phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    2624

To ja już się pogubiłem teraz całkiem. Mieli płacić pierwsze tym małym, później tym do 15ha i tak dalej a teraz się okazuje że Ci co mają 7ha nie mają dopłaty a Ci co po 25ha to dostają już. Ktoś mi wytłumaczy rozsądnie co w tej Polsce i całej ARiMR się dzieje???

 

To co zawsze :)

 

  Nie stworzone teorie , historie , hipotezy i informacje wypływające z różnych źródeł by jakoś "wytłumaczyć" tempo wypłaty dopłat . A w rzeczywistości itak żadnej reguły nie ma tylko łaskawie płacą jak chcą .

  Czy tylko Ja mam wrażenie ,że ostatnio najprostszym i najwygodniejszym tłumaczeniem są rzekome awarie/opóźnienia systemu informatycznego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ma  w profilu i jeszcze napisał że war-mazurskie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2411    3

zaliczka w listopadzie, dziś decyzja, 13 ha, + bydło 
ONW i RS cisza

Edytowano przez mati2411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Czy ktoś kto ma płatność dla młodych rolników, dostał już całość dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

dzisiaj byłem w agencji to babka gadała że decyzja jeszcze nie wydana pow 20ha,ONW brak, zaliczka była w listopadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Szwagier (lubelskie) dzisiaj dostał już dopłaty, a chyba w poprzednim tygodniu miał decyzje. Gospodarstwo ok 20 ha. 

W środę też sprzedawałem byczka, to handlarz mówił, że jest dużo bydła, bo ludzie sprzedają, bo nie mają dopłat, a nawozy za coś trzeba kupić. :D

Edytowano przez gabrysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Dziś dopłatą wpłynęła na konto. Powierzchnia 15 ha, zaliczka w listopadzie , brak decyzji i ona. Woj. Łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

czytam Wasze posty , cyrk na kółkach w tej agencji z płatnościami,co roku coś wprowadzają ,zmieniają itp... rozmawiałem ze znajomy rolnikiem w NL , zawsze dostaje 50% grudzień i 50%marzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aliona    2

Zaliczka w grudniu. Onw i dopłat BRAKKKKKK. Może do 3lutego dostane, tak jak w agrobiznesie obiecali. A jak to jest z decyziami, każdy dostaje??????????

Edytowano przez Aliona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

warm-maz.

Decyzje rozesłali paru osobom, mniejszym wpłacili drugą część (tym co zaliczki dostali w grudniu).

Ciekawe czy jest szansa na kasę w 14 dni.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moje info pochodziło od pracownika departamentu płatności. Jak chcecie to zadzwońcie, może powiedzą wam coś innengo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Dzisiaj parę osób mówiło że dostali dopłaty od 7ha w górę, mali nic. Z płatnościami dla młodych jest tak jak pisze Thomas a obiecali że w pierwszej kolejności dostaną młodzi rolnicy i małe gospodarstwa oraz składający przez internet... ich obietnice...


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Czytałem to co pisałeś, ale zobacz co się dziej z dopłatami. Mieli nie płacić tym co mają EFA do kwietnia i co ludzie dostają, kolejna sprawa to taka, że Ci co mają bydło mieli dostać później też gdzieś to czytałem i dostają. Więc ja uważam, że oni dają jak im pasuje i czyj wniosek podejdzie im pod rękę innego wytłumaczenia nie ma. Dlatego pytałem jak to jest w rzeczywistości bo może ktoś dostał tylko nie napisał że jest młodym rolnikiem. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROTODISEL   
Gość ROTODISEL

jaką decyzje piszecie? jak od dawna nie wysyłają decyzji tylko od razu na konto walą. każdy czeka na te dopłaty jak na deszcz tamtego lata a tu nic się specjalnego w tym kierunku się nie dzieje wszyscy chcą kupić zapas paliwa oprysków płynów do maszyn i nawozów bo mają zdrożeć a i zwrot za paliwo by złożył bo do końca lutego nie mówiąc już o jakichś inwestycjach a oni walą w h... i tłumaczą sie że do czerwca mają czas ale wiosna i inne sprawy nie poczekają do czerwca

Edytowano przez ROTODISEL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

jaką decyzje piszecie? jak od dawna nie wysyłają decyzji tylko od razu na konto walą

 

Że Ty decyzji nie dostałeś to nie znaczy że ktoś inny nie dostawał. Ja składam od 2012 roku i zawsze mam decyzję. Raz że obejmuje mnie modulacja a dwa że co roku zawsze parę arów obcinają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj