Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#3241 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 18:13

Dopłaty 2015

Mają czas do końca czerwca, spoko, tylko ja się boję że w w tym ich całym pierdo***ku nie skończą nawet do 30 czerwca wypłacać. A kto im cokolwiek cos zrobi, zawsze wymówkę znajdą. Tylko rolnik będzie czekał i płakał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 22:12
  •  

#3242 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 18:22

Dopłaty 2015

Nowego ministra mamy od ok. 3 tygodni a niektórzy już cudów od niego oczekują,  a ten cały rozpier- papier to prezent od poprzedniej ekipy i tu trzeba byłego ministra zapytać dlaczego tak jest.

#3243 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 19:09

Dopłaty 2015

Głowa do góry będzie kasa na paliwo na żniwa 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3244 Share Bolsick

Bolsick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 20:02

Dopłaty 2015

wiem ze nowy rzad troche czasu powinien dostac ale cos ten nowy minister wogle sie niewychyla a w czerwcu to spora czesc rolnikow juz kredyty pozaciaga bo wszystko kosztuje i to najwiecej kasy idzie styczen luty marzec przynajmniej u mnie potem to tylko grosze ale w sumie co jarek powie to reszta robi a obiecywali tyle!!

#3245 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 20:19

Dopłaty 2015

no i co zrobisz z taka kupą pieniędzy? ;)

na papier więcej wydadzą niż na pomoc suszową

Nooooooo. A jeszcze nie dawno pitolili jaka to oszczędność nie wysyłanie decyzji (tych podstawowych). A tu w kopercie trzy kartki i bla,bla,bla że decyzja do decyzji. Ps. Ale mi się micha   :D jak zobaczyłem kopertę (myślałem że to coś z dopłat).

#3246 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 22:56

Dopłaty 2015

Dzis właśnie byłem w agencji i sie dowiedziałem że mój wniosek jeszcze w szufladzie leże bo jak na razie weryfikują małe gospodarstwa takie do 5ha, kiedyś podobno mieli do tego firmy zewnętrzne a teraz muszą to sami robić i niestety czasu im brakuje... 

:) :)

#3247 Share Bolsick

Bolsick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 09:28

Dopłaty 2015

Każda wymóka jest dobra ale pracownicy agencji nie sa niczemu winni to nasz poj...any rzad!!!!!!!!!!!!!!!!!! stary i nowy dla scisłosci zajmują sie chu... wie czym 

#3248 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 12:42

Dopłaty 2015

Dopłaty są odkładane a sezon licytowania rolników właśnie się zaczyna... 

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#3249 Share Krolewicz

Krolewicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:słońce plaża kolorowe drinki

Napisany 10 grudzień 2015 - 16:00

Dopłaty 2015

dokładnie,

#3250 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 17:51

Dopłaty 2015

zastanawia mnie na podstawie czego dostaliśmy (lub nie) zaliczki dopłat skoro weryfikacja wniosków zależności od wielkości gospodarstwa będzie w lutym (do15 ha) lub kwietniu bo podobno "system informatyczny nie działa w pełni"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3251 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1480 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 17:58

Dopłaty 2015

A dlaczego sezon że dopłat nie ma ? Ludzie jak można opierać swój  budżet na dopłatach co roku a jak nie będzie dopłat w ogóle to co przestaniecie siać? Myślę że na dłuższą metę to opóznienie może być korzystne bo nie podrożeją środki produkcji jak co roku gdy większość wypłacali na przełomie roku

#3252 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 18:37

Dopłaty 2015

Własnie ten temat pokazuje jak ,,dochodowe,, jest rolnictwo. Spora grupa czeka na te dopłaty jak na zbawienie.Ciekawe ile gospodarstw by dostało czkawki gdyby teoretycznie dopłat w tym roku nie było wogóle. Susza,póżniejsze dopłaty i okazuje sie że większosc rolników tak naprawde żyje od ,,pierwszego do pierwszego,, Nie sztuką jest nabrac maszyn na kredyt,nakupowac ziemi po 70tys za hektar tylko gdzie w tym ekonomia?oczywiscie nie można generalizowac bo nie wszyscy mają pod górke

#3253 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 19:02

Dopłaty 2015

Gdyby nie miało być dopłat to nie składalibyśmy wniosków wiosną i każdy rolnik wiedziałby o tym od ponad pół roku, i nie uwzględniałby tego przychodu w planie gospodarstwa. Większośc z nas była przyzwyczajona że kasa wpływała w pewnym okresie roku (w moim przypadku na przełomia grudnia i stycznia) i jeśli ktoś "odważniej" dysponował pieniędzmi to moze mieć zadyszkę. Najlepiej tak zarządzać gospodarstwem jakby tej kasy miało nie być - czyli dopłata nie na bieżące wydatki tylko powinna iśc na inwestycje.

#3254 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 19:51

Dopłaty 2015

A u mnie najwiecej kasy potrzeba od czerwca gdy kupuje wieloskładnik ,w sierpniu azotowe. paliwo, nasiona ,teraz na wiosne to tylko chemiai paliwo ,zresztą część chemi już kupiłem bo mają dobre ceny

#3255 Share ollo82

ollo82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,gry komputerowe,

Napisany 10 grudzień 2015 - 20:01

Dopłaty 2015

a ja jak dostane doplaty to pewnie sobie auto kupie.nawozy kupuje jak sprzedam zboze opryski za bydlo a doplaty to taki bonus.

#3256 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 21:12

Dopłaty 2015

U mnie w agencji dziś był jakiś dziadek, w dość sędziwym wieku, i przyszedł się pytac, czemu tak mało dostal doplaty. Pani sprawdzila, ze to tylko zaliczka, a pozostala czesc jest już naliczona i wyslana do centrali,wiec aby patrzeć jak dostanie reszte pieniędzy.  ( wiec chyba jednak działa system )  , mój wniosek nie ruszany,i się dowiedziałam aby tyle, ze jak ja po kontroli, to jeszcze nie prędko dostane. Posiadam niecale 8 ha.

#3257 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 10 grudzień 2015 - 22:13

Dopłaty 2015

Głowa do góry będzie kasa na paliwo na żniwa 

spoko przy 100 haksach po co Ci dopłaty  hehe

Thug

#3258 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 22:38

Dopłaty 2015

Nie jest to tak całkiem proste. Przez 11 lat dopłat (czytaj sterowania produkcją), uzależnienie od dopłat w niektórych regionach jest paradoksalne. I nie ma się czemu dziwić.

Uzależnienie od dopłat dla kogoś, kto dostaje tylko JPO jest oczywiście mniejsze niż tego, kto otrzymuje JPO, PD, ONW i RS. Dla pierwszego to "bonus", bo ma stosunkowo niewielki wpływ na całość dochodów z gospodarstwa, dla drugiego to często podstawa egzystencji, ponieważ dodatkowe płatności są wymuszane przez rozmaite ograniczenia i przepisy. I nie może ich ignorować bez konsekwencji (kar). 

To, co wcześniej funkcjonowało przez dziesięciolecia, najpierw jest niepożądane, a później zabronione. Ale nie ma problemu - rekompensujemy te ograniczenia i zakazy pewnymi dopłatami. A potem nie płacimy...

A gdy się okazuje, że to doprowadza do ruiny - cóż, trzeba się było przestawić na inną produkcję (ignorując zakaz takiego przestawienia)!

#3259 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 23:19

Dopłaty 2015

tez troche cwaniaczki przesadzacie. dobrze jak ktos ma ziemie po rodzicach , lub kupil dawno temu za grosze.   jezeli ktos teraz zaczyna dzialalonsc rolnicza praktycznie od  zera i musial poniesc wydatki zwiazane z zakupem ziemi, naklad na zasianie , to doplaty obszarowe musza byc brane w pierwszych latach dzialalnosci.  ja sie na tym oparlem , mimo ze ziemia bylo kupiona okazyjnie z wykorzystaniem wszelkich mozliwych srodkow unijnych( mlody rolnik, kredyt csk:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3260 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 10 grudzień 2015 - 23:41

Dopłaty 2015

mnie to ciekawi ile procent z tych co tak pieprzy ,że doplata mu pilnie nie potrzebna ma za granica ojca matkę męża czy żonkę,bo w mojej okolicy to mogę śmiało stwierdzić ze 99%