phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
EKO-ENERGIA    9

na stronie armir, Agecja pisze że możemy się ubiegać o nieoprocentowane kredyty i to jest WIELKA ŚCIEMA

 

Wczoraj byłem w BP i po godzinie walki z pracownikami ledwo wyrwałem takie zaświadczenia, ale dziś obdzwoniłem 3 wymienione banki, główne oddziały w Lublinie i nikt nic nie wie, pracownicy nie mają żadnych informacji nt udzielania takich kredytów,

 

Jedna wielka ściema, tym nas karmią niekompetentni nowi pracownicy PIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A gadałeś przynajmniej z pracownikiem PIS? znaczek miał na czole? z pisu to tam conawyżej kierownik mógł być który conajwyżej stempluje co mu z góry podłożą do podpisu. Jak BP nie pomogło to trzeba do Regionalnego biura uderzyć albo tam gdzie zaczynają siać te propagande czyli w warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

koledzy przestańcie pisać o polityce bo zaraz odezwie się kolega Matey i pousuwa wasze posty . wie ktoś może kiedy będą wypłacać kolejne dopłaty bo mieli małym gospodarstwom przesłać do marca a u mnie jak nie było tak i nie ma . dopłaty biorę za prawie 20 ha .

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Jak ma być kasa na dopłaty jak tu trzeba Rydzykowi 26 mln odszkodowania wypłacić to z czyjej kasy pójdzie przecie nie z urzędników tylko rolników bo przecież mają czas do czerwca na wypłacenie dopłat to rolnik może poczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Dostałem takie pismo z agencji:
Uprzejmie informujemy, iż z uwagi na : konieczność wykonania wszystkich obowiązkowych kontroli wniosku oraz skomplikowany charakter sprawy termin załatwienia sprawy przyznania płatności zostanie przekroczony.
Przedłużyli do 16 05 2016
Ciekawi mnie co jest tak skomplikowane, wniosek niczym praktycznie nie różni się od poprzedniego.
Rodzice dostali identyczne pismo, więc chyba poprostu nie mają kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Ponawiam pytanie - czy to prawda że jeśli we wniosku ma się działki na obszarach dwóch gmin a tylko jedna gmina była objęta kontrolą foto to taki wniosek nie podlega pod kontrolę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ponawiam pytanie - czy to prawda że jeśli we wniosku ma się działki na obszarach dwóch gmin a tylko jedna gmina była objęta kontrolą foto to taki wniosek nie podlega pod kontrolę ?

Weź pomyśl logicznie nad tym co piszesz a głupoty nie pytaj. Do kontroli wybierają konkretnego producenta czy wszystkich którzy mają działki w jednej gminie? jak chcą skontrolowac producenta to pojadą zobaczyc jedną działke na drugi koniec polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

Decyzja 26.02.2016 bydło zazielenienie proekologiczne 25ha dzisiaj kasa ale bez zazielenienia na decyzji napisali że do 30 czerwca przelejom reszte ale krencom!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

DZISAJ Z AGENCJI PRZYSZŁO PISMO ZE NASZ WNIOSEK ZOSTANIE ROZPATRZONY DOPIERO PO 15 MAJA. WIEC NIE TRZEBA NARAZIE WYGLĄDAĆ DOPŁAT I NIE TRZEBA SPRAWDZAĆ KĄTA . PORAŻKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

z tymi dopłatami to jest cyrk do lucerny miał być 1000zł a dali 415zł oszusty a i umnie w decyzji pisze też że płatność dodatkowom do 30ha obniżyli do 27ha j**ane złodzieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ponawiam pytanie - czy to prawda że jeśli we wniosku ma się działki na obszarach dwóch gmin a tylko jedna gmina była objęta kontrolą foto to taki wniosek nie podlega pod kontrolę ?

 

Mogą odstąpić od kontroli, bądź zrobić tzw kontrolę wyrywkową.

 


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2013    2

Czy ktoś ze składających wniosek przez internet dostał decyzję również przez internet czy to dalej drogą papierkową się odbywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25238

z tymi dopłatami to jest cyrk do lucerny miał być 1000zł a dali 415zł oszusty a i umnie w decyzji pisze też że płatność dodatkowom do 30ha obniżyli do 27ha j**ane złodzieje 

 

szabelka a wojuje jak maczeta :D

Któż Cię oszukał i co Ci ukradł? Nie wiedziałeś w momencie składania wniosku, że PWB jest uzależniona od wielkości zasiewów?, a w instrukcji wniosku nie było napisane, że płatność dodatkowa obowiązuje tylko do 27ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

z tymi dopłatami to jest cyrk do lucerny miał być 1000zł a dali 415zł oszusty a i umnie w decyzji pisze też że płatność dodatkowom do 30ha obniżyli do 27ha j**ane złodzieje 

Jak byś umiał czytać ze zrozumieniem to byś wiedział że dodatkowa jest od 3ha do 30ha czyli 27ha. Wiem że każdy by wolał mieć tłumaczone łopatologicznie ale tak nie jest i trochę trzeba pomyśleć.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25238

DZISAJ Z AGENCJI PRZYSZŁO PISMO ZE NASZ WNIOSEK ZOSTANIE ROZPATRZONY DOPIERO PO 15 MAJA. WIEC NIE TRZEBA NARAZIE WYGLĄDAĆ DOPŁAT I NIE TRZEBA SPRAWDZAĆ KĄTA . PORAŻKA

 

W kącie to szukaj kurzu lub kociej kupy, a pieniądze to na koncie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

U mnie cisza ani decyzji ani dopłat..


 

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

decyzji  brak kasy brak wniosek nierozpatrzony , ale człowiek już się przyzwyczaił


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    67

Czy ktoś ze składających wniosek przez internet dostał decyzję również przez internet czy to dalej drogą papierkową się odbywa?

 

Z tego co słychać, składający przez internet, na końcu kolejki...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2013    2

Z tego co słychać, składający przez internet, na końcu kolejki...

 

To całkiem nieźle, jak namawiali na składanie przez internet to mówili że dopłaty będą szybciej...

A tu ani decyzji ani dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

   Dostałem pismo,rozpatrzą po 24 czerwca :blink: ,a nawozy zamówilem z trzy miesięcznym opóżnieniem spłaty :rolleyes:  ,iiiiiiiiiii,  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

DZISAJ Z AGENCJI PRZYSZŁO PISMO ZE NASZ WNIOSEK ZOSTANIE ROZPATRZONY DOPIERO PO 15 MAJA. WIEC NIE TRZEBA NARAZIE WYGLĄDAĆ DOPŁAT I NIE TRZEBA SPRAWDZAĆ KĄTA . PORAŻKA

 

To poza dopłatami nie masz innych wpływów? Bo u mnie równowartość dopłat to każdego miesiąca na konto wpływa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dziś również otrzymałem pismo z ARiMR o treści : uprzejmie informujemy, iż z uwagi na : konieczność wykonania wszelkich obowiązkowych kontroli wniosku oraz skomplikowany charakter sprawy , termin załatwienia sprawy przyznania płatności , określony w/w przepisach zostanie przekroczony.  ( do 29-04) . Dostał ktoś podobne pismo jeszcze ? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

szabelka a wojuje jak maczeta :D

Któż Cię oszukał i co Ci ukradł? Nie wiedziałeś w momencie składania wniosku, że PWB jest uzależniona od wielkości zasiewów?, a w instrukcji wniosku nie było napisane, że płatność dodatkowa obowiązuje tylko do 27ha?

 

Szabelka to pewnie się tu zarejestrował aby zamęt siać bo argumentów nima ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj