Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#3221 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 13:56

Dopłaty 2015

Bajki na dobranoc.W mojej miejscowości jedyny który kupił ziemię przez ostatnie pięć lat to byłem ja kupiłem 4,5 ha na kredyt i teraz  żałuję.I na pewno nie płaciłem 40-50 tyś tylko wiele wiele mniej.

Edytowany przez miszka16, 08 grudzień 2015 - 13:57.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 05:38
  •  

#3222 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 08 grudzień 2015 - 14:02

Dopłaty 2015

@miszka,zależy gdzie w mojej okolicy gościu nie dawno kupił ziemię klasy 3 i zapłacił za hektar 70 tys.

#3223 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 08 grudzień 2015 - 14:10

Dopłaty 2015

Bajki na dobranoc.W mojej miejscowości jedyny który kupił ziemię przez ostatnie pięć lat to byłem ja kupiłem 4,5 ha na kredyt i teraz  żałuję.I na pewno nie płaciłem 40-50 tyś tylko wiele wiele mniej.

bajki to bys sie zdziwił kolego i to bardzo

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3224 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 14:29

Dopłaty 2015

Jak dobra ziemia to 70 tyś ,to nic dziwnego sam bym kupił

Edytowany przez miwigos, 08 grudzień 2015 - 14:37.

#3225 Share themrsakmejek

themrsakmejek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:sport motoryzacja wędkarstwo i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 08 grudzień 2015 - 15:55

Dopłaty 2015

Jak to jest koledzy mieliśmy susze mleko tanie o trzodzie nie wspomnę mowicie ze ledwo wiazecie koniec z koncem nic sie nie oplaca i to wszystko przez UE a jak jest nabor do prowu albo MR to sie okazuje ze pieniedzy brakuje w budżecie tylu chetnych i nagle sie wszystkim oplaca?

Kolego z tego co mi wiadomo to bardzo mało chętnych jest obecnie na MR bo warunki nasi ukochani urzędnicy sobie ustalili takie że hej.A sprawiedliwości nie ma bo inny dostanie MR i na Modernizacje w starym i nowym PROW a drugi nie dostanie wcale.

#3226 Share przemasboss

przemasboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 16:13

Dopłaty 2015

Kolego z tego co mi wiadomo to bardzo mało chętnych jest obecnie na MR bo warunki nasi ukochani urzędnicy sobie ustalili takie że hej.A sprawiedliwości nie ma bo inny dostanie MR i na Modernizacje w starym i nowym PROW a drugi nie dostanie wcale.

Bo jak na razie był tylko nabór na budowy i modernizacje budynków. Według mnie wniosków nie było tak mało bo prawie 2500. Jak będzie nabór gdzie będzie można kupić maszyny to zobaczysz jak się rzucą.

#3227 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 16:40

Dopłaty 2015

Jak byś miał w ubiegłym roku straty z powodu deszczy nawalnych, w obecnym straty z powodu suszy i jeszcze na koniec roku oddałbyś tucznika po 2,8, to byś inaczej ćwierkał.

Panowie jestem średniakiem w naszej wsi ok 20 ha WLKP , jadę jako tako ale ostatnimy laty bez większych inwestycji ,wszyscy wiemy jakie są ceny zboża trzody mleka itd narzekają  i mali i posiadacze 100 ha jest we wsi kilku ,jednak jak gdzieś ktoś likwiduję małe gospodarstwo czy część sprzedaje  ludzie co narzekają na opłacalność płacą 40-50 tyś za ha od ręki taki głód ziemi ,w innych rejonach kraju też tak jest bo ja tego nie rozumię kiedy im się kasa zwróci

@miszka,zależy gdzie w mojej okolicy gościu nie dawno kupił ziemię klasy 3 i zapłacił za hektar 70 tys.

Jak dobra ziemia to 70 tyś ,to nic dziwnego sam bym kupił

u mnie w okolicy też panuje szał na zakup ziemi, ale póki co lekko wystopowało już, ostatnio miałem 'okazje' kupić 6ha przy miedzy i 3ha kawałek dalej 3klasa, cena ponad 70tys/ha, na początku się napaliłem, ale później siadłem i pomyslałem, nie sztuką jest brać kredyt myśląc o tym co jest 'teraz', a co będzie później? za 10, 20 lat? kolego @miwgos, m.in przez takich jak Ty jest taka cena jaka jest, bo rozumiem, gdzie kupują podstawieni biznesmeni po 50-100tys/ha aby wyprać pieniądze, ale jeżeli rolnicy sami to sobie robią to ja jestem święcie przekonany - możecie się ze mnie śmiać, ale będziecie kiedyś tego żałować i sprzedawać to pole po 10-30tys max, niech przyjdzie rok dwa suszy, i niech piepżnie ta unia (bo to jest nieuniknione, wystarczy znać trochę historię, a z najświeższej - związek radziecki tez miał istnieć wiecznie) i skończą się dopłaty, to pole wróci do normalnych cen... a jeżeli będzie tak jak wszyscy liczą, że cena pójdzie do góry, to też żałował jakoś nie będę - całe życie zarzynać się dla banków, to myślenie naiwnych ludzi. można myśleć o zmianach profilu gospodarstwa, żeby podnieść dochody, no ale jak jest się zakopanym w kredyty ( a znam takich) to już tylko idzie się na całość-kredyt->kredyt->kredyt..... ten co to pole kupił  o którym wspomniałem, ze 2 lata temu mówił, że więcej jak 40tys w życiu nie da za hektar pola, no ale między czasie nabrał duuużo nowego sprzętu to i myśli teraz pewnie pole za wszelką cene kupować, żeby ten sprzęt miał na czym robić :) naiwne, może wygra, może przegra, czas pokaże... 

#3228 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 17:05

Dopłaty 2015

Taka sytuacja jak teraz nie utrzyma się wiecznie, stopy procentowe pójdą w górę i wówczas porozmawiamy o kupowaniu pola po 70tys/ha

#3229 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 grudzień 2015 - 17:09

Dopłaty 2015

dokładnie ! mamy historycznie niskie stopy procentowe na swiecie, niestety ale Polski rolnik to w duzej mierze analfabeta ekonomiczny, oczywiscie nie kazdy ...

#3230 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 17:37

Dopłaty 2015

@skywalker89 mądrego to aż miło posłuchać ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3231 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 08 grudzień 2015 - 17:53

Dopłaty 2015

Już narobili chałasu że od 2016r będą mogli obcokrajowcy nasze ziemie kupować i co wyszło?Nic,dalej sobie będziemy mogli robić na naszych ziemiach.Już nie jeden tak myslał.Wiem jak jest bo dzierżawie pole od gościa i tak sie kiedyś zachwycał że za dobre pieniądze sprzeda ziemie.A niektórych jak stać kupować po 100tysi za ha to niech mają,Tylko szkoda że aż tyle płacą.Pozdrawiam

#3232 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 18:43

Dopłaty 2015

trochę odbiegamy od tematu ale wtrącę swoje dwa grosze na temat obrotu ziemią

kupują bo muszą "kaskie przeprać" , jak ja bym miał okazje sprzedać ziemie za 100tys/ha nie zastanawiał bym się zainwestował bym w pewniejsze źródło dochodu. ale najlepsze jest to że o dzierżawę zabijają się jeden przez drugiego po nocach się podkupują dzierżawe nie małą płacą dopłaty oddają zwrotu na paliwo niema, ale on obrabia i jest PAN i mu rośnie.... garb na plecach

a jeśli o dopłaty chodzi to jak system może nie działać skoro zaliczki zostały wyliczone i wypłaty zaliczek ruszyły czyli wszystko działa. tylko każdy dzień opóźnienia wypłat to dłuższa możliwość obrotu naszymi pieniędzmi, KOMUNIZM POWRÓCIŁ  

#3233 Share themrsakmejek

themrsakmejek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:sport motoryzacja wędkarstwo i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 08 grudzień 2015 - 20:26

Dopłaty 2015

Bo jak na razie był tylko nabór na budowy i modernizacje budynków. Według mnie wniosków nie było tak mało bo prawie 2500. Jak będzie nabór gdzie będzie można kupić maszyny to zobaczysz jak się rzucą.

Ja pisałem o młodym rolniku a na modernizacje też tak się nie rzucą jak kiedyś bo warunki do spełnienia o wiele gorsze.

#3234 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 08 grudzień 2015 - 20:43

Dopłaty 2015

a jeśli o dopłaty chodzi to jak system może nie działać skoro zaliczki zostały wyliczone i wypłaty zaliczek ruszyły czyli wszystko działa. tylko każdy dzień opóźnienia wypłat to dłuższa możliwość obrotu naszymi pieniędzmi, KOMUNIZM POWRÓCIŁ  

lista kandydatów do zaliczek przyszła do BP z Warszawy. system nie działa. zadzwoń do BP i spytaj

#3235 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 11:09

Dopłaty 2015

wczoraj byłem w bp i zaliczki nie dostałem bo była zmiana map i mój wniosek nie poszedł na przelewy. Dopłaty dostane najprędzej w kwietniu bo mam ponad 15ha i musiałem efa zaznaczyć. System nie działa i nie prędko zacznie bo nikomu na tym nie zależy a to że mieli prędko wypłacać bo susza to bajki były.

#3236 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 12:36

Dopłaty 2015

Dziś przyszła decyzja suszowa po zapowiadanej korekcie, całe 144 zyle  :ph34r: .

#3237 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 09 grudzień 2015 - 14:20

Dopłaty 2015

no i co zrobisz z taka kupą pieniędzy? ;)

na papier więcej wydadzą niż na pomoc suszową

#3238 Share Bolsick

Bolsick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 17:04

Dopłaty 2015

Czyli z dopłatami trzeba do kwietnia czekać albo i maja jak już będzie po siewie itp wszystko zdrożeje nawozy,paliwo,itp niewiem dlaczego nowy rzad nic z tym nie robi w kampani obiecywali wszystko co się dałó a teraz zajmują sie ch.. wie czym . Ale my prosci rolnicy nic z tym niezrobimy ;/ i dlaczego takie kryteria że tylko do 7 h narazie, co kase na procent chcą przetrzymać czy jak;/  zwalają winę  na system a im się poprostu niechce takie moje zdanie

#3239 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 17:39

Dopłaty 2015

że tak przytoczę jak wnioski składaliśmy w agrobiznesie były minister mówił że kto zdąży złożyć wniosek do końca marca to dopłaty będzie miał w grudniu , ha haha , ja się śmiałem  , ale złożyłem w marcu , teraz jeszcze bardziej się śmieje , kabaret jprd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3240 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 09 grudzień 2015 - 17:45

Dopłaty 2015

obowiązuje dyscyplina finansowa  od 2000 euro wiec dlatego do7 ha i nie wszystkie schematy pomocy

z tego co pamiętam JOP ,ZAZIELENIE, DODATKOWA, KROWY BYDŁO I KOZY dziwnne ze nie uwzględnili owiec ?????

​jest duże  zamieszania w 2015 w obszarówce