Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#3081 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 grudzień 2015 - 16:54

Dopłaty 2015

No to zapowiada sie jazda !!! System zapewne bedzie wiecej czasu niedziałajacy jak działajacy choc może i dotrzymaja terminu. Nawet ten stary system w ARIMR szczególnie IRZ był lipny bo kiedy sie nie pojechło to nie działał chwilami lub czasem dłużej. 

Najbardziej wkurza mnie jedno wygrywam przetarg na 10mln  pózniej stwierdzam że za tyle nie zrobie i dorzucaja mi kolejne 34mln tak sobie. W wolnym PAnstwie na wolnym rynku takie jaja raczej nie powinny miec miejsca. Ja jak podpisuje umowe z klientem ze za tyle wykonam usługe to nie ma zmiłuj wiecej mi nie dołoży chocbym, stanał na głowie. A tu dorzucaja x3 i w dodatku wykonawca nie dotrzymuje terminu to chyba tylko w PL możliwe i na wschodzie od nas :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 02:10
  •  

#3082 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 16:55

Dopłaty 2015

Witam serdecznie w moim przypadku posiadam 16.3ha mam ubezpieczoną kukurydzę 2.83 z 4.3ha reszta to 8ha tuz i ha 4ha trawy na gruntach ornych, straty w protokole 46%, arimr odmówiła wypłaty pomocy w kwocie 324zł/ha tylko 162zł/ha uzasadniając, że nie ubezpieczyłem trawy na gruntach ornych dodam że wszystkie trawy przeznaczone są na sianokiszonkę to jest normalnie kpina ze strony arimr (arimr motywuje tym że cytuje mieszanki traw i trawy nasienne podlegają ubezpieczenie z dotacją
państwa) chociaż nie ma takiej możliwości ubezpieczyć w żadnej firmie ubezpieczeniowej,już mój radca prawy pisze stosowne odwołanie od decyzji jak się dowiadywałem u ubezpieczyciela w innych powiatach jest tak samo, arimr dwoi się i troi żeby nie wypłacić to się nadaje tylko do telewizji proszę o komentarze

#3083 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 17:05

Dopłaty 2015

@Matey nie mam pojęcia jakie były procedury przy zaliczkach, ale gdyby było tak jak opisujesz to ja też nie otrzymałbym zaliczki: miałem zgłoszone 6 nowych działek, do tego na 3 musiałem dokonać poprawki przy powierzchniach (PEG wziąłem od poprzedniego gospodarującego a mimo to coś im się nie zgadzało) miało to miejsce w połowie listopada a w poniedziałek doszedł przelew...

Ale to zapewne wynika z poruszanej już nie raz kwestii podejścia danego BP do rolnika

@Nikita_Bennet czyli w wolnym tłumaczeniu: "Jesteśmy w czarnej ....". W takiej sytuacji jedynym co można by było zrobić to wymusić na agencji ręczne naliczanie dopłat w przypadku niedotrzymania zadeklarowanych terminów skutecznego wdrożenia systemu - petycja do ministerstwa???

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3084 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 17:12

Dopłaty 2015

@zaq

no właśnie, zależy jak BP to rozpatruje. Moje nowe działki nie były składane w poprzednich latach i mi powiedzieli wprost że na zaliczke nie mam co liczyć bo muszą sprawdzic działki na miejscu albo i nie. Fajnie że Tobie dali znać z agencji że masz błąd w powierzchniach, ja sie machnąłem i zawyzyłem, a jak się sam połapałem to było za pozno na zmiane do wniosku już. 

KS Falubaz

#3085 Share ROLASSS

ROLASSS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 17:22

Dopłaty 2015

u mnie tez jest zaliczka dzis wplynela 35 ha

#3086 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 grudzień 2015 - 17:24

Dopłaty 2015

....

@Nikita_Bennet czyli w wolnym tłumaczeniu: "Jesteśmy w czarnej ....". W takiej sytuacji jedynym co można by było zrobić to wymusić na agencji ręczne naliczanie dopłat w przypadku niedotrzymania zadeklarowanych terminów skutecznego wdrożenia systemu - petycja do ministerstwa???

Ja mam nadzieję że do kwietnia przeżyję za swoje a nie za dopłaty.

Saletrę kupiłem, na bieżące wydatki mi powinno starczyć. Zakup 1ha w 3 działkach+stara przyczepa idzie w kredycie, na koszta notariusza też starczy mam nadzieję. Zabraknie mi na łączenia przyległych działek ale to może już będą dopłaty na koncie.

Wiosnę więc mam jak zacząć ale dalej przydałyby się pieniążki ;)

Im dłużej się tym "bawię" tym bardziej mnie nic nie dziwi.

Rządzący i zwykli Polacy chcą aby gospodarstwa były efektywne ekonomicznie, aby wygaszać KRUS. Te które są efektywne są nękani skarbówką, problemami z wypłatą dopłat itp a taki 5-9hektarowiec nie dość że przy samej produkcji roślinnej nie przeżyje roku z upraw to jeszcze dopłaty ma wcześniej.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3087 Share bolo222222222

bolo222222222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 17:29

Dopłaty 2015

zaliczka w końcu dotarła wczoraj na konto ONW nadal brak 

#3088 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 01 grudzień 2015 - 17:31

Dopłaty 2015

Mi tam narazie kasa tez nie jest az tak  potrzebna na juz, saletra tez kupiona. A fosforowo potasowe kupie w marcu dopiero na straczkowe wiec do tego czasu kasa powinna wpłynac a wczesniej jeszcze pewnie sprzedam pszenice i łubin wiec nie ma tragedii.

#3089 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 17:42

Dopłaty 2015

Witam serdecznie w moim przypadku posiadam 16.3ha mam ubezpieczoną kukurydzę 2.83 z 4.3ha reszta to 8ha tuz i ha 4ha trawy na gruntach ornych, straty w protokole 46%, arimr odmówiła wypłaty pomocy w kwocie 324zł/ha tylko 162zł/ha uzasadniając, że nie ubezpieczyłem trawy na gruntach ornych dodam że wszystkie trawy przeznaczone są na sianokiszonkę to jest normalnie kpina ze strony arimr (arimr motywuje tym że cytuje mieszanki traw i trawy nasienne podlegają ubezpieczenie z dotacją
państwa) chociaż nie ma takiej możliwości ubezpieczyć w żadnej firmie ubezpieczeniowej,już mój radca prawy pisze stosowne odwołanie od decyzji jak się dowiadywałem u ubezpieczyciela w innych powiatach jest tak samo, arimr dwoi się i troi żeby nie wypłacić to się nadaje tylko do telewizji proszę o komentarze

Słusznie Ci agencja odmówiła. Warunkiem otrzymania wyższej kwoty jest ubezpieczenie minimum 50% powierzchni gospodarstwa od choćby jednego zdarzenia, i nie musiała to być susza. Ty ubezpieczyłeś niecałe 18% powierzchni gospodarstwa.

#3090 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 01 grudzień 2015 - 18:25

Dopłaty 2015

widać w ostatnimdniu armir przelał zaliczki

od lat składam wnioski  jeżeli zgłasza się działke pierwszy raz  np.

dużą powierzchnie 35 ha to trzeba się liczyc ze strony arimr

na jakies uwagi  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3091 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 18:29

Dopłaty 2015

Przykre jest to że z reguły nie ma tych pieniędzy wtedy , kiedy są najbardziej potrzebne.

Mi na chleb nie zabraknie ale na faktury które już mam na lodówce to już raczej tak, bo świnie wiadomo

po ile są teraz. Na szczęście mam dobre układy w punkcie gdzie biorę 

towar to mogę zapłacić z opóźnieniem po następnej większej sprzedaży.

A jak by coś przysłali to by się załatało dziurę na bieżąco.

Gdy się zaczęły dopłaty to ojciec miał zawsze kasę na koncie 15(max. 20) grudnia, a błędów we wniosku nigdy żaden z nas nie miał.

#3092 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 18:37

Dopłaty 2015

kolego agrest przeczytaj sobie http://www.podrb.pl/...-2011-roku.html

a potem racjonalnie komentuj, a miałem ubezpieczone od gradu ,deszczu nawalnego i huraganu z maksymalną stawką widzisz tam trawy tuzy pastwiska itp

#3093 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 18:44

Dopłaty 2015

Tygrysek- ja też miałam poniżej 50% ubezp. upraw i otrzymałam tę niższą stawkę tak jak i Ty. Nic nie wskórasz, szkoda nerwów, prawidłowo jesteś policzony.

#3094 Share sylll

sylll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 18:47

Dopłaty 2015

" płatności dla rolników, którzy ubiegają się o przyznanie tylko i wyłącznie:

• jednolitej płatności obszarowej (do 7 ha),"

zastanawiam sie, czy idac tym komunikatem platnosc "dla mlodych rolnikow" wlicza sie w JPO, czy jest liczona osobno i nie ma co liczyc na szybka wyplate czegokolwiek, nawet mieszczac sie w 7ha?

#3095 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 01 grudzień 2015 - 18:48

Dopłaty 2015

płatność dla młodych rolników dopiero w lutym 2016

#3096 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 19:01

Dopłaty 2015

agrest napisał tak jak agencja wymagała, że ma być minimum 50% ubezp. upraw, i wystarczyło np tylko od jednego ryzyka. Kłopot zrobił się u  Ciebie,bo faktycznie oprócz tej qq nie miałeś co ubezpieczyć i chcąc spełnić ten wymóg 50% musiałbyś mieć tego ponad 8ha.Tak ogólnie nie jest to sprawiedliwe, bo każdy dostał po kieszeni , kiedyś w przypadku takiej klęski każdy rolnik dostawał rekompensatę i każdy tyle samo.

#3097 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 19:12

Dopłaty 2015

ale zrozum arimr wymaga zgadza się 50% ubezpieczonych upraw  ale zgodnie z rozporządzeniem 50% upraw dotowanych z budżetu państwa a więc zgodnie z tym co napisałem spełniam ty wytyczne nawet odpowiednie wytyczne arimr podał do biur powiatowych żeby trawy brać pod uwagę które nie są dotowane do ubezpieczenia i żaden ubezpieczyciel ci nie ubezpieczy jutro zadzwoń do swojego ubezpieczyciela to ciebie wyśmieje

#3098 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 19:16

Dopłaty 2015

arimr to chora instytucja

#3099 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 01 grudzień 2015 - 19:29

Dopłaty 2015 ja na dopłaty sobie poczekam do lutego bo Umnie grubo przekracza 2 tys euro. dobrze ze chociaż zaliczkę dali

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3100 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 20:01

Dopłaty 2015

W lutym jak w lutym ale wszyscy co mieli jakiekolwiek obszary proekologiczne+ ci z kontrolami, dopiero od kwietnia, czyli dopłaty na przełomie maja :(