phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiek277    907

http://www.agrofoto.pl/finanse/harmonogram-wyplaty-doplat-bezposrednich,62100.html

Czyli jak ktoś ma więcej niż 15ha i kontrol to dopłaty od kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Dzisiaj przyszla mi decyzja na siostre , 28 ha , wszystko grunty orne , EFA , wspolczynniki korygujace .

Recznie naliczaja skoro system niby nie dziala dla takich wnioskow?

 

Padlo pytanie w tym temacie czy oddaja kase ze wspolczynnika korygujacego za zeszly rok - Tak , ale mniej niz zabieraja teraz

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

dlatego że stawki spadły o te 200 zł na ha 

dodatkowa dopiero od 3 ha , czyli tu tylko za 1,6

 

kto ma dopłatę do zwierząt to jeszcze wychodzi w miarę albo dopłatę dla młodych 

 

 

 

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/stawki-platnosci-bezposrednich-obowiazujace-w-roku-2015.html

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dlatego że stawki spadły o te 200 zł na ha 

dodatkowa dopiero od 3 ha , czyli tu tylko za 1,6

 

kto ma dopłatę do zwierząt to jeszcze wychodzi w miarę albo dopłatę dla młodych 

 

stawki nie spadły o 200 zł poprostu do 3 pierwszych nie dostał dodatkowej i zapewne  dostał tez zaliczkę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

uśredniłem biorąc pod uwagę wszystkie płatności , może tu akurat nie przy tak małej powierzchni 

popatrz jak będzie przy 55 ha - jaka strata na dodatkowej bo tylko za 27 ha i ONW też obcięte 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dlatego że stawki spadły o te 200 zł na ha 

dodatkowa dopiero od 3 ha , czyli tu tylko za 1,6

 

kto ma dopłatę do zwierząt to jeszcze wychodzi w miarę albo dopłatę dla młodych 

 

 

 

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/stawki-platnosci-bezposrednich-obowiazujace-w-roku-2015.html

 

dopłatę do bydła zapytaj o niezwiązaną do tytoniu tam ludzie z 20 hektarami  biorą po 150 tyś nie sadząc i tak 

od 2009 do 2020

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak dobrze wypełniłeś wniosek to masz do 10 ha jpo 453,70

do 7ha dodatkowa 171,73

do 10 zazielenienie 304,31

o ile nie starałeś się jeszcze o coś


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

stawki nie spadły o 200 zł poprostu do 3 pierwszych nie dostał dodatkowej i zapewne  dostał tez zaliczkę

 

zaliczkę dostał w grudniu ale mówi że mamniej jak wzeszłym roku o 900 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelgawel    0

czy w sytuacji kiedy ja dzierzawie i uprawiam grunt, a wlasciciel gruntu pobiera JPO, zazielenienie i powiedzmy jeszcze platnosc dodatkowa, to czy ja moge dodatkowo od siebie zglosic o platnosc dla mlodych rolnikow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie i nie chwal się tym w Agencji bo możesz być ukarany za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Ukarany może , a własciwie powinien być ten, kto nie uprawia, a pobiera dopłaty. Takie są przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15375

Chyba jednak dopłaty zaczeli dawać bo dziś paliwo +3gr, a na świecie tanieje, ja tam mam kasę ze świń to mi lotto kiedy dadzą, nawet nie idę sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

kolego thug płatność niezwiazana do tytoniu jest od 2007 roku

 

 

Edytowano przez adaammek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Chyba jednak dopłaty zaczeli dawać bo dziś paliwo +3gr, a na świecie tanieje, ja tam mam kasę ze świń to mi lotto kiedy dadzą, nawet nie idę sprawdzać.

 

masz kase ze swin ? jak ty to robisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ukarany może , a własciwie powinien być ten, kto nie uprawia, a pobiera dopłaty. Takie są przepisy

 

Gdyby dzierżawił to tak ale on zapewne użytkuje i nie ma umowy bo gdyby była umowa to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kolego thug płatność niezwiazana do tytoniu jest od 2007 roku

 

tak ale na wysokim poziomie  tak jak napisałem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj