Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#4001 Share wojtas00

wojtas00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 19:10

Dopłaty 2015 Witam a jak to jest z tym dofinansowaniem dla małych gospodarstw którzy przejęli je od rodziców i nie przekroczyło 5 lat od przekazania bo nie bardzo w temacie jestem .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 20:30
  •  

#4002 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 19:39

Dopłaty 2015

Wpłynęła mi na konto jakaś dziwna kwota. W tytule: NAL. xxxxx xx/POTR. Za okres: decyzja bez faktycznego doręczenia. PROW_ARiMR.

Sęk w tym, że ma się to nijak do dotychczasowych płatności. PROW rozumiem jako RS, ale kwota, to ok. 1/3 w stosunku do ubiegłego roku. Na ONW też za mało. Jedynie reszta z JPO + dodatki. Bo chyba nie wypłacają RS w ratach?

Tyle dobrze, że już nie muszę się martwić, za co ruszę na wiosnę.

skoro masz w tytule PROW to raczej ONW albo RS 

pamietaj że w tym roku inaczej liczą onw

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#4003 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:19

Dopłaty 2015

Czy ktoś miał taką sytułacje że była dwa wnioski na jedna działkę bo byly dzierżawca idiota tez chciał w tym roku zabrać dopłaty bo ma tam niby rolnosrodowiskowe i teraz prosi zeby wycofać działkę bo on straci dużo a nam zapłaci tylko ciekawe jak można teraz działkę wycofać jak już się dostało  zaliczke chyba ze sie da podmienić numery działek  bo jest jedna nowa działka gdzie nie było jej w dopłatach nikt nie brał ten sam areał tylko numer iny pomoże kto

Edytowany przez maniek20, 22 styczeń 2016 - 22:30.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4004 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:19

Dopłaty 2015

@wojtas00 to chodzi Tobie w końcu o system płatności dla małych gospodarstw, czy o płatność dla młodych rolników??? ;P

Ale z tego co zrozumiałem to raczej o płatność dla młodych... to jeśli zaznaczyłeś we wniosku tę płatność to powinieneś dostać dodatkowo pewną kwotę - nie pamiętam dokładnie ile więc nie będę kłamał i odsyłam do strony ARiMR

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#4005 Share kaami

kaami

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:35

Dopłaty 2015

Czy ktoś miał taką sytułacje że była dwa wnioski na jedna działkę bo byly dzierżawca idiota tez chciał w tym roku zabrać dopłaty bo ma tam niby rolnosrodowiskowe i teraz prosi zeby wycofać działkę bo on straci dużo a nam zapłaci tylko ciekawe jak można teraz działkę wycofać jak już się dostało  zaliczke chyba ze sie da podmienić numery działek  bo jest jedna nowa działka gdzie nie było jej w dopłatach nikt nie brał ten sam areał tylko numer iny pomoże kto

jeżeli nie było kontroli administracyjnej / kontroli na polu / powiadomieniu o kontroli to można wycofać działkę

#4006 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:38

Dopłaty 2015

nie było tylko co wtedy z zaliczką i czy nie dało by się poprostu tylko numery zmienić działek 

#4007 Share kaami

kaami

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:43

Dopłaty 2015

nie było tylko co wtedy z zaliczką i czy nie dało by się poprostu tylko numery zmienić działek 

prawdopodobnie przyjdzie wezwanie do zwrotu i tyle..

#4008 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:46

Dopłaty 2015 Ja tam bym nie kombinował jak debil chciał zarobić a nie było to już jego to niech dostanie nauczkę i tyle. No chyba że to jakiś Twój znajomy wtedy warto pomóc.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#4009 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:50

Dopłaty 2015

akurat jego brat to znajomy dlatego szukam dobrego rozwiązania 

#4010 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:51

Dopłaty 2015

na logikę to możesz próbować tak tłumaczyć że pomyliłeś numery 

a jak procedura to pytaj w agencji , głowy nie urwą 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4011 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:54

Dopłaty 2015

Witam a jak to jest z tym dofinansowaniem dla małych gospodarstw którzy przejęli je od rodziców i nie przekroczyło 5 lat od przekazania bo nie bardzo w temacie jestem .

powiat tomaszowski rzepaków nie ma wcale bo nie poschodziły z powodu suszy. w grudniu kto nie zaorał obsada ok 5- 8 krzaków na metr/kw, więc zaora na wiosnę. rzepaki mają tylko ci co pozostawili i przeżadzili samosiewy z ubiegłego roku, ale to sporadyczne przypadki. 

#4012 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:56

Dopłaty 2015

no własnie bo kobita pierw w agencji pytał czy działki nie są pomylone bo ta druga działka jest kolo tej  a w dopłatach jej niema 

#4013 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 00:07

Dopłaty 2015

Ujmę to łagodnie, podjęcie 5-letniego zobowiązania bez pewności gospodarowania na zadeklarowanym areale, to bardzo nierozsądne. Maniek, rozumiem, że chcesz pomóc, pewnie możesz to wytłumaczyć pomyłką, złożyć korektę wniosku i to przejdzie. Kontrolę na miejscu będziesz miał na 90% (powinieneś mieć, ale z Agencją nigdy nie wiadomo). Z kolei były dzierżawca (jeśli mu nie pomożesz) będzie musiał zwrócić wszystkie dopłaty z tego programu RS. Przy większym areale może mieć postawiony zarzut usiłowania wyłudzenia. Przy czym nie działka, której już nie dzierżawi ma znaczenie, lecz suma dotacji, o którą się ubiegał. To może boleć, bardzo. 

#4014 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 00:51

Dopłaty 2015

no to jak on ma ze 200 ha to by mogło go to boleć za 4 lata zwrot  tylko teraz wziąć prowizje od tego 

#4015 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 01:23

Dopłaty 2015

Do tego nie namawiam i mam nadzieję, że żartujesz. Mieliśmy w okolicy taki przypadek, do sprawy co prawda nie doszło, ale gość stracił prawie wszystko. Ciężko jest oddać kasę wydaną przez 3 (w jego przypadku) lata.

#4016 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 01:47

Dopłaty 2015

ale mi chodzi oto że jak ja jemu pomogę to coś stego będę miał jak to się mówi te przysłowiową flaszke 

#4017 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 05:13

Dopłaty 2015 Jaka flaszke. Ma ci zaplacic tyle ile bys wzial nie wycofujac wniosku. Plus zwrot kosztow za dojazd do agencji i stracony czas i do tego skrzynke finlandii. Ja bym mu pomogl.

#4018 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 09:26

Dopłaty 2015

Dopłaty za ten rok x 3 plus odsetki - tyle teoretycznie może kosztować cię wycofanie tej działki.

Kontrola administracyjna pewnie już jest bo gość dostał wezwanie do wyjaśnienia a niedługo dostaniesz i Ty , kontrola krzyżowa

Edytowany przez bizon1, 23 styczeń 2016 - 09:39.

#4019 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 23 styczeń 2016 - 09:59

Dopłaty 2015

w odpowiedzi na kontrol krzyżową ,gość co miał  program rolnośrodowiskowy mógł wam powiedzieć ze na działce jest program i  jak nie poda  działki to będzie decyzja o zwrocie dopłat z tej działki za poprzednie lata może myślał ze przejdzie

jeżeli  ty wycofasz działke masz takie prawo będzie nałozona sankcja  w zaleznosc od powied]rzchni twojego gospodarstw nie podajesz pow działki i  gospodarstw jeżeli róznica w powierzchni stwierdzonej a deklarowanej przekracz 50% odmówią ci dopłąt obszarowych całkowicie i  dodatkowo nałożą sankcje na następny rok ( pot w ciągu 3  lat)

zamiana działki na inna nie przejdzie no chyba ze masz plecy  jakiekolwiek zmiany powierzchni w tym czasie skutkują sankcjami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4020 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 11:00

Dopłaty 2015

kolega ma trochę inną sytuację, ale odpowiedzi trochę dotyczą mojej sytuacji z tego co widzę. przedstawię trochę historię problemu, żeby inni uważali na podobnych delikwentów. w 15 r wszedłem w rolnośrodowiskowe i czy chciałem czy nie, musialem skladac na siebie dopłaty na dzierżawioną działkę bo posialem buraki. z kolesiem do tej pory bylo wszystko ok, na wiosne 15r podpisalem z nim 5-o letnią umowę dzierżawy, i do momentu wykopania buraków nikt się do mnie nie odzywał (koleś pracuje za granicą, we wrzesniu byl w domu, buraki kopalem na poczatku listopada). wykopalem buraki, posialem nawoz, zaoralem 95% pola, telefon z zagranicy do mnie co ja za cyrki robie, bo oni mi dali na rok pole i ja powinienem przyjsc i zapytac czy dalej moge dzierżawić (chodziło oczywiście o pieniądze, rzekomo drugi gospodarz ze wsi co dzierzawi resztę gruntów od niego przyszedl i powiedział że daje mu po 1400zł/ha i bierze wszystko <plus dopłata oczywiście>, i powiedział że jak ja mu dam po 1300zł/ha+dopłata to zostaje tak jak było <a było dogadane 1000zł, i na umowie też tak było>, zwerifikowałem info od drugiego tego gospodarza, wszystko nie prawda a nawet jego tak samo podeszli...) suma sumarum zch***em gościa, i powiedziałem, że nic więcej nie dostanie, zbieram tą posianą pszenicę i niech sobie robi co chce z tym polem. pani z odru co robiła mi wniosek to mówiła, że jak wypadnie mi jakaś działka to będę musiał po prostu oddać te dopłaty za ten rok i wszystko ok. ale jak to teraz zrobic? że brać dopłaty a nie uprawiać to wiem, że nie wolno, więc jeśli narażę się tutaj na kontrolę wycofując działkę w 16r, a jeszcze ją uprawiając, bo pewnie właściciel zechce złożyć dopłaty na siebie, co zrobić żeby to było dobrze? czy jeszcze na 16r się dogadać że składam na siebie albo on bedzie miał bardziej przesrane niż mu się wydaje, i za rok sie wycofać i oddać te rś za 2 lata ?