phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

to ja juz tego nie rozumie my tą działkę 1 raz składali do płatność powierzchnia tego nie duża bo tylko 26 arów to jakieś 1.5 % całkowitej powierzchni i dlaczego ja dostane po d*pie za to ze wycofie 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

Witam ,mam pytanie czy można złożyć wniosek na dopłaty tylko na same zwierzęta bez obszarowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

to ja juz tego nie rozumie my tą działkę 1 raz składali do płatność powierzchnia tego nie duża bo tylko 26 arów to jakieś 1.5 % całkowitej powierzchni i dlaczego ja dostane po d*pie za to ze wycofie 

 

jeżeli jest to 1,5% to za wycofanie nie będzie sankcji  mała pow.... do całosci

 

Witam ,mam pytanie czy można złożyć wniosek na dopłaty tylko na same zwierzęta bez obszarowych?

 

TAK

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

raczej dobrze liczę bo całość to 16.90 a ta dzialka ma 26 arow

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

podpisy nie poświadczane przez nikogo, z tyłu na umowie dzierżawy jest zapis uregulowano tego i tego dnia i mój i jego podpis...

 

do jakiegoś proc, te 1,5%? nie ma sankcji? u mnie wychodzi 3ha z całości 48, czyli 6%...

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podpisy nie poświadczane przez nikogo, z tyłu na umowie dzierżawy jest zapis uregulowano tego i tego dnia i mój i jego podpis...

 

do jakiegoś proc, te 1,5%? nie ma sankcji? u mnie wychodzi 3ha z całości 48, czyli 6%...

Ale przecież jak podpisywałeś z nim umowę to są tam dane takie jak adres, pesel, imię i nazwisko więc jest to dobra umowa. Nie pisaliście żadnych aneksów do umowy i masz wpisane że na 5 lat to taka umowa dużo znaczy i facet nie może od tak tego podważyć. Poprostu ludzie są chciwi i tylko kasa się liczy. Ja bym na twoim miejscu robił ta działkę dotąd aż umowa się skończy. Udałbym się również do radcy prawnego i potwierdził, że umowa jest ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

umowa ważna jak najbardziej  

''Data pewna '' to przy prawie pierwokupu jest warunkiem a nie tu  

sankcje są powyżej 3% - z tym że jak wykryją błąd poniżej 3% to i tak odliczą dopłatę na tą pow poniżej tych 3% w danym roku ...ale tu masz prawo odwołania 

 

 

to ja juz tego nie rozumie my tą działkę 1 raz składali do płatność powierzchnia tego nie duża bo tylko 26 arów to jakieś 1.5 % całkowitej powierzchni i dlaczego ja dostane po d*pie za to ze wycofie 

nie dostaniesz

obetną ci tu te parę złotych za ten rok na tą działkę  

tłumacz się pomyłką  , oświadcz że działkę tą uprawia dzierżawca tak jak było ustalone i po prostu miałeś podać sąsiednią działkę ale pomyliłeś numer 

działki pewnie nie podmienisz ale strata minimalna 

tak czy siak i tak macie postępowanie wyjaśniające  bo złożyliście we dwóch na tą samą działkę - jak wy się dogadali to nie wiem ?

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

No nie wiem, ja staram się podpisywać umowy dzierżawy z jakąś formą jej potwierdzenia (u sołtysa, w urzędzie gminy) mam wtedy spokojną głowę. "Na gębę" to raz się przejechałem i wystarczy... 

 

Konsultacja z radcą prawnym byłaby w tej sytuacji jak najbardziej wskazana. Teraz w powiatach są punkty nieodpłatnej pomocy prawnej (czy jak to tam się nazywa), informacje gdzie ich szukać powinny być wywieszone na tablicy ogłoszeń przy urzędzie gminy.

@skywalker89 pojedź z umową, upewnij się, że jest ważna, dopytaj się jakie powinieneś podjąć kroki gdyby wydzierżawiający utrudniał korzystanie z pola, jakie byłyby to dla niego konsekwencje i spróbuj uświadomić cwaniaczka, może się obejdzie bez sądu...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja miałem taką sytuację że kupiłem pole notariusza zrobiliśmy w czerwcu ,złożyłem na to pole o dopłatę w maju bo ja od wiosny już w tym polu  robiłem i sprzedający się zgodził .Dostałem wezwanie chyba w sierpniu do ARiMR że na ten numer działki złożyliśmy obaj dopłatę .Ja mówię pani że to ja jestem właścicielem ,a pani na to że ją to  nie obchodzi i pyta kto zasiał a że ja zasiałem to ja dostałem dopłatę.Ja mam niecałe 15h dopłaty brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Czy ktos z ze skladajacych wniosek przez internet w polu stan ma cos innego niz PRZYJETY W ARIMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

dzięki za odpowiedzi, pewnie udam się w przyszłym tygodniu do radcy, bo i do modernizacji gospodrastw rolnych nie wiem, czy składać nową dzierżawę, więc sprawę trzeba solidnie wyjaśnić... 

 

tak to jest niestety jak w domu rządzi baba, która nie ma zielonego pojęcia o gospodarce i tam niestety tak jest, i jeszcze dodam, że to rodzina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

A dostał ktoś część dopłaty? Tzn. "zaliczkę" Ja dostałem ok. 25% całej kwoty już dawno. Ale żadnej decyzji ani reszty kasy nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Ja dostałem decyzję w czwartek czyli jest szansa że coś kasy wpadnie pow gospodarstwa  14ha. opolskie

Edytowano przez matus2609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

ja też dostałem cześć jeszcze w grudniu i do dzis cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

czyli dopłaty u nas w kwietniu najszybciej tak jak wcześniej była mowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja tam się nastawiam juz psychicznie na czerwiec, początkiem grudnia miałem kontrole i do dziś zero informacji jak się zakończyła ;[


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Chyba wszyscy już wiedzą jakie terminy i po co to biadolenie przyjdą to będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do tej umowy dzierżawy to moim zdaniem nie ma żadnej mocy prawnej, obym się mylił. Nie było osoby potwierdzającej. Płaciłeś gotówką? Nikt Ci pokwitowania za to nie wystawi raczej. Właściciel chyba w każdej chwili może zerwać taką umowę bez konsekfencji dla siebie. Daj znać jak sprawa wygląda, to inni uchronią się przed takimi fałszywymi cwaniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj