Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#3181 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 11:03

Dopłaty 2015

Jestem z województwa Lubelskiego , w połowie września miałem kontrolę na działkach i do dzisiaj nie dostałem raportu pokontrolnego , czy jest ktoś kto dostał taki raport lub może słyszeliście że komuś już przysłali ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 20:48
  •  

#3182 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1004 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 06 grudzień 2015 - 14:34

Dopłaty 2015

Dostał  już  ktoś  dopłatę  z tych  co mają  poniżej  2 tyś    Ciekawe  czy  zdążą  ten system  zrobić  do lutego   w ubiegłym  roku miałem w styczniu  kase  a teraz  pewnie w marcu  o ile system ruszy  w lutym  chyba  że zrobią  że od 2-4 tyś  w lutym  marcu  a potem reszta  to kolejne miesiące  oczekiwania

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3183 Share krzysiek277

krzysiek277

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 15:25

Dopłaty 2015

Ale z tego co ja wiem to od lutego do 4kwietnia mają wypłacać od 7do 15ha a potem reszta 

Ten co ma najmniej pola i ma to gdzieś to zawsze pierwszy kase ma

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3184 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 06 grudzień 2015 - 16:16

Dopłaty 2015

No to źle wiesz bo od 1 lutego do końca marca dostaną wszyscy Ci, którzy nie mieli kontroli na miejscu ani nie muszą utrzymywać obszarów proekologicznych EFA. Ta grupa otrzyma kasę od początku kwietnia do końca czerwca.

Edytowany przez andrewk, 06 grudzień 2015 - 16:17.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#3185 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 16:52

Dopłaty 2015

www.strefaagro.nto.pl   - artykul  na str. 1 z dnia 1.12.2015 - Zamieszanie w ARiMR.System działa prawidłowo czy nie?

#3186 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 17:03

Dopłaty 2015 Jeszcze raz przeczytałam teraz komunikat z 1 grudnia i nie wiem czy ja go dobrze rozumiem to według tego komunikatu dotyczy się sprawa tylko dopłat bezpośrednich a nie onw i rolnosrodowiskowych. Bo niby wypłacaja. Czy też wstrzymali?

#3187 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1004 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 06 grudzień 2015 - 17:11

Dopłaty 2015

Takiego  bałaganu  z dopłatami  to chyba jeszcze nie było  ciekawe czy ktoś  odpowie  za to 

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3188 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 18:05

Dopłaty 2015

Oglądałem dzisiaj program telewizji Rydzyka był tam nowy minister rolnictwa odpowiadał na pytania ,raczej niczego dobrego i nowego nie mamy co się spodziewać ,minister Jurgiel cos tam ględził o tym o tamtym lecz wsi potrzeba konkretów i ostrych mocnych decyzji ,cena trzody ok 3 zł są miejsca co poniżej 3 zł to nie już decyzje polityczne a mafijne układy ustalają ceny , co pamiętam dostawałem kilkanaście lat temu cenę ponad 5 zł za kg teraz ok 3 zł  jesteśmy w UNI nic nie da się zrobić takie tłumaczenia nowego ministra to śmiech na sali

#3189 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 21:36

Dopłaty 2015 To się nazywa wolny rynek. Jeden chce tanio kupic, drugi chce drogo sprzedać. Jednak zawsze przewagę ma ten co ma kasę.

Edytowany przez emilko, 06 grudzień 2015 - 21:37.

#3190 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 06 grudzień 2015 - 22:32

Dopłaty 2015

co to do cholery za system,że oni go tyle czasu będą uruchamiać,jeszcze na windowsowa 95 maja czy co?a ten minister nowy gowno zrobi,w nim tyle werwy co w cielaku po ostrej biegunce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3191 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 22:48

Dopłaty 2015

dajcie sobie na wstrzymanie, szczególnie  z wydzwanianiem do pracowników arimr i zadawaniem pytań typu : "dlaczego nie mam dopłaty, przecie mi sie należy"

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase, możecie obserwować jak poprzednia ekipa zostawiła pustą kasę.

#3192 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 06 grudzień 2015 - 22:59

Dopłaty 2015

bardzo dobrze ze dzwonią,niech czuja oddech rolnika na plecach,jak nikt nie będzie się interesował to urzędasy w sen zimowy zapadną

#3193 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 09:24

Dopłaty 2015

oni ten system na dyskietkach jescze trzymają.
Wracając do sedna ktoś tu pisał o kontroli kontroli. U nas taka była i na koniec kontroli dopiero dowiedzieliśmy się że tak naprawdę ich nie trzeba było wpuścić bo nie ma obowiązku tylko wolna wola gospodarza ale oni o tym nie informują że nie trzeba bo by nikt ich nie chciał wpuścić bo tylko strata czasu, tak nam na koniec kobietka powiedziała i bardzo ładnie podziękowała. A co do samej kontroli tej pierszej to u nas dzwonili przed aby się zapowiedzieć a to były żniwa i że nie pasuje teraz to kobietka przez telefon powiedziała że jak będzie czas to abyśmy zadzwonili do niej jak będziemy gotowi. Po żniwach teść zadzwonił to się zdziwiła bo powiedziała że nikt kontroli nie zaprasza do domu he. A u nas norma bo co roku komputer na nas trafia

#3194 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 09:26

Dopłaty 2015

Jeśli chodzi o dopłaty to kontrola nie musi być zapowiedziana. 

#3195 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 11:42

Dopłaty 2015

Ja miałem jedną nie zapowiedzianą , a na drugą się anonsowali na godz. 9  :blink:

#3196 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 12:52

Dopłaty 2015

oni ten system na dyskietkach jescze trzymają.
Wracając do sedna ktoś tu pisał o kontroli kontroli. U nas taka była i na koniec kontroli dopiero dowiedzieliśmy się że tak naprawdę ich nie trzeba było wpuścić bo nie ma obowiązku tylko wolna wola gospodarza ale oni o tym nie informują że nie trzeba bo by nikt ich nie chciał wpuścić bo tylko strata czasu, tak nam na koniec kobietka powiedziała i bardzo ładnie podziękowała. A co do samej kontroli tej pierszej to u nas dzwonili przed aby się zapowiedzieć a to były żniwa i że nie pasuje teraz to kobietka przez telefon powiedziała że jak będzie czas to abyśmy zadzwonili do niej jak będziemy gotowi. Po żniwach teść zadzwonił to się zdziwiła bo powiedziała że nikt kontroli nie zaprasza do domu he. A u nas norma bo co roku komputer na nas trafia

Przy kontroli zawsze możesz nie wpuścić, ale nie wiem czy na tym dobrze wyjdziesz ;)

Jeden rolnik nie chciał mnie wpuścić, poszedłem dalej z myślą, że przyjdę jak go nie będzie. Potem policja mnie zatrzymała jak wracałem do samochodu, zapytali co ja tu robię.Powiedzieli, że mieli zgłoszenie. Pokazałem upoważnienie i powiedzieli że w razie problemów dzwonić po nich.

Dla jasności, kontrola metodą foto. 

Edytowany przez melon10641, 07 grudzień 2015 - 12:55.

#3197 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 13:08

Dopłaty 2015

Przy kontroli zawsze możesz nie wpuścić, ale nie wiem czy na tym dobrze wyjdziesz ;)

Jeden rolnik nie chciał mnie wpuścić, poszedłem dalej z myślą, że przyjdę jak go nie będzie. Potem policja mnie zatrzymała jak wracałem do samochodu, zapytali co ja tu robię.Powiedzieli, że mieli zgłoszenie. Pokazałem upoważnienie i powiedzieli że w razie problemów dzwonić po nich.

Dla jasności, kontrola metodą foto. 

Możesz napisać kiedy będą raporty pokontrolne wysyłane do rolników ?, ja miałem kontrolę foto w połowie września i jeszcze nic nie dostałem .

#3198 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 13:09

Dopłaty 2015

spoko my akurat już jesteśmy przyzywczajeni do kontroli. Ostatnio odnośnie mr2015 miałem kontrole pól to również bezproblemowo i nawet zawsze czegoś się nowego można dowiedzieć. Po za tym jestem pod wrażeniem mierzenia pól gdzie w jednym kawałku jest kilka działek do tego nierównych i z jaką dokładnością potrafią zmierzyć jedynie wybraną działkę

#3199 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 13:24

Dopłaty 2015

Oglądałem dzisiaj program telewizji Rydzyka był tam nowy minister rolnictwa odpowiadał na pytania ,raczej niczego dobrego i nowego nie mamy co się spodziewać ,minister Jurgiel cos tam ględził o tym o tamtym lecz wsi potrzeba konkretów i ostrych mocnych decyzji ,cena trzody ok 3 zł są miejsca co poniżej 3 zł to nie już decyzje polityczne a mafijne układy ustalają ceny , co pamiętam dostawałem kilkanaście lat temu cenę ponad 5 zł za kg teraz ok 3 zł  jesteśmy w UNI nic nie da się zrobić takie tłumaczenia nowego ministra to śmiech na sali

No nie słyszałeś co pan minister powiedział. Musicie założyć spółdzielnie i wybudować przetwórnie to wtedy nie będzie dla Was istotna cena skupu bo zarobicie na gotowych przetworach mięsnych... heheheehe A tak na poważnie to pan prowadzący i pan minister taką pogawędkę to mogą sobie pod budką z piwem uciąć a nie w TV. W przypadku dopłat to problem raczej leży w braku kasy a nie w systemie. Ja w tym roku nie dostałem nawet ONW chociaż zawsze był wypłacany na przełomie października i listopada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3200 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 13:34

Dopłaty 2015

kadore tego to nie wiem, do agencji dzwoń najlepiej.