phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Szymi40    1441

Słyszał ktoś o tym że aby złożyć wniosek o dopłaty będzie trzeba mieć podstawe prawną do działki. Nie bedzie można złożyć wniosek o dopłaty na działki dzierżawione ustnie. Słyszał ktoś o tym? W sejmie coś tam teraz było jakieś czytanie i mają głosować

 

Spokojnie - było  dopiero  pierwsze czytanie  ,  zanim  posłowie to zrozumieją   będą musieli jeszcze   z  5 razy  przeczytać   i  dopiero do komisji,podkomisji  itd.   tak że  na razie  możesz spać  spokojnie.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Spokojnie - było  dopiero  pierwsze czytanie  ,  zanim  posłowie to zrozumieją   będą musieli jeszcze   z  5 razy  przeczytać   i  dopiero do komisji,podkomisji  itd.   tak że  na razie  możesz spać  spokojnie.  ;)

 

dotyczy tylko gruntów z zasobu agencji nieruchomości rolnych

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

No to mnie uspokoiliście. Bo już myślałem że będe sie musiał użerać z właścicielem działki żeby to on złożył o dopłate a później mi oddał jej część. A jeszcze takie pytanie nie do końca związane z tematem jest gdzieś jaka lista albo rozpiska jakie grunty w poszczególnej gminie należa do ANR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

o liste zapytaj w anr wszystko jest jawne zależy od osoby w anr możesz zapytać w  izbie rolniczej lub odr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Koledzy mam do was pytanie , czy słyszeliście o takim czymś że mając pole w gminach x i y i cała gmina x podpadła pod kontrolę foto , wasze działki z gminy x zostały skontrolowane ,zrobiono zdjęcia tych działek , to koniec końców wyjdzie i tak że nie miało się zadnej kontroli foto bo działki w gminie y nie były kontrolowane i nie może być tak że kontroluje się działki tylko część działek z wniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

tak, ja mialem taki przypadek bo we wniosku mam działki z 2 gmin a kontrolą była objęta  tylko jedna z nich  więc automatycznie moje gospodarstwo nie podlegalo kontroli


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

otóż czego dowiedziałem się dzisiaj dzwoniąc do departamentu. Pani powiedziała mi że NW zostało zatwierdzone 19 lutego i zostało przekazane dalej do naliczania czyli do biura powiatowego. Pani powiedziała mi również o kontroli która miałem odnośnie zwierząt, i że jeśli miałem jakieś wtedy nieprawidłowości to moją sprawą zajmą się dopiero w kwietniu, jednak sama dokładnie nie wiem bo stwierdziła że skoro NW zostało potwierdzone to niby wszystko ok. Ale sprawdziła jeszcze że mam niezgodność z bydłem i dlatego muszę czekać. Miałem czas więc udałem się do biura powiatowego i pewien pan niestety kazał mi czekać za pismem bo skoro mam jakieś niezgodności to będę wzywany do wyjaśnień. Jednak gdy go spytałem co to za niezgodność że mogę to teraz wyjaśnić to on mi powiedział że nie ma żadnych i tak naprawdę teraz nie wiem komu wierzyć. Mam pytanie, ma ktoś podobną sytuację? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

otóż czego dowiedziałem się dzisiaj dzwoniąc do departamentu. Pani powiedziała mi że NW zostało zatwierdzone 19 lutego i zostało przekazane dalej do naliczania czyli do biura powiatowego. Pani powiedziała mi również o kontroli która miałem odnośnie zwierząt, i że jeśli miałem jakieś wtedy nieprawidłowości to moją sprawą zajmą się dopiero w kwietniu, jednak sama dokładnie nie wiem bo stwierdziła że skoro NW zostało potwierdzone to niby wszystko ok. Ale sprawdziła jeszcze że mam niezgodność z bydłem i dlatego muszę czekać. Miałem czas więc udałem się do biura powiatowego i pewien pan niestety kazał mi czekać za pismem bo skoro mam jakieś niezgodności to będę wzywany do wyjaśnień. Jednak gdy go spytałem co to za niezgodność że mogę to teraz wyjaśnić to on mi powiedział że nie ma żadnych i tak naprawdę teraz nie wiem komu wierzyć. Mam pytanie, ma ktoś podobną sytuację? Pozdrawiam 

 

Ja miałem podobnie. Wymyślali mi jakieś błędy w działkach chciałem poprawić to powiedzieli, że oni sami mogą poprawić i nie wymaga to nawet wezwania rolnika. Gadali, że nic nie mogą sprawdzić. Różnego rodzaju wymówki słyszałem i termin cały czas mi gadali czerwiec. Wszystko podobno było w toku i takie tam, że żadnej decyzji nie mam ani naliczeń.

 

Dzwoniłem do Warszawy w lutym teraz niedawno pod koniec. Ostatnio dowiedziałem się, że naliczone mam bezpośrednie i chyba ONW żadnych błędów i decyzje zostały już powysyłane pocztą. Na drugi dzień dostałem decyzję do bezpośrednich. Wszystko jakaś Pani z Warszawy podała przez telefon. A oczywiście do biura powiatowego trzeba było jeździć bo nie podają żadnych informacji przez telefon.

 

Ja tam osobiście wierzę Warszawie. Uważam, że w biurach powiatowych (przynajmniej w moim) siedzą niekompetentni pracownicy, którzy nie potrafią udzielić normalnych informacji nie tylko na temat dopłat ale i różnych innych spraw. Więcej czasem można się dowiedzieć z internetu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Gratulacje wszystkim ktorzy dodzwonili sie do departamentu. Ja probuje od piatku i za nic nikt nie odbiera albo zajęte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostałem decyzję na onw. Co ciekawe jak pytałem kilka dni temu w powiatowym to powiedziano mi, że bezpośrednia jest naliczona a onw nic nie wiadomo. Bałagan czy nieświadome wprowadzanie w błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaskaB    0

Witam, dostałam decyzję w tamtym tygodniu mam wszystko wyliczone JPO , Płatność za zazielenienie i MR. Czy ktoś wie jak długo mogę czekać na przelew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989

już kredyty można brać podobno za te dopłaty, ale jeszcze trzeba do arimr po zaświadczenie jechać..... Ale jakby tego mało było to jeszcze w zastaw trzeba coś dać prócz dopłat ;[

Edytowano przez kris91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Witam, dostałam decyzję w tamtym tygodniu mam wszystko wyliczone JPO , Płatność za zazielenienie i MR. Czy ktoś wie jak długo mogę czekać na przelew?

 

teoretycznie nawet do 30 czerwca ale raczej po decyzji dość szybko wypłacali ale , w tym  roku to chyba nikt nie odpowie na to pytanie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

już kredyty można brać podobno za te dopłaty, ale jeszcze trzeba do arimr po zaświadczenie jechać..... Ale jakby tego mało było to jeszcze w zastaw trzeba coś dać prócz dopłat ;[

 

"podobno" bo na razie żaden bank nie podpisał jeszcze umowy z ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Szczęśliwi ci co dostali.Któryś tu z kolegów pisał że małe gospodarstwa do końca lutego mają mieć pieniądze wypłacone.Niestety ja mam małe i cisza prócz zaliczki i onw które wpłynęło w listopadzie.Pozatym od 2 tygodni żadne dopłaty do banku nikomu nie wpłynęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolewicz    124

już kredyty można brać podobno za te dopłaty, ale jeszcze trzeba do arimr po zaświadczenie jechać..... Ale jakby tego mało było to jeszcze w zastaw trzeba coś dać prócz dopłat ;[

tylko co z tego jak maksymalnie na hektar możesz dostać 450 zł czy cos takiego taka kasa z tego kredytu że szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

Decyzja wystawioną mialem 11.02 a pieniadze dzis rano na koncie calosc po odliczeniu zaliczki. Doplata  JPO, zazielenianie, redystrybucyjna, MR bydlo i krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Decyzja dzisiaj,23ha.w tym buraki,efa,zwierzęta..ale czekam na kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

 

To jest lista banków do których wysłano aneks a lista banków które je podpisały ma być na bieżąco aktualizowana na stronie ARiMR.  Narazie takiej listy nie widziałem.

Przed chwilą dostałem z agencji pismo w sprawie RŚ : "z uwagi na: konieczność wykonania wszystkich obowiązkowych kontroli wniosku oraz skomplikowany charakter sprawy termin załatwienia sprawy przyznania płatności określony w w/w przepisach zostanie przekroczony" heheh Powierzchnia gospodarstwa 13 ha....

Jakby nie mogli napisać, że nie ma kasy na płatności...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sąsiad byl tydzień temu w BP i mu powiedzieli ze kontrola administracyjna i błędy wyskakują i decyzja w kwietniu,a decyzja przyszła dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj