Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#3161 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 04 grudzień 2015 - 18:20

Dopłaty 2015

Kto brał kasę za suszę 2015 będzie miał drobną dopłatę. Pieniążki przyznane były pomniejszone o współczynnik korekty 0,81. W związku z faktem iż nie zostały wykorzystane wszystkie pieniądze, wszystkie postępowaniach a zostaną wznowione i wydane nowe decyzje w oparciu o współczynnik korekty 0,86. Wielkość dopłaty to 50 zł do każdego tysiąca przyznanego pierwotnie.

skąd to info  przecież arimr jeszcze nie wypłaciła wszystkich srodków i będzie płacic do końca grudnia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 22:19
  •  

#3162 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 12:50

Dopłaty 2015

dziś dowiedziałem się że miałem kontrol na polach, i dowiedziałem sie ze mierzyli mi pola 3 dni ( ok 30ha). czemu tak dlugo? ostatniego dnia przyjechali na rejestracjach warszawskich, czy mozliwe ze byloby cos nie tak? dodam ze powierzchnia pol nie zosała napewno przekroczona bo w tym roku wyoralem dodatkowe nieuzytki wiec powinno byc na + dla mnie

#3163 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 12:53

Dopłaty 2015

Jak masz 30 ha w 100 kawałkach ( a znam takie przypadki) to nie ma co się dziwić, że troszkę trzeba te działki obchodzić jeśli kontrola jest metodą GPS. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3164 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 13:17

Dopłaty 2015 no dzialek jest ok 10 o nieregularnych kształtach. to mozliwe zeby agencje powiatowa kontrolowala agencja z wawy?

#3165 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 14:16

Dopłaty 2015

Prawdopodobne. 

#3166 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 14:18

Dopłaty 2015

no dzialek jest ok 10 o nieregularnych kształtach. to mozliwe zeby agencje powiatowa kontrolowala agencja z wawy?

Mój znajomy miał taką kontrolę "pod kontrolą".

#3167 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 16:32

Dopłaty 2015

Czasami tak się zdarza, że po kontroli jest jeszcze "kontrola" kontroli :)

#3168 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 16:36

Dopłaty 2015

wiec z doplatami czekam do czerwca?

#3169 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 16:37

Dopłaty 2015

Niekoniecznie aczkolwiek szybko raczej ich nie dostaniesz. 

#3170 Share makqq1

makqq1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 16:41

Dopłaty 2015

Spokojnie nie ma co się napinać dopłaty będą w swoim czasie, ja co roku dostaje 1 marca i nie wiem dla czego miało by być inaczej .Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3171 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 16:56

Dopłaty 2015

ja ostatnio widziałem samochód terenowy na warszawskich numerach jak szukali działek i mieli dokumenty nie pytałem się  dlaczego sprawdzają   łąki    w umowie  z firma zewnetrzna jest zapisane ze jakiś % jest sprawdzane czy kontrole sa prawidłowo dokumentowane

sam miałem kontrole metodą foto lecz raportu jeszcze nie otrzymałem

#3172 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 17:08

Dopłaty 2015

C roku tak jest.

#3173 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 17:37

Dopłaty 2015

ciekaw jestem jak wybieraja z gospodarstw już kontrolowanych  do kontroli sprawdzającej czy tylko duże gospodarstwa np  powyzej 30 ha czy małę   np.   gospodarstwa  o wiele mniejsze kilku haektarowe ale to już w książkach  procedur departamentu kontroli na miejscu w  Warszawie  czy takie prodedury nie powinny być znane beneficjentom obszarówki

#3174 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 17:49

Dopłaty 2015

moim skromnym zdaniem wypłata zaliczek byla celowa i zgóry przemyślana i napewno nie była spowodowana suszą był to jedynie pretekst bo wiedzieli że będą mieli problemy z wypłatą,rzucili po pare groszy ochłapu żeby nie było oburzenia że brak wypłat,a teraz robią cuda wianki,i takie warunki kto kiedy dostanie,powiem krótko zapowiada się ch...jowo,jak tak dalej pójdzie,

Dokładnie ja też tak uważam. Nie problem systemu tylko zapewne potrzebują obrócić naszymi pieniędzmi.

#3175 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 19:38

Dopłaty 2015

Czasami tak się zdarza, że po kontroli jest jeszcze "kontrola" kontroli :)

Ja   tak miałem-  potem  moje odwołanie  [  bo  oczywiście  namieszali ]  i dopłaty  w sierpniu...

#3176 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 20:19

Dopłaty 2015 Ciekaw jestem kiedy będzie jakiś komunikat w sprawie ONW. To pieniądze krajowe to i program chyba nie jest konieczny, żeby to policzyć.

#3177 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 21:56

Dopłaty 2015

tay 29 takie kontrole to ja miałem w tamtym roku(kontrola później kontrola kontroli) zarówno za mało jak i za dużo to niedobrze wg.nich musi być idealnie- wniosek kara pienięzna zależna od % odchyłu.Ciekawe jak będzie w tym roku ponieważ w tamtym trzy protokoły i trzy różne wyniki.

#3178 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 22:33

Dopłaty 2015 no duzej roznicy byc nie moze :) mysle ze na calosci to te 2-3 % jest mozliwe bo napewno nie podalem 10%mniej we wniosku niz jest rzeczywiscie. jutro do kolezanki z agencji zadzwonie i sie wypytam czy cos sprawdzic moze

#3179 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 09:15

Dopłaty 2015

Ciekaw jestem kiedy będzie jakiś komunikat w sprawie ONW. To pieniądze krajowe to i program chyba nie jest konieczny, żeby to policzyć.

Jak pytałam sie w agencij to oni twierdzą że system nie działa i nic nie mogą robić. Nie naliczają nic!

Moj sąsiad twierdzi że nie może być tak żle że napewno wyrobią się wcześniej . A mnie pracownicy powiedzieli że jest to technicznie nie możliwe aby robotę z 6 miesięcy zrobić np od lutego do czerwca. A wiadomo już że system nie będzie działał aż do połowy marca prawidłowo. Więc ja nie wiem jak to będzie. Na dziś jest pewne że nie mają co robić w powiatowych biurach :)

W sumie jak by prezez agencij kazał im to liczyć w zwykły exel i wprowadzać dane ręcznie to szybciej by to zrobili niż czekać na ten system.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3180 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 06 grudzień 2015 - 10:43

Dopłaty 2015

Parodia się odgrywa w tych wszystkich agencjach i urzędach. Dzwoniłem w tygodniu do biura do Siedlec zapytać co i jak, miła pani mi powiedziała że onw mam już naliczone tylko czekać na decyzję i pieniążki, spytałem o zaliczkę czemu nie dostałem pani odpowiada że nie wie, ja na to czy miałem jakieś kontrole o której nie wiem albo czy jestem do jakiejś wytypowany ona na to że nie no to pytam czemu nie dostałem a pani już z wyczuwalną ironią w głosie odparła "widocznie nie miał pan szczęścia" więc bądźmy szczerzy te ich systemy, wytyczne i obietnice to jedna wielka ściema. Chodzą tylko z pokoju do pokoju i przekładają papiery aby tylko upozorować ze mają co robić. Na dopłaty w tym roku poczekamy napewno dłużej, PIS chce spełnić swoje obietnice i najłatwiej będzie im sięgnąć po pieniądze do kieszeni rolnika i nimi obracać jak najdłużej pod przykrywka niedziałającego systemu który przecież miała ogarnąć pewnie poprzednia władza... Żyjemy w popapranych czasach niestety :wacko: