Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#3861 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 12:46

Dopłaty 2015

są tu tacy co marzą że ziemia będzie za darmo

nie kupowali jak było tanio i teraz marzą że wróci cena 3 tys za ha,  bo za tyle sprzedali :D 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 07:44
  •  

#3862 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 13:02

Dopłaty 2015

Thug, o tym wciąż głoszą ci, którzy mają tylko JPO i mało ziemi. Mając 1000-2000 zł. dopłat łatwo twierdzić, że są niepotrzebne, niesprawiedliwe itp. Nawet ci, którzy skorzystali z MR (który dla odmiany jest słuszny i potrzebny, bo oni dostali). Są jeszcze ci, którzy nie pojmują wpływu dopłat na resztę gospodarki, naiwnie zakładając, że ich zniesienie jest równoznaczne z powrotem cen z czasów kiedy u nas (!!!) ich nie było.

#3863 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 16:19

Dopłaty 2015

Wczoraj przelew ONW na 20 ha, decyzja 29 grudnia.

Jeśli chodzi o likwidację dopłat to w parlamencie europejskim pojawiały się już takie głosy odnośnie następnej perspektywy finansowej (po 2020), chodziło o zmiany mające na celu ograniczenie lub likwidację dopłat bezpośrednich finansowanych z budżetu UE pozostawiając państwom członkowskim możliwość dofinansowywania rolnictwa z środków krajowych. Nie spodziewałbym się jednak jakichś gwałtownych zmian w tej kwestii (o ile cała unia nie padnie...) jeśli wprowadzenie dopłat można było przeprowadzić z roku na rok to likwidacja tego mechanizmu musi być procesem wieloletniej redukcji stawek dopłat bezpośrednich aby gospodarka mogła "zamortyzować" tak radykalne zmiany. Poza tym likwidacja dopłat z UE byłaby strzałem w kolano dla Wspólnej Polityki Rolnej i ewidentnym dowodem, że limitowanie produkcji rolnej w Polsce miało na celu tylko i wyłącznie wyniszczenie naszej gospodarki.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3864 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 16:23

Dopłaty 2015 <p>Tu nie chodzi o to CZY są niesprawiedliwe albo niepotrzebne, tylko ŻE są niesprawiedliwe i niepotrzebne, ale są, bo cała UNIA w ten spos&oacute;b dotuje rolnictwo, tylko że&nbsp; w naszym kraju najmniej w stosunku do innych kraj&oacute;w.&nbsp; No i spos&oacute;b finansowania i wymagania faworyzują de facto powr&oacute;t tych pieniędzy do kraj&oacute;w tzw. Starej Unii. W kraju niewiele zostaje.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Jesli nie będzie dopłat, to ceny ziemi poszybują w d&oacute;ł jak w latach 90-tych. I właśnie obawiał bym się o te wieksze gospodarstwa, bo ci mali i tak zazwyczaj nie mają zdolności kredytowej i jadą na zask&oacute;rniakach albo tym co dorobią na etacie.</p>

Edytowany przez jahooo, 16 styczeń 2016 - 16:25.

#3865 Share Hiperartur

Hiperartur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 17:27

Dopłaty 2015

Dotacje dostajemy po to, żeby ceny żywności utrzymać w EU na niskim poziomie, w przeciwnym wypadku zalałaby nas żywność z np. Ameryki, gdzie produkcja rolna jest dużo tańsza. Więc proszę tu nie pisać, że dotacje są nie potrzebne, bo bez nich rolnictwo w Polsce wyglądało by jak na zachodzie, zajmowały by się nim duże firmy a nie indywidualne osoby (czyli pewnie większość tu piszących). Z tych samych powodów Polska dostaje mniejsze dopłaty, bo i tak zaczynamy dominować w EU w produkcji rolnej. Wszyscy którzy pracują w rolnictwie wiedzą, że przy tych cenach jakie są teraz na rynku, bez dopłat to jest balansowanie na granicy "0".  Pozdrawiam

Nie dostałem jeszcze żadnej decyzji (pieniędzy też), bo wnioski nie są sprawdzane... 

Edytowany przez Hiperartur, 16 styczeń 2016 - 17:30.

#3866 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 18:05

Dopłaty 2015

Jakby tak było to by nie dopłacali do ugorów tylko do produkcji więc to nie jest tak  jak Pan pisze

#3867 Share lukbud

lukbud

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 19:15

Dopłaty 2015

Dopłaty są tylko i wyłącznie żebyśmy nie marudzili i chodzili jak w zegarku w tej całej machinie bankowo hipotecznej wymywającej suwerenność mojego kochanego kraju

Rzeczpospolitej.

Jakby np unia padła to z dnia na dzień wróciła by realna wartość nabywcza zboża, wołowiny, wieprzowiny, bo czym one się różnią od złota?

Ps. Niema śladu dopłat i decyzji, lubelskie 20ha

#3868 Share zmechanizowany

zmechanizowany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 13:46

Dopłaty 2015

Dostałem w grudniu PROW 2014-2020 program poplony wyszło po ok. 450zł do ha.a miało być ponad 600zł. do ha.

Edytowany przez zmechanizowany, 17 styczeń 2016 - 13:46.

#3869 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2016 - 15:08

Dopłaty 2015

na co w ogóle takie chore programy ? poplony, rolnosrodowiskowe, natury 5 tysiecy i inny syf ? czemu to służy ? wygaszaniu produkcji ?

Edytowany przez odwajler, 17 styczeń 2016 - 15:09.

#3870 Share Hiperartur

Hiperartur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 15:40

Dopłaty 2015

Programy rolno-środowiskowe mają zapobiegać przemysłowej uprawie ziemi=degradacji środowiska naturalnego i wspomagać drobnych rolników,żeby nie wynieśli się wszyscy do miasta. Mają też zapobiegać monokulturze rolnej, bo gdyby zostawić to tylko wolnemu rynkowi, to zaraz wszystko zasiane by było kukurydzą GMO... albo soją(prawdopodobnie). Dopłaty do produkcji rolnej zamiast obszarowych kombinują wprowadzić po 2020. Problem jednakże jest w Polsce taki, że nikt dotąd nie opracował jak rozliczać rolników z ich pracy (Buzek próbował ale wszyscy się wypięli) , poza tym zaraz podłączają się do tego wrogowie KRUS i wrzeszczą o likwidacji, choć tak naprawdę to ZUS trzeba by wysadzić(a wszystkich przenieść do KRUS) ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3871 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2016 - 15:48

Dopłaty 2015

a to nie wiedziałem ze perz i masa innych chwastów na polach to słuszna droga rozwoju ....

#3872 Share Hiperartur

Hiperartur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 16:08

Dopłaty 2015

glifosat znany jest od 1974, więc przez poprzednie 8 tys.lat dawaliśmy sobie radę z perzem w inny sposób ... pierwsze herbicydy zaś, stosowano w wojnie wietnamskiej i to nie na chwasty...

#3873 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 17 styczeń 2016 - 16:55

Dopłaty 2015

Witam zaliczkę dostałem na początku grudnia jak do tej pory nic 15ha .Program RŚ ostatni rok Pani w ARiMR(koniec sierpnia ) na wyjaśnieniu do RŚ mówiła że w 5 roku decyzja ma być do końca września (kontrola z racji końca programu RŚ w listopadzie )protokół podpisany i dalej czekamy zaliczkę jaką dostałem to wyłącznie do ziemi tak sądzę bo dali 5tyś (do bydła i do młodego jeszcze nie ) Znajomy mając 4 ha z groszami otrzymał zaliczkę 1700zł a teraz resztę 1300zł 

(odnośnie poplonów na pakiety to niestety jest to pewne rozmnażanie chwastów ale w jęczmieniu Puma działa cuda )

#3874 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 17 styczeń 2016 - 17:03

Dopłaty 2015

Witam zaliczkę dostałem na początku grudnia jak do tej pory nic 15ha .Program RŚ ostatni rok Pani w ARiMR(koniec sierpnia ) na wyjaśnieniu do RŚ mówiła że w 5 roku decyzja ma być do końca września (kontrola z racji końca programu RŚ w listopadzie )protokół podpisany i dalej czekamy zaliczkę jaką dostałem to wyłącznie do ziemi tak sądzę bo dali 5tyś (do bydła i do młodego jeszcze nie ) Znajomy mając 4 ha z groszami otrzymał zaliczkę 1700zł a teraz resztę 1300zł 

(odnośnie poplonów na pakiety to niestety jest to pewne rozmnażanie chwastów ale w jęczmieniu Puma działa cuda )

To znajomy wziął za 4 z hakiem tylko 3 tysie? Czemu tylko tyle?

#3875 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 17:04

Dopłaty 2015

Hmmm, w naturze panuje różnorodność roślinna. Poplony mają zapobiegać erozji gleby, przynajmniej w teorii. Część dopłat ma zapobiegać przemysłowej eksploatacji gleby, stąd ugorowanie, poplony, strączkowe itp. Czy ktoś siałby soję lub łubin bez dopłat ? Myślę, że znikomy procent, jak jeszcze ze 2-3 lata temu. No i na pewno bardzo ograniczony areał.

#3876 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 17 styczeń 2016 - 18:00

Dopłaty 2015

mam pytanie  jak  jest wysokosc platnosci za ONW  2015 r, bo nigdzie nie moge tego znalesc. 

#3877 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 17 styczeń 2016 - 18:19

Dopłaty 2015

To znajomy wziął za 4 z hakiem tylko 3 tysie? Czemu tylko tyle?

Nie wiem ile jego areał wynosi dokładnie co do ar -a ale wiem że ma 3tyś zł .Pewnie jak zawsze płacą tym by procenty nadrobić .Przecież mieli zmniejszyć dopłaty z budżetu Państwa .

#3878 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 17 styczeń 2016 - 18:31

Dopłaty 2015

mam pytanie  jak  jest wysokosc platnosci za ONW  2015 r, bo nigdzie nie moge tego znalesc. 

Płatność jest przyznawana w zależności od powierzchni obszarów ONW w gospodarstwie:

1) do 25 ha – 100 proc. płatności;

2) 25,01 – 50 ha – 50 proc. płatności;

3) 50,01 – 75 ha – 25  proc. płatności.

Stawki płatności dla poszczególnych typów ONW

Typ ONW                         Płatność zł/ha/rok

Górskie                                      450

Nizinne    Strefa nizinna I       179

Strefa nizinna II       264

Specyficzne                              264

#3879 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 18:33

Dopłaty 2015

Nie wiem ile jego areał wynosi dokładnie co do ar -a ale wiem że ma 3tyś zł .Pewnie jak zawsze płacą tym by procenty nadrobić .Przecież mieli zmniejszyć dopłaty z budżetu Państwa .

dostał tyle bo do pierwszysch 3ha nie płaca płatnosci dodatkowej w wysokosci 170zł, czyli za pierwsze 3ha otrzymał tylko JPO+zazielenienie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3880 Share krzysiek277

krzysiek277

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 17:57

Dopłaty 2015

Od jutra niby mają wypłacać jakieś dopłaty?

Wie ktoś może do ilu ha? albo za co bo nic nie pisze