Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#281 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 22:04

Dopłaty 2015

Albo grzybkach-halucynkach 

Korsarz1 , widzialeś że tyle dają , czy słyszałes ?

Edytowany przez xemit, 17 październik 2014 - 22:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 06:14
  •  

#282 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 17 październik 2014 - 22:04

Dopłaty 2015

Jak się uziemi ziemią za 80 tys przy dzisiejszych zyskach z gospodarstwa to na pewno nie przetrwa....

#283 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 22:07

Dopłaty 2015

Niestety nie zawsze, kiedys się musisz obudzić . A sen , jak to sen , niewiele za chwilę pamietasz.

Korsarz1 , nie tylko węchu , teraz to wzrok mi podupadl. Dziwnie nie widzę pieniędzy.

Szanowna małżonka Cię oskubie to możesz nie widzieć.      :P

Korsarz1 , widzialeś że tyle dają , czy słyszałes ?

No wiedz jedno że jak czegoś nie jestem pewien to nie piszę. Powiem Ci tylko jedno że za 60 tyś TO PÓJDZIE KAŻDA BEZ TARGU.

Edytowany przez KORSARZ1, 17 październik 2014 - 22:11.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 22:12

Dopłaty 2015

Ludzie posiadający pieniądze umieją liczyć , i im wiecej ich mają tym ostrożniej i mniej chętniej je wydają. 

Interes jest wtedy gdy sie tanio kupi, a drogo sprzeda , bo do kur  nędzy na tym on  polega od zarania dziejów.  Wygranie licytacji poprzez danie najwyższej oferty jest nieracjonalne.

"Powiem Ci tylko jedno że za 60 tyś TO PÓJDZIE KAŻDA BEZ TARGU."

A co w tym czasie robi świstak?

Edytowany przez xemit, 17 październik 2014 - 22:16.

#285 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 22:16

Dopłaty 2015

100% racji

#286 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 22:18

Dopłaty 2015

Słuchaj, poczytaj to, wiadomo że tu jest i tak zaniżone niż w realu     http://www.arimr.gov...tow-wg-gus.html

Zobacz wielkopolskie i kuj pom, powyżej 5 kl. się nie sugeruj bo większość to 3 i 4 kl. a i z braku to klasa nie ma znaczenia.

Edytowany przez KORSARZ1, 17 październik 2014 - 22:21.

#287 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 17 październik 2014 - 22:25

Dopłaty 2015

Czysty rozwój - wywalić 800tys za 10ha 4 klasy i zbierać rocznie 2 tys zysku. Licząc kredyt ziemia będzie kosztowała 1,1mln zł za 10ha przy 20/30 tys zysku rocznie za ile pokaże nam się zysk? A czy się trafi drugi debil co tyle da za hektar? Ale rozwój panowie, rozwój.

Edytowany przez pawelol111, 17 październik 2014 - 22:28.

#288 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 22:28

Dopłaty 2015

Pawelol111 Ty mnie dobijasz, to zdecyduj się czy sprzedawać radzisz w końcu czy dokupywać i się rozwijać.     :P  

Łatwo Panowie radzić jak się ziemię kupuje po 15 tyś.       :P  

Kurde balans Xemit poszedł już spać, co mama mu kazała       :P   

Edytowany przez KORSARZ1, 17 październik 2014 - 22:37.

#289 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 18 październik 2014 - 07:56

Dopłaty 2015 A słyszeliście że budrzet uni na rolnictwo ma być zmniejszony a te pieniądze pójdą na walkę z ebolą. Na farmerze też coś piszą o tym.

#290 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 18 październik 2014 - 08:01

Dopłaty 2015

Pawelol111 Ty mnie dobijasz, to zdecyduj się czy sprzedawać radzisz w końcu czy dokupywać i się rozwijać.     :P  

Łatwo Panowie radzić jak się ziemię kupuje po 15 tyś.       :P  

Kurde balans Xemit poszedł już spać, co mama mu kazała       :P   

No nie utwierdzaj mnie że z Ciebie taki intelygent że nie dopuszczasz do siebie różnych sytuacji gdzie kupno będzie korzystne bądź sprzedaż będzie korzystna. Dla małego gospodarstwa wywalenie 80 tys za ha nigdy nie będzie korzystne. A obszarnik może robić z kasą co chce - bo ją ma. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 18 październik 2014 - 09:03

Dopłaty 2015

U nas ludzie liczą jakoś inaczej, od roku leży odłogiem 19 ha w klasie 3a/3b za 40 k/ha i nikt tego nie jest gotów kupić. Poprzedni dzierżawca (ma własnych ok. 120 ha), doszedł do wniosku, że są granice rozwoju i zakup tej ziemi + inwestycja w dodatkowe maszyny, po prostu się mu nie opłaca. Podobnie jest ze mną, z jednej strony szkoda tej ziemi, z drugiej świadomość, że nie dożyję jej spłaty. Jak o tym myślę, to jestem gotów pójść krok dalej i sprzedać własne gospodarstwo - 80 ha w jednym kawałku, po 30k/ha. Ani jedno z moich dzieciaków nie chce go przejąć, więc wcześniej czy później i tak będę musiał to zrobić. Mam 50 lat i na pewno nie zdołałbym zarobić 2,4 mln. Niby prosty rachunek. Niestety dla ew. kupującego też. 

#292 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 18 październik 2014 - 09:18

Dopłaty 2015

A gdzie rozwój? Dzieciaka na sznurek i do kołka uczepić i ma zostać. 

#293 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 18 październik 2014 - 09:47

Dopłaty 2015

Rozwój to pojęcie względne, realizować się można też poza rolnictwem. A zmuszać dzieciaki do rezygnacji z ich marzeń i celów? Dla kasy? Nie wchodzi w grę. Tym bardziej, że kto wie jak z tą kasą będzie. Zresztą nie po to uczyłem ich tolerancji i akceptacji innego zdania, by na koniec zostać hipokrytą, dla celów w które sam nie wierzę.

Edytowany przez Ecopiotr, 18 październik 2014 - 09:52.

#294 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 18 październik 2014 - 11:06

Dopłaty 2015

Normalność jest lekiem na wszystko tylko bardzo deficytowym w ostatnich czasach - a jej brak rodzi kolejną nienormalność czyli to właśnie dopłaty i tanie kredyty sprawiły, że ludzie dostali amoku na punkcie zakupu ziemi i do tego jeszcze to gadanie bo ceny na zach. są dużo wyższe wiec trzeb kupować. Wielu wpadło w ten amok i kupiło i kupuje  nie patrząc specjalnie na cenę zadłużając się no i mają teraz 150 czy 300 ha  a często w spółkach ileś tam razy po 300 ha ale pytanie czy to wystarczy czy może to ciagle bedzie mało, tego nikt nie wie.  Albo mieli 10 krów a teraz 60 ale może to też jeszcze za mało, skoro w Niemczech ferm poniżej 100 krów już nie ma ? Czyli co ciagłe powiększanie GR bez końca jest to jedynie słuszną drogą ale to jakaś paranoja przecież.  Każdy kraj miał kiedyś swoją specyfikę,  swoją kulturę a UE robi z nas wariatów goniących z własnym ogonem, w imię zysku. W dodatku w Pl nie ma pracy w przemyśe bo ten też zlikwidowano czyli co tylko koniec końców emigracja?  

#295 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 18 październik 2014 - 12:37

Dopłaty 2015

Rozwój to pojęcie względne, realizować się można też poza rolnictwem. A zmuszać dzieciaki do rezygnacji z ich marzeń i celów? Dla kasy? Nie wchodzi w grę. Tym bardziej, że kto wie jak z tą kasą będzie. Zresztą nie po to uczyłem ich tolerancji i akceptacji innego zdania, by na koniec zostać hipokrytą, dla celów w które sam nie wierzę.

Celowo to napisałem. Doskonale Cię rozumiem. Niezłe zaplecze finansowe dzieciaki mają. Ta sytuacja pokazuje że czy miał 10 czy 100ha jak nie chce zostać na wsi to nie zostanie dlatego gadanie że kiedyś było lepiej bo były mniejsze gospodarstwa a teraz jest źle bo przez UE powstają coraz większe jak dla mnie jest chore. Czysty bełkot. 

#296 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 18 październik 2014 - 16:09

Dopłaty 2015 Ja tam spokojnie pracuje na ponad 20h. kolo 15 krowek, z 10 młodzieży z opasami. Kobietę wyslalem do roboty do miasta. Jakieś pieniądze z unii wziąłem na rozwój ale tylko na ułatwienie sobie p pracy i jakoś się żyje. Baba trochę narzeka że nie ma kiedy jechać na wakacje ale źle się nie żyje. Dopłaty zawsze były u nas zbierane i wydawane na coś co w przyszłości się przyda. Nigdy na jakieś TV czy wielkiego SUVA. Czy trzeba tak gonić żeby brać kredyty i gonić za tymi pieniędzmi. Z głodu na wsi nikt nie zginie a życie można p przeżyć spokojnie.

#297 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 18 październik 2014 - 17:51

Dopłaty 2015

w końcu ktoś coś mądrego napisał.

#298 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 18 październik 2014 - 18:24

Dopłaty 2015

U nas ludzie liczą jakoś inaczej, od roku leży odłogiem 19 ha w klasie 3a/3b za 40 k/ha i nikt tego nie jest gotów kupić. Poprzedni dzierżawca (ma własnych ok. 120 ha), doszedł do wniosku, że są granice rozwoju i zakup tej ziemi + inwestycja w dodatkowe maszyny, po prostu się mu nie opłaca. Podobnie jest ze mną, z jednej strony szkoda tej ziemi, z drugiej świadomość, że nie dożyję jej spłaty. Jak o tym myślę, to jestem gotów pójść krok dalej i sprzedać własne gospodarstwo - 80 ha w jednym kawałku, po 30k/ha. Ani jedno z moich dzieciaków nie chce go przejąć, więc wcześniej czy później i tak będę musiał to zrobić. Mam 50 lat i na pewno nie zdołałbym zarobić 2,4 mln. Niby prosty rachunek. Niestety dla ew. kupującego też. 

U mnie by to bardzo szybko wykupili, może nie jeden rolnik, ale 2 góra 3 by to kupiła z pocałowanie ręki (cena po cichaczu dochodzi u mnie juz do 50-60 tyś. a znajomy opowiadał ze jego kolega kupował ostatnio koło 70 tys za ha na wiosne i w dodatku dopiero na jesieni moze wejsc na pole ;p ) temu dużemu to ja sie nie dziwie kupic i zapłacic raz a pózniej wymienic/ dokupic sprzet i zapłacic drugi raz, ale są tacy którzy tylko dążą do tego :P

p.s. z tym onw do konca listopada wypłocone to ktoś więcej coś szłyszał ?? propo dopłat na 2015 to bym sie na razie wstrzymał z inf. na waszym miejscu bo to jest paranoja !! jak mi powiedział w tym tygodniu pracownik arim nie ma jeszcze zadnych ustaw, rozporządzeń i niczego innego oficjalnego z podpisami z góry a oni musza już organizować spotkania dla beneficjentów ( rolników ) i odpowiadać na pytania ze na dzien dzisiejszy to jest tak .... , ale jutro to juz moze byc tak .... , albo oni nie mają zielonego pojęcia bo to jeszcze wogóle nie zatwierdzone albo to tylko plotki na chwile obecna, jednym słowem paranoja na maksa :P np. na stronach agencji jest broszura i kalkulator w której jest mowa o dopłatach do krów do 30 szt , a mi ten pracownik pokazywał nową broszurę która oni dostali pare dni wczesniej gdzie jest już mowa ponoc o 70 krowach. jednym słowem fajowskie bagno :P posmiałem sie troche z tym pracownikiem i mu współczuje oraz innym na podobnych stanowiskach maja przechlapane na razie u rolników :PP

#299 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 18 październik 2014 - 19:47

Dopłaty 2015

Zgadza się i weź dokup i się rozwijaj, to do emerytury tego nie spłacisz..

przebic te 80 tys to zawsze mozna, pytanie po co ?

gdzie tu sens, logika i matematyka ?

10 ha 800 tys zł

100ha 8mln zł

widzicie tu interes ?

bo ja to widze interes tylko dla tego co sprzedaje po tyle :D

U mnie poszło 8ha za 70 000 zł/ha.Jak pisałem kilka stron wcześniej z moich 10ha uważam że nie było stać mnie na taki zakup i się rozwinąć.Nawet kolega który ma 30ha własnej ziemi plus dzierżawy i startował do tej ziemi powiedział że ta kwota przerosła nawet jego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 18 październik 2014 - 20:07

Dopłaty 2015

a ja tu napisze ile u mnie w tym roku było, było na sprzedaż 54 ha ziemi w jednym kawałku i był przetarg i poszło dokładniee 101 tyś za ha nikt u nas  w powiecie nie może się pogodzić z tym że za tyle poszło i to kupił gospodarz który ma niby 900 ha to dla niego napewno pikuś pewnie lekko spłaci ale kiedy to mu się zwróci no ja nie wiem