phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Rolnik1973    15359

Sprzedał to ma. ;)

No sprzedałem i mam, a że z tej kasy nie muszę kupować prosiaka ani zboża to kupka kasy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

koloryzujesz, przy swiniach po max 4 zł brutto to nie moze sie udac  :D

no chyba ze jeszcze hodujesz w domu ze dwóch dziadków na emeryturze  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Eee , pewno ze cztery sprzedałeś że taka kupka .Po ile ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

a umowa musiała być z 2006 roku

 

umowa 2005

ewentualnie 2006

 

a umowa musiała być z 2006 roku

2005

lub 2006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak dopłaty zaczeli dawać bo dziś paliwo +3gr, a na świecie tanieje, ja tam mam kasę ze świń to mi lotto kiedy dadzą, nawet nie idę sprawdzać.

Chyba komuś prywatnie sprzedaż jest opłacalna. Na rynku ogólnym żywiec strasznie tani. Produkcja przerasta wartość świnii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

umowa 2005

ewentualnie 2006

 

2005

lub 2006

 

raczej 2006 bo sam chciałem się ubiegać o niezwiązane ale akurat nie miałem umowy z 2006 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9206

Nie jest ważne, czy masz umowę, czy nie. Ważne jest, kto użytkuje grunt, czyli go uprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

w moim przypadku 14,26 ha i ani zaliczki ani ONW ani nic. Jednak miałem pismo z Agencji że pobieram dopłatę na grunt który jest mojej mamy ale nie miałem tego zgłoszonego w Agencji że niby dzierżawię od niej ten grunt. Czy to może wpłynąć na opóźnienie z dopłatami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

w moim przypadku 14,26 ha i ani zaliczki ani ONW ani nic. Jednak miałem pismo z Agencji że pobieram dopłatę na grunt który jest mojej mamy ale nie miałem tego zgłoszonego w Agencji że niby dzierżawię od niej ten grunt. Czy to może wpłynąć na opóźnienie z dopłatami?

 

ciekawi mnie to na jakiej podstawie  to pismo przysłali ?????

arimr interesuje kto ta ziemie uzytkuje a nie własciciel

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie jest ważne, czy masz umowę, czy nie. Ważne jest, kto użytkuje grunt, czyli go uprawia.

 

Tak ale wtedy musisz się liczyć z tym że uprawiałeś go ostatni rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Tak ale wtedy musisz się liczyć z tym że uprawiałeś go ostatni rok

 

to nich szuka następnego jelenia 

co pójdzie na taki układ

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to nich szuka następnego jelenia 

co pójdzie na taki układ

 

 

Nie musi szukać sami się zgłoszą z pocałowaniem ręki taka rzeczywistość właściciel ziemi siedzi sobie np za graniicą i tylko wnioski składa a rolnik będzie walczył żeby uprawiać i słoma mu zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

wydaje mi się że nowa sytuacja z uchodźcami  i lataniem swetru do KE rozwali unie od środka jeszcze  niech Węgry postawią płot na granicy z Rumunią  i mamy rozpi...aj u nas http://pl.blastingnews.com/europa/2015/09/tusk-teraz-nadejda-nie-tysiace-ale-miliony-imigrantow-nowy-szlak-prowadzi-przez-polske-00570439.html

zobaczycie co się będzie działo wiosną


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15359

I bardzo dobrze by było, każdy kraj zajął by się własnym podwórkiem i by było ok, a nie jeden drugim rządzi co ma trzeci robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas też się o płocie mówiło,i powinien być,raz że uchodźcy i przy okazji dziki zakażone STOP !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Wpłynęła mi na konto jakaś dziwna kwota. W tytule: NAL. xxxxx xx/POTR. Za okres: decyzja bez faktycznego doręczenia. PROW_ARiMR.

Sęk w tym, że ma się to nijak do dotychczasowych płatności. PROW rozumiem jako RS, ale kwota, to ok. 1/3 w stosunku do ubiegłego roku. Na ONW też za mało. Jedynie reszta z JPO + dodatki. Bo chyba nie wypłacają RS w ratach?

Tyle dobrze, że już nie muszę się martwić, za co ruszę na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja jeszcze nie mam nic ale w okolicy sporo ludzi juz kasę dostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

małe dostają kase,jeden 30 ha decyzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj