phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Gość   
Gość

Ja dostałem wniosek na 2016, ale nawet nie chce mi się otwierać koperty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem wniosek na 2016, ale nawet nie chce mi się otwierać koperty.

My dostaliśmy już dawno gdzieś początek lutego i też za bardzo nie przeglądaliśmy ;) wczoraj listonosz dostarczył decyzję, troche ucięli ale choć decyzją można się trochę pocieszyć. ;)

 

Czy u was w waszych biurach na informacji siedzą jacyś niekompetentni pracownicy, którzy nic nie potrafią sprawdzić i udzielić konkretnych informacji? ;)

Czy tylko tak u mnie jest?

Edytowano przez Karolek517541

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

U mnie udzielają. Tylko jak dzwonie to niechętnie udzielają, bo niby nie mogą, ale ostatecznie jak podam nr pesel czy gospodarstwa to powiedzą co i jak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Ja też dostałem wniosek na 2016 rok i sobie go przejrzałem, a tam od razu zaznaczyli mi płatność do roślin wysokobiałkowych... :D skąd oni wiedzą że zasieje rośliny wysokobiałkowe... :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnio na farmerze pisali że młody rolnik do  końca lutego dostanie. Coś mi się wydaje że ten luty to chyba czerwiec, makabra to się dzieje, a te ich kredyciki zamiast dopłat niech se w du... wszdzą głęboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe jak się sprawa skomplikuje jak ruszy nabór na 2016 rok? Śmieszy i dziwi mnie też dzielenie płatniści na raty(zazielenienie) przelali by wszystko na raz i mieli sprawę zamkniętą a tak będą się wracać, wysyłać listy do przelewów i itp. Pewnie o statystyki chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak się sprawa skomplikuje jak ruszy nabór na 2016 rok? Śmieszy i dziwi mnie też dzielenie płatniści na raty(zazielenienie) przelali by wszystko na raz i mieli sprawę zamkniętą a tak będą się wracać, wysyłać listy do przelewów i itp. Pewnie o statystyki chodzi.

Mi się wydaje, że chodzi tu o obrót pieniądza. Poleży sobie kasa na lokacie, troche wypłaca reszta zostaje i dalej zarabia na siebie. Dlatego rozkładają tak na dwie raty ;)

 

 

Jeśli chodzi o informacje to Warszawa mi normalnie powiedziała co mam naliczone, co nie. Kiedy została wysłana decyzja i na co ;) a w BP pytałem o kilka rzeczy nie tylko o dopłaty, to więcej się dowiedziałem czytając w necie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy a gdzie w warszawie pod jakim numerem telefonu mozna dowiedzieć się coś odnośnie dopłat??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Departament płatności bezpośrednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie mam takie nietypowe pytanie a nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi. A mianowicie w tamtym roku został zgłoszony do dopłat sad ok. 0.5ha w tym roku chce go zlikwidować (w sumie już zacząłem likwidację) i zrobić z niego pole uprawne, nie będzie to przeszkoda do składania w tym roku wniosku jako pole uprawne?? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a gdzie w warszawie pod jakim numerem telefonu mozna dowiedzieć się coś odnośnie dopłat??

Wysłałem Ci kolego numer w prywatnej wiadomości na który ja się dodzwoniłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Panowie mam takie nietypowe pytanie a nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi. A mianowicie w tamtym roku został zgłoszony do dopłat sad ok. 0.5ha w tym roku chce go zlikwidować (w sumie już zacząłem likwidację) i zrobić z niego pole uprawne, nie będzie to przeszkoda do składania w tym roku wniosku jako pole uprawne?? 

raczej kolego to nie ma znaczenia. Sad owocowy jest polem zagospodarowania jako sad (masło maślane) tak samo jak malina. Nie ma problemu to zaorać i coś posiać. W razie kontroli dostaniesz kod DR53, nie jest to kod sankcjonujący ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolewicz    124

Ostatnio na farmerze pisali że młody rolnik do  końca lutego dostanie. Coś mi się wydaje że ten luty to chyba czerwiec, makabra to się dzieje, a te ich kredyciki zamiast dopłat niech se w du... wszdzą głęboko

ja bym na to nie liczył sam mam mr i kontrole z  weterynari  i poprawki z agencji sciema po całości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Dzisiaj rozmawiałem z kilkoma osobami i kolega palną że piss ma genialny plan na nacjonalizację. rolnicy wezmą kredyty na poczet dopłat - kredyty mają być spłacone do bodajże 14 lipca .A jak już powszechnie wiadomo dopłaty dla dużej części rolników mają być końcem czerwca - a co jak dopłaty przeciągną się o następny miesiąc? A c co wezmą kredyty będą je musieli spłacić. I co - pszenice "na pniu sprzedadzą" ? 

 

 

To taki trochę złowieszczy plan ale patrząc na to co się dzieje może się okazać że to nie były mojego kolegi zwidy przy grillu i po paru piwkach tylko polityczny plan pissu nanacjonalizację gruntów - biorąc pod uwagę to jak się biorą do tego co mówili w kampanii i marionetkowego dudy zwanego prezydentem oraz to że mówili o nacjonalizacji banków może się okazać że na banki są za "ciency" to zechcą ziemii trochę "zebrać".

 

Dopłat ani widu ani słychu - było nas dzisiaj 6 rolników, każdy co najmniej 20ha i wszyscy dostali zaliczki na jesieni a dopłat nikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolewicz    124

moim zdaniem w polsce jeszcze długo będzie się żle dzialo do puki władza bedzię przeciwko ludzimo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ta sprawa z kredytami to śmierdzi na kilometr,niech państwo zaciągnie kredyt w bankach i odda nam nasze pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeciganie dopłat o miesiąc tylko spowoduje sankcje ze strony uni za niewypłacenie w terminie. Przestańcie politykować na każdym kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROTODISEL   
Gość ROTODISEL

PIS jedyne co zrobił dobrego to 500+ a resztę wywrócili do góry trampkami wszedzie rewolucje robią nawet w sprawach dopłat.ojciec założyciel na dopłate nieczekał długo zaklepame miał z pomocą moherów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa , jasne , to 500 najbardziej się przyda tym , którzy zarabiają po kilka tysięcy na miesiąc . Wytłumacz może dzieciakom , które ma dorosłe rodzeństwo i dochód liczony z ha. dlaczego nie dostaną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROTODISEL   
Gość ROTODISEL

masz racje w 100% no ale niewiem czy coś lepszego do tej pory zgwacali (ulepili zmajstrowali zklecili naruch...li)tak czy inaczej to i tak na nich le... ale to niemiejsce na ten temat

Edytowano przez ROTODISEL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Dopłaty dopłatami ale 23 czerwca jak Angole wyjdą z uni nie będzie dopłat ani programów nic nie będzie bo się posypie cała unia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

I może na to liczą pissiaki - kasa jest a płacić nie trzeba będzie , kredytów nabiorą i ich tanio wykupimy "nie mamy pana płaszcza , i co nam pan zrobi". Ale jaja by były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj