Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#3341 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 15:35

Dopłaty 2015

Do tego samego dążę. Te obecne dopłaty to tylko pompowanie pieniędzy z naszych podatków do kieszeni niemieckich, francuskich czy belgijskich przemysłowców. Bo ostatecznie wszystko skonstruowane jest tak, że kasa płynie na środki ochrony roślin, smary, części zamienne, nowe maszyny - w większości właśnie tam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 16:46
  •  

#3342 Share kkjj

kkjj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 15:48

Dopłaty 2015

koniec UE zbliza sie coraz szybciej

i dobrze, moze wkoncu bedzie normalnie, bo od tego lewactwa to sie zygac chce

Hmm, jak na razie wygląda na to, że Kaczyński i reszta PiS jest bardziej lewacka gospodarczo niż ta cała UE, SLD i Palikot razem wzięci. PiS to marnotrawienie i rozdawnictwo państwowych pieniędzy na olbrzymią skalę. Wysokie zasiłki dla dzieciorobów, których premiuje się za nic nie robienie (no dobra, robienie dzieci), zamiast za pracowitość. Po doszczętnej krytyce ich chorych lewackich pomysłów gospodarczych przez opozycję (głównie Nowoczesną) i media, spuszczają na szczęście z tonu.

Jeśli ktoś zna podstawy ekonomii, to wie, że bogactwo bierze się z pracy. Produkt Krajowy Brutto, to suma dóbr (towaróg) i usług (fryzjerzy, kierowcy itp.), które obywatele danego kraju wytwarzają pracując. Dobra = pieniadze. A co PiS mówi? Nie pracujcie, a róbcie dzieci, a my (PiS) rozdamy państwowe pieniądze zamiast na inwestycje i rozwój gopodarki, to dla dzieciorobów! Jaka gopodarka wytrzyma taką lewacką dywersję jaką PiS nam gwarantuje?

Dzieci, to żadna inwestycja, jeśli kraj nie posiada dobrze rozwiniętej gospodarki, która zdoła je zatrzymać, gdy dorosną. By odrobili kolosalne kwoty wydane na ich wychowanie. Polska gospodarka musi zapewnić im w przyszłości pracę i szansę rozwoju. W przeciwnym wypadku miliardy wydane na dziecioróbstwo (zamiast na rozwój gospodarki) wyjadą, jak osiągną 18 lat. Wyjadą do Anglii, do Niemiec, gdzie będą darmową siłą roboczą, którą gratis wyżywiła, wyedukowała i zapewniła leczenie Polska nic na tym nie zyskując, a tracąc na rozwoju własnej gospodarki. Oto szczyt lewactwa w wykonaniu PiSu.

#3343 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 20 grudzień 2015 - 15:50

Dopłaty 2015

W  od kilku lat obserwuje się podział średnich i dużych gospodarstw i stwarzanie sztucznych warunków do otrzymywania dotacji z prow i obszarowych  w pełnej wysokosci 

każdy chce ominąć dyscyplinę finansową i pobierac dotacje w pełnej wysokości

w programach PROW DZIELI SZIE GOSPODARSTWO SZTUCZNIE NA DZIECI BY KAZDY MÓGŁ WYŁUDZIC  DOFINANSOWANIE

a i tak gospodarwtwo pozostaje od jednym adresem  lub  obrabia je jedem rolnik bo inni ne sa w stanie pracować na polu

ARIMR ma za mało narzedzi do weryfikowania tych patologii gdzie  mąż i żona maja dwa numery ewidencyjne tylko po to by każdy wyłudził prow lub nie podlegał dyscyplinie ostatnio ARIMR próbuje wprowadzać zmiany ale nadal jest za słaba nie mają skutecznego prawa i odpowiednich narzedzi  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3344 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 15:56

Dopłaty 2015 kkjj takich jak ty, powinni zamykać w Tworkach, zarejestrowałeś się tylko po to, aby szczekać na PiS ?

Niestety, ale system emerytalny w tym kraju jest jaki jest i bez dzieci nie będziemy mieli emerytur. To jedno. Drugie, to jeśli myslisz, tak jak piszesz, to jesteś z tej opcji, która chce, aby polski naród wyginął. Bez zachęt będziemy się zwijać jako społeczeństwo.

Trzecie - piszesz nie na temat. To jest temat o dopłątach i program 500+ nie ma z tym nic wspólnego.

#3345 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 17:26

Dopłaty 2015

Dobry  500 zł na dziecko to lewackie rozdawnictwo ale wydzieranie rodzinom dzieci przez sądy z powodu biedy i przekazywanie do rodzin zastępczych i wypłacanie na każde 1600zł to już nie jest lewackie a tworzenie ośrodków szkolno wychowawczych lub socjoterapii  za grube miliardy to prawicowy ekstremizm.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#3346 Share kkjj

kkjj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 18:04

Dopłaty 2015

W  od kilku lat obserwuje się podział średnich i dużych gospodarstw i stwarzanie sztucznych warunków do otrzymywania dotacji z prow i obszarowych  w pełnej wysokosci 

każdy chce ominąć dyscyplinę finansową i pobierac dotacje w pełnej wysokości

w programach PROW DZIELI SZIE GOSPODARSTWO SZTUCZNIE NA DZIECI BY KAZDY MÓGŁ WYŁUDZIC  DOFINANSOWANIE

a i tak gospodarwtwo pozostaje od jednym adresem  lub  obrabia je jedem rolnik bo inni ne sa w stanie pracować na polu

ARIMR ma za mało narzedzi do weryfikowania tych patologii gdzie  mąż i żona maja dwa numery ewidencyjne tylko po to by każdy wyłudził prow lub nie podlegał dyscyplinie ostatnio ARIMR próbuje wprowadzać zmiany ale nadal jest za słaba nie mają skutecznego prawa i odpowiednich narzedzi  

Czyli Polak potrafi i mamy martwe przepisy. Zresztą martwych przepisów to mamy multum. Skoro nawet z wyłudzeniami VAT na skale milionowe państw osobie nie radzi. Co to za państwo? Państwo sprzyjające kombinatorom, układom i silniejszym, choć mniej licznym. Parodia demokracji i praworządności.

W tym przypadku sporo winy leży w braku informatyzacji urzędów. Przykładowo rolnik może kupić 100ha pola. Wie o tym Urząd Gminy, bo dostaje info od Notariusza. Ale nie wie o tym KRUS! To rolnik musi poinformować. I to jego dobra wola. Nie wie o tym Urząd Pracy, więc 100ha już rolnik, ciągle może być bezrobotnym. Chyba, że poinformuje sam osobiście Urząd Pracy. Nie wie o tym praktycznie żaden urząd. I tak jest w bardzo wielu przypadkach.

Podobnie z dopłatami. Urząd Gminy wie, że razem mieszkają. Nawet Urząd Skarbowy wie, że mają wspólnotę majątkową. Ale jakoś ARiMR nic nie wie, chyba że rolnik sam się przyzna. A jak się nie przyzna? I część społeczeństwa robi wiele przekrętów (niektóre są obarczone jakimś ryzykiem kar), bo państwo jest zacofane w sprawach urzędniczych. Choć urzędników mamy gigantyczną ilość. A może właśnie dlatego...

#3347 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 18:06

Dopłaty 2015

adaammek zweryfikuj informacje, bo mąż i żona z oddzielnym nr. gospodarstwa dla wyłudzania dopłaty jest nieosiągalne.

Obecnie jest rodzice i dzieci tak, małżeństwo nie. I ja uważam że jest to krzywdzące. Powinno być to dozwolone w obu przypadkach, jednakże lepiej kontrolowane czy oby nie jest to działanie celowe a zarazem fikcyjne.

kkjj powinien dostać upomnienie za niepisanie w temacie. przypuszczałem że w drugiej część wypowiedzi umieścił choć wzmiankę o dopłatach, jednak się myliłem i przez to straciłem czas na czytanie bezsensownych wpisów.  

EDIT:

Czyli Polak potrafi i mamy martwe przepisy. Zresztą martwych przepisów to mamy multum. Skoro nawet z wyłudzeniami VAT na skale milionowe państw osobie nie radzi. Co to za państwo? Państwo sprzyjające kombinatorom, układom i silniejszym, choć mniej licznym. Parodia demokracji i praworządności.

i obwiniasz za to po czy pis?

więc 100ha już rolnik, ciągle może być bezrobotnym. Chyba, że poinformuje sam osobiście Urząd Pracy.

Co ty bredzisz? Jakie chyba że? Będzie bezrobotnym i na tym koniec, czy jeszcze coś, np. będzie pobierał kuroniówkę? Jeśli to drugie to chyba trzeba być kretynem aby przypuszczać że osoba taka nigdy nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za wyłudzony zasiłek, dzięki niepoinformowaniu UP o utracie statusu bezrobotnego. 

Podobnie z dopłatami. Urząd Gminy wie, że razem mieszkają. Nawet Urząd Skarbowy wie, że mają wspólnotę majątkową. Ale jakoś ARiMR nic nie wie, chyba że rolnik sam się przyzna. A jak się nie przyzna? I część społeczeństwa robi wiele przekrętów (niektóre są obarczone jakimś ryzykiem kar), bo państwo jest zacofane w sprawach urzędniczych. Choć urzędników mamy gigantyczną ilość. A może właśnie dlatego...

W jaki sposób rodzą ci się te poronione pomysły w głowie? Ten sam adres, to samo nazwisko, inna płeć imię i nr. gospodarstwa + podpisane oświadczenia pod groźbą karalną. Co miało by nakłaniać do ryzyka utraty wolności do lat 3, czy te 1000 zł do ha? Chyba tylko ciebie, jesteś jakimś desperatem.

Nie słuchajcie tych bredni. Mąż z żoną nie mogą posiadać 2 oddzielnych nr. gospodarstwa, co więcej nie mogą pobierać z osobna żadnych subwencji z ARiMR. Ten koleś to jakiś małolat który nigdy w życiu nie był w urzędzie, nie składał żadnych pism. Nie wie że jest odpowiedzialność karna wynikająca z kk art. 233 ust. 1., lub jest dewiantem i wierzy że takie wałki można realizować.

Edytowany przez damianzbr, 20 grudzień 2015 - 18:33.

#3348 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 18:51

Dopłaty 2015

W tej chwili małżeństwa mogą mieć oddzielne nr.gospodarstwa. TK w bodajże pażdzierniku 2013 czy 2014r. uznał za niekonstytucyjne nadawanie jednego numeru jeżeli mają oddzielne gospodarstwa. Co nie zmienia faktu, że tylko jedno z nich może się ubiegać o dotację z tego samego działania np.MGR (wiem to z autopsji).

#3349 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 20 grudzień 2015 - 18:59

Dopłaty 2015

chłopie takie wałki odchodzą ze nie masz o tym pojęcia

a co do dwóch nr gospodarstwa to osobiście znam takich przypadków

powiedz mi jak arimr weryfikuje  wspólnotę małużeńską

czyżby dzwoniąc do urzędu stanu cywilnego ??????

wiem co pisze

W tej chwili małżeństwa mogą mieć oddzielne nr.gospodarstwa. TK w bodajże pażdzierniku 2013 czy 2014r. uznał za niekonstytucyjne nadawanie jednego numeru jeżeli mają oddzielne gospodarstwa. Co nie zmienia faktu, że tylko jedno z nich może się ubiegać o dotację z tego samego działania np.MGR (wiem to z autopsji).

i właśnie z tego względu arimr zmieniła wzór wniosku o wpis do ewidencji producentów wymagając dołączenia załączników potwierdzających fakt  posiadanie osobnego gospodarstwa

wcześniej nikt tego nie weryfikował i  dziś da się to obejść.

#3350 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 19:03

Dopłaty 2015

Ja mam gospodarstwo tylko na siebie zarejestrowane. Takie są przepisy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3351 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 19:09

Dopłaty 2015

Sasiad (inny oddział arimr) ma z żoną już może z 8 lat 2 numery, ja jak chciałem na żonę MR to mówili w armir że to prokurator i dla mnie i dla niego. Wynik z tego taki że mnie (żonie) odmówili a on skorzystał. Dziś mogę podzielić, ale co mi to da i po co ?

Edytowany przez akowicz111, 20 grudzień 2015 - 19:11.

#3352 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 19:42

Dopłaty 2015

Panowie proszę się do edukować bo czytając te historie o sąsiadach włosy dęba stają. Dwa nr. gospodarstwa można zachować podpisując intercyzę przed zawarciem związku małżeńskiego. Do nie dawna nie było można zachować dwóch nr. mimo intercyzy i TK to zmienił.

Czy ja gdzieś napisałem że małżonkowie z rozdzielnością majątkową nie mogą mieć dwóch nr?

Sam z żoną mam dwa nr. gospodarstwa, w skrócie mówiąc ożeniłem się z kobieta posiadającą nr. gospodarstwa i vice versa. Związek zawarty był spory czas przed wydaniem wyroku TK w tej sprawie. Więc w majestacie prawa ówcześnie obowiązującego, po zawarciu związku małżeńskiego udaliśmy się z żoną do ARiMR w celu aktualizacji danych (do czego nie nakłania adaammek twierdząc że są to wszech obecne i obficie stosowane wałki o których nie mam pojęcia...)

Opieszałość ARiMR spowodowała że sprawa z wyjaśnianiem kto powinien czyj nr. przejąć trwała aż do dnia wydania przez TK tego wyroku. Co zakończyło się tym iż wciąż mamy 2 nr. gospodarstwa ponieważ 2 nr. wnieśliśmy z sobą do związku. A w pewnym momencie było tak że w powiatowej arimr ja przejąłem nr. żony a w regionalnej żona mój.

Wiec jak widzisz adaammek nawet informatyzacja w jednej instytucji zawodzi, doprowadza do nieporozumień, a mimo to od odpowiedzialności karnej nie uchroni wadliwy system czy w ogóle jego brak.

#3353 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 20:19

Dopłaty 2015

dokładnie tak jak kolega wyżej pisze, nawet na szkoleniach pouczali nas by nie próbować kombinować bo będzie sprawdzane czy gospodarstwa nie są sztucznie dzielone, nawet takie proste przypadki jak wcześniej się robiło jak była ta modulacja 10% to z kolegom dzieliliśmy ha by się nie załapać tych potrąceń, teraz już nic nie przejdzie jest cienka granica by się pozbyć dopłat , wiadomo można cuda robić i może się to udawać wiele lat ale co jak przyjdzie dzień że ktoś się doczepi i pójdą dopłaty i jeszcze każą oddać wcześniejsze+ odsetki 

#3354 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 20:24

Dopłaty 2015

jest pole do obejścia i to się dzieje 

pisanie że nic nie przejdzie jest naiwnością 

kto mi wzbroni wydzierżawić część pola ? 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#3355 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 20:36

Dopłaty 2015

no właśnie urzędnik arimr , co zrobisz jak ci przyjdzie pismo że dzięki takiej zagrywce uznali że sztucznie rozdzieliłeś gospodarstwo i pozbawiają cie części dopłat , pójdziesz do sądu?    wiem że to wszystko brzmi śmiesznie, ale nie takie cyrki się dzieją ,  ja dziś się dowiedziałem że onw w całości stawki dotyczy gosp do 25 ha powyżej dostaje się tylko 50% i widzisz porobili te ograniczenia na każdym kroku teraz zagrozili że będą badać dzielenie gospodarstw , wiedzą co robią 

a słyszałeś w kilku programach typu expres reporterów i pochodnych , gdzie rolniczce zmarł mąż przez przypadek wniosek został złożony na męża, i ni jak nie dali poprawić ani dopłat nie dostaną, a najśmieszniejsze że wyszło że to zwykła zła wola urzędnika , że wedle przepisów jest możliwość korekcji 

#3356 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 20:43

Dopłaty 2015

damianzbr - tak tylko tu żona sąsiada dostała nr. już kilka lat po ślubie (ojciec przepisał na nią swoje gospodarstwo). I nikt tam ich nie ścigał do dziś. U mnie było identycznie , był nawet spór między kierownikiem a zastępcą ARMIR (jak chcieliśmy MR). Nawet notariusz twierdził jak można powiększyć coś czego nie ma.

#3357 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 21:00

Dopłaty 2015

no właśnie urzędnik arimr , co zrobisz jak ci przyjdzie pismo że dzięki takiej zagrywce uznali że sztucznie rozdzieliłeś gospodarstwo i pozbawiają cie części dopłat , pójdziesz do sądu?    wiem że to wszystko brzmi śmiesznie, ale nie takie cyrki się dzieją ,  ja dziś się dowiedziałem że onw w całości stawki dotyczy gosp do 25 ha powyżej dostaje się tylko 50% i widzisz porobili te ograniczenia na każdym kroku teraz zagrozili że będą badać dzielenie gospodarstw , wiedzą co robią 

a słyszałeś w kilku programach typu expres reporterów i pochodnych , gdzie rolniczce zmarł mąż przez przypadek wniosek został złożony na męża, i ni jak nie dali poprawić ani dopłat nie dostaną, a najśmieszniejsze że wyszło że to zwykła zła wola urzędnika , że wedle przepisów jest możliwość korekcji 

co do ONW to było wiadomo o tym

wiesz ja nie chwale urzędasów z agencji bo wiadomo jak jest  

gdyby tak było to sporo ludków dostało by takie pisma 

a nic takiego się nie dzieje bo nie ma powodów aby każdego podejrzewać że coś kombinuje 

tak sztuczny podział w celu wyłudzenia dotacji z PROW to grubsza sprawa - i tu teraz raczej nie przejdzie

ale nie przesadzajmy że oto wszyscy którzy dzierżawią są na celowniku  

#3358 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 21:02

Dopłaty 2015

Pole do obejścia a składanie fałszywych oświadczeń o których mówi ten cały adamek do dwie odmienne kwestie. Dlatego też napisałem że powinni oboje z małżonków mieć możliwość osobnego ubiegania się o dotacje. Jedni by nie szukali furtek do obejścia o których wspominasz, ale w trakcie kontroli wpadli by za sztuczny podział, drudzy u których faktycznie jest taki stan rzeczy spali by spokojnie i później nie latali po ekspresach reporterów.

EDIT:

akowicz, nie bardzo znam co więcej rozumiem sytuację którą opisujesz i niech tak pozostanie. Chodziło mi tylko o dyrdymały wypisywane przez adaammek.

Markokoko w innym temacie próbowałeś mi podnieś ciśnienie, dodam że nie skutecznie. Ale tym razem udało ci się. 100% ONW do 25 ha? Może jeszcze powyżej 100 ha 0 % stawki. Złodziejstwo. I jak ja mam konkurować? 70% gospodarstwa na słabej klasie gleby gdzie w gminach występuje ONW i jeszcze to mi zabierają. Więc te ONW ma być dla kogo, bo mi się zdawało że dla tych z słabą ziemią, to teraz jeszcze wydzielają na większych i mniejszych.

Niech tylko moje pupili przejmą ten upiorny TK, a od razu proszę koleżków do złożenia skargi, trzeba jakąś większą daninę do o. rydzyka podesłać i się zaanonsować.

Edytowany przez damianzbr, 20 grudzień 2015 - 21:12.

#3359 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 20 grudzień 2015 - 21:11

Dopłaty 2015

Ten co "sztucznie" podzielił dobrze wie co ma powiedzieć aby go cmoknęli w pompkę podczas tego "badania" Ten co się nie przygotuje w ogniu pytań i wyjaśnień najpewniej chlapnie coś co go pogrąży 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3360 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 21:22

Dopłaty 2015

Markokoko w innym temacie próbowałeś mi podnieś ciśnienie, dodam że nie skutecznie. Ale tym razem udało ci się. 100% ONW do 25 ha? Może jeszcze powyżej 100 ha 0 % stawki. Złodziejstwo. I jak ja mam konkurować? 70% gospodarstwa na słabej klasie gleby gdzie w gminach występuje ONW i jeszcze to mi zabierają. Więc te ONW ma być dla kogo, bo mi się zdawało że dla tych z słabą ziemią, to teraz jeszcze wydzielają na większych i mniejszych.

znaczy co , nie wiedziałeś o tym ? 

http://rolniczeabc.p...l#axzz3utWuK5x0

Płatność ONW jest przyznawana w zależności od powierzchni obszarów ONW w gospodarstwie: 100 proc. stawki przysługuje do powierzchni 25 ha, 50 proc. stawki przysługuje do powierzchni powyżej 25 ha i nie większej niż 50 ha, 25 proc. stawki przysługuje do powierzchni powyżej 50 i nie większej niż 75 ha. Kwotę płatności ONW oblicza się biorąc pod uwagę działki rolne położone na obszarach ONW, dla których obowiązują stawki podstawowe — od najwyższej do najniższej.

http://www.arimr.gov...ograniczeniami-

Edytowany przez marko-kolo, 20 grudzień 2015 - 21:42.