phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

Dziś wpłynęły dopłaty, MR, bydło.Decyzja w poprzednim  tygodniu więc coś się ruszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ooo no to cos sie dzieje nawet przy młodych rolnikach.... U mnie cisza ani decyzji ani kasy a tez mam młodego rolnika. Jedynie ONW wpłyneło które juz sie rozeszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

jak dobrze stoisz to bez różnicy.

Chyba że się gleba trafi do kupna ,ale to mało realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piszecie że dopłat nie ma inawozów za co kupić a ziemię chcecie kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

Dziś decyzja, 55ha zgłoszone do dopłat, dopłata obszarowa za zazielenienie, redystrybucyjna i do buraków. Kwota za zazielenienie zostanie wypłacona w drugiej racie do 30-go czerwca 2016-taki jest zapis w decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Piszecie że dopłat nie ma inawozów za co kupić a ziemię chcecie kupować

 

nic takiego nie pisaliśmy o braku nawozów o dopłatach owszem brak


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Piszecie że dopłat nie ma inawozów za co kupić a ziemię chcecie kupować?

U mnie dopłaty idą inwestycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

czyli można rozumieć, że bez doplat tak jakbyście już splajtowali? marnie to widze tymbardziej że dopłaty za chwile zlikwidują a bankowo ceny w skupie sie nie ruszą bo niby dlaczego jeśli zboże można przywieźć z Argentyny, Ruskie budują obory, a o świniach już w ogóle nie ma co mysleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

decyzja we wtorek  kasa dziś na koncie  pow ok 20 ha ,za zazielenienie nie przyszło, były zgłaszane nowe działki w ubiegłym roku, płatność do buraków i bydła również przyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak naprawdę na braku dopłat najbardziej ucierpią średnie gosp bo to duzy zastrzyk dla takiego 40 ha

właściciele malych gosp i tak pracują i  tak

a wielkie gosp zawsze sobie poradzą


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Chyba że się gleba trafi do kupna ,ale to mało realne

 

Mi się trafiła. Miało być nowe auto, a poszło ponad dwa auta na ziemię. Tera trza mechanika do starego po taniości. ;)

No cóż może jeszcze kiedyś zacznę realizować marzenia B) .

Ale patrząc na tą kreskówkę to życie płata różne figle  https://www.youtube.com/watch?v=YlGg4nt01G8

 

 

Z listonoszem dziś rozmawiałem, to powiedział, że trochę decyzji rozwozi. U mnie cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jesli chodzi o pisma z agencji to na poczte przychodzia jakies ale bardzo malo moj tata jest listonoszem i na okolo 300listow dziennie jest tylko 3-4 z agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To jak to jest z tym zazielenieniem, wszyscy dostaną w czerwcu czy można się spodziewać całości dopłaty na raz??


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja sie pytam gdzie wy to macie napisane ze w czerwcu bo ja nic takiego nie znalazłem w decyzji 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

Witam ja dzisiaj dostalem jpo zazielanie dodatkowa mlody rolnik i wysokobialkowe. Jak dodalem do listopadowej zaliczki wyglada ze jest wszysyko. Tak informacyjnie to w tym roku dodana byla jedna dzialka ktora byla ugorem. O zadnej kontroli nic nie wiem. Mam 5,5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

tak naprawdę na braku dopłat najbardziej ucierpią średnie gosp bo to duzy zastrzyk dla takiego 40 ha

właściciele malych gosp i tak pracują i  tak

a wielkie gosp zawsze sobie poradzą

 

U nas też sporo rolników pracuje w firmach a rolnictwo rozdrobnione i chodzi pogłoska że od następnego roku warunkiem uzyskania dopłat jest KRUS - słyszeliście coś na ten temat ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shedin    0

To by było ciekawe z tym KRUS-em...ale za duża rewolucja więc nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Przedwczoraj decyzja OB, póki co brakuje do kompletu już tylko RŚ. 
Zachodniopomorskie/pow. drawski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

U nas też sporo rolników pracuje w firmach a rolnictwo rozdrobnione i chodzi pogłoska że od następnego roku warunkiem uzyskania dopłat jest KRUS - słyszeliście coś na ten temat ?

 

Żeby mieli to wprowadzić to już by było o tym głośno i niektórzy rolnicy lub niby rolnicy już by głośno krzyczeli, nie wydaje mi się żeby coś takiego planowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to by byla głupota,zaszkodzili by tylko rolnikom na etacie,a tym z wiejskiej czy siedzącym za granica nic by nie zrobili,bo oni i tak na krusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Za to ma być wprowadzona zasada, że dopłaty tylko z prawem do gruntu, czyli jeśli masz dzierżawę, to podpisujesz oświadczenie, że dzierżawisz daną działkę. Bez spisanej umowy nie będzie dopłat do zasobów ANR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

z krusem to nieprawda nie będzie takiej zmiany


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj