Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#3761 Share gigi

gigi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 17:07

Dopłaty 2015

Ja jeszcze nic nie dostałem i czekam do lata czyli czerwca,może onw prędzej wpadnie,a tymczasem wymienili dyrektorów regionalnych,teraz wezmą się za kierowników powiatowych, a my czekamy.W tym roku brak systemu ,ciekawe co wymyślą w przyszłym roku?????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 21:48
  •  

#3762 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 18:50

Dopłaty 2015 Takiego "dziadostwa" w wyplatach dopłat jak teraz nie było jeszcze nigdy!!!! SLD, PO, PSL, Leper nawet szybciej wyplacal.... Ale piszecie głupoty, teraz to dopiero kolesiostwo bedzie, bzdury o systemie wygaduja, oddzialy regionalne juz dawno wszystko policzone maja, RS tez przeciez na starcie wyliczone i tak nie wyplacone. Jarek trzyma na koncie kase na % zeby na ustawe 500+ bylo, bo najpierw debile naobiecywali a teraz my wszyscy za to zaplacimy, i za banki i supermarkety tez.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#3763 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 18:59

Dopłaty 2015

A świstak siedzi i zawija te bajki w sreberka Odnośnie dopłat to najbardziej krzyczą Ci co pod sklepem je zostawiają prawdziwy rolnik żyje z ziemi a dopłaty to jedynie dodatek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3764 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 19:09

Dopłaty 2015

Takiego "dziadostwa" w wyplatach dopłat jak teraz nie było jeszcze nigdy!!!! SLD, PO, PSL, Leper nawet szybciej wyplacal.... Ale piszecie głupoty, teraz to dopiero kolesiostwo bedzie, bzdury o systemie wygaduja, oddzialy regionalne juz dawno wszystko policzone maja, RS tez przeciez na starcie wyliczone i tak nie wyplacone. Jarek trzyma na koncie kase na % zeby na ustawe 500+ bylo, bo najpierw debile naobiecywali a teraz my wszyscy za to zaplacimy, i za banki i supermarkety tez.

Ty tak na serio????

#3765 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 19:10

Dopłaty 2015

Kolego szkoda nerwów, poprzednicy zawalili sprawę i stąd ten cały galimatias, zresztą już na ten temat tu pisano. i wyjaśniono. Odbiegając od tematu dobrze,ze ta ekipa odesłała do poprawki zatwierdzoną ustawę o obrocie ziemi rolnej, bo wtedy to mielibyśmy się z pyszna.

#3766 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 13 styczeń 2016 - 19:13

Dopłaty 2015

ci co pod sklepem zostawiają to juz dawno maja onw na kontach i zaliczki

#3767 Share kleine100

kleine100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 19:37

Dopłaty 2015

Teraz służby specjalne dokonują weryfikacji danych osobowych składających wnioski. Kasa będzie wypłacana według poprawności politycznej, a tym "gorszego sortu" to może nie wystarczyć. Trzeba cierpliwie poczekać, a jak już przelew będzie, to w podzięce z ojcem dyrektorem się podzielić, żeby mieć lepsze względy przy kolejnym rozdaniu. Tak "fifty-fifty" chyba będzie wystarczająco.

A tak na serio ja na razie nic nie dostałem, a w grudniu zawsze przynajmniej decyzja była, a czasem i kasa. W okolicy niektórzy zaliczki po kilkaset zł. dostali.  Składałem wniosek przez internet i miałem poprawkę, i w czasie rozmowy z pracownikiem ARiMR już wtedy wynikało, że system jest do bani.

#3768 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1229 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 19:42

Dopłaty 2015

Ale macie dylemat kiedy wpłynie kasa,a jak wymarznie to prawie nikt się nie martwi,dopiero wtedy będzie dylemat ,do końca czerwca będzie akurat na nawozy na przyszły sezon

#3769 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 13 styczeń 2016 - 19:46

Dopłaty 2015

A świstak siedzi i zawija te bajki w sreberka Odnośnie dopłat to najbardziej krzyczą Ci co pod sklepem je zostawiają prawdziwy rolnik żyje z ziemi a dopłaty to jedynie dodatek

Kolego "PRAWDZIWY ROLNIKU"nie mierz wszystkich swoją miarą,nie każdy ubiegły sezon miał taki żeby sobie pozwolić na to aby czekać na dopłaty do czerwca. U nas w gospodarstwie dopłaty zwykle były dość późno i nie było z tym większych problemów bo oprócz gospodarstwa dodatkowo wszyscy pracujemy....Susza u mnie była i to duża, jednak moje plony nieco niższe niż w sezonie 2014-2015, ale uwierz mi są takie gospodarstwa,że dostały w tym roku tak niemiłosiernie po d*pie aż szkoda mówić i dla nich opóźnienie dopłat może /a właściwie to skończy się bardzo źle...

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3770 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 19:52

Dopłaty 2015

Nie czekajcie na dopłaty bo one nawet nie są wyliczone! Potrzebowałem decyzji z 2015r - babka w agencji powiedziała że najwcześniej w lutym - decyzja na żądanie oczywiście  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3771 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 20:19

Dopłaty 2015

Kolego "PRAWDZIWY ROLNIKU"nie mierz wszystkich swoją miarą,nie każdy ubiegły sezon miał taki żeby sobie pozwolić na to aby czekać na dopłaty do czerwca. U nas w gospodarstwie dopłaty zwykle były dość późno i nie było z tym większych problemów bo oprócz gospodarstwa dodatkowo wszyscy pracujemy....Susza u mnie była i to duża, jednak moje plony nieco niższe niż w sezonie 2014-2015, ale uwierz mi są takie gospodarstwa,że dostały w tym roku tak niemiłosiernie po d*pie aż szkoda mówić i dla nich opóźnienie dopłat może /a właściwie to skończy się bardzo źle...

U nas też była susza 60 % straty i zasialiśmy jak co roku żadnych środków na termin  nie bierzemy trzeba planować wydatki a dopłaty jak wpłyną to jak kolega Miwigos pisał będą następne zasiewy

#3772 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 20:23

Dopłaty 2015 Dla tych malych mial byc system uproszczony, a tu ani grosza i masa znajomych tez to samo. Nie mam EFA ani innych wynalazkow.

#3773 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 20:29

Dopłaty 2015

W okolicy handlarze nawozów stękają że mały ruch, towar na kredyt, nie ma dopłat to ruch zerowy, kto ma zapas gotówki to spore rabaty może ugrać

#3774 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 20:31

Dopłaty 2015

Składałem wniosek przez internet i miałem poprawkę, i w czasie rozmowy z pracownikiem ARiMR już wtedy wynikało, że system jest do bani.

miałeś poprawkę  przed wyborami a wtedy na dobre rządziła stara  klika i jak już wtedy wiedziałeś ,że system do bani to  CZYJA to wina ?

Chyba nie tych co przejeli ten bu -del ? Nie rób ludziom wody z mózgu !!!!

nowy

#3775 Share dawid2012

dawid2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 20:36

Dopłaty 2015

Bylem dzisiaj w agecji ;

ARiMR Góra Kalwaria, powiat Piaseczno. Nie maja żadnych wiadomości na temat dopłat bezpośrednich.

Wypłacane są tylko zaliczki dla małych gospodarstw.

#3776 Share Lesiu19911

Lesiu19911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo:) motoryzacja

Napisany 13 styczeń 2016 - 20:53

Dopłaty 2015

Dzisiaj dostalem pisemna decyzje z ARiMR o przyznaniu doplaty, a mam 5 ha.Powiat Oławski.

Po jakim czasie bedzie kasa na koncie?

Edytowany przez Lesiu19911, 13 styczeń 2016 - 22:57.

#3777 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 13 styczeń 2016 - 21:08

Dopłaty 2015

na kacie to nie wiem ale na koncie z reguły po uprawomocnieniu czyli po terminie 2tyg na odwołanie aczkolwiek czas jest do końca czerwca

Thug

#3778 Share justyna352

justyna352

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 21:28

Dopłaty 2015

W listopadzie Agencja podała do wiadomości że do końca stycznia dopłaty otrzyma 450 tys. rolników (tj. płatność obszarowa do 7ha, płatność za zazielenienia, do bydła, krów oraz kóz). Od lutego miały być wypłacane dopłaty dla kolejnych ok. 500 tys rolników, którzy złożyli wnioski o ich przyznanie wiosną 2015. Jako ostatni (od kwietnia) dopłaty mają otrzymać rolnicy podlegający kontroli na miejscu oraz z obszarami proekologicznymi... a przed chwilą przeczytałam, że ARiMR przez ostatnie 2 tyg. nie wypłaciła żadnych dopłat !!! ,,Ciekawie" się zapowiada....

#3779 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 13 styczeń 2016 - 21:33

Dopłaty 2015

To był listopad. W chwili obecnej nic nie wiadomo. Sytuacja u nich co chwilę się zmienia. Jedynie ONW wpłyneło a reszta to może w marcu  bo EFA nie mam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3780 Share justyna352

justyna352

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 21:42

Dopłaty 2015

Z tego,co widzę to tu nie ma żadnego systemu...niektórzy znajomi już dostali dopłaty, chociaż nie mają obszarów ONW...

Edytowany przez justyna352, 13 styczeń 2016 - 21:42.