phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Nikogo nie chcę pouczać jak ma robić kiedy paliwo czy nawozy kupić napisałem tylko że nie ma opóznień w dopłatach bo to że ktoś miał zawsze grudzień styczeń nie znaczy że jeśli dostanie maj czerwiec to jest po terminie tyle w temacie jak napisałeś tylko ten post żeby mnie atakować to daruj sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Po pierwsze to są dopłaty za 2015r a nie za 2016, więc chcę kupić nawozy, paliwo po cenach z 2015r, a jak zwykle wszystko wiosną drożeje. I dopłaty niech dają w euro cwaniaki, każdy wie gdzie wymienić na złotówki I KIEDY albo niech wyliczają w dniu przelewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Panowie , a może doplatami nie pompowac balona , którym są nasze gospodarstwa , lecz zainwestować te pieniazki w wyksztalcenie dzieci , a jesli kto nie ma to w wygodniejszy fotel lub odlozyć by w przypadku dozycia emerytury nie zostac dziadem.

Przecież jak na dloni widać ,że kazde pieniadze wpompowane w glebę lub chlewnię czy też obore , przynoszą jedynie wzrost produkcji ,natomiast spadek dochodu z jednostki wyprodukowanego towaru .

A przeziez wszystko ma swoje granice.

Tylko kwestią czasu jest kiedy , nozyce cen rozewrą sie do takiego poziomu ze wydatki przestaną uzasadniać jakąkolwiek działalność.

Dlatego pomysl by nie wydawac wszystkiego za wszelką cenę , warty jest rozwagi , tym bardziej , ze podobno tylko raz rodzimy się i chodzimy po tym swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

Ja dostałem już część dopłaty i Onw też przyszła już decyzja. Więcej jak rok temu jest.  7.5 ha  Podlaskie.

Edytowano przez roman099

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

W telewizji tak trąbią że tyle kasy już wypłacili. Ojciec pytał w banku czy ogólnie już ludziom wpływają dopłaty to powiedzieli że w listopadzie były jakieś zaliczki a tak to zero jakiś wpłat. Chyba na Podlasiu będą pieniądze na końcu bo my jesteśmy najdalej od Brukseli  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca    425

Również jestem dziadem i czekam na pieniądze ale co zrobić jak takie czasy nastały.Pocieszające dla mnie może być tylko to że nie mam kredytów bo wtedy była by totalna klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Wracając do tematu ja też dziaduje.W czwartek przyszla zaliczka a dzisiaj reszta dopłat.Gospodarstwo 18h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaliczki były wypłacane tylko do końca listopada więc coś pomieszałeś pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin79    3

Zaliczka na koniec listopada, decyzja w zeszłym tygodniu 13ha. Teraz tylko czekać na kasę. A ONW cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Zaliczki były wypłacane tylko do końca listopada więc coś pomieszałeś pewnie

Nic nie pomieszałem.Czesc przyszla w zeszłym tygodniu a reszta dzisiaj.Wiec albo wyplacaja na raty albo to zaliczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Mówię, że kupiłbym paliwo hurtem. Wiesz nie każdy sobie może pozwolić nagle na zakup 3 tys litrów. Wyjąć z portfela i kupić. W chwili obecnej musze kupować mniejsze ilości. Moim zdaniem wszystkie środki z unii przeznaczone na rolnictwo powinno się przeznaczać na rolnictwo a nie na zakup nowych aut, wykończenia domów albo innego typu rzeczy. Uwierz mi kolego, że źle nie zarządzam bo nawozy mam i nie narzekamy ;) Czekać tylko do wiosny i w pole ;)

 

Czyli mam oddać dopłaty bo kupiłem sobie za nie samochód? Szkoda, już go polubiłem.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Panowie , a może doplatami nie pompowac balona , którym są nasze gospodarstwa , lecz zainwestować te pieniazki w wyksztalcenie dzieci , a jesli kto nie ma to w wygodniejszy fotel lub odlozyć by w przypadku dozycia emerytury nie zostac dziadem.

Przecież jak na dloni widać ,że kazde pieniadze wpompowane w glebę lub chlewnię czy też obore , przynoszą jedynie wzrost produkcji ,natomiast spadek dochodu z jednostki wyprodukowanego towaru .

A przeziez wszystko ma swoje granice.

Tylko kwestią czasu jest kiedy , nozyce cen rozewrą sie do takiego poziomu ze wydatki przestaną uzasadniać jakąkolwiek działalność.

Dlatego pomysl by nie wydawac wszystkiego za wszelką cenę , warty jest rozwagi , tym bardziej , ze podobno tylko raz rodzimy się i chodzimy po tym swiecie.

Święte słowa, 25 lat temu jak by ktoś miał 30 wysokowydajnych krów to by chyba całą wieś wykupił, dziś człowiek się cieszy że stać go na raty za nowy indyjski ciągnik i nie chodzi głodny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

to ty co rok samochód kupujesz ?  :D

 

Nie ale kupiłem kiedyś i nie wiem czy oddawać go czy mogę zatrzymać.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ojciec dostał decyzję ma 4,5 ha i z automatu przypisali do małych gospodarstw. Kasa podobno naliczona i przekazana do płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

47 ha do dopłat (pierwszy raz) i ani zaliczki, ani decyzji, ani kontroli o której wiem, ani dopłat, ani spersonalizowanego wniosku na 2016...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ojciec dostał decyzję ma 4,5 ha i z automatu przypisali do małych gospodarstw. Kasa podobno naliczona i przekazana do płatności.

 

Trzeba było na wniosku zaznaczyć jak nie chciałeś być przypisany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wniosek ojca nie mój a wypełniał koleś w odr i nie sprawdzałem. Jak ojciec będzie chciał oddać mi resztę ziemii, bo łapie się na wcześniejszą emeryturę to musi to zwrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

47 ha do dopłat (pierwszy raz) i ani zaliczki, ani decyzji, ani kontroli o której wiem, ani dopłat, ani spersonalizowanego wniosku na 2016...

 

 

Pewnie zadeklarowałeś nową działkę której wcześniej nie zgłaszałeś. Też się martwiłem, ale byłem w agencji i tak mnie właśnie poinstruowano, a faktycznie zgłosiłem kilka nowych działek. Z drugiej strony powiedzieli mi, że jest już pozytywna decyzja w sprawie ONW i że pieniądze będą lada moment na koncie, ale od ostatniej wizyty minął już tydzień. U mnie można się kontaktować też telefonicznie z ARIMR, trzeba tylko potwierdzić swoją tożsamość podając nr pesel lub nr dowodu osobistego, jakby ktoś się jeszcze martwił to polecam kontakt, myślę że w innych powiatach jest podobnie. Można uzyskać info czy są już wydane decyzje w sprawie wypłaty dopłat etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj