phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

To jeszcze Wam się zejdzie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

dziś 2 osobne polecone: odnośnie dopłat i RS. oba terminy przesunięte tylko do 30 czerwca... a 95 % dopłat mam już wydane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

hehe gówniany termin nam sie trafił w tym roku z dopłatami wyborów brak tak więc poczekamy do czerwca bo gdyby jakieś wybieranko było to by pewnie większość już robiła szał zakupów maszyn nawozów itp , a tak to lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

U mnie w okolicy pismo o odroczeniu terminu wydania decyzji (najczęściej do 01.05.2016) ze względu na skomplikowany charakter sprawy jest rozsyłane masowo, Wszyscy, z którymi rozmawiałem takie pismo dostali i nawet o takiej samej treści. Odnoszę wrażenie,że czas i zaangażowanie pracowników agencji w przygotowanie i rozsyłanie w/w pism mógłby być lepiej wykorzystany, np. w sprawdzanie wniosków! Pomijam już fakt kosztów wysyłania tych listów poleconych w skali kraju, który jest zapewne liczony w mln zł! Brawo i gratulacje dla rządzących mamy "dobrą zmianę, damy radę" :D

 

Głęboko wierzę że:

toć pozmieniali kierowników bp a kierownicy pracowników i teraz jest to co jest. To praktycznie było do przewidzenia:/

Nowa elita rządząca zaraz nowi "LEPSI" pracownicy z partii którzy nic nie mieli do czynienia do tej pory w tym temacie - Damy rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeden został jakimś prezesem radia a i innych swoich krzykaczy też na pewno nagrodzili. No i teraz dobra zmiana pełną gębą.

no to panowie nowego kierownika trzeba szukać który zrobi to samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

a miało być tak pięknie .panowie ważne że ojciec dyrektor  dostał co chciał i na pewno dostanie jeszcze wiencej .a my poczekamy rolnik jakoś sobie poradzi .podziękujmy jarkowi za to żę  nas uwolnił od tych ciemiężców i okrutnych złodzieji .ale teraz bedziemy mieli kraj miodem i mlekem płynący .bo nas mleko z niemiec zaleje i miód z chin

A gdzie to słyszałeś że tak miało być bo z tego co pamiętam to już jesienią było wiadomo że dopłat nie będzie w terminie przez to zaliczki dawali

ja dziś dostałem pisemko od "szanownej" agencji że mój wniosek zostanie rozpatrzony dopiero 14.05.2016 z powodu skomplikowanej sprawy i przeprowadzenia dodatkowych czynności kontrolnych związanych z wnioskiem. ( jak kilka tygodni robiłem ksero to kobitka mówiła że z moim wnioskiem jest wszystko ok), mało tego listonosz mówił że we wsi wszyscy co dom dostają takie pisemka. coś mi sie wydaje że pislam chce zrobić z rolnika idiotę, albo lecom sobie w h.ja. jak tak dalej sobie będą robic to trzeba iść z gnojem na warszawe i kaczke ubić  :)

 

Ja myślę że rolnicy sami z siebie robią idiotów nauczyła Unia niezaradności i teraz czekają na te dopłaty jak na mannę z nieba z gnojem to możesz sobie za stodołę iść co najwyżej termin wypłaty jest 30 czerwca więc Ci co już dostali mają dużo przed terminem jak masz faktury płatne do 30 czerwca to opłacasz je w marcu?

A pieniądze zamiast na tworzenie systemu poszły tu http://wpolityce.pl/polityka/283621-nasz-news-szokujace-wyniki-audytu-po-platformie-w-ciagu-8-lat-rzadow-po-psl-w-samej-arimr-przyznano-281-mln-zlotych-nagrod-w-tym-az-10-mln-dla-waskiej-grupy-osob

Edytowano przez henio2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Henio masz rację. Ja nigdy nie liczę na dopłaty i nie są u mnie podstawą do spałacania kredytów. Dajcie spokoj z tymi zmianami na lepsze i obrabianiem wszystkim d*py po równo. Ilu z was tak na prawdę sprawdziło kto został nowym kierownikiem waszego biura? W moim została wieloletnia praciwnica arimr, która zastąpiła ponad 70 cioletniego dziada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Też dostałem takie pismo że do 30.05 rozpatrzenie. Ale nie sugerujcie się tymi datami bo te decyzje są tyle warte co papier. Kasa lub decyzja może przyjść jutro lub za 2-3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Henio masz rację. Ja nigdy nie liczę na dopłaty i nie są u mnie podstawą do spałacania kredytów. Dajcie spokoj z tymi zmianami na lepsze i obrabianiem wszystkim d*py po równo. Ilu z was tak na prawdę sprawdziło kto został nowym kierownikiem waszego biura? W moim została wieloletnia praciwnica arimr, która zastąpiła ponad 70 cioletniego dziada.

A u mnie została babina co nie ma o niczym pojęcia i odkąd ją "powołali" to się boi ze swojego gabinetu wyjść bo jeszcze ktoś zada pytanie.

 

Przegonienie kaczora jest tylko kwestią czasu . Ciemny lud ze wsi go wybrał i ciemny lud ze wsi go pogodni. 

U mnie w okolicy ruch w sprzedawaniu i dzierżawieniu ziemii jakiego nie pamiętam od 20 lat. 

 

Jak tak dalej pójdzie to sam do momentu kiedy wprowadzą ustawę będę z 200ha miał do obrabiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYCIO1    3

Zmiany kierowników zawsze były po przejęciu władzy. W moim BP pełno było ludzi z PSLu nikt inny nie miał szans na prace.

Edytowano przez MYCIO1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U nas jakos nie widac ruchu w obrocie ziemia. Tylko jednemu z którym podpisąłem umowe przedwstepna jeszcze na jesieni teraz po propagandzie w TV zaczeło zależec na szybszym odpisie :) A czekalimsy na załatwienie spraw włąsnosciowych jednej małej działki kupionej kiedys na umowe. Ss tez niezłe jaja z PCC od 01.01.2015 jak ktos nie ma 11ha włąsnych to musi becelowac 2% przy akcie notarialnym. A co najlepsze jesli ja mam na siebie wiecej a wspólnie z zona mamy mniej niż 11ha to tez trzeba becelowac lub żona musi sie zgodzic na zakup jako mój odrebny majatek :) Przekombinowali troszke.

A drugi notariusz twierdzi ze jesli razem mamy wiecej niż 11ha to nie bedzie podatku :) I kto ma racje ? :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

a ja sie juz drugi raz odwolalem :P nie ma bata ma byc jak ja chce.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

u nas jak powyrzucali z agencji prezesów to w jednym oddziale prezesem został dawny strażak :D a w agencji pod którą my podlegamy wyszła afera że sobie prezesik z kolegami z powiatu dopłaty wyłudzał. burdel na kółkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiperartur    0

U mnie (MAZ, pow Puł.) przychodzą jak dotąd pisma. Sądzę że trafiła się nam jakaś BARDZO DOBRA ZMIANA bo to rodzinne strony posła-ministra Kowalczyka.W sąsiednim obszarze ARiMR wypłacili ludziom wszystko na 12 ha, a u nas gdzie-nie gdzie zaliczki albo nic. Dzisiaj rozmawiałem z kobietą od wniosków, znowu opowiadała o jakimś zablokowanym systemie, który wczoraj ruszył (kolejny raz) , mówiła że chociaż mogła wydać decyzję (tylko na jpo, środowiskowe są dalej zablokowane) ale to nic nie znaczy,bo na ONW wydali mi już dwa miesiące temu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas    1

Dostałem decyzje do 15 maja wszyscy  u mnie we wsi w tym ja mają zablokowane dopłaty do 15 maja ! bo nie potrafią naliczyć .

ARIMR jesteście na celowniku rolników !


Moje gg 6161477

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U mnie ta sama decyzja i zablokowane do 16 maja 2016 roku. 
Tylko mnie jedno zastanawia o co chodzi z tym "program rolnośrodowiskowy"?? jak ja na to nie składałem wniosku, czy oni wysyłają druki po kolei tylko zmieniają daty kto kiedy dostanie i imię i nazwisko. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

te głupie terminy pewnie wstawili tylko po to żeby w razie czego nie wysyłać ponownie odroczenia,bo mogli by tym kogoś uruchomić i zabawiłby się w Kajetana P i głowy by poleciały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Pretensje macie że dyrektorów pozmieniali? Miejcie pretensje do świty POPLS która nie przygotowała programu do naliczania dopłat. W pierwszych 2-3 latach naliczania dopłat też były problemy bo system źle działał a teraz jest jeszcze badziej skomplikowany. Ciemnogród głosował na PO która wyraźnie w taśmach mówiła jaki ma stosunek do państwa. Dzięki Bogu że się rządy zmieniły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

 

Dopłat jak nie było tak nie ma , ale w gruncie rzeczy to chyba właśnie ta dobra zmiana ;)

 

 

A co do dobrej zmiany  ;) - ja widzę dobrą zmianę. Ziemię kupuję ostatnimi dniami tanio bo ludzie boją się co będzie jak ustawa wejdzie - dostali spadki , mieszkają w mieście lub nie widzą sensu uprawy i sprzedają. Dzierżawy też biorę w miarę tanio bo dopłat nie ma i na dodatek ceny marne. Miesiąc temu miałem ponad 40 swoich i trochę dzierżaw , na dzień dzisiejszy mam 76 ha swoich i prawie 100ha dzierżaw. Jak nic do 200 dobiję do maja  ;)

 

I druga oznaka dobrej zmiany - fachowców brak!!! Żona powiedziała pod koniec lutego że odchodzi z pracy bo za mało zarabia - od 1 marca podnieśli jej stawkę za godzinę z 45zł do 73zł tylko musiała podpisać kontrakt na 2 lata.

 

Edytowano przez osterley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Zastanawia mnie jedno ci co dostali zaliczki to przecież musieli mieć dopłaty naliczone więc dlaczego nie wypłacą im reszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Zastanawia mnie jedno ci co dostali zaliczki to przecież musieli mieć dopłaty naliczone więc dlaczego nie wypłacą im reszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj