phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AlaCapone    5015
Napisano (edytowany)

Niestety kolego @kris14 PEG ulega zmianie zależnie od mierzącego. Jak to mówią: punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. ;)

 

Wypełniam wniosek przez internet, nic mi nie przysyłają. Jak coś wykombinują z PEG, zawsze można się odwołać i zażądać kontroli w terenie

 

Tak, tylko nie wolno dawać im powodu do okradania się.

To czy przysyłają wniosek pocztą, czy wypełniamy przez internet nie ma znaczenia - to tylko inna forma przekazu. Złodziej okradnie nas zarówno z gotówki pozostawionej na chodniku, jak i karty bankomatowej w bankomacie a nawet przekierowują przelewy internetowe na własne konta. Jak głosi stare przysłowie: "okazja czyni złodzieja".

 

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Kolego radziłbym wpisywać na przyszłość taką powierzchnię deklarowaną, jaka wynika z PEG, czyli maksymalny obszar kwalifikowany. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że jakiś mądrala w przyszłym roku przyśle Ci już zmniejszoną powierzchnię PEG.

 

a jak ma w akcie notarialnym mniejszą powierzchnię niż PEG wyznaczony przez agencję?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Co najdziwniejsze dla ARiMR PEG jest ważniejsze i tego trzeba się trzymać.

Sam tak mam.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

W 2015 złożyłem wniosek wg aktualnych PEG'ów, ponoć w czerwcu miałem kontrolę przez jakąś zewnętrzną firmę, tydzień temu dostałem raport i poobcinali mi powierzchnie działek bo zmierzyli mniej.... co prawda w granicy błędu ale mniej.

 

nie przejmuj się mam to samo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

mi mówili, że PEG jest wskazówką, a nie wyrocznią. jeśli jesteśmy pewni, że mamy więcej, niż PEG, to wpisujemy więcej. w przypadku ewentualnej kontroli będzie wykazane, że mamy rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63
Napisano (edytowany)

a jak ma w akcie notarialnym mniejszą powierzchnię niż PEG wyznaczony przez agencję?

 

Więc pracownik agencji popełnił błąd na twoją korzyść. Według ich teorii (przepisów) PEG nie może być większy od działki ewidencyjnej. Chyba że mają jakieś inne stare dane.

 

U mnie było tak że z działki o powierzchni 6,24 zostały wydzielone dwie działki po 0,3 ha. Agencja przysyłała wniosek na jedną dużą działkę jak zawsze. Dopiero po 3 latach został poruszony ten temat i okazało się że oni nie aktualizują danych automatycznie, po zgłoszeniu zmiany jest jak w rzeczywistości.

 

Może i u ciebie było podobnie, lub od początku mają inną powierzchnię działki?

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

W 2015 złożyłem wniosek wg aktualnych PEG'ów, ponoć w czerwcu miałem kontrolę przez jakąś zewnętrzną firmę, tydzień temu dostałem raport i poobcinali mi powierzchnie działek bo zmierzyli mniej.... co prawda w granicy błędu ale mniej.

U mnie tak samo, wniosek złożony po aktualnych PEG-ach a i tak poobcinali a nie było kontroli...

I co ciekawe pole się nie zmienia co do powierzchni, a co roku PEG się zmienia...

Na dodatek granice działek przechodzą w dziwnych miejscach nawet ponad metr od stanu faktycznego i co roku to jest korygowane i zgłaszane i jakoś nikogo to nie interesuje i nie poprawia.

Taki tam mają burdel jakich mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak żeś namotał to ci obcinają  . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

moje biuro od 2 tygodni zero wypłat

a tutaj artykuł bo wiele osób twierdziło tutaj że państwo nie zarabia kasy  na rolnikach dzięki różnicom kursowym nie jest to takie oczywiste http://www.agrofoto.pl/finanse/aktualnosci/czy-budzet-panstwa-zarabia-na-opoznieniu-wyplaty-doplat-bezposrednich,62442.html

 

Byłem dzisiaj u mnie w biurze i rzeczywiście w lutym nie dostali żadnych naliczonych dopłat. To co było naliczone w styczniu jest już zrealizowane. Podobno centrala dzisiaj coś nalicza ale kto był tym "szczęśliwcem" i się załapał będzie wiadomo dopiero jutro jak im to wpłynie do biura.

Z PEG-ami jest tak jak z mierzeniem człowieka na podstawie zdjęcia, wszystko zależy jak się kontrolującemu kliknie na zdjęciu i tak to później wychodzi. Zawsze można się odwołać i zażądać kontroli na miejscu....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828
Napisano (edytowany)

Jak żeś namotał to ci obcinają  . B)

A Ty chłopie jak nie masz nic sensownego do dodania w temacie to się nie udzielaj i nie udawaj mądrzejszego niż jesteś  :lol: Bo słabo Ci to wychodzi... ;)

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Witam! Czy mogę już zaorać pole? Otrzymuję tylko dopłaty podstawowe i ONW bez rolnośrodowiskowych. Czy muszę czekać do 1 marca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Możesz robić co chcesz oprócz nawożenia.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Nie ma regulacji ktore by mowily kiedy mozna uprawiac glebe . Tempo doplat niesamowite 200 rolnikow w jeden dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Nie ma regulacji ktore by mowily kiedy mozna uprawiac glebe . Tempo doplat niesamowite 200 rolnikow w jeden dzien

 

pod koniec lutego będzie ekspres


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe czy będzie. Mi mówiono i kilku kolegom, że ruszy po 22 lutego a ktoś inny pisał, że po 29. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ale ten ekspres tylko przez tydzien i tak samo na koniec marca kwietnia itd


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

 


Prawie 3 tygodnie temu wysłałem pismo do ministerstwa z prośbą o informację. Dzisiaj dostałem odpowiedź. Czyli kwiecień...

 

 

 

 

Warszawa, dnia lutego 2016 r.

 

MINISTERSTWO ROLNICTWA

 

1 ROZWOJU WSI

 

Podsekretarz Stanu

 

Ryszard Zaradzki

 

PB-pb-gg-051-/'5 /16(

 

Pan

 

 

 

Szanowny Panie

 

 

 

W szczególności pragnę podkreślić, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dostrzega

 

potrzeby rolników związane z jak najszybsą realincją wsparcia bezpośredniego. W rezultacie

 

interwencji Ministra Krzysztofa Jurgiela środki na wypłatę zaliczek na poczet płatności

 

bezpośrednich za 2015 r. zostały zwiększone 0 1,4 mld zł. Ogółem w ramach zaliczek (od 16

 

października do 30 listopada 2015 r.) wypłacono 2,68 mld zł. Ponadto, w wyniku podjętych przez

 

obecne Kieros.vnictwo MRiRW działań naprawczych, możliwe było rozpoczęcie wypłat płatności

 

z dniem I grudnia 2015 r. Niemniej jednak, w związku z wcześniejszymi zaniedbaniami

 

dotyczącymi właściwego przygotowania systemu informatycmego Agencji Restrukturyzacji

 

i Modemizacji Rolnictwa, wyplata płatności następuje według określonego harmonogramu:

 

• od I 2015 - wyplata płatności bezpośrednich w pełnej wysokości w ramach

 

tzw. 1-szego modułu systemu informatycznego ARiMR, obejmującego: jednolitą płatność

 

obszarową, płatność dodatkową, płatność za zazielenianie, płatność do krów, płatność do

 

bydła i płatność do kóz- Płatności wypłacane są dla rolników nieobjętych dyscypliną

 

finansową, a więc otrzymujących płatności w kwocie do 2 tys. euro (8 489,60 zł). Oprócz

 

tego rolnicy nie mogą być wytypowani do kontroli na miejscu oraz nie mogą mieć

 

pomniejszonych płatności np. z tytułu złożenia wniosku po terminie, złożenia anian do

 

wniosków, przedeklarowania powierzchni.


• od 26.01.2016 r. są dodatkowo realizowane płatności do roślin wysokobiałkowych oraz

 

płatności do owoców miękkich, dla rolników, którzy posiadają gospodarstwa do

 

15 ha gruntów ornych i spełniają wymogi dywersyfikacji upraw, a we wnioskach nie

 

zostały stwierdzone błędy (nieprawidłowości). Płatności są też realizowane dla

 

gospodarstw pow. 15 ha gruntów ornych, jeżeli rolnicy są zwolnieni z obowiązku

 

realizacji praktyki dywersyfikacji upraw i utrzymania obszarów proekologicmych.

 

• od marca płatności będą wypłacane dla wszystkich schematów pomocowych dla

 

gospodarstw, w których powierzchnia gruntów ornych nie przekracza 15 ha, w tym

 

również będą obsługiwane wnioski, w których zostały stwierdzone błędy, skutkujące

 

pomniejszeniami płatności oraz realizowane płatności dla gospodarstw powyżej 15 ha

 

gruntów ornych zwolnionych z realizacji praktyki utrzymania obszarów

 

proekologicznych.

 

• od kwietnia do końca czerwca br. - wyplata płatności dia pozostałych rolników.

 

Przewidywany harmonograłn wypłat wprawdzie mieści się w terminach dopuszcalnych prawem

 

UE, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że ta sytuacja może być powodem rozgoryczenia wielu

 

rolników.

 

Dlatego też podjęto prace nad wdrożeniem specjalnego instrumentu pomocowego. W dniu

 

I lutego 2016 r. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Rady Ministrów znieniającego

 

rozporządzenie w sprawie szczegółowego i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji

 

Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym przewidziano udzielenie wsparcia

 

finansowego dla producenta rolnego, który złożył wniosek o jednolitą płatność obszarową za

 

2015 r., w postaci nieoprocentowanej dla producenta rolnego linii kredytowej.

 

W ramach ww. linii kredytowej banki będą udzielały, z własnych środków, na okres do

 

6 miesięcy, kredytów obrotowych na sfinansowanie kosztów produkcji rolnej. Całość

 

oprocentowania kredytu pokryje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, natomiast

 

producent rolny będzie ponosił wyłącznie koszty prowizji.

 

Kwota, do wysokości której będzie mógł być udzielony kredyt bankowy, nie będzie mogła

 

przekroczyć iloczynu stawki jednolitej płatności obszarowej za 2015 r. i powierzchni działek

 

rolnych, do których producent rolny ubiega się o przyznanie jednolitej płatności obszarowej za

 

2015 r., pomniejszonego o kwotę zaliczki na poczet jednolitej płatności obszarowej za 2015 r.

 

Powyższa pomoc będzie udzielana w formule de minimis co oznacza, że wysokość dopłat do

 

oprocentowania kredytu nie będzie mogła przekroczyć wolnego limitu tej pomocy na jedno


gospodarstwo rolne (trzyletni limit na jedno gospodarstwo rolne wynosi równowartość 15 tys.

 

euro).

 

O kredyt obrotowy będzie można ubiegać się po wejściu w życie ww. rozporządzenia, czyli po

 

14 dniach od ogłoszenia go w Dzienniku Ustaw oraz po podpisaniu przez Agencję

 

Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z bankami współpracującymi stosownych umów.

 

Z poważaniem

 

DSEKRETARZ

 

ZarudzE

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no to ciekawe gdzie te dopłaty bo jakoś nic niema

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie bardzo prosze o pomoc otóż w 2015 roku byłem posiadaczem 3ha i automatycznie agencja zakwalifikowała mnie do ,, Systemu płatności dla małych gospodarstw'' i z tego powodu mam takie przywileje:

Rolnicy uczestniczący w systemie płatności dla małych gospodarstw są zwolnieni z kontroli norm i wymogów zasady wzajemnej zgodności, a także z obowiązku stosowania praktyk w zakresie zazielenienia.

W tym roku wziąłem w dzierżawe kilka ha i nie wiem co lepiej zrobić, czy wystąpić z tego programu ,,Systemu płatności dla małych gospodarstw'' czy zostać, jak wystapie to jakich konsekwencji musze się spodziewać ??

Jeszcze interesuje mnie co znaczyta kwestia:
Rolnicy są zwolnieni z kontroli norm i wymogów zasady wzajemnej zgodności ??

Jeśli ktoś może mi pomóc to będe bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

 

Prawie 3 tygodnie temu wysłałem pismo do ministerstwa z prośbą o informację. Dzisiaj dostałem odpowiedź.  Czyli kwiecień...Warszawa, dnia lutego 2016 r. MINISTERSTWO ROLNICTWA 1 ROZWOJU WSI Podsekretarz Stanu Ryszard Zaradzki PB-pb-gg-051-/'5 /16( Pan Szanowny Panie W szczególności pragnę podkreślić, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dostrzega potrzeby rolników związane z jak najszybsą realincją wsparcia bezpośredniego. W rezultacie interwencji Ministra Krzysztofa Jurgiela środki na wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2015 r. zostały zwiększone 0 1,4 mld zł. Ogółem w ramach zaliczek (od 16 października do 30 listopada 2015 r.) wypłacono 2,68 mld zł. Ponadto, w wyniku podjętych przez obecne Kieros.vnictwo MRiRW działań naprawczych, możliwe było rozpoczęcie wypłat płatności z dniem I grudnia 2015 r. Niemniej jednak, w związku z wcześniejszymi zaniedbaniami dotyczącymi właściwego przygotowania systemu informatycmego Agencji Restrukturyzacji i Modemizacji Rolnictwa, wyplata płatności następuje według określonego harmonogramu: • od I 2015 - wyplata płatności bezpośrednich w pełnej wysokości w ramach tzw. 1-szego modułu systemu informatycznego ARiMR, obejmującego: jednolitą płatność obszarową, płatność dodatkową, płatność za zazielenianie, płatność do krów, płatność do bydła i płatność do kóz- Płatności wypłacane są dla rolników nieobjętych dyscypliną finansową, a więc otrzymujących płatności w kwocie do 2 tys. euro (8 489,60 zł). Oprócz tego rolnicy nie mogą być wytypowani do kontroli na miejscu oraz nie mogą mieć pomniejszonych płatności np. z tytułu złożenia wniosku po terminie, złożenia anian do wniosków, przedeklarowania powierzchni.
• od 26.01.2016 r. są dodatkowo realizowane płatności do roślin wysokobiałkowych oraz płatności do owoców miękkich, dla rolników, którzy posiadają gospodarstwa do 15 ha gruntów ornych i spełniają wymogi dywersyfikacji upraw, a we wnioskach nie zostały stwierdzone błędy (nieprawidłowości). Płatności są też realizowane dla gospodarstw pow. 15 ha gruntów ornych, jeżeli rolnicy są zwolnieni z obowiązku realizacji praktyki dywersyfikacji upraw i utrzymania obszarów proekologicmych. • od marca płatności będą wypłacane dla wszystkich schematów pomocowych dla gospodarstw, w których powierzchnia gruntów ornych nie przekracza 15 ha, w tym również będą obsługiwane wnioski, w których zostały stwierdzone błędy, skutkujące pomniejszeniami płatności oraz realizowane płatności dla gospodarstw powyżej 15 ha gruntów ornych zwolnionych z realizacji praktyki utrzymania obszarów proekologicznych. • od kwietnia do końca czerwca br. - wyplata płatności dia pozostałych rolników. Przewidywany harmonograłn wypłat wprawdzie mieści się w terminach dopuszcalnych prawem UE, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że ta sytuacja może być powodem rozgoryczenia wielu rolników. Dlatego też podjęto prace nad wdrożeniem specjalnego instrumentu pomocowego. W dniu I lutego 2016 r. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Rady Ministrów znieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym przewidziano udzielenie wsparcia finansowego dla producenta rolnego, który złożył wniosek o jednolitą płatność obszarową za 2015 r., w postaci nieoprocentowanej dla producenta rolnego linii kredytowej. W ramach ww. linii kredytowej banki będą udzielały, z własnych środków, na okres do 6 miesięcy, kredytów obrotowych na sfinansowanie kosztów produkcji rolnej. Całość oprocentowania kredytu pokryje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, natomiast producent rolny będzie ponosił wyłącznie koszty prowizji. Kwota, do wysokości której będzie mógł być udzielony kredyt bankowy, nie będzie mogła przekroczyć iloczynu stawki jednolitej płatności obszarowej za 2015 r. i powierzchni działek rolnych, do których producent rolny ubiega się o przyznanie jednolitej płatności obszarowej za 2015 r., pomniejszonego o kwotę zaliczki na poczet jednolitej płatności obszarowej za 2015 r. Powyższa pomoc będzie udzielana w formule de minimis co oznacza, że wysokość dopłat do oprocentowania kredytu nie będzie mogła przekroczyć wolnego limitu tej pomocy na jedno
gospodarstwo rolne (trzyletni limit na jedno gospodarstwo rolne wynosi równowartość 15 tys. euro). O kredyt obrotowy będzie można ubiegać się po wejściu w życie ww. rozporządzenia, czyli po 14 dniach od ogłoszenia go w Dzienniku Ustaw oraz po podpisaniu przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z bankami współpracującymi stosownych umów. Z poważaniem DSEKRETARZ ZarudzE
A dostales zaliczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

 

Prawie 3 tygodnie temu wysłałem pismo do ministerstwa z prośbą o informację. Dzisiaj dostałem odpowiedź.  Czyli kwiecień...Warszawa, dnia lutego 2016 r. MINISTERSTWO ROLNICTWA 1 ROZWOJU WSI Podsekretarz Stanu Ryszard Zaradzki PB-pb-gg-051-/'5 /16( Pan Szanowny Panie W szczególności pragnę podkreślić, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dostrzega potrzeby rolników związane z jak najszybsą realincją wsparcia bezpośredniego. W rezultacie interwencji Ministra Krzysztofa Jurgiela środki na wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2015 r. zostały zwiększone 0 1,4 mld zł. Ogółem w ramach zaliczek (od 16 października do 30 listopada 2015 r.) wypłacono 2,68 mld zł. Ponadto, w wyniku podjętych przez obecne Kieros.vnictwo MRiRW działań naprawczych, możliwe było rozpoczęcie wypłat płatności z dniem I grudnia 2015 r. Niemniej jednak, w związku z wcześniejszymi zaniedbaniami dotyczącymi właściwego przygotowania systemu informatycmego Agencji Restrukturyzacji i Modemizacji Rolnictwa, wyplata płatności następuje według określonego harmonogramu: • od I 2015 - wyplata płatności bezpośrednich w pełnej wysokości w ramach tzw. 1-szego modułu systemu informatycznego ARiMR, obejmującego: jednolitą płatność obszarową, płatność dodatkową, płatność za zazielenianie, płatność do krów, płatność do bydła i płatność do kóz- Płatności wypłacane są dla rolników nieobjętych dyscypliną finansową, a więc otrzymujących płatności w kwocie do 2 tys. euro (8 489,60 zł). Oprócz tego rolnicy nie mogą być wytypowani do kontroli na miejscu oraz nie mogą mieć pomniejszonych płatności np. z tytułu złożenia wniosku po terminie, złożenia anian do wniosków, przedeklarowania powierzchni.
• od 26.01.2016 r. są dodatkowo realizowane płatności do roślin wysokobiałkowych oraz płatności do owoców miękkich, dla rolników, którzy posiadają gospodarstwa do 15 ha gruntów ornych i spełniają wymogi dywersyfikacji upraw, a we wnioskach nie zostały stwierdzone błędy (nieprawidłowości). Płatności są też realizowane dla gospodarstw pow. 15 ha gruntów ornych, jeżeli rolnicy są zwolnieni z obowiązku realizacji praktyki dywersyfikacji upraw i utrzymania obszarów proekologicmych. • od marca płatności będą wypłacane dla wszystkich schematów pomocowych dla gospodarstw, w których powierzchnia gruntów ornych nie przekracza 15 ha, w tym również będą obsługiwane wnioski, w których zostały stwierdzone błędy, skutkujące pomniejszeniami płatności oraz realizowane płatności dla gospodarstw powyżej 15 ha gruntów ornych zwolnionych z realizacji praktyki utrzymania obszarów proekologicznych. • od kwietnia do końca czerwca br. - wyplata płatności dia pozostałych rolników. Przewidywany harmonograłn wypłat wprawdzie mieści się w terminach dopuszcalnych prawem UE, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że ta sytuacja może być powodem rozgoryczenia wielu rolników. Dlatego też podjęto prace nad wdrożeniem specjalnego instrumentu pomocowego. W dniu I lutego 2016 r. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Rady Ministrów znieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym przewidziano udzielenie wsparcia finansowego dla producenta rolnego, który złożył wniosek o jednolitą płatność obszarową za 2015 r., w postaci nieoprocentowanej dla producenta rolnego linii kredytowej. W ramach ww. linii kredytowej banki będą udzielały, z własnych środków, na okres do 6 miesięcy, kredytów obrotowych na sfinansowanie kosztów produkcji rolnej. Całość oprocentowania kredytu pokryje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, natomiast producent rolny będzie ponosił wyłącznie koszty prowizji. Kwota, do wysokości której będzie mógł być udzielony kredyt bankowy, nie będzie mogła przekroczyć iloczynu stawki jednolitej płatności obszarowej za 2015 r. i powierzchni działek rolnych, do których producent rolny ubiega się o przyznanie jednolitej płatności obszarowej za 2015 r., pomniejszonego o kwotę zaliczki na poczet jednolitej płatności obszarowej za 2015 r. Powyższa pomoc będzie udzielana w formule de minimis co oznacza, że wysokość dopłat do oprocentowania kredytu nie będzie mogła przekroczyć wolnego limitu tej pomocy na jedno
gospodarstwo rolne (trzyletni limit na jedno gospodarstwo rolne wynosi równowartość 15 tys. euro). O kredyt obrotowy będzie można ubiegać się po wejściu w życie ww. rozporządzenia, czyli po 14 dniach od ogłoszenia go w Dzienniku Ustaw oraz po podpisaniu przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z bankami współpracującymi stosownych umów. Z poważaniem DSEKRETARZ ZarudzE

Co za walenie kitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

u mnie brak płatnosci , ani grosz nie wpłynął(70ha)  , a brat dostał dwie zaliczki i onw (30ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12
Napisano (edytowany)

Ja 22ha i nic zero.oczywiście wniosek bez zastrzezen ciekawe jak ten kredyt wygląda bo to takie Totto Lotto dopłaty
Oczywiście lejcie na to bo nie ma co nerwów tracić i na ich porządek w bałaganie w wielkim syfie typu ,,tuska"

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Panowie bardzo prosze o pomoc otóż w 2015 roku byłem posiadaczem 3ha i automatycznie agencja zakwalifikowała mnie do ,, Systemu płatności dla małych gospodarstw'' i z tego powodu mam takie przywileje:

 

Rolnicy uczestniczący w systemie płatności dla małych gospodarstw są zwolnieni z kontroli norm i wymogów zasady wzajemnej zgodności, a także z obowiązku stosowania praktyk w zakresie zazielenienia.

 

W tym roku wziąłem w dzierżawe kilka ha i nie wiem co lepiej zrobić, czy wystąpić z tego programu ,,Systemu płatności dla małych gospodarstw'' czy zostać, jak wystapie to jakich konsekwencji musze się spodziewać ??

 

Jeszcze interesuje mnie co znaczyta kwestia:

Rolnicy są zwolnieni z kontroli norm i wymogów zasady wzajemnej zgodności ??

 

Jeśli ktoś może mi pomóc to będe bardzo wdzięczny :)

 

zasada wzajemnej zgodności to wymagania i normy jaki musi spełnić  beneficjen płatności bezpośrednich jak i PROW  2013-2020

-ZDROWOTNOSCI ROSLIN

-ZDROWIA ZWIERZAT

UTRZYMANIA UZYTKÓW ROLNYCH W DOBREJ KULTURZE

ORAZ OCHRONA SRODOWISKA

szczegółów szukaj w necie lub broszurach  z arimr

jeżeli rolnic uczestniczy wprogramie SPMG to nie musi spełniać tych wymogów oprócz utrzymania gruntów  widze ze martwią cie  kontrole wzajemnej zgodności  do 1250 euro możesz pobierac w tym systemie ale jeżeli masz mozliwosc wzięcia w dzierżawie  i uprawa będzie dochodowa to się zastanów??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj