Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#3621 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 06 styczeń 2016 - 17:28

Dopłaty 2015

To że średnia stawka dopłat obszarowych w naszym kraju wynosi 207 euro a np na Malcie 448, na Cyprze 429, w Holandii 417, Belgii 395, grecji 394, Dani 346 itd to nie wina Agencji. Agencja tylko płaci kasę na podstawie ustaw i rozporządzeń. Polska bierze tylko 86% średniej stawki dopłat w skali Unii. A czym to jest spowodowane? A tym że więcej gospodarstw jest tylko w Rumunii bo aż 3,86 mln. Ilu z tych niespełna 1,5 mln gospodarstw ubiegających się dopłaty w Polsce to rolnicy? A ilu to pobieracze dopłat? Moim skromnym zdaniem dolna granica powierzchni użytków rolnych zezwalającą na ubieganie się o płatności powinna zostać podniesiona do min 3 ha. Wyeliminowało by to ok 95% pobieraczy dopłat, którzy jako posiadacze 1 ha celem najczęściej ubezpieczenia w KRUSie nic nie produkują z tej ziemi. Tym samym w mojej opinii płatności im się nie należą! Oczywiście są śladowe wyjątki.
Powierzchnia referencyjna by wtedy znacznie spadła, więc i stawki by skoczyły w górę.
Powiedzie mi jak to jest możliwe żeby ktoś posiadający 2 ha łąki mieszkający w bloku w mieście, nie wykazujący się żadną sprzedażą np siana (czyli kosi zostawia, wrasta i kaplica) dostawał te same pieniądze z ten gruncie co rolnik który ma 100 ha pszenicy, rzepaku czy obojętnie czego i za wybrane 2 ha dostanie tyle samo co ten z bloku??

jestem podobnego zdania należy zmienić przepisy i podwyższyć min wielkość gospodarstw do 3 ha lub o wykazywanie ile czego się produkuje fak vat

w 2016 na KRUS zostanie przeznaczone ponad 18 mld zł sa to olbrzymie srodki od lat dotacja musi być zwiekszana  bo mieszkancy miast ubespieczaja się i żeruja na rolnikach w krusie jest 1,5 mln ubezpieczonych

o dopłaty wystepuje 1,3 mln  beneficjentów  srodki na dopłaty bezpośrednie przeznaczonych jest  ponad  13 mld

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 15:44
  •  

#3622 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 06 styczeń 2016 - 17:37

Dopłaty 2015

a zapomniałeś że domownicy też się ubezpieczają >?

Thug

#3623 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 06 styczeń 2016 - 19:06

Dopłaty 2015

1,5 mln to rolnicy ,malużonkowie   i domownicy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3624 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 19:18

Dopłaty 2015

jak dla mnie dopłaty do pola powinny być zniesione a powinny być płacone do tego co zostało wyprodukowane bo z tego układu co jest to tylko głownie mają zysk wszelakiego pokroju cwaniaczki, w polu nawet nie wie co rośnie albo wogóle nic nie sieją a kase dostaje to jest chory układ, co taki układ ma pobudzać - cwaniactwo i próżniactwo????

#3625 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 19:42

Dopłaty 2015

Rząd powinien coś z tym zrobić, najgorsze cwaniactwo jest na mazurach - dzierżawy setek ha ugorów, raz na rok mulczer i żyje w ciepłym bloku cały rok jak pączek w maśle, obszarówka, do tego ekologia i sumka ładna się uzbiera, do tego cały sztab urzędasów, auta służbowe, prezesi, zastępcy, zastępcy zastępców itd, a prawdziwy rolnik dostaje grosze.... 

#3626 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 19:46

Dopłaty 2015

Ale wtedy politycy, urzędnicy, lekarze i inne grupy zawodowe miały by niższe dochody. No i ziemia nagle by potaniała, bo w niej lokują oszczędności. A to dla nich dobre by nie było.

A tak jest dopłata do hektara i jest czynsz dzierżawny. Żyć nie umierać.

#3627 Share XTomekDX

XTomekDX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 20:19

Dopłaty 2015

Tylko że w biedronce się nazapie..... i musisz się znać na tym co robisz, choćby na kasie, inaczej jesteś w plecy albo Cię wywalą, nie ma czasu na sączenie kawki, papieroska co 15 minut, a jak czegoś nie wiesz to nie dzwonisz po centralach po całym kraju z pytaniami....

Człowieku co Ty pitolisz. Znać na tym co się robi w biedronce. Na czym się musi znać żeby paleciakiem podjechać i na półkę towar przełożyć albo 5 przycisków wklepywać na kasie? Jakbyś posiedział 8 godzin przed komputerem,nauczył się masy procedur które zmieniają się co roku, nauczył się obsługi systemu nie jednego i co chwila jakichś nowych to w te pędy uciekłbyś do tej biedronki w której mało tego niejednokrotnie zarabiają lepiej niż niektórzy w ARiMR.
Zaraz powiesz czemu więc pracownicy ARiMR nie idą do biedronki. Nie po to studiowali niejednokrotnie robili po dwa fakultety czy doktoraty .

#3628 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1756 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 20:48

Dopłaty 2015 Zadna praca nie hanbi. Doktorat z nikogo nie czyni madrego czlowieka. I nie uwlaczaj nikomu z biedronki, bo niejeden pracownik Arimr nawet im do piet nie dorasta

#3629 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3385 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 06 styczeń 2016 - 21:02

Dopłaty 2015

Moja żona pracowała w ARiMR, zarabiała 1600 zł na rękę, większość pracowników Biur Powiatowych zarabia poniżej 2000 zł.  W ODR to w ogóle są dziadowskie pensje a w samorządach podobnie jak w ARiMR (przedział 1400-2000 zł) Także nie ma czego zazdrościć, zarobki jak w Biedronce.

1600 na rękę???Za jaki okres pracy?

U mnie w OT pracuje synowa byłej Pani poseł Renaty B.-tej co lubi owies....siedzi sobie w okienku i obsługuje interesantów od IRZ

no i ile zarabia? Podpowiem ze wszystkimi dodatkami 3200,- netto do tego dochodzą wszystkie dodatki jak to na państwówce(13, wczasy)Zapytacie z kąt takie info?Od kolegi,który pracował z tą Panią przez kilka lat(on podobnie zarabiał)

Zadna praca nie hanbi. Doktorat z nikogo nie czyni madrego czlowieka. I nie uwlaczaj nikomu z biedronki, bo niejeden pracownik Arimr nawet im do piet nie dorasta

Kolego masz rację żadna praca nie hańbi-a wstyd to jest kraść!!!!!

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3630 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 06 styczeń 2016 - 21:06

Dopłaty 2015

Rząd powinien coś z tym zrobić, najgorsze cwaniactwo jest na mazurach - dzierżawy setek ha ugorów, raz na rok mulczer i żyje w ciepłym bloku cały rok jak pączek w maśle, obszarówka, do tego ekologia i sumka ładna się uzbiera, do tego cały sztab urzędasów, auta służbowe, prezesi, zastępcy, zastępcy zastępców itd, a prawdziwy rolnik dostaje grosze.... 

no nie gadaj :) za pierwsze rozdanie młodego rolnika tez sporo aut kupili ci prawdziwi rolnicy ;) za daleko to wszystko zaszlo żeby coś z tym zrobić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3631 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 21:09

Dopłaty 2015

Dokładnie panowie. Znam osobiście ''rolników'' tzw biznesmenów którzy mają i kupują bardzo duża ilosć ziemi ale po co na co? Wiadomo Dopłaty! wchodzą w programy programiki tzw ekologia i co prosty biznes wchodzą w program np łąki dla ptaszków i co przyjedzie taki skosi łąkę bijakową kosiarką i tylko raz w roku to cała robota a kasa za taki bezsens z 2tys za ha. A np grunty orne sieją np soczewice a o zbiorach nikt nie mówi i co za ha skasuje 3tys. Taka ta polityka. A najlepsze jest to że ci biznesmeni kompletnie sie nie znają na gospodarzeniu podam przykład facet ma bardzo duzo ziemi dokładnie nie wiem ile ale mniej więcej 500ha wynajmuje usługę ale co zeby jak najtaniej było aby posiane to co szybka akcja talerzówka siew rzutowy i brona a dawka aby było np owies 100kg starczy a jeszcze biznesmen dzwoni do własciciela który wykonuje usługę i mówi proszę pana jest do kupienia owies na siew tylko czy mógłby pan pojechać i zobaczyć? ja nie bedę jechać bo nie wiem jak owies wygląda hehe albo została posiana gryka na polu biznesmen pojechał na pole zobaczyć czy cokolwiek powschodziło dzwoni i pyta sie prosze pana co jest? posialiście gryke a tu na polu taki ładny rzepak porósł. I to jest autentyk normalnie smiech na sali. A jesli chodzi o dopłaty powinni je własnie zniesć a dać normalne ceny płodów ronych cen mleka itp.

#3632 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1756 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 21:27

Dopłaty 2015 Macie racje - za daleko to zaszlo, mafia opanowala te doplaty i nie odpusci.
Ci co pracuja - niwiele zarabiaja, ale jest kasta ludz 'z nadania' co robi na arimr bizes zycia

Edytowany przez jahooo, 06 styczeń 2016 - 21:29.

#3633 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 22:22

Dopłaty 2015

Jaka praca taka płaca.

Zatrudnij się tam to zobaczysz jaki to miód.

czy z nadania PSL

Nie z konkursu, na umowę o zastępstwo.

Tylko że w biedronce się nazapie..... i musisz się znać na tym co robisz, choćby na kasie, inaczej jesteś w plecy albo Cię wywalą, nie ma czasu na sączenie kawki, papieroska co 15 minut, a jak czegoś nie wiesz to nie dzwonisz po centralach po całym kraju z pytaniami.... 

Nie rozśmieszaj mnie. W biurze może się nie naszarpała ale wiedzę musiała mieć bardzo duża(zresztą jest po studiach rolniczych). Np. z samej obszarówki musiała wykuć ponad 800 stron procedury i zdać z tego egzamin. Tam żeby cokolwiek robić trzeba zdać egzamin ze znajomości procedur no i oczywiście KPA w małym paluszku. Na kawkę to była jedna przerwa śniadaniowa.

1600 na rękę???Za jaki okres pracy?

U mnie w OT pracuje synowa byłej Pani poseł Renaty B.-tej co lubi owies....siedzi sobie w okienku i obsługuje interesantów od IRZ

no i ile zarabia? Podpowiem ze wszystkimi dodatkami 3200,- netto do tego dochodzą wszystkie dodatki jak to na państwówce(13, wczasy)Zapytacie z kąt takie info?Od kolegi,który pracował z tą Panią przez kilka lat(on podobnie zarabiał)

Kolego masz rację żadna praca nie hańbi-a wstyd to jest kraść!!!!!

Za miesiąc w BP. Wiesz nie każdy jest synową byłej posłanki Samoobrony...  

#3634 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 22:36

Dopłaty 2015

Nie chrzań, zobaczysz pracownika biedronki w godzinach pracy na mieście jedzącego kebaba, odbierającego dzieciaka ze szkoły albo wychodzącego z ciucholandu w dni dostawy :D ? W życiu, a pracowników urzędów baaardzo często.... No i jak urzędnik odpowiada jak coś spierniczy? 

#3635 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 22:50

Dopłaty 2015

Że jest tak u Ciebie to nie znaczy, że u mnie. Zresztą skąd mogę wiedzieć czy ten pracownik Biedronki albo urzędnik jest tego dnia w pracy? Tak na marginesie jak idziesz na zakupy ok godz. 10 to w każdym spożywczym możesz spotkać cały przekrój pracowników od fizycznych po umysłowych. Zresztą kiedyś też pracowałem jako fizyczny i nieraz w godzinach pracy oficjalnie wychodziłem do spożywczego albo coś załatwić, nie mówiąc już ile razy wychodziło się przez płot ;)

#3636 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 06 styczeń 2016 - 23:34

Dopłaty 2015

widzę że udzielają się ludzie którzy albo nigdzie nigdy nie pracowali na etacie albo tylko na gospodarstwie u taty i mamy i mają najwięcej do powiedzenia

akurat moja znajoma pracuje w BP i wiedzę z KPA trzeba mieć w jednym palcu zatrudnij się jeden z drugim przy takiej papierkowej robocie zobaczysz czy to takie fajne ja akurat wiem bo też mam do czynienia z biurokracją którą muszę robić ale z boku to tak wygladas super praca przy komputerze sobie siedzisz i jeszcze pieniądze z tego mają .

Thug

#3637 Share XTomekDX

XTomekDX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 07:59

Dopłaty 2015

Zadna praca nie hanbi. Doktorat z nikogo nie czyni madrego czlowieka. I nie uwlaczaj nikomu z biedronki, bo niejeden pracownik Arimr nawet im do piet nie dorasta

Proponuje duzo czytać, wtedy rozumie się to co się czyta. W którym miejscu najechałem na jakiegoś pracownika biedronki?? 

#3638 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 09:26

Dopłaty 2015

Akurat miałem (nie)szczęście kilka razy trafić na niekompetentnych urzędników co mi zrobili wodę z mózgu, gdybym nie zadzwonił do oddziału wojewódzkiego to bym był narażony na sporę nieprzyjemności finansowe... W krus-ie to samo, w powiatowym twardo przy swoim, po telefonie do centrali wojewódzkiej od razu zdanie zmienili. I właśnie może w centralach jakoś weryfikują kwalifikacje w naborach pracowników, bo w małych mieścinach powiatowych to same znajomości i układy decydują czy się nadajesz czy nie 

#3639 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 09:37

Dopłaty 2015

dajcie spokój z tym kto ile zarabia , kogo to w tym temacie interesuje, spam ,  kto dostał dopłaty piszcie, piszcie do ilu ha ,i czy zaliczka czy onw, czy całość, wiele pomoże , niby zakończyli zaliczki wypłacać a dalej się czyta że ktoś dostał, przed świętami był bum na dostawanie dopłat teraz cisza, ciekawe kiedy ruszy znowu wypłacanie czegokolwiek, piszcie piszcie , będzie pomocne , ja osobiście wymogi EFA , nic nie otrzymałem, łudzę się chociaż na onw przed kwietniem 

Edytowany przez suzuki18l, 07 styczeń 2016 - 09:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3640 Share Bolsick

Bolsick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 09:55

Dopłaty 2015

stefek 1991 jak 2 tys do h na ptaszki placa to czemu sam nieskladasz ??

jak niewiesz ile placa to nie siej zamętu!!! a nawet jakby tyle placili to jest indywidualna sprawa moim zdaniem a z tego co wiem na ptaszki chyba juz nie mozna skladac