręki. W moim oddziale jest sala przyjęć, gdzie siedzą 3-4 osoby od czarnej roboty, oraz tzw. "sala VIP" gdzie zaprasza się tylko "znajomych królika". Kolejka ostatnio jak byłem tak na oko na 1,5h czekania, a do sali VIP - telefonik, przychodzi gostek, otwiera drzwi na kod, zaprasza, obsługa od ręki. W tej drugiej sali siedziało z 10 osób. Znam tam z połowę ludzi, wielu się nawet do zamiatania ulicy średnio nadaje, no ale to członkowie i działacze PSL. Całe szczęście na sali obsługi były osoby kompetentne i pracowite, więc wszystko szło sprawnie. Jak jeździłem z ojcem do innego powiatu, to znał tam kierownika. Szedł do niego, jak kolejka wychodziła z budynku, zaraz rzucali do obsługi więcej. Niestety, kierownik nie był "z tej" opcji i już tam nie pracuje, a kolejki nawet do rejestracji zwierząt stoją, już o porze skłądania wniosków nie wspomnę. Nie byłem tam już z 5 lat (w Zamościu), coś się zmieniło na lepsze ?

#4536 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 04 luty 2016 - 19:42

Dopłaty 2015 problem w tym że kierownicy nie mieli umowy o pracę tylko tak zwane jedno dniowe powołanie na stanowisko.

#4537 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 04 luty 2016 - 19:55

Dopłaty 2015 Sochaczew lub inne biuro ale tego nie wiem.

#4538 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 04 luty 2016 - 20:35

Dopłaty 2015

Wiadomo z jakiego powiatu ostał się ten kierownik w mazowieckim? Bo według moich info to nikt nie został z mazowieckiego.

Druga sprawa według mojej wiedzy co do tych 3 miesięcznych wypowiedzeń to ta sytuacja nie do tyczny naszych kierowników bo to podchodzi pod zwolnienia grupowe i nie dostaną pensji za trzy miesiące. Podobno właśnie zupełnie nic z dnia na dzień do widzenia.

Następna sprawa mocno ciekawa co teraz będzie dalej? Kim oni zastąpią tych kierowników trzeba mieć trochę pojęcia o tej robocie całkowicie zielonej osoby nie postawią na ich miejsce.

Trzecia sprawa reszta pracowników też dostanie wymówienia?

Kolejny temat to musi być kierownik aby zatwierdzał i wysyłał zmiany w systemie. A kto to teraz będzie robił?
Można się z wypłatami na miesiąc czasu pożegnać.

Ciekawe czy dziś w wiadomościach o tym powiedzą bo jak narazie to o problemach rolników nic nie mówią.

Uwazam ze dopoki nie powalają nowych kierowników to zastępcy zostaną i naczelnicy wydziałów.
Czesc nowych kierowników moze zostać z pracownikow obecnie pracujacych w agencji. Czesc pewnie przyjdzie zewnątrz.
od czego są koledzy czy kolezanki z pracy którzy podpowiedzą co mozna podpisywać a co nie. Z rok zejdzie aby sie mogli wdrożyć.

Potem odwołają zastępców i powalają nowych swoich zastępców.

Na końcu lub miedzy czasie naczelnicy poleca ze stanowisk.

Pytalas o pracownikow. Myślę ze z BP nie będą leciec, ktoś musi robić czarna robote, predzej poleca z oddziałów.

najwięcej poleci jak będzie restrukturyzacja tych agencji.

#4539 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 04 luty 2016 - 20:50

Dopłaty 2015

Czy góra się zmienia czy nie to reszta pracuje. Myślałem że jestem już po kontroli (sąsiad widział ich końcem grudnia na polu) i coraz bliżej do sfinalizowania dopłat, a tutaj przed południem telefon. Przedstawił się miło, jako pracownik agencji wojewódzkiej zajmujący się moją sprawą, z prośbą czy był bym w stanie podjechać ciągnikiem i go wyciągnąć, bo autko w błocie utkwiło ;) . Niestety pojechał kolega, bo ja nie mogłem i jemu wiele nie powiedział, potwierdził tylko tyle, że ustalają powierzchnię PEG (jak wcześniej pisałem, u mnie z racji, że zaorałem ugór wartość peg miałem 0 ).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4540 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 04 luty 2016 - 21:23

Dopłaty 2015

problem w tym że kierownicy nie mieli umowy o pracę tylko tak zwane jedno dniowe powołanie na stanowisko.

No właśnie jest dokładnie tak jak koleżanka napisała. Są powołani na stanowisko, żadnej zwykłej umowy o prace nie mają. Tylko się zastanawiam jak wygląda kwestia odpraw?