Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#4021 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 11:13

Dopłaty 2015

Coś Ty za umowę podpisał, że nie ma ona żadnej mocy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 09:14
  •  

#4022 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3183 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 11:14

Dopłaty 2015 Dzierżawa spisana u notariusza, w gminie czy na "gębę"? Są jakieś zapisy kto bierze dopłatę przez ten czas?

#4023 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 11:23

Dopłaty 2015

Skywalker, czemu po prostu nie trzymać się umowy? Płać mu po te 1000 zł. i rób swoje. Umowę masz, więc ze strony prawnej jesteś kryty (no chyba że w umowie jest zapis, że to wydzierżawiający pobiera dopłaty). A jeśli koleś chce zerwać umowę, to musi zapłacić odszkodowanie (wysokość naliczy ARiMR).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4024 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 11:33

Dopłaty 2015

umowa spisana na papierze, ja podpisałem, on podpisał. zapisane, że ja-dzierżawca pobieram dopłaty, i że mam mu oddać ich równowartość (tzn dopłaty podstawowe)+umówiony czynsz 1000zł. przy podpisywaniu padły słowa, że oczywiście każdą umowę można rozwiązać, ale raz, że w umowie jest zapisane, że wszelkie zmiany mają być na papierze, a druga sprawa, że jakby przyszedł i jak człowiek porozmawiał i wiele wcześniej to jako by się dogadało...

Oni jak widać nie są w ogóle świadomi, że ta umowa ma jakąś moc prawną, ale wówczas co mi zrobił tą akcję to po prostu pomyślałem, że jeśli nie ma jakichś komplikacji to zbiorę pszenicę i nie będę się z gościem użerał dalej. 

ale jeśli jest jakiś sposób, żeby przedstawić mu coś czarno na białym, jak kolega wyżej napisał - albo trzymasz się umowy, albo dopłacasz do interesu. (z tego co rozmawiam ze znajomymi to na tą chwile te 1000zł+dopłata, to bardzo dobre warunki, ciężko na tą chwilę lepsze od kogoś dostać. a warzyw jakichś nie uprawiam żbey płacić nie wiadomo ile...)

#4025 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 11:42

Dopłaty 2015

Jeżeli podpisana umowa dzierżawy ma "datę pewną" (czyli jest potwierdzona przez notariusza, urzędnika gminy czy chociażby sołtysa) i nie ma w niej zapisów regulujących rozwiązanie umowy to prawo chroni Ciebie i możesz spokojnie iść do sądu (w ostateczności, ale nastraszyć można).

Poza tym jeśli w umowie jest określony czynsz dzierżawny 1000 zł/ha+dopłaty to wydzierżawiający powinien całą kwotą podzielić z urzędem skarbowym...

Jeszcze odnośnie czynszu, to radzę zbierać pokwitowania jego zapłaty, a najlepiej to płacić przelewem, żeby później nie mógł Tobie zarzucić niewywiązywania się z umowy.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#4026 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 11:42

Dopłaty 2015

to ja juz tego nie rozumie my tą działkę 1 raz składali do płatność powierzchnia tego nie duża bo tylko 26 arów to jakieś 1.5 % całkowitej powierzchni i dlaczego ja dostane po d*pie za to ze wycofie 

Edytowany przez maniek20, 23 styczeń 2016 - 11:44.

#4027 Share SOLTYS40

SOLTYS40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 11:50

Dopłaty 2015

Witam ,mam pytanie czy można złożyć wniosek na dopłaty tylko na same zwierzęta bez obszarowych?

#4028 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 23 styczeń 2016 - 12:05

Dopłaty 2015

to ja juz tego nie rozumie my tą działkę 1 raz składali do płatność powierzchnia tego nie duża bo tylko 26 arów to jakieś 1.5 % całkowitej powierzchni i dlaczego ja dostane po d*pie za to ze wycofie 

jeżeli jest to 1,5% to za wycofanie nie będzie sankcji  mała pow.... do całosci

Witam ,mam pytanie czy można złożyć wniosek na dopłaty tylko na same zwierzęta bez obszarowych?

TAK

#4029 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 12:12

Dopłaty 2015

raczej dobrze liczę bo całość to 16.90 a ta dzialka ma 26 arow

#4030 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 12:15

Dopłaty 2015

podpisy nie poświadczane przez nikogo, z tyłu na umowie dzierżawy jest zapis uregulowano tego i tego dnia i mój i jego podpis...

do jakiegoś proc, te 1,5%? nie ma sankcji? u mnie wychodzi 3ha z całości 48, czyli 6%...

Edytowany przez skywalker89, 23 styczeń 2016 - 12:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4031 Share Karolek517541

Karolek517541

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:muzyka, rolnictwo, ciągniki, majsterkowanie ;)

Napisany 23 styczeń 2016 - 12:44

Dopłaty 2015

podpisy nie poświadczane przez nikogo, z tyłu na umowie dzierżawy jest zapis uregulowano tego i tego dnia i mój i jego podpis...

do jakiegoś proc, te 1,5%? nie ma sankcji? u mnie wychodzi 3ha z całości 48, czyli 6%...

Ale przecież jak podpisywałeś z nim umowę to są tam dane takie jak adres, pesel, imię i nazwisko więc jest to dobra umowa. Nie pisaliście żadnych aneksów do umowy i masz wpisane że na 5 lat to taka umowa dużo znaczy i facet nie może od tak tego podważyć. Poprostu ludzie są chciwi i tylko kasa się liczy. Ja bym na twoim miejscu robił ta działkę dotąd aż umowa się skończy. Udałbym się również do radcy prawnego i potwierdził, że umowa jest ważna.

#4032 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 13:02

Dopłaty 2015

umowa ważna jak najbardziej  

''Data pewna '' to przy prawie pierwokupu jest warunkiem a nie tu  

sankcje są powyżej 3% - z tym że jak wykryją błąd poniżej 3% to i tak odliczą dopłatę na tą pow poniżej tych 3% w danym roku ...ale tu masz prawo odwołania 

nie dostaniesz

obetną ci tu te parę złotych za ten rok na tą działkę  

tłumacz się pomyłką  , oświadcz że działkę tą uprawia dzierżawca tak jak było ustalone i po prostu miałeś podać sąsiednią działkę ale pomyliłeś numer 

działki pewnie nie podmienisz ale strata minimalna 

tak czy siak i tak macie postępowanie wyjaśniające  bo złożyliście we dwóch na tą samą działkę - jak wy się dogadali to nie wiem ?

Edytowany przez marko-kolo, 23 styczeń 2016 - 13:09.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#4033 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 13:47

Dopłaty 2015

No nie wiem, ja staram się podpisywać umowy dzierżawy z jakąś formą jej potwierdzenia (u sołtysa, w urzędzie gminy) mam wtedy spokojną głowę. "Na gębę" to raz się przejechałem i wystarczy... 

Konsultacja z radcą prawnym byłaby w tej sytuacji jak najbardziej wskazana. Teraz w powiatach są punkty nieodpłatnej pomocy prawnej (czy jak to tam się nazywa), informacje gdzie ich szukać powinny być wywieszone na tablicy ogłoszeń przy urzędzie gminy.

@skywalker89 pojedź z umową, upewnij się, że jest ważna, dopytaj się jakie powinieneś podjąć kroki gdyby wydzierżawiający utrudniał korzystanie z pola, jakie byłyby to dla niego konsekwencje i spróbuj uświadomić cwaniaczka, może się obejdzie bez sądu...

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#4034 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 23 styczeń 2016 - 14:17

Dopłaty 2015

Dostał ktoś dopłaty w lubelskim w ostatnim czasie lub wogóle na gospodarstwo pow. 15 ha?

#4035 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 15:15

Dopłaty 2015

a ktoś z podlaskiego ?

nowy

#4036 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 15:25

Dopłaty 2015

Ja miałem taką sytuację że kupiłem pole notariusza zrobiliśmy w czerwcu ,złożyłem na to pole o dopłatę w maju bo ja od wiosny już w tym polu  robiłem i sprzedający się zgodził .Dostałem wezwanie chyba w sierpniu do ARiMR że na ten numer działki złożyliśmy obaj dopłatę .Ja mówię pani że to ja jestem właścicielem ,a pani na to że ją to  nie obchodzi i pyta kto zasiał a że ja zasiałem to ja dostałem dopłatę.Ja mam niecałe 15h dopłaty brak.

#4037 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 15:44

Dopłaty 2015 Czy ktos z ze skladajacych wniosek przez internet w polu stan ma cos innego niz PRZYJETY W ARIMR?

#4038 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 15:58

Dopłaty 2015

dzięki za odpowiedzi, pewnie udam się w przyszłym tygodniu do radcy, bo i do modernizacji gospodrastw rolnych nie wiem, czy składać nową dzierżawę, więc sprawę trzeba solidnie wyjaśnić... 

tak to jest niestety jak w domu rządzi baba, która nie ma zielonego pojęcia o gospodarce i tam niestety tak jest, i jeszcze dodam, że to rodzina :)

#4039 Share Karolek517541

Karolek517541

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:muzyka, rolnictwo, ciągniki, majsterkowanie ;)

Napisany 23 styczeń 2016 - 16:33

Dopłaty 2015 Zastanawiam się czy szybciej dostaniemy dopłaty, czy druki i wnioski na 2016 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4040 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 17:20