Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#3041 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 20:10

Dopłaty 2015

Skoro nie dostałem zaliczki to mam sie spodziewac jakiegos potracenia z powodu złego wypełnienia ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 19:07
  •  

#3042 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 30 listopad 2015 - 20:17

Dopłaty 2015

jesli zle sie wypełniło wniosek to powinni zadzwonic i umowic sie na poprawke a nie potracac. zawsze tak było

#3043 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 20:28

Dopłaty 2015

Mam nadziej, że nie bo ja też nie dostałem. Tylko że ja w tym roku zgłosiłem 10 nowych działek, więc może w tym leży problem?

jesli zle sie wypełniło wniosek to powinni zadzwonic i umowic sie na poprawke a nie potracac. zawsze tak było

Właśnie  słowo "było " jest jak najbardziej aktualne. Od tego roku agencja nie powiadamia o błędach. Gdzieś to wyczytałem, ale nie pamiętam gdzie. Może kiedyś odnajdę tą informację to podam link. Właściwie zawiadomienie o jakimś błędzie będzie tylko i wyłącznie życzliwością ze strony pracownika. Ja w tym roku otrzymałem takie zawiadomienie raz, ale to dotyczyło pomocy de minimis do uprawy porzeczki czarnej - brakowało jednego podpisu. Jeśli pracownik czyta to z góry dziękuję B)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3044 Share XTomekDX

XTomekDX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 20:36

Dopłaty 2015

Tomek, lubię Twoje posty, bo pozostawiasz pole do dyskusji, przedstawienia swojego punktu widzenia. Przy czym sugerujesz dostęp do źródeł "zbliżonych do źródła". Jak do tej pory, wiesz o czym mówisz.
Przepis, o którym wspomniałem pochodzi z 2004 lub 2005 roku, mówiący o zasadach wypłacania wszelkich dopłat.
Dlatego zadam dwa pytania: co byłoby złego w sytuacji, gdyby wszyscy rolnicy dostawaliby JPO w grudniu? I drugie - skoro można coś zastosować w jednym programie, to dlaczego nie we wszystkich?
Zasady wpływu funduszy z UE są znane od lat - MR (ARiMR) dostaje ustalone środki na wypłaty, wypłaca określoną pulę i dostaje następne wg. kursu Euro z dnia 30 września br.
W stosunku do roku 2004 liczba pracowników ARiMR wzrosła prawie 3-krotnie, co nie ma odzwierciedlenia w czasie rozpatrywania wniosków. Nie do końca ich wina, bo w międzyczasie powstało multum przepisów i rozporządzeń komplikujących zasady obliczania dopłat (np. sławetne PEG). Część z tych przepisów powstało na wniosek ARiMR, dlatego uważam ich za współodpowiedzialnych za obecną sytuację.

Na oba pytania jest jedna odpowiedź. Nie ma technicznej możliwości obrobienia prawie 1,4 miliona wniosków do grudnia. Jest to proces postępujący i niestety ktoś zawsze musi być pierwszy, a ktoś ostatni.
Techniczna możliwość wypłaty wszystkich dopłat w ciągu 1 miesiąca jest, tylko pytanie czy wszystkie pieniądze do realizowania wypłat są na koncie ARiMR. Moim zdaniem lepiej aby część dostała pieniądze w grudniu, część w styczniu, część w lutym, a część w marcu niż wszyscy mieliby czekać na marzec.

Temat zaliczek uważam na obecną chwilę za zbędny gdyż kto miał dostać to dostał lub dostanie jutro, a i tak już nic się nie da na obecną chwilę zmienić.

Chciałbym jeszcze nadmienić na koniec że obecny system płatności miał być wdrożony w 2014 roku. Analogicznie miał być stworzony system informatyczny do obsługi. Jest koniec 2015 roku i jest co? wielkie g. Jutro ruszają wypłaty, owszem ruszają tylko że na przelewy nie liczcie. Prezes odwołany został za nie wdrożenie systemu. Sprawa jest prosta.

#3045 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 22:18

Dopłaty 2015

Prezes został odwołany bo był członkiem PSL.  Skoro system nie działa to jak naliczyli zaliczki? Jak naliczają ONW? Jak sporządzają listy płatności? Jak mówiłem byłem w piątek w BP ARiMR, wszystko działa.

#3046 Share Kicu

Kicu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 22:53

Dopłaty 2015 Dodałem działkę nowa, nie było mnie ma liście a zaliczkę dzisiaj dostalem.... o co w tym chodzi ? woj zachodniopomorskie powiat Choszczeński

#3047 Share frooger

frooger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 23:21

Dopłaty 2015

u mnie i brata to samo. brak kontroli i brak ONW i zaliczek. Tak pewnie troche im sie schodzi z tym :) tym bardziej ze wnioski splynely im pod koniec terminu.

To pewnie tak jest z nowymi dzialkami ze jak cokolwiek dodacie to od nowa musza wprowadzac do wniosku, a tak tylko przejza ze to samo co w zeszlym roku i jazda :) Ja tam już na ich szybkość nie licze. tym bardziej, ze tylko raz dostałem dopłaty w roku obowiazywania, w reszcie przypadków zawsze na styczeń.

#3048 Share XTomekDX

XTomekDX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 08:51

Dopłaty 2015

Prezes został odwołany bo był członkiem PSL.  Skoro system nie działa to jak naliczyli zaliczki? Jak naliczają ONW? Jak sporządzają listy płatności? Jak mówiłem byłem w piątek w BP ARiMR, wszystko działa.

Owszem ale trzeba podać konkretną przyczynę. I ta przyczyną jest problem wdrożenia systemu informatycznego. Skoro tak podano do publicznej wiadomości to coś w tym prawdy jest, czyż nie?? Skoro system nie działa, można bez kontroli przemnożyć powierzchnię 4 płatności z wniosku przez stawkę np w exelu i wypłacić rolnikom i pobieraczom dopłat kasę. Przecież cała zaliczka i tak wyjdzie ok. 30% tak że nie będzie problemu że na etapie zaliczki ARiMR wypłaci komuś za dużo. A jeśliby się tak stało to w najgorszym przypadku przyjdzie komornik i zabierze traktor ( ewentualnie traktor sasiada a nie Twój;p) 

A jeśli chodzi o ONW to zgoda system już to obsługuje.

Zastanówcie się po co został wydłużony termin składania wniosków o miesiąc. Może ktoś obudził się z ręką w nocniku?

Zaliczka wczoraj wpłynęła tak jak było zapowiedziane:). Do 30 listopada.

#3049 Share krystof

krystof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 10:08

Dopłaty 2015

zaliczka na koncie około 30%

#3050 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 10:32

Dopłaty 2015

Przed chwilą sprawdzałem też mam zaliczkę na koncie z datą księgowania 30 listopad tak jak kolega wyżej ok 30%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3051 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 10:34

Dopłaty 2015

Ja nie dostałem , zadzwoniłem do biura powiatowego i powiedzieli mi ONW mam naiczone i jest decyzja natamiast obszarówki nie przekazali do zaliczki bo jest kontrola administracyjna? O co chodzi z ta kontrola? Jezeli ONW im pasuje to czemu nie obszarowka, dodam ze robiłem zmiany we wniosku bo z łubinu zrobiłem ugór.

#3052 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 10:49

Dopłaty 2015

Ile wynosi dopłata do 1ha zboża w tym roku działkę dzierżawię od sąsiada i muszę mu dać dopłatę we wniosku do ARiMR mam 14 ha.

#3053 Share XTomekDX

XTomekDX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 10:50

Dopłaty 2015

Dodałem działkę nowa, nie było mnie ma liście a zaliczkę dzisiaj dostalem.... o co w tym chodzi ? woj zachodniopomorskie powiat Choszczeński

Mogło Cię nie być na pierwszej liście jak pytałeś w BP. Końcem listopada były jeszcze dwie nieduże listy dodatkowe na zaliczki.

Sam się na taką załapalem.

#3054 Share frooger

frooger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 11:00

Dopłaty 2015

Jak wy szukacie się na tej liście? Szukałem się http://beneficjenciwpr.minrol.gov.pl tutaj i jestem tylko na 2014 rok.

#3055 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 01 grudzień 2015 - 11:01

Dopłaty 2015

Dzisiaj przyszła zaliczka. Pierwszy raz składałem wniosek na siebie jeżeli to ma coś do rzeczy.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#3056 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 11:17

Dopłaty 2015

a czy ktoś dostał główne dopłaty?

#3057 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 01 grudzień 2015 - 11:33

Dopłaty 2015

Główne, tzn chodzi Ci o całość na raz?

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#3058 Share Apacz13

Apacz13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2015 - 13:34

Dopłaty 2015

I u mnie pojawiła się zaliczka. Ok 30 % całości

#3059 Share CEZAR76

CEZAR76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 14:06

Dopłaty 2015

U mnie lubelskie NIC  - dodałem działkę i też po 6 grudnia ma dopiero ruszyć kontrola administracyjna , ale jak czytam

http://www.arimr.gov...-2015-rok.html 

to widzę ze luty MOŻE bo 40 ha jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3060 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 14:09

Dopłaty 2015

Od 1 grudnia 2015 r. realizowane będą płatności dla rolników, którzy ubiegają się o przyznanie tylko i wyłącznie:

• jednolitej płatności obszarowej (do 7 ha),
  • płatności redystrybucyjnej,
  • płatności na zazielenianie,
  • płatności do krów,
  • płatności do bydła
  • płatność do kóz.

Jednocześnie rolnicy ci nie mogą podlegać dyscyplinie finansowej, czyli wysokość płatności nie może być większa niż równowartość kwoty 2 tys. euro, tj. 8 489,60 zł. Oprócz tego rolnicy nie mogą być wytypowani do kontroli na miejscu oraz nie mogą mieć pomniejszonych płatności np. z tytułu złożenia wniosku po terminie, złożenia zmian do wniosków, przedeklarowania powierzchni. Szacuje się, że ok. 30–35% rolników (ok. 450 tys. osó B) spełnia powyższe warunki.

W kolejnym etapie realizacji płatności obszarowych w lutym 2016 r., zostanie wdrożona funkcjonalność systemu informatycznego umożliwiająca pełną kontrolę administracyjną i naliczanie pozostałych płatności. Wtedy będą naliczane i sukcesywnie wypłacane płatności obszarowe dla kolejnych 35–40% rolników, czyli ok. 500 tys. osób, którzy złożyli wnioski o ich przyznanie wiosną 2015 r.

Na początki kwietnia 2016 r. wdrożony zostanie ostatni element systemu informatycznego umożliwiający naliczanie i wypłatę płatności bezpośrednich rolnikom podlegającym kontroli na miejscu oraz tych, którzy są zobowiązani do utrzymywania obszarów proekologicznych EFA.

Na zrealizowanie dopłat bezpośrednich za 2015 r., ARiMR ma czas, zgodnie z prawem unijnym, do 30 czerwca 2016 r. i z całą pewnością wywiąże się z tego zadania w tym terminie.

Czyli wyplaty doplat

grudzien styczen do 7ha

luty marzec         do 15ha

powyzej 15ha od kwietnia

Edytowany przez strzechu, 01 grudzień 2015 - 14:14.