phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek987    63

A co dla ciebie jest PEG? Przecież to nie jest powierzchnia ewidencyjna działki!! Peg nie może być większy niż powierzchnia ewidencyjna. Przecież byłem u nich nie raz ani dwa. Wartości PEG (oczywiście zerowe) dostałem na oficjalnym piśmie. Tam gdzie wcześniej działka była uprawiana, to peg był odpowiedni do uprawianej powierzchni. A czy wiesz w jaki sposób oni obliczają peg? Wygląda to tak, że z ich ostatnich map czy tam zdjęć z naniesionymi działkami (tak jak na geoportalu) obrysowują teoretyczną powierzchnię użytkową i wyskakuje im powierzchnia peg. Mój wniosek składał się z ponad 200 działek ;[  i które przeoczyłem to mapki drukowali przy mnie i podawali peg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

powierzchnia ewidencyjno-gospodarcza w skrócie PEG

ARIMR podaje peg w oparciu o baze  które są aktualizowane w bazie danych referencyjnych LPIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

@Ecopiotr chłopie w jakim Ty świecie żyjesz. Myslisz ze te trawy są zbierane? chyba smieszny jesteś Ci ludzie wjezdżają kosiarkami bijakowymi i tyle. Nawożenia? zabiegi agrotechniczne przeorywanie?podsiewu wałowanie? HEH to dobre chłopie bezsensowne wymogi które nie są one do niczego potrzebne bo po co? w Ekologi? Zrozum Ci ludzie nie uprawiają aby było ładnie elegancko itp  Wiem co mówię bo widziałem na własne oczy a zresztą nawet takich ludzi znam no dobra niech bedzie 1300 to mało? za tą scieme raz zbić trawę? ale z tego co wiem to dostają więcej ornitolog przyjezdza i niech zauważy jakiegoś gatunku ptaszka który zagraża wyginięciu tylko zacierają ręce ze bedzie wiecej kasy. Nie rozumiesz tego ze tym ludziom liczy się tylko dopłata i niestety dzięki nim ceny ziemi strasznie wzrosły ale jakby zabrali nie bój się myśleliby gdzie tą ziemię opchnąć bo chętnych na te bagna by nie było czy piaski i cena raprownie by spadła a tak niestety prawdziwi rolnicy przez to płacą. Ty myslisz ze co Ci ludzie zbierają płody rolne? Zeby było jeszcze co zbierac pług i kolejne sianie. A jak to jest wogóle jest uprawiane byłeś kiedyś na takim polu u biznesmenów? poligony jakich mało ale im aby tanio było i dopłata jest! Najtanszy koszt uprawy pług i siew. Rośnie? Rośnie! a papier z płodów rolnych gdzie sie sprzedało? znajdzie sie człowiek który wypisze jaki trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Stefek, szkoda mi Cię chłopie. Pisać nie umiesz, czytać nie umiesz... Ale nie trać nadziei, może kiedyś, jak dorośniesz, to się nauczysz...

 

W moim świecie (położonym w 94% na NATURA 2000, z tego 13 ha jest w programie ochrony siedlisk lęgowych) opisałem to co robię. I dlaczego. To, że są inni, którzy w podobnych warunkach postępują inaczej, to ani moja wina, ani powód, dla którego miałbym być nazywany złodziejem.

Ornitolog bierze od hektara, bez względu na to, czy coś znajdzie, czy nie.

Wpływ na cenę ziemi? Z pewnością... To dlatego w Wielkopolsce (gdzie tych programów praktycznie nie ma), cena za ha sięga 100 000 zł, a u nas III klasa jest w granicach 27 - 30 000 zł. Prawie mnie przekonałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

Ja mówię ze ci cwaniacy którzy mieszkają w miastach i nic wspólnego nie mają z rolnictwem są złodziejami. Widzę że chyba jesteś jednym z tych biznesmenów skoro sam Siebie nazywasz złodziejem. Reszty nie bede komentować co napisałeś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicu    70

W mojej okolicy jest ok 500 ha albo i więcej sama 5-6 klasa raz do roku mulczer albo talerzowka i gryka albo proso...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to wszystko wina systemu a nie ludzi 

to jest to samo co za komuny, system pozwalał krasc to ludzie kradli i teraz jest to samo i tak samo sie to skonczy ....

 

system zamiast dac wedke do łapania ryb w postaci dobrych cen, daje gotowa rybe, no to lud bierze i sie pasie, na co komu wedka w takim układzie ?

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Dawno nie sprawdzałem konta a dzisiaj się zdziwiłem, 30 grudnia dostałem ONW do 10h, suma niemal identyczna jak za tamten rok, zaliczki nie dostałem, zadnego info o kontrolach też. a i decyzji na ONW też nie przysyłali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat2000_2000    37

Ja miałem tylko kontrole weterynaryjną czy to się też liczy do tych kontroli do których dopłaty przychodzą późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2200

Witam. Mam pewne zapytanie dotyczące dopłat bezpośrednich. czy mapka geodezyjna działki jest dalej wymagana przy składaniu dopłat? jeżeli tak to gdzie mam się zgłosi aby ta mapka do mnie przyszła (nowy właściciel działki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

a ja dzisiaj dostałem...raport kontroly Foto....wysłany po 3 miesiącach od zakończenia kontroli. Trzeba będzie się odwoływać o te kilka ar niezgodności na 3 działkach zaniżenie powierzchni, a na jednej niby zawyżenie....najzabawniejsze jest to iż kontrolerzy wpisali mi E2, czyli brak elementu EFA.....oczko wodne......+ 4 drzewa wokół niego[wierzby o koronach ponad 4m średnicy]. To że była susza i brak w nim wody to jedno ....ale aby drzew nie zauwazyli to szok ;[

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas dziś bardzo dużo rolników dostało te raporty, każdy ma cięcia, za 20 lat to ziemi niektórym zabraknie  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

a naj śmieszniejsze jest to że przez 0.5 roku arimr nie robiła nic a jak doszło do wypłaty to raptem drukują rapory po to tylko żeby odciągnąć dopłaty w czasie - ciekaw jestem czy producenci np: nawozów też odciągną podwyżki cen. a co do "ślepoty" kontrolerów - to w żniwa ( zaczynałem kosić ) koleś z aparatem,mapką, i tablicą w pośpiechu robił zdjęcia działką - akurat ze zbożem. ciekawe co wpisał jak już ktoś skosił!!!! :o   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1971    6

 Ja w piątek( 08 01 2016)miałam kontrol poplonu ścierniskowego ozimego i przy okazji całej obszarówki,Szybko przyjechali ;[ szkoda że nie czerwcu.Powiedzieli że dużo nie stracimy bo reszta też dostanie niewiele szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senior    16

Mam pytanie trochę z innej beczki, mam , raczej nazwał bym mialem konto w SKOK w piatek 08.01.2016 r oglosili upadłość, nr konta do wypłaty pieniedzy było własnie na SKOK , co teraz, czy jeszcze mogę zmienic w agencji by przelali mi kasę na inne konto w innym banku, czy raczej jest pozamiatene i na tym etapie ni mozna tego zmieniać, dodam ze mialem kontrolę to wypłata bedzie w kwietniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

A takie pytanie dotyczące zazielenienia. Jakie lato było każdy wie. Żeby spełnić zazielenienie posialem poplon scierniskowy który wysialem 14 sierpnia, mieszanka z Gorczyca. Oczywiście nic nie wzeszlo. Dzwoniłem w październiku do agencji to mówili że jak zasiane to nie będzie problemów. Za to teraz w agencji mówią że są jakieś problemy z efa ale nikt nic nie wie o co chodzi. Myślicie że mogą oni jeszcze coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/finanse/doplaty-bezposrednie-beda-na-pewno-wyplacone-do-czerwca,61883.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  mam wrażenie że niczego nie czytasz i nic do Ciebie nie dociera 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Agencja wysyła informacje do przyznaniu dopłat ONW?

Edytowano przez avens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj