Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#3661 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 20:25

Dopłaty 2015

Ja to już nawet nie piszę że jeszcze nic nie mam, miałem 2 kontrole i EFA. To sobie poczekam :wacko: .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 08:24
  •  

#3662 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 07 styczeń 2016 - 20:33

Dopłaty 2015

Najlepsze że też miałem kontrolę...

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#3663 Share Tomekronik11

Tomekronik11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Mechanika maszyn rolniczych

Napisany 07 styczeń 2016 - 21:12

Dopłaty 2015

8,5 ha dopłat brak.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3664 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 07 styczeń 2016 - 21:28

Dopłaty 2015

Ja jedynie 24 grudnia dostałem ONW ale to juz pisałem wczesniej do areału 9,23 ha

#3665 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 06:19

Dopłaty 2015 Zaliczki brak, onw brak, kontrola IRZ takze doplaty w kwietniu. Wniosek skladany przez internet dzieki czemu doplaty mialy byc wczesniej...

#3666 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2016 - 09:00

Dopłaty 2015 15 ha z kilkoma arami do dopłaty a tylko zaliczkę wpłynęła w grudniu. Teraz nawet onw nie ma.

#3667 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 09:41

Dopłaty 2015

Wniosek składany po raz pierwszy (powyżej 15ha), oczywiście dopłat brak, bo będę jednym z ostatnich w wypłatach, ponieważ spora część to zaorane ugory (peg zerowy) Okazało się (od sąsiada wiem) że 30 grudnia miałem kontrole na największej działce (nie wiem jak z innymi działkami). Mam pytanie, jeśli będę miał wszystko ok (chodzi o powierzchnię), to zostanę poinformowany o kontroli że była? Bo jeśli będą niezgodności, pewnie zostanę wezwany do wyjaśnień?

#3668 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 10:54

Dopłaty 2015

Z tymi kontrolami to jest tak - miałem kontrolę foto na polu w połowie września , jak pytałem kobitki z kontroli kiedy dostanę raport pokontrolny to mówiła że w ciągu miesiąca , max dwóch , do dzisiaj raportu nie mam i jak dzisiaj zapytałem w ARIMR kiedy go dostanę to się dowiedziałem że w drugiej połowie Lutego a kasę najprawdopodobniej w czerwcu .

#3669 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 08 styczeń 2016 - 10:58

Dopłaty 2015 Właśnie dzwoniłem do banku i poza zaliczka z 1 grudnia nic więcej.Zawsze na przełomie nowego roku juz byly a w zeszłym roku nawet 15grudnia.Oj pewnie przyjdzie poczekać.

#3670 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 08 styczeń 2016 - 11:25

Dopłaty 2015

Wniosek składany po raz pierwszy (powyżej 15ha), oczywiście dopłat brak, bo będę jednym z ostatnich w wypłatach, ponieważ spora część to zaorane ugory (peg zerowy) Okazało się (od sąsiada wiem) że 30 grudnia miałem kontrole na największej działce (nie wiem jak z innymi działkami). Mam pytanie, jeśli będę miał wszystko ok (chodzi o powierzchnię), to zostanę poinformowany o kontroli że była? Bo jeśli będą niezgodności, pewnie zostanę wezwany do wyjaśnień?

witam najprawdopodobniej miałeś kontrole metodą inspekcji terenowej   w tej kontroliczesc działkek  jest  kontrolowanana

chyba ze wykryją błędy co do powierzchni deklarowanej czy utrzymania gruntów

otrzymasz  raport z kontroli ale nie prędko , ja czekałem na raport z kontroli foto kilka miesięcy  , jak otrzymasz raport masz 14 dni na zgłoszenie uwag

dlaczego piszesz zerowy PEG skąd to info

Z tymi kontrolami to jest tak - miałem kontrolę foto na polu w połowie września , jak pytałem kobitki z kontroli kiedy dostanę raport pokontrolny to mówiła że w ciągu miesiąca , max dwóch , do dzisiaj raportu nie mam i jak dzisiaj zapytałem w ARIMR kiedy go dostanę to się dowiedziałem że w drugiej połowie Lutego a kasę najprawdopodobniej w czerwcu .

ta kobitka z arimr to z łapanki

raport z kontroli przekazywany jest w ciągu 3 m-cy  ale nie od daty rozpczecia kontroli  lecz od daty zakończenia kontroli

naturalnie możesz raport otrzrymac w ciągu miesiąca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3671 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 11:44

Dopłaty 2015

To widze ze kolego mało co wiesz. Na obszarach Natura 2000 to myslisz ze ile dostają 800zł? a co to za wymóg zeby zbić trawę kosiarką raz w roku i tyle? A jesli chodzi o składanie jak mam hodowlę zależy mi na dobrej jakosci trawy to musze często kosić dać nawozów taki rolnik prawdziwy wszystkiego dogląda pilnuje a nie ściemnia zresztą  jak taki człowiek nie wie jak owies wygląda to wybacz. Ale widzę ze trafił sie tu obrońca ekologi. Ale tak juz jest dla konkretnego człowieka dadzą mniej a dla złodzieja więcej.

"Miło", że nawet rolnicy stosują praktykę "częściowej prawdy". Dopłata do siedlisk lęgowych na NATURA 2000 wynosi 1370 zł/ha. Dużo? Może. Za nic? Tego bym nie powiedział. Warunkiem jest spełnienie wymogów:

- skosić (w terminie od 01 sierpnia do 30 września) i zebrać ściętą biomasę. 

Próbowałeś kiedyś skarmić taką paszę?

A teraz zakazy:

- przeorywania, podsiewu, bronowania, wałowania.

- włókowania w okresie od 01 kwietnia do 30 września.

- budowy i rozbudowy urządzeń melioracji wodnej.

- nawożenia.

- stosowania jakichkolwiek zabiegów agrotechnicznych i pielęgnacyjnych od 01 kwietnia do 01 sierpnia.

- w przypadku wypasu max. obsada nie może przekroczyć 0,2 DJP/ha!

Nie sądzę byś potrafił sobie wyobrazić stan takiej łąki po zakończeniu 5-letniego programu. Z kolei max. obsada (czyli 1 krowa lub 10 owiec/kóz na 5 hektarach) decyduje o dochodowości gospodarstwa.

Oczywiście nie muszę wychodzić w taki program, ale teren w dalszym ciągu jest na NATURZE 2000 i poza wypasem zwiększonym do 1 DJP/ha, oraz terminem koszenia od 01 lipca podlega reszcie zakazów.

I nie ma możliwości zrobienia na tym terenie innej uprawy. No chyba, że zrezygnuję z dopłat w całości...

Dlatego byłbym wdzięczny za nienazywanie mnie złodziejem i powstrzymanie się od wypowiedzi w temacie, którego nie ogarniasz.

PS, zebrane siano sprzedaję do brykieciarni taniej, niż koszty produkcji+transport. To aktualnie jedyny odbiorca.

#3672 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 11:49

Dopłaty 2015

No to 1 mamka na ha bez nawożenia plus 2300 dopłaty to całkiem niezła kasa

#3673 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 12:00

Dopłaty 2015

Kolego @adaammek z kąt wiem? Przy składani wniosku (po raz pierwszy) najpierw pisałem wniosek o podanie wartości peg, im z wcześniejszych zdjęć wychodził ugór, częściowe małe drzewka. Więc podali że działka nie jest uprawiana. Na każdej mapce pisałem iż zaznaczony teren jest doprowadzony do stanu użyteczności rolniczej. Czyli szybko się nie dowiem, czy jest wszystko ok. Zresztą będę się martwił 30 czerwca jak by jeszcze kasy nie było.

#3674 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 12:11

Dopłaty 2015

Jeśli dopłat nie będzie 30 czerwca, to nie Ty będziesz się martwić tylko ministerstwo będzie się zastanawiać jaką karę dostaną od UE.

@staszek131415 czytaj z odrobiną zrozumienia: 1 krowa na 5 ha, nie więcej poza tym ciekawe, czy zechce schylić się po to co rośnie na takiej łące...

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#3675 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 13:12

Dopłaty 2015

Kolego @adaammek z kąt wiem? Przy składani wniosku (po raz pierwszy) najpierw pisałem wniosek o podanie wartości peg, im z wcześniejszych zdjęć wychodził ugór, częściowe małe drzewka. Więc podali że działka nie jest uprawiana. Na każdej mapce pisałem iż zaznaczony teren jest doprowadzony do stanu użyteczności rolniczej. Czyli szybko się nie dowiem, czy jest wszystko ok. Zresztą będę się martwił 30 czerwca jak by jeszcze kasy nie było.

kolego arimr ma obowiązek podania ci powierzchni ewidencjno- gospodarczej PEG  we wniosku  jaki złozyłes do armiru powinni ci podac peg nie miałeś wiedzy na ten temat jakie info masz prawo znac?  To ze napisali ci ze działka jest nieuprawiana popełnili duży błąd bo opierali się na danych zgromadzonych w arimr ze dziłki po prostu nie były zgłaszane do dopłat (małe dzweka ???????????( odpowiedz  dzew na 1 ha może być nawe 100 a i tak dopłata się należy jeżeli dzewa nie utrudniają wykonywania normalnych zabiegów utrzymania gruntów w dobrej kulturze)

mysle ze jakby były błędy to armir o wiele wcześniej by cie informował i wezwał do wyjasnień

moim zdaniem armir sprawdz te działki bo po pierwsze  napisałeś im ze doprowadziłeś do stanu użytkowania

po drugie działka  nie była zgłaszna do dopłat a na mapach widoczne było kilka dzew itp.

czy mówiłeś w arimr ze grunt jest nieuprawiany lub ze to ugór

pozdrawiam

#3676 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 14:19

Dopłaty 2015

A co dla ciebie jest PEG? Przecież to nie jest powierzchnia ewidencyjna działki!! Peg nie może być większy niż powierzchnia ewidencyjna. Przecież byłem u nich nie raz ani dwa. Wartości PEG (oczywiście zerowe) dostałem na oficjalnym piśmie. Tam gdzie wcześniej działka była uprawiana, to peg był odpowiedni do uprawianej powierzchni. A czy wiesz w jaki sposób oni obliczają peg? Wygląda to tak, że z ich ostatnich map czy tam zdjęć z naniesionymi działkami (tak jak na geoportalu) obrysowują teoretyczną powierzchnię użytkową i wyskakuje im powierzchnia peg. Mój wniosek składał się z ponad 200 działek ;[  i które przeoczyłem to mapki drukowali przy mnie i podawali peg.

#3677 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 14:49

Dopłaty 2015

powierzchnia ewidencyjno-gospodarcza w skrócie PEG

ARIMR podaje peg w oparciu o baze  które są aktualizowane w bazie danych referencyjnych LPIS

#3678 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 17:41

Dopłaty 2015

@Ecopiotr chłopie w jakim Ty świecie żyjesz. Myslisz ze te trawy są zbierane? chyba smieszny jesteś Ci ludzie wjezdżają kosiarkami bijakowymi i tyle. Nawożenia? zabiegi agrotechniczne przeorywanie?podsiewu wałowanie? HEH to dobre chłopie bezsensowne wymogi które nie są one do niczego potrzebne bo po co? w Ekologi? Zrozum Ci ludzie nie uprawiają aby było ładnie elegancko itp  Wiem co mówię bo widziałem na własne oczy a zresztą nawet takich ludzi znam no dobra niech bedzie 1300 to mało? za tą scieme raz zbić trawę? ale z tego co wiem to dostają więcej ornitolog przyjezdza i niech zauważy jakiegoś gatunku ptaszka który zagraża wyginięciu tylko zacierają ręce ze bedzie wiecej kasy. Nie rozumiesz tego ze tym ludziom liczy się tylko dopłata i niestety dzięki nim ceny ziemi strasznie wzrosły ale jakby zabrali nie bój się myśleliby gdzie tą ziemię opchnąć bo chętnych na te bagna by nie było czy piaski i cena raprownie by spadła a tak niestety prawdziwi rolnicy przez to płacą. Ty myslisz ze co Ci ludzie zbierają płody rolne? Zeby było jeszcze co zbierac pług i kolejne sianie. A jak to jest wogóle jest uprawiane byłeś kiedyś na takim polu u biznesmenów? poligony jakich mało ale im aby tanio było i dopłata jest! Najtanszy koszt uprawy pług i siew. Rośnie? Rośnie! a papier z płodów rolnych gdzie sie sprzedało? znajdzie sie człowiek który wypisze jaki trzeba.

#3679 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 20:29

Dopłaty 2015

Stefek, szkoda mi Cię chłopie. Pisać nie umiesz, czytać nie umiesz... Ale nie trać nadziei, może kiedyś, jak dorośniesz, to się nauczysz...

W moim świecie (położonym w 94% na NATURA 2000, z tego 13 ha jest w programie ochrony siedlisk lęgowych) opisałem to co robię. I dlaczego. To, że są inni, którzy w podobnych warunkach postępują inaczej, to ani moja wina, ani powód, dla którego miałbym być nazywany złodziejem.

Ornitolog bierze od hektara, bez względu na to, czy coś znajdzie, czy nie.

Wpływ na cenę ziemi? Z pewnością... To dlatego w Wielkopolsce (gdzie tych programów praktycznie nie ma), cena za ha sięga 100 000 zł, a u nas III klasa jest w granicach 27 - 30 000 zł. Prawie mnie przekonałeś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3680 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 20:55

Dopłaty 2015

Ja mówię ze ci cwaniacy którzy mieszkają w miastach i nic wspólnego nie mają z rolnictwem są złodziejami. Widzę że chyba jesteś jednym z tych biznesmenów skoro sam Siebie nazywasz złodziejem. Reszty nie bede komentować co napisałeś..