Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#3541 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 17:42

Dopłaty 2015

ZAG 1987 dobrze to opisałeś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 20:14
  •  

#3542 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 18:54

Dopłaty 2015

nie ma programu do naliczania dopłat a konkretniej możliwości kontroli obszarów proekologicznych czy jakoś tak , ponoć ma być gotowy na 11 lutego , znaczy jego cześć a reszta w kwietniu, więc chyba dopłaty zaczną wpływać dopiero w marcu. 

moim zdaniem wina za brak programu spada na poprzedni rząd 

pis jeszcze nic nie zrobił więc nie ma go za co rozliczać ale po i psl można 

1 niesprawiedliwy podział dopłat , bo niby dlaczego pracownik mający 15 ha dostanie wyższą średnio dopłatę na 1 ha niż rolnik mający 50 ha i utrzymujący się jedynie z pola

2 cała ta modernizacja to szopka , zamiast niej powinna być zwiększona dopłata do 1 ha , a tak może dostaniesz modernizację może nie ale doradcę trzeba wynająć składać wnioski i knuć jak tu zrobić gva

i wiele innych

Edytowany przez piotr30piotr, 03 styczeń 2016 - 18:55.

#3543 Share krzysiek277

krzysiek277

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 19:28

Dopłaty 2015

ONW dostałem 20 grudnia a zaliczkę na koniec pazdziernika

Wiadomo coś dokładniej kiedy zaczną wypłacać dopłaty?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3544 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 03 styczeń 2016 - 19:32

Dopłaty 2015

juz wypłacaja tylko ze tym mniejszym do 7 ha i strasznie w wolnym tepie

#3545 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 03 styczeń 2016 - 20:10

Dopłaty 2015

Akurat  za rządów PIS dostaliśmy dotowane ubezpieczenia 50% które  teraz  PIS podniósł stawkę dopłaty do 60% bodajże   a rządzą tak krótko   Oni wprowadzili dopłatę  do Paliwa rolniczego  którą zamiast PO PSL stopniowo co roku  powiększać to zaniechali tego  podnieśli o 10gr przez 8 lat żal.pl. Z tego co wiem przygotowali dopłatę dla producentów trzody 70zł/szt.  Oby tak dalej  a nie zginiemy. Dzisiaj minister mówił  że będą ostro negocjować podniesienie dopłat  bo pod koniec 2016 roku będzie przegląd budżetu UE i morze się uda zwiększyć  o ile Donald się wstawi za Polską przecież tak ważne stanowisko ma.

Czas pokaże  a dopłaty  Mają zacząć wypłacać od połowy stycznia. Miejmy nadzieje że dopłaty za 2016 rok dostaniemy w grudniu :D

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3546 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 12:23

Dopłaty 2015

ostrzegam, że każdy kolejny post odnoszący się do polityki a nie do dopłat 2015 zostanie ukarany zgodnie z taryfikatorem

@miszka~

jeśli macie zamiar dyskutować na temat obecnej sytuacji politycznej i jej powiązaniami z rolnictwem to załóżcie sobie odrębny temat i tam rozmawiajcie, tutaj ktoś chce sie dowiedzieć czy wypłacają dopłaty i musi się przedzierać przez PIS, KOD i cała resztę

KS Falubaz

#3547 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 12:41

Dopłaty 2015

Z przykrością Panie Modziu muszę zauważyć  że polityka i dopłaty związane są mocnymi więzami wręcz nie do rozerwania.Wracając do sedna tematu. Po wpłynięciu na moje konto zaliczki,suszy i dokładki do suszy które z resztą zostały dawno skonsumowane,( nawet brakło)cisza jak makiem.ONW też jeszcze nie miałem.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#3548 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 12:52

Dopłaty 2015

Witam Pana Moderatora, coś długo was nie było na tym forum? Ja rozumiem że święta i sylwester można było być nie dysponowanym ale spokojnie z tymi karami bo bałagan zrobił się totalny na tym forum, a wy postanowiliście od razy robić porządek w tych tematach co akurat są związane z polityką i wypłatami. Ale żeby nie było że nie na temat to zaliczka na koncie pod koniec października i jak do tej pory cisza totalna u mnie jak i u znajomych. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#3549 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 13:02

Dopłaty 2015

Ja wszystko rozumiem i zastosuję się do poleceń.Mam tylko nadzieję że za wpis typu" nie wypłaca się dopłat bo taki czy inny minister zawalił to i owo"Nie będziemy karani.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#3550 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 13:11

Dopłaty 2015

To nie jest tak że nie mozesz sie odniesc do polityki w tym temacie, ale jesli post tylko i wylacznie odnosi sie do polityki, pomijajac sedno sprawy tego tematu, czyli dopłaty to ja wówczas nie mam wyboru. Jeśli ktoś z Was ma jakieś ale co do mojej osoby zgłoście to wyżej albo napiszcie w odpowiednim temacie.

U mnie dopłat spodziewam się w maju, ale sprobuje przedzwonić do BP to moze cos sie dowiem więcej, chociazby tego czy nowe działki juz zdążyli "ogarnąć"

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3551 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2016 - 13:15

Dopłaty 2015 u mnie też dopłat nie ma. odnośnie moderatorów to powinna być przeprowadzona poważna weryfikacja bo tego wyżej nigdy nie ma tam gdzie powinien być, po 10 takich samych tematów na forum a nikt tego nie widzi, a on by dawał upomnienia za byle co. sam osobiście od niego dostałem na starcie jak założyłem konto za byle co. najlepszy moderator na forum to @kris

#3552 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 13:17

Dopłaty 2015

Jeszcze jeden ważny temat mianowicie wysokość dopłat w Niemczech i w Polsce niech mi któryś z tych przemądrzałych ekonomistów wyznawców "niewidzialnej ręki wolnego rynku"  szalejących na AF,  jak my polscy rolnicy mamy konkurować z niemieckimi mając te  same koszty a mniejsze dopłaty?No jak?Nie wspomnę o tym że Niemcy mają oprócz dopłat wiele wsparcia z budżetu państwa.

#3553 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 04 styczeń 2016 - 13:31

Dopłaty 2015 To pytanie retoryczne? Nie możemy...Życie....Ja miałam kontrolę i oczywiście coś tam we wniosku o 15 aròw niby za dużo nakreśliłam- więc teraz sobie poczekam na dopłaty ciekawe czy ktoś miał podobną sytuację?

#3554 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 04 styczeń 2016 - 13:34

Dopłaty 2015

jakbyśmy zobaczyli ile Niemiec Francuz czy Duńczyk  mają więcej doliczając pomoc z ich własnych budżetów  to nogi zmiękłby natychmiastowo

Thug

#3555 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 04 styczeń 2016 - 14:32

Dopłaty 2015

czy wiecie cos o zmianach w dopłatach na 2016  tak jak w poprzednich latach

w styczniu powinny wychodzic wnioski spersonalizowane by  od 15 maraca mozna było skladac wnioski

od kilku lat wniosek na nastepna kampanie otrzymuje początkiem lutego

może przez bałagan  wniosek  będzie czekac na nas w arimr tak jak kiedyś było

#3556 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 04 styczeń 2016 - 14:46

Dopłaty 2015

To nie jest tak że nie mozesz sie odniesc do polityki w tym temacie, ale jesli post tylko i wylacznie odnosi sie do polityki, pomijajac sedno sprawy tego tematu, czyli dopłaty to ja wówczas nie mam wyboru. Jeśli ktoś z Was ma jakieś ale co do mojej osoby zgłoście to wyżej albo napiszcie w odpowiednim temacie.

U mnie dopłat spodziewam się w maju, ale sprobuje przedzwonić do BP to moze cos sie dowiem więcej, chociazby tego czy nowe działki juz zdążyli "ogarnąć"

Owszem Panie Moderator temat odbiegł od sedna rzeczy ale mógł Pan wysłać ostrzeżenie bez usuwania mojego postu z forum i kolegi Renault85 z szacunku chociaż do osoby która się natrudziła i napisała a tym bardziej iż wcześniej wiele postów było związanych z polityka a zostały, chyba ze gorący zwolennik Nowoczesnej PL  jak tak to przepraszam. Zeby nie było ze nie na temat końcem października zaliczka i cisza.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#3557 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 04 styczeń 2016 - 16:31

Dopłaty 2015

Ja nawet zaliczki nie dostałem ;) Tata owszem - wnioski oba wypełniane przeze mnie i składane jeśli dobrze pamiętam dzień po dniu - mój pierwszy .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3558 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 16:34

Dopłaty 2015

DOpłaty maja być w maju tak powiedział Ardanowski prawa ręka Jurgiela a zawdzięczamy to POi  PSL-owi które zrobiły to specjalnie(chodzi o zaniechanie pewnych decyzji w czasie) aby cała wina spadła n a obecny rząd .żaden młody rolnik nie dostał zaliczki bo musi być najpierw zweryfikowany.

Edytowany przez jaro30, 04 styczeń 2016 - 16:37.

#3559 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 04 styczeń 2016 - 16:46

Dopłaty 2015

czy masz  jakieś wiarygodne info czy tylko tak sobie piszesz bo słyszałeś ?

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3560 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3186 postów