Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#3701 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 19:37

Dopłaty 2015

Ja dostałem zaliczkę i decyzję ONW na początku grudnia. O doręczenie decyzji wnioskowałem. Jakoś zaraz przed świętami przyszło ONW. 
Ciekawy temat z zaliczką- skoro wiedzieli ile wynosi te 50% JPO to z czegoś to musieli policzyć...
Byłem niedawno w swoim BP, dowiedziałem się, że burdel jest niesamowity, nikt nie wie o co tak naprawdę chodzi, ONW zrobili w listopadzie, a całej reszty nawet jeszcze nie ruszyli, bo- wracamy do punktu wyjścia- nikt nic nie wie, nie ma systemu, du*a i kamieni kupa. Na koniec rozmowy na "pocieszenie" powiedzieli mi, że jeśli faktycznie do czerwca dotacje zostaną wypłacone to to będzie sukces.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 23:31
  •  

#3702 Share kermit84

kermit84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 20:57

Dopłaty 2015

wielkopolska ani dopłat obszarowych ani rolnośrodowiskowych ani zaliczki ani nadziei na szybka wypłatę.

#3703 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 11 styczeń 2016 - 21:36

Dopłaty 2015

A takie pytanie dotyczące zazielenienia. Jakie lato było każdy wie. Żeby spełnić zazielenienie posialem poplon scierniskowy który wysialem 14 sierpnia, mieszanka z Gorczyca. Oczywiście nic nie wzeszlo. Dzwoniłem w październiku do agencji to mówili że jak zasiane to nie będzie problemów. Za to teraz w agencji mówią że są jakieś problemy z efa ale nikt nic nie wie o co chodzi. Myślicie że mogą oni jeszcze coś z tym zrobić?

u mnie byli na kontroli,coś tam po wschodziło.pochodzili po polu,zdjęcia zrobili i powiedzieli że przeszło.

u znajomego to nawet szukali nasion,czy było zasiane..

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3704 Share spawar

spawar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 21:44

Dopłaty 2015

Senior ty pamiętaj następnym razem założyć konto w normalnym banku. Nie będziesz miał problemów ze SKOKami.

#3705 Share wojcik1989

wojcik1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 21:52

Dopłaty 2015

woj podlaskie. zaliczkę i ONW dostalem w tamtym roku bez zadnych decyzji. A w agencji teraz pytalem to obsluguja wnioski takie 10 ha i po koleji idzie wszystko dalej. I jezeli we wniosku nie ma jakis wiekszych poprawek to decyzji nie wysylaja.

#3706 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 11 styczeń 2016 - 22:06

Dopłaty 2015

Już w tamtym roku przecież nie wystawiali decyzji jeśli we wniosku nie ma błędów. 

KPK KUMURUN TEAM

#3707 Share Senior

Senior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 22:50

Dopłaty 2015 Tak wlaśnie zrobiłem jak pisze grzesiek88 i sprawa zalatwiona pozytywnie.

#3708 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 12 styczeń 2016 - 10:24

Dopłaty 2015

http://www.farmer.pl/finanse/doplaty-wstrzymane,61908.html

prawdopodobnie nie ma kasy na dopłaty http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/zamiast-doplat-bezposrednich-nieoprocentowany-kredyt,61911.html

Edytowany przez thug, 12 styczeń 2016 - 11:25.

Thug

#3709 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 12:37

Dopłaty 2015 panowie mam taki problem. mialem na poczatku grudnia kontrol foto na polu i stwierdzono ze nie spelnilem zalecen co do zazielenienia tzn wg kontrolujacych na polu posiany byl tylko poplon skladajacy sie z zyta ( chociaz mam posiane zyto z wyka i widac to bez problemu poniewaz sialem to aby miec wiecej paszy na wiosne) raport pokontrolny przyszedl przed swietami. oczywiscie odwolalem sie od niego myslac ze przyjedzie druga kontrol i potwierdzi moja racje. tak sie nie stalo w wiadomosci zwrotnej dostalem odpowiedz ze w zwiazku z kontrola na poczatku grudnia stwierdzaja ze zyto jest w czystym siewie... troche to dziwne bo nie bylo 2 kontroli a tylko potqierdzili to co bylo w pierwszej. co teraz mam zrobic bo w pismie nie ma nic o mozliwosci odwolania sie

#3710 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 12:54

Dopłaty 2015

uznali pewnie że żyto przekracza 80% powierzchni - a nie powinno 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3711 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 12 styczeń 2016 - 13:03

Dopłaty 2015

należało by przejrzeć zdjęcia  co dokładnie oni fotografowali

#3712 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 12 styczeń 2016 - 14:01

Dopłaty 2015

http://www.farmer.pl/finanse/doplaty-wstrzymane,61908.html

prawdopodobnie nie ma kasy na dopłaty http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/zamiast-doplat-bezposrednich-nieoprocentowany-kredyt,61911.html

Za rządów poprzedników jak było tak było, ale co do wypłat to jakoś szło, a teraz co dzień to inna ściema. Na stronie agencji robią tylko aktualizacje daty że trwa wypłata ale jakoś liczba rolników co ją otrzymali się nie zmienia :lol:

#3713 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 14:43

Dopłaty 2015 marko kolo siane bylo 100kg zyta i 30 kg wyki na ha... moge do nich sie zglosic i zdjecia obejrzec ktore fotografowali?

#3714 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 14:45

Dopłaty 2015

Jak było to każdy pamięta

#3715 Share malkor429

malkor429

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 15:08

Dopłaty 2015

Za rządów poprzedników jak było tak było, ale co do wypłat to jakoś szło, a teraz co dzień to inna ściema. Na stronie agencji robią tylko aktualizacje daty że trwa wypłata ale jakoś liczba rolników co ją otrzymali się nie zmienia :lol:

Było różnie,ale teraz już przeginają.U mnie w powiatowym biurze w dziale obsługi wniosków nikt nie pracuje.Bylismy dzisiaj.Cisza jak po remoncie,Uzyskałem tylko informację że nie ma co liczyć na dopłaty przed majem.A pracownicy zamiast liczyc ręcznie chyba są na urlopach,bo nikogo tam w sali obsługi nie ma.Ciekawe czy nowy prezes agencji to ogarnia?Przecież i tak wiadomo że czeka ich obliczanie "na piechotę" ,bo raczej system nie ruszy.To jest sprawa dla prokuratury,bo ktoś przecież popełnił błąd.A kolejna sprawa co robią rolnicze związki zawodowe?Śpią,czy zamknęli im gęby zaliczkami dopłat?

#3716 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 16:06

Dopłaty 2015

Widać, że mamy nie tylko embargo na eksport płodów i produktów rolnych. U niektórych embargiem zostało objęte również logiczne myślenie. Na prawdę nie wiecie kto odpowiada za burdel w agencji?

Co do kredytów jako rekompensatę za niewypłacenie w terminie. Niech mnie w nos całują. Jak już to ja na kasę i 2 lata mogę poczekać - warunek odsetki ustawowe.  Wtedy co rok mogą się spóźniać z płatnością.

#3717 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 17:02

Dopłaty 2015

No faktycznie z tymi odsetkami ustawowymi byłoby ok. Ale nawet nieoprocentowane kredyty też dadzą coś zarobić jak się na lokatę wrzuci. Mało ale zawsze coś. A co do samych dopłat - można się było spodziewać że te nieudaczniki muszą sfinansować najpierw tych czyje głosy po 500 zł kupili.

#3718 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 12 styczeń 2016 - 17:18

Dopłaty 2015

na jakiej lokacie chcesz zarabiać kredytem  teraz lokaty to dno

dość że % mały to jeszcze podatek belki

Thug

#3719 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 17:23

Dopłaty 2015

Ale te odsetki umowne i tak byłyby płacone z naszych kieszeni, podobnie zresztą jak i kara nałożona przez UE...

Dziwne myślenie macie Panowie, trzeba spojrzeć na sprawę szerzej z odrobiną zrozumienia zależności przyczynowo-skutkowych a nie tylko na wyciąg z konta i "Dlaczemu jeszcze nie ma?!?!?!" ...

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3720 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 17:24

Dopłaty 2015

i do lokat trzeba dopłacać tak jak to było swego czasu w Japonii

Edytowany przez icek1, 12 styczeń 2016 - 17:26.