phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

@adaammek Dzięki za wyjaśnienie. Masz racje troche martwie sie tymi kontrolami, czesto będą wpadać ?? W dzierżawe już wziąłem kilka ha, mam podpisane umowy i teraz jestem na etapie wypełniania wniosku o dopłaty bezpośrednie i niewiem czy lepiej wystąpić z tego czy zostać ?? Jakie mogą być konsekwencje niewystapienia z SPDMG i wziecia 4 ha w dzierżawe ??

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja 22ha i nic zero.oczywiście wniosek bez zastrzezen ciekawe jak ten kredyt wygląda bo to takie Totto Lotto dopłaty

Oczywiście lejcie na to bo nie ma co nerwów tracić i na ich porządek w bałaganie w wielkim syfie typu ,,tuska"

Ja też mam 22ha, też nic nie dostałem, Młody rolnik zaznaczony. Skąd wiesz, że wniosek bez zastrzeżeń, dzwoniłeś do Golądkowa i ci tam powiedzieli? Czy z Wyszkowskiego oddziału jesteś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

@adaammek Dzięki za wyjaśnienie. Masz racje troche martwie sie tymi kontrolami, czesto będą wpadać ?? W dzierżawe już wziąłem kilka ha, mam podpisane umowy i teraz jestem na etapie wypełniania wniosku o dopłaty bezpośrednie i niewiem czy lepiej wystąpić z tego czy zostać ?? Jakie mogą być konsekwencje niewystapienia z SPDMG i wziecia 4 ha w dzierżawe ??

Wymogów wzajemnej zgodności nie będzie kontrolowała ARiMR. To nie znaczy że jak masz zwierzęta to nie przyjedzie do ciebie weterynaria i na podstawie przepisów krajowych i unijnych sprawdzi dobrostan. Jak nie spełnisz norm to nie będziesz miał obniżonych dopłat ale od weterynarii dostaniesz mandat albo i skierują wniosek do sądu o ukaranie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

@adaammek Dzięki za wyjaśnienie. Masz racje troche martwie sie tymi kontrolami, czesto będą wpadać ?? W dzierżawe już wziąłem kilka ha, mam podpisane umowy i teraz jestem na etapie wypełniania wniosku o dopłaty bezpośrednie i niewiem czy lepiej wystąpić z tego czy zostać ?? Jakie mogą być konsekwencje niewystapienia z SPDMG i wziecia 4 ha w dzierżawe ??

 

jezeli zostaniesz objęty systemem dla małych gospodarstw nie otrzymasz więcej jak 1250 euro nawet majac podane we wniosku  np8 ha  system jest korzystny dla tych co  maja  (do ok  6 ha )można sobie obliczyć uzywajac kalkulatora na stronie arimr natomiast  od nadwyżki  armir nie naliczy dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
http://www.agrofoto.pl/finanse/kolejne-doplaty-bezposrednie-na-przelomie-lutego-i-marca,62506.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Kolega dostał kase na konto. Ma jakieś 3,10 ha. Dostał JPO, strączkowe, do malin, zazielenienie i dodatkowa. Wczesniej dostał tez zaliczke i ONW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol924   
Gość karol924

Właśnie przed chwilą przyszedł wniosek na 2016. Decyzji i jakichkolwiek dopłat(zaliczki też nie otrzymałem) brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

http://www.agrofoto.pl/finanse/kolejne-doplaty-bezposrednie-na-przelomie-lutego-i-marca,62506.html

 

Dobre, nowy szef ARiMR "rok następny też będzie problemowy." - winna jest oczywiście poprzednia ekipa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

To akurat racja, systemu nie da się zrobić w ciągu miesiąca i nie da się go szybko wdrążyć. On nie działał od początku 2015 roku, więc ciężko obwiniać obecnego ministra. Tak samo można, powiedzieć o gościu co ma perz na polu i d*pa z niego nie gospodarz jak dopiero co wziął to pole w dzierżawę :P

Podejrzewam, że za 2016 rok też będą opóźnienia, i raczej do jesieni nie nadrobią braków. Chociaż, pewnie szybciej ręcznie naliczaliby dopłaty niż przez ten system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subkrzys    13

To akurat racja, systemu nie da się zrobić w ciągu miesiąca i nie da się go szybko wdrążyć. On nie działał od początku 2015 roku, więc ciężko obwiniać obecnego ministra. Tak samo można, powiedzieć o gościu co ma perz na polu i d*pa z niego nie gospodarz jak dopiero co wziął to pole w dzierżawę :P

Podejrzewam, że za 2016 rok też będą opóźnienia, i raczej do jesieni nie nadrobią braków. Chociaż, pewnie szybciej ręcznie naliczaliby dopłaty niż przez ten system.

czy wy naprawde w 21 wieku wierzycie w awarie systemu i brak mozliwosci usuniecia jej przez kilka ładnych miesiecy ;)o lol 

 

wyliczyć zaliczki potrafili bez tego słynego hasła system :)a reszty nie potrafią ;) nowa władza nowe porządki a to trwa i tyle wyobrazcie sobie ze w baku pada system i co  nie są przeprowadzane opaeracje bo  system padł ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Dokładnie, system niby nie działa a koledzy z powierzchnią ponad 15ha i z EFA dostają płatności. Ręcznie im naliczają? Jedna wielka ściema. Następny rok ma być "problemowy" nie ze względu na system tylko tym razem ze względu na "zaległości legislacyjne"

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

czy wy naprawde w 21 wieku wierzycie w awarie systemu i brak mozliwosci usuniecia jej przez kilka ładnych miesiecy ;)o lol 

 

wyliczyć zaliczki potrafili bez tego słynego hasła system :)a reszty nie potrafią ;) nowa władza nowe porządki a to trwa i tyle wyobrazcie sobie ze w baku pada system i co  nie są przeprowadzane opaeracje bo  system padł ;)

 

Mówiłem o przedłużonym wprowadzaniu wniosków..Więc nie działał jak powinien.

Bank po pierwsze i najważniejsze nie jest państwowy i tworzenie systemu nie jest ogłaszane przez publiczny przetarg czytaj: nie jest ustawiony, cena nie jest zawyżona i co najważniejsze firma wykonująca jest za to odpowiedzialna ot taka różnica.. 

A po drugie awaria systemu w bankach to straty dla banku i ktoś za to poleci ze stołka. Więc nikt sobie na to nie pozwoli. Arimr natomiast nic nie traci, a prezesów i tak już zmienili na dożynkach PSLu  :lol:

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Kolego, wiem jak wygląda od podszewki robienie takiego systemu (to moje zajęcie) i moge ci potwierdzić, że nie da się w ciągu tygodnia zrobić żadnej poprawki w kodzie, bo procedura jest dość skomplikowana i wielostopniowa.  To nie jest tak, że siedzi jedna, dwie czy trzy osoby i sobie robią programik. Zazwyczaj jest tak, że firma X odpowiada za uruchomienie serwerów, firma Y za wgranie na nie systemu , firma Z uruchamia bazę danych, firma AB wgrywa dane testowe i testową wersję systemu, potem kilka tygodni wykonywane są testy weryfikacyjne wszystkich dostępnych funkcjonalności. Jak testy zostaną zaakceptowane (co nie oznacza, że nie ma błędów, tylko są one na akceptowalnym poziomie) wgrywa się od nowa czystą bazę danych, migruje dane robocze i aktualizuje system na serwerach i u użytkowników. W protokole odbiorczym firma AAX która przygotowuje oprogramowanie zobowiązuje się do usunięcia błędów z testów. 

W sprawnie zarządzanej firmie proces wgrania nowej wersji systemu trwa od 3 do 6 miesięcy.

 

Stawiam na to, że w tej chwili dopłaty są właśnie naliczane ręcznie jakimś narzędziem tymczasowym i dlatego przychodzą listy z centrali w Wa-wie do biur powiatowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak jak piszesz nawet sami pracownicy to potwierdzają mało tego twierdzą że jak będą jakieś nieścisłości później będzie windykacja hehe


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Dopłaty zawsze były naliczane w Warszawie a w biurach powiatowych wydawano decyzje i przygotowywano listy płatności. Z tego co się orientuję w trakcie kampanii wypłat aby je przyspieszyć dawano BP możliwość naliczania dopłat, w tym roku naliczane są tylko w centrali. W tamtym tygodniu byłem na szkoleniu na którym był kierownik naszego BP (też jest rolnikiem) i mówił, że system już działa a problem jest w pieniądzach... Zresztą na stronie Farmera pisali o korzyściach jakie ma budżet państwa w związku z osłabianiem się złotego (nam płacą wg. kursu z 30 września a pieniądze z UE są wymieniane oczywiście po kursie bieżącym czyli dzisiaj na każdym EUR są 20gr do przodu) i dlaczego bardziej opłaca się wypłacać rolnikom dopłaty na koniec miesiąca. Zresztą słynny system obsługuje tylko dopłaty bezpośrednie a z ONW i RŚ też są problemy....

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

Sporo ludzi otrzymało już całość dopłat ? ja tylko zaliczki i suszowe i koniec ani decyzji ani nic . Paliwo ładnie w dół pojechało tylko kupować  a tu niema za co kur... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Czy ktoś wie i potrafi odpowiedzieć na pytanie: Jak ma się zaliczka co całości dopłat? Czy to jest jakiś procent całości, czy uznaniowo?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dzięki, to wszystko wyjaśnia.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Mam takie pytanie bo jak wcześniej pisałem zostałem wezwany na poprawkę do ONW, ponieważ nie zgadzał się obszar wedle roku 2014 (w 2015 tego nie wykryli) o 0.24 ha, byłem u pani podpisałem oświadczenie że użytkuje tyle i tyle i ma być ok. Dodam iż podpisywałem także od nowa pierwszą  stronę wniosku o dopłaty i tutaj moje pytanie czy zostałem przesunięty z dopłatami na koniec kolejki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Kolego a masz info kiedy ruszy wyplata dla tych co mieli kontrole foto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Weryfikacja wniosków po kontroli to ostatni etap wdrażania systemu informatycznego. W grudniu była mowa o kwietniu i na obecną chcwilę nic się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj