Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#4061 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 11:35

Dopłaty 2015

Ciągle nie rozumiesz, że to się rolnikowi należy jak buda dla psa a problem polega na nieterminowej wypłacie tej należności. Jeżeli dotychczas otrzymywaliśmy w jakimś terminie to stworzył się schemat wydatków pod dopłaty. Przeżyjemy to, każdy na swój sposób, ale łatwo nie będzie. Ja ustaliłem sobie termin spłaty kredytu pod dopłaty, jeden mam po żniwach drugi po dopłatach więc mi trudno. Zboże leży bo cena słaba, dopłat nie ma i jest bieda. Damy radę, trzymajmy się razem nie obrażajmy się tylko wspierajmy, jak się pożalimy to i łatwiej się znosi takie chwile. Kontrole miałem na miejscu, kujawsko pomorskie , nie dostałem nic z ONW, RŚ, itd.49ha.

Uwaga na oszustów, nie sprzedawajcie zboża osobom których nie znacie!!!!!!! Polecam AGRO SIEĆ , AGROFILAR pewni płatnicy w terminie.

Czyli to Ty popełniłeś błąd bo od zawsze było wiadomo że termin jest 30 czerwca możesz mieć pretensje tylko do siebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 09:25
  •  

#4062 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 12:58

Dopłaty 2015

A co unia niby za wędki rozdaje ,o mi się wydaje że kotwice które nas ciągną w dół.Dopłaty nie widać na koncie .

#4063 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 13:46

Dopłaty 2015

A co unia niby za wędki rozdaje ,o mi się wydaje że kotwice które nas ciągną w dół.Dopłaty nie widać na koncie .

święte słowa

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4064 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 14:40

Dopłaty 2015

Czyli to Ty popełniłeś błąd bo od zawsze było wiadomo że termin jest 30 czerwca możesz mieć pretensje tylko do siebie

Ciekawe czy bedziesz taki madry, jak Cie dopadnie jakas kleska nie daj boze. Bedziesz wyczekiwal doplat, jak niektorzy tu wypowiadajacy sie ;) Rolnictwo to loteria i jak Ci cos nie wypali to mozesz popasc w tarapaty finansowe, w niektorych kierunkach dzialanosci

#4065 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 24 styczeń 2016 - 15:18

Dopłaty 2015

Ja już wiem że dopiero w maju dostane kase, może to i lepiej.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#4066 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 15:24

Dopłaty 2015 Sen miałeś?

#4067 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 24 styczeń 2016 - 15:35

Dopłaty 2015

faze w agencji załapałem :P , wiem bo jak byłem zapytałem czy wniosek już był weryfikowany no i nie był czyli maj.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#4068 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 17:12

Dopłaty 2015 Ktoś dostał juz decyzje z tych mniejszych do 10 ha?

#4069 Share Kicu

Kicu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 18:34

Dopłaty 2015 u mojego wujka cisza, 8,2 ha tylko zaliczkę dostał.

#4070 Share sieroniowice

sieroniowice

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 19:43

Dopłaty 2015

witam jestem nowy na forum .dzwoniłem do agencji i dowiedziałem się ze jak miałem kontrol to dostane w kwietniu doplate

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4071 Share Karolek517541

Karolek517541

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:muzyka, rolnictwo, ciągniki, majsterkowanie ;)

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:03

Dopłaty 2015

Ciekawe czy bedziesz taki madry, jak Cie dopadnie jakas kleska nie daj boze. Bedziesz wyczekiwal doplat, jak niektorzy tu wypowiadajacy sie ;) Rolnictwo to loteria i jak Ci cos nie wypali to mozesz popasc w tarapaty finansowe, w niektorych kierunkach dzialanosci

Dla niektórych dopłaty nie robią różnicy kiedy będą na koncie, ponieważ Ci WIELCY rolnicy oprócz gospodarstwa mają stałe posady i dochody. Albo mają emerytury lub renty, które zasilają budżet domowy albo gospodarstwa. Mają dwa albo trzy kawałki pola, których nie potrafią dobrze uprawić aby coś się urodziło. A nazywają się rolnikami i tak figurują w urzędach. W moim przypadku jakbym dostał dopłaty odrazu kupiłbym hurtem paliwa na sezon wiosenny bo ceny przyjemnie okazyjne a z gotówką wiecie jak to jest ;)

#4072 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:15

Dopłaty 2015

Czyli do tych należysz co byle jak uprawiają bo kto dobrze uprawia to ma i paliwo nawozy i nie czeka na dopłaty

#4073 Share Karolek517541

Karolek517541

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:muzyka, rolnictwo, ciągniki, majsterkowanie ;)

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:25

Dopłaty 2015

Czyli do tych należysz co byle jak uprawiają bo kto dobrze uprawia to ma i paliwo nawozy i nie czeka na dopłaty

Mówię, że kupiłbym paliwo hurtem. Wiesz nie każdy sobie może pozwolić nagle na zakup 3 tys litrów. Wyjąć z portfela i kupić. W chwili obecnej musze kupować mniejsze ilości. Moim zdaniem wszystkie środki z unii przeznaczone na rolnictwo powinno się przeznaczać na rolnictwo a nie na zakup nowych aut, wykończenia domów albo innego typu rzeczy. Uwierz mi kolego, że źle nie zarządzam bo nawozy mam i nie narzekamy ;) Czekać tylko do wiosny i w pole ;)

#4074 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 00:43

Dopłaty 2015 Karolek517541 nie patrz na tych wrednych rolników też jestem młodym rolnikiem i mam 22 ha juz. Może to większość rolników z stad zaboli ale znam takich co mają i sie znecaja nad 150 krów mlecznych plus cielaki i jeżdżą BMW serii 7 2009 osobiście a pracownika nie szukają tylko bezdomnych i co 2 dni zabierają ciągnik komornicy a w tygodniu nowy kupuje i tak ich stać aż wreszcie procent zje i jak tym wielkim dopłaty zabiorą może co u nie których zachlannych sie okazać że 50 hektarowcow będą wykupywać mali,bo Ci wielcy mówią że takim jak my to dobrze że jak dopłaty przyjdą w czerwcu to za kombajn zapłacimy jak teraz zwykły kombajn do żniw za 20tys i wystarczy dla siebie , a jak brali prasy belujace po 70tys w gore w 2008r to ich przelicznik a nie nasz,tacy wielkohektarowi bo nie wszyscy są tacy hadziaje zeby ich co niektórych nie urazic Karolek517541 ale w życiu tak jest że ten co ma najwięcej to sie zastawi,,zastaw a pokaz sie''i powie ze nie ma a da i pożyczy nawet ten co naprawdę nie ma nawet ha i sie powoli dorobi...Mają 500ha a za palec miedzy oglupieje jak Ci trochę nie wyorze
Jak ktoś mówi że kupuje taniej paliwo w tym okresie to chyba źle też nie robię?
A Ci na którym na DOPŁATACH nie zależy po co tu ZAGLADAJA? I sie udzielają do ,,malohektarowych"?
PS: Kombajn mam za dopłaty New Holland1545

Dopłat zero 22ha ani zaliczki ani Onw ani nic.Bez Kontroli

Edytowany przez karol210, 25 styczeń 2016 - 01:21.

#4075 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 02:27

Dopłaty 2015

Stasiu, rozumiem powody dla których atakujesz tych, którzy zauważyli, że jesteś durny, ale dlaczego zaczepiasz tych, którzy radzą sobie lepiej/inaczej od Ciebie?

Nie znasz Sawki, nie znasz Karolka, nic o nich nie wiesz, na jakiej podstawie chcesz ich pouczać?

#4076 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 08:14

Dopłaty 2015

Nikogo nie chcę pouczać jak ma robić kiedy paliwo czy nawozy kupić napisałem tylko że nie ma opóznień w dopłatach bo to że ktoś miał zawsze grudzień styczeń nie znaczy że jeśli dostanie maj czerwiec to jest po terminie tyle w temacie jak napisałeś tylko ten post żeby mnie atakować to daruj sobie

#4077 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 09:16

Dopłaty 2015

Po pierwsze to są dopłaty za 2015r a nie za 2016, więc chcę kupić nawozy, paliwo po cenach z 2015r, a jak zwykle wszystko wiosną drożeje. I dopłaty niech dają w euro cwaniaki, każdy wie gdzie wymienić na złotówki I KIEDY albo niech wyliczają w dniu przelewu

#4078 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 10:14

Dopłaty 2015

Panowie , a może doplatami nie pompowac balona , którym są nasze gospodarstwa , lecz zainwestować te pieniazki w wyksztalcenie dzieci , a jesli kto nie ma to w wygodniejszy fotel lub odlozyć by w przypadku dozycia emerytury nie zostac dziadem.

Przecież jak na dloni widać ,że kazde pieniadze wpompowane w glebę lub chlewnię czy też obore , przynoszą jedynie wzrost produkcji ,natomiast spadek dochodu z jednostki wyprodukowanego towaru .

A przeziez wszystko ma swoje granice.

Tylko kwestią czasu jest kiedy , nozyce cen rozewrą sie do takiego poziomu ze wydatki przestaną uzasadniać jakąkolwiek działalność.

Dlatego pomysl by nie wydawac wszystkiego za wszelką cenę , warty jest rozwagi , tym bardziej , ze podobno tylko raz rodzimy się i chodzimy po tym swiecie.

#4079 Share roman099

roman099

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 10:32

Dopłaty 2015

Ja dostałem już część dopłaty i Onw też przyszła już decyzja. Więcej jak rok temu jest.  7.5 ha  Podlaskie.

Edytowany przez roman099, 25 styczeń 2016 - 10:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4080 Share greg1985

greg1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 25 styczeń 2016 - 10:43

Dopłaty 2015

W telewizji tak trąbią że tyle kasy już wypłacili. Ojciec pytał w banku czy ogólnie już ludziom wpływają dopłaty to powiedzieli że w listopadzie były jakieś zaliczki a tak to zero jakiś wpłat. Chyba na Podlasiu będą pieniądze na końcu bo my jesteśmy najdalej od Brukseli  :)