phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236
Napisano (edytowany)

nie za 3% tylko powyżej 2 ha i tak błąd lub celowo zawyżenie o 2.07 gospodarstwo 23 ha dopłata zabrana na rok

i tak samo 2.17 gosp 33 zabrana na rok

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Na forum to można pisać, ze nie dość że byk się ocielił , to ma jeszcze bliżniaki .

 

scoffer ale jak ktoś w tym temacie pisał wcześniej, że dostał np. do 30ha to co kłamał?


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

stresujecie chłopaka że mu dopłaty zabiorą, jak sie mieści w błędzie do 3% to nic mu nie zabiorą, nawet jak przekroczy ten próg to naliczą mu pare setek to po pierwsze. Po drugie wykryli zadrzewienia wieloletnie, a nawet nie wiadomo czy kontrolowali działkę na miejscu, jak ma tam zrobione tak jak nalezy to nie ma sie czego obawiać, bo nie wierze że trzyma na działce krzaczory na całej powierzchni

 

 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

napisałem że zależy jak potraktują ta działkę 2.09

ale nie zmienia to faktu że błąd nie może być większy niż 2 ha na gospodarstwo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

scoffer ale jak ktoś w tym temacie pisał wcześniej, że dostał np. do 30ha to co kłamał?

Trudno powiedzieć , może tak , może nie . 

Ale jak każde forum , rządzi się ono własnymi prawami , rolnik ze 100 ha i 2 JD może być z powodzeniem stróżem w kółku rolniczym , uczniem 2 klasy gimnazjum jak i rzeczywistym rolnikiem.

Ale lepiej być uznanym za niedowiarka , jak naiwniaka , a i ksywka "pelikan " , jakoś mi nie pasuje .

Stąd staram się zawsze liczyć swoje pieniądze i to te, które ciążą w mojej kieszeni .

 

P.S 

Z tym że do 3% można się pomylić, ale nie więcej jak 2 ha to jakaś lipa.

Dla 100 ha działki 2 ha to mniej jak 3 % , więc zachodzi oczywista sprzeczność 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Na forum to można pisać, ze nie dość że byk się ocielił , to ma jeszcze bliżniaki .

To jest prawdziwe forum rolników ,,twój" komentarz znaczy tyle co nic.

Również wiem że w mazowieckim u mnie dostali np. Ci z EFA 42ha całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

arimr moze widziec zadrzewienia na działce ze starych mapek i na tej podstawie stwierdzili krzaczory, jak uprawia tam jak nalezy to kontrola na miejscu powinna zalatwic spór


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykpyz    1

U mnie jak pisałem przyszła dopłata do niecałych 20 ha z bydłem ale z tego niecałe 14 ha to łąki. Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

Ja byłem w swoim biurze powiatowym zobaczyć co tam słychać z dopłatami to powiedzieli mi, że naliczają tylko do 7ha, to ja mu powiedziałem, że na różnych forach rolnicy piszą, że dostają nawet za 30ha,to powiedzieli, że to  kompletnie  nie możliwe bo system w całym kraju nalicza tylko do 7ha. Także ja już sam nie wiem co się wyprawia w tym b****lu....

 

A to ciekawe bo ojciec i wujas otrzymali zaliczkę w grudniu a resztę dopłat tydzień temu. Obaj po ponad 200ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

Trudno powiedzieć , może tak , może nie . 

Ale jak każde forum , rządzi się ono własnymi prawami , rolnik ze 100 ha i 2 JD może być z powodzeniem stróżem w kółku rolniczym , uczniem 2 klasy gimnazjum jak i rzeczywistym rolnikiem.

Ale lepiej być uznanym za niedowiarka , jak naiwniaka , a i ksywka "pelikan " , jakoś mi nie pasuje .

Stąd staram się zawsze liczyć swoje pieniądze i to te, które ciążą w mojej kieszeni .

 

P.S 

Z tym że do 3% można się pomylić, ale nie więcej jak 2 ha to jakaś lipa.

Dla 100 ha działki 2 ha to mniej jak 3 % , więc zachodzi oczywista sprzeczność 

 

uwierz mi że tak jest  a jak ktoś ma 2000 ha i co pomyli się o 60 hektarów bez sankcji????dlatego tak jest a nie inaczej, chyba że teraz przy zazielenieniach  coś się pozmieniało  ale wątpie jeszcze wchodzi w grę

wina umyślna  nieumyślna itd

 

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Witam, wczoraj dostałem "Raport z kontroli w zakresie kwalifikowalności powierzchni" w którym wykryto uchybienia, gospodarstwo to 11ha w województwie lubelskim. Kiedy mogę spodziewać się dopłat? Pozdrawiam

Kolega z z jakiej gminy jesteś? Najwcześniej w kwietniu możesz się spodziewać dopłaty. 

 

Co do tej działki z zadrzewieniami to zależy jaki Ci kod dadzą. Jak DR18 to nie dostaniesz dopłat za ten rok do tej działki.W zależności jaki Ci % wyjdzie taka będzie kara. Jak dostaniesz dr33 to chyba za 5 lat zwracasz ale pewien nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

scoffer ale jak ktoś w tym temacie pisał wcześniej, że dostał np. do 30ha to co kłamał?

 

Nie kłamał. Ja tydzień temu rozmawiałem ze znajomym który pracuje w ARiMR i mówił, że też dostają naliczone gospodarstwa powyżej 15 ha z EFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qdzio1997    0

Kolega z z jakiej gminy jesteś? Najwcześniej w kwietniu możesz się spodziewać dopłaty. 

 

Co do tej działki z zadrzewieniami to zależy jaki Ci kod dadzą. Jak DR18 to nie dostaniesz dopłat za ten rok do tej działki.W zależności jaki Ci % wyjdzie taka będzie kara. Jak dostaniesz dr33 to chyba za 5 lat zwracasz ale pewien nie jestem.

Gmina Urszulin. Mogę coś w tym przypadku zrobić? Może pojechać do agencji i zapytać się?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

uwierz mi że tak jest  a jak ktoś ma 2000 ha i co pomyli się o 60 hektarów bez sankcji????dlatego tak jest a nie inaczej, chyba że teraz przy zazielenieniach  coś się pozmieniało  ale wątpie jeszcze wchodzi w grę

wina umyślna  nieumyślna itd

 

Ale 2ha  przy 10001 ha gospodarstwie , to mniej jak 0,2 promila . A za tyle to nawet niebiescy puszczają wolno .

p.s 

A co z sytuacją gdy broniąc się stwierdzimy w swojej obronie ,że ziemia się kurczy na zimnie, niczym przyrodzenie , zaś rozciąga w cieple niczym linie wysokiego napięcia ?

Przecież pomiary można mieć robione latem , a kontrolę zimą .

Czy są jakieś dane, które tej tezie zaprzeczają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw    6

Kolega z z jakiej gminy jesteś? Najwcześniej w kwietniu możesz się spodziewać dopłaty. 

 

Co do tej działki z zadrzewieniami to zależy jaki Ci kod dadzą. Jak DR18 to nie dostaniesz dopłat za ten rok do tej działki.W zależności jaki Ci % wyjdzie taka będzie kara. Jak dostaniesz dr33 to chyba za 5 lat zwracasz ale pewien nie jestem.

a

 

a te procenty to sie licza do calosci zadeklarowanego wniosku czy do tej jednej dzialki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Z powierzchnią to są ogólne jaja .

Czy uwzględniają powierzchnię rzutu czy rzeczywistą.

Stad pewno to 3% , które może się okazać zbyt małą wartością w ekstremalnych warunkach.

Bo jeśli , abstrakcyjnie oczywiscie przyjąć że Giewont zajmuje pow 10 ha , to jego powierzchnia rzeczywista wynosi dużo więcej jak +3% , a być może jest wielokrotnością tych 10 ha .

Przecież chusta o bokach równych 1m , ma dokładnie 1m2 , tylko gdy leży na idealnie płaskiej powierzchni . Wszelkie jej pofałdowania zmniejszją jej rzeczywiste pole krycia , choć dalej ma 1m2 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fagro    3

Otrzymałem wczoraj wniosek na 2016. Tylko jest jeden problem bo zamiast 14 działek wniosek na kolejny rok zawiera tylko jedną, poza tym został nadany z warszawy a wydaje mi się ze zawsze dostawałem z biura powiatowego/regionalnego. Spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan222    1
Napisano (edytowany)

Z powierzchnią to są ogólne jaja .

Czy uwzględniają powierzchnię rzutu czy rzeczywistą.

Stad pewno to 3% , które może się okazać zbyt małą wartością w ekstremalnych warunkach.

Bo jeśli , abstrakcyjnie oczywiscie przyjąć że Giewont zajmuje pow 10 ha , to jego powierzchnia rzeczywista wynosi dużo więcej jak +3% , a być może jest wielokrotnością tych 10 ha .

Przecież chusta o bokach równych 1m , ma dokładnie 1m2 , tylko gdy leży na idealnie płaskiej powierzchni . Wszelkie jej pofałdowania zmniejszją jej rzeczywiste pole krycia , choć dalej ma 1m2 .

 

Pofałdowania chyba zwiększają to pole!!! (zakładając, że dalej to 1m2)

Edytowano przez jan222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Od zawsze w geodezji (już w Starożytnym Egipcie) powierzchnie mierzy się zredukowaną do  poziomu i tego nit nie zmieni bo wyjdzie z tego paradoks. Podatki, dotacje itp. w ewidencji zawsze mamy powierzchnie zredukowana do poziomu. 

Czy są jakieś jaka z powierzchniami każdego roku inna. To powiem tak, nie da się zmierzyć czegokolwiek bezbłędnie i żeby wyniki zawsze były takie same, a jak sie komuś nie podoba jak agencja mierzy to nic nie poradzi, sam się zgodził na taką zabawę jak podpisywał wniosek ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

a

 

a te procenty to sie licza do calosci zadeklarowanego wniosku czy do tej jednej dzialki???

Do calego wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

Pofałdowania chyba zwiększają to pole!!! (zakładając, że dalej to 1m2)

W,g aagencji nie . ortofotomapa to rzut z jakiejś wysokosci ,  a ten nie uwzględnia żadnych "wybuleń" i "dolków" ., które oczwiście zwiekszają powierzchnię pola . 

Podobnie jak w geometrii , pole podstawy np. ostroslupa , a jego powierzchnia to dwie róźne wielkości .

Zdjęcie tej figury zrobione z wsokości widzi tylko pole podstawy.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

Od zawsze w geodezji (już w Starożytnym Egipcie) powierzchnie mierzy się zredukowaną do poziomu i tego nit nie zmieni bo wyjdzie z tego paradoks. Podatki, dotacje itp. w ewidencji zawsze mamy powierzchnie zredukowana do poziomu.

 

Czy są jakieś jaka z powierzchniami każdego roku inna. To powiem tak, nie da się zmierzyć czegokolwiek bezbłędnie i żeby wyniki zawsze były takie same, a jak sie komuś nie podoba jak agencja mierzy to nic nie poradzi, sam się zgodził na taką zabawę jak podpisywał wniosek ;)

Ok ale zalozmy ze dzialka na mapie ma 100 na 100 metrow i jest nachylona pod katem 45 stopni. Jej powierzchnia w rzucie z gory to 1 hektar a w rzeczywistosci to jest 1.41 hektara. Doplate wezmiemy za 1

Hektar a koszty produkcji liczone sa poza podatkiem rolnym za 1.41 ha. Wiem ze na dzialce nachylonej 45 stopni ciezko cokolwiek uprawiac. Ale taki dalem przyklad gdyz najlatwiej sie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

45 stopni ? - to chyba tylko winnica B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A ugór lub trwaly użytek zielony się przy takim nachyleniu nie "zaszczepi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie kłamał. Ja tydzień temu rozmawiałem ze znajomym który pracuje w ARiMR i mówił, że też dostają naliczone gospodarstwa powyżej 15 ha z EFA.

 

Ludzie Agencja robi co chce a Wy sobie tu ubliżacie płacą i tym 7 ha 15 ha i 100 ha taki mamy kraj każdy robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj