Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#3101 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 20:04

Dopłaty 2015

Tygrysek - w linku są wymienione uprawy których ubezpieczenie jest dofinansowane, a według mnie Ty masz mieć ubezpieczone 50% i czy to będzie z dopłatą z budżetu państwa czy nie, to nie ma znaczenia. Podejrzewam, że gdybyś poszedł do firmy ubezpieczeniowej i zgodził się na zapłatę 100% wartości składki np. za ubezpieczenie łąki od gradu, to każda firma z pocałowaniem ręki przyjęła by takiego klienta. Zwłaszcza , że prawdopodobieństwo wystąpienia szkody jest bliskie zeru w wypadku łąki. Dziś możesz ubezpieczyć nawet swoje nogi, pośladki i kto wie co jeszcze...

Według mnie nie można w tym wypadku obwiniać ARiMR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 04:04
  •  

#3102 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 20:40

Dopłaty 2015

A powiedzcie mi, jak to jest z tymi kontrolami, ja miałam w lipcu 4 kontrole w niecale 2 tygodnie :)  pierwsza swinie- ale ze nie miałam, to po 3 dniach przyjechali , ze bydlo sprawdzają,  przeliczyli sztuki, które kwalfikowaly się do dopłat, wszystko było ok. Po kilku dniach, znowu przyjechali inni, ale również z arimr, również do bydla, i to samo, sprawdzali papiery, liczyli. Również  bez zastrzezen.  Nie minal tydzień, przyjchali z weterynarii, dobrostan zwierzat sprawdzić, znowu bez uchybien.  Moje pytanie, czy w związku z tym, ze sam fakt, ze oni byli na tych kontrolach, opóźni  wyplate dopłat ? Czy musza być jakies nie scislosci, żeby opóźnili. 

#3103 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 21:02

Dopłaty 2015

dostaniesz pomiędzy kwietniem a czerwcem mimo iż kontrola przeszła pozytywnie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3104 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 21:05

Dopłaty 2015 Ostatnia była z weterynarii i to oni muszą dostarczyć raport do arimr. U mnie w zeszłym roku była kontrola z weterynarii 6 grudnia, bez uchybień. Mimo, że arimr i weternarię dzieli raptem 1,5 km w tym samym mieście raport dotarł do arimr po miesiącu. Dopłata była w lutym.

#3105 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 21:25

Dopłaty 2015 A do kiedy są prowadzone wszystkie kontrole w tym roku?

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#3106 Share przemasboss

przemasboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 21:27

Dopłaty 2015

Umiesz liczyć licz na siebie jak to mówią:) bo na kasę z agencji nie można. Najpierw liczyłem na pomoc suszową bo we wrześniu dostałem protokół i miałem ponad 31% strat. Złożyłem wniosek i się cieszyłem bo zawsze trochę grosza by wpadło. Niestety w październiku drugi raport i tu już nie miałem strat (to jest właśnie dla mnie nie do ogarnięcia skoro była u mnie komisja i stwierdziła straty a na raporcie najpierw są potem ich nie ma bo liczy się to co Puławy ustalą. To po co te komisje były?) Ale dobra było minęło machnąłem ręką bo mówię zaczęli wypłacać zaliczki to się załapię i może rolnośrodowiskowe to jakoś będzie. Ani zaliczek, ani RŚ. Jeśli to co jest na stronie ARiMR się sprawdzi to dopłaty naliczone dopiero w kwietniu czyli kasa jak dobrze pójdzie w maju a RŚ niby mają naliczać po 7 grudnia. 

#3107 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 21:32

Dopłaty 2015

Agrest mówię tobie jutro idź do swojego ubezpieczyciela i spytaj się czy ubezpieczysz łąkę tuz pastwisko itp z dopłatą czy bez,   żaden nie che ubezpieczyć bo byłem i pytałem się

#3108 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 22:47

Dopłaty 2015

dostaniesz pomiędzy kwietniem a czerwcem mimo iż kontrola przeszła pozytywnie

Czyli jednak, nie opłaca się mieć wszystkiego  w najlepszym porządku B)     , no coz, przynajmniej na wakacje będzie za co pojechac :lol:

Edytowany przez oktawia1988, 01 grudzień 2015 - 22:50.

#3109 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 02:00

Dopłaty 2015

Moim zdaniem to teraz właśnie powinno się ich rozliczyć PSL z działań jakie zrobili w agencij. 

Bo sory czy oni przez cały rok 2015 nie wiedzieli że ma koniec roku będą wypłacać dopłaty? I tłumaczą się brakiem systemu? To głupota!

Uważam że jak by mieli kasę to od 1 grudnia do końca stycznie zrobili by z ręki albo za pomocą zwykłego exela te wypłaty.   

#3110 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 09:15

Dopłaty 2015

Ja nie rozumiem jak mając program komputerowy można wypłacać pieniądze przez pół roku. Przecież komputer może to naliczyć nawet w jeden dzień. To wypłata powinna trwać maksymalnie tydzień. A tak robią to pół roku bo trzeba udawać że armia ludzi ma co robić. W pół roku to powinna taka ilość urzędników na kartce to podliczyć, bez komputerów. Dobrze że planują żeby agencje połączyć bo jak dla mnie to kpina. U mnie w powiecie biuro agencji zajmuje 2 piętra biurowca a ciekawe ilu rolników mają do obsłużenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3111 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 09:41

Dopłaty 2015

Kolego nigdy nie miałeś "przyjemności" współpracowac z Asseco - oni zawsze czekają na ostatni moment, potem mnożą problemy, bo przez cały czas nic nie robili, przeciągają terminy, licząc na ekstra kasę za ekspresowe poprawki, które de facto są poprawkami tego, to spieprzyli sami. Tak to wygląda w praktyce. W przetargu podaje się nierealne terminy i ceny, aby tylko wygrać, a potem negocjuje i ceny i terminy.

Firma, która w administracji publicznej nie dotrzyma ceny i terminu projektu, powinna być na minimum 10 lat eliminowana z przetagrów i to by błyskawicznie uleczyło podejście firm IT i innych również, do publicznych przetargów.

Edytowany przez jahooo, 02 grudzień 2015 - 09:43.

#3112 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 10:07

Dopłaty 2015 Nasze dopłaty za łubin chyba pójdą na program PIS-u 500 plus.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#3113 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 02 grudzień 2015 - 11:21

Dopłaty 2015

czy przechodził ktos kontrole wzajemnej zgodnosci lub cross cross-complance  te kontrole przeprowadzają  pracownicy  arimr co sprawdzają w gospodarstwie  i na poalch proszę o info od rolników kontrolowanych  czy do kontroli metodą inspekcji terenowej obowiązuje zasada losowania bo w foto chyba tak  proszę o info

#3114 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 02 grudzień 2015 - 13:04

Dopłaty 2015

Dziś w agrobiznesie mówili że dopłaty do końca stycznia dostaną ci którzy mają nie więcej jak 7 ha do dopłat, czyli na kaskę zostaje czekać do lutego.

#3115 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 02 grudzień 2015 - 14:03

Dopłaty 2015

Jak w lutym zaczną dopiero naliczać tym do 15 ha to oby choć do końca marca wyrobili się z wypłatą

#3116 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 15:03

Dopłaty 2015

Witam!Mam pytanie.Czy jak w czerwcu miałem kontrol weternaryjną sprawdzali bydło i teraz mają przyjść sprawdzac owce to mam wstrzymane wszystkie dopłaty czyli RŚ,ONW,JPO i dla MR?

#3117 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 15:21

Dopłaty 2015 Witam mam pytanie nie dostałem zaliczki i pytałem się w rejonowej placówce i powiedzieli ze juz nie dostane.I teraz sprawdzam ksero papierów i przypomniało mi się że gość z odr wpisał mi w dzialke 8 ha z tego 4 ha żyta i. 3,85 ha owsa na tych 15 arach jest sad on mi go nie wpisał bo mowil ze sadu się nie wpisuje

#3118 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 02 grudzień 2015 - 15:23

Dopłaty 2015

@Piotrek    na stronie www topagrar pl. masz artykuł na ten temat

#3119 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 15:42

Dopłaty 2015

Wczoraj czytałam ,chyba to było na str ministerstwa rolnictwa lub ktoś dał linka  do wypowiedzi ministra, ze  od 1 grudnia pierwsi dopłaty otrzymają posiadacze do 7 ha, potem ,chyba to był styczeń . do 15ha a dopiero od kwietnia posiadacze pow. 15ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3120 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia