phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25603

Ale wtedy politycy, urzędnicy, lekarze i inne grupy zawodowe miały by niższe dochody. No i ziemia nagle by potaniała, bo w niej lokują oszczędności. A to dla nich dobre by nie było.

A tak jest dopłata do hektara i jest czynsz dzierżawny. Żyć nie umierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Tylko że w biedronce się nazapie..... i musisz się znać na tym co robisz, choćby na kasie, inaczej jesteś w plecy albo Cię wywalą, nie ma czasu na sączenie kawki, papieroska co 15 minut, a jak czegoś nie wiesz to nie dzwonisz po centralach po całym kraju z pytaniami....

Człowieku co Ty pitolisz. Znać na tym co się robi w biedronce. Na czym się musi znać żeby paleciakiem podjechać i na półkę towar przełożyć albo 5 przycisków wklepywać na kasie? Jakbyś posiedział 8 godzin przed komputerem,nauczył się masy procedur które zmieniają się co roku, nauczył się obsługi systemu nie jednego i co chwila jakichś nowych to w te pędy uciekłbyś do tej biedronki w której mało tego niejednokrotnie zarabiają lepiej niż niektórzy w ARiMR.

Zaraz powiesz czemu więc pracownicy ARiMR nie idą do biedronki. Nie po to studiowali niejednokrotnie robili po dwa fakultety czy doktoraty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Zadna praca nie hanbi. Doktorat z nikogo nie czyni madrego czlowieka. I nie uwlaczaj nikomu z biedronki, bo niejeden pracownik Arimr nawet im do piet nie dorasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Moja żona pracowała w ARiMR, zarabiała 1600 zł na rękę, większość pracowników Biur Powiatowych zarabia poniżej 2000 zł.  W ODR to w ogóle są dziadowskie pensje a w samorządach podobnie jak w ARiMR (przedział 1400-2000 zł) Także nie ma czego zazdrościć, zarobki jak w Biedronce.

1600 na rękę???Za jaki okres pracy?

U mnie w OT pracuje synowa byłej Pani poseł Renaty B.-tej co lubi owies....siedzi sobie w okienku i obsługuje interesantów od IRZ

no i ile zarabia? Podpowiem ze wszystkimi dodatkami 3200,- netto do tego dochodzą wszystkie dodatki jak to na państwówce(13, wczasy)Zapytacie z kąt takie info?Od kolegi,który pracował z tą Panią przez kilka lat(on podobnie zarabiał)

 

Zadna praca nie hanbi. Doktorat z nikogo nie czyni madrego czlowieka. I nie uwlaczaj nikomu z biedronki, bo niejeden pracownik Arimr nawet im do piet nie dorasta

Kolego masz rację żadna praca nie hańbi-a wstyd to jest kraść!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rząd powinien coś z tym zrobić, najgorsze cwaniactwo jest na mazurach - dzierżawy setek ha ugorów, raz na rok mulczer i żyje w ciepłym bloku cały rok jak pączek w maśle, obszarówka, do tego ekologia i sumka ładna się uzbiera, do tego cały sztab urzędasów, auta służbowe, prezesi, zastępcy, zastępcy zastępców itd, a prawdziwy rolnik dostaje grosze.... 

 

no nie gadaj :) za pierwsze rozdanie młodego rolnika tez sporo aut kupili ci prawdziwi rolnicy ;) za daleko to wszystko zaszlo żeby coś z tym zrobić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

Dokładnie panowie. Znam osobiście ''rolników'' tzw biznesmenów którzy mają i kupują bardzo duża ilosć ziemi ale po co na co? Wiadomo Dopłaty! wchodzą w programy programiki tzw ekologia i co prosty biznes wchodzą w program np łąki dla ptaszków i co przyjedzie taki skosi łąkę bijakową kosiarką i tylko raz w roku to cała robota a kasa za taki bezsens z 2tys za ha. A np grunty orne sieją np soczewice a o zbiorach nikt nie mówi i co za ha skasuje 3tys. Taka ta polityka. A najlepsze jest to że ci biznesmeni kompletnie sie nie znają na gospodarzeniu podam przykład facet ma bardzo duzo ziemi dokładnie nie wiem ile ale mniej więcej 500ha wynajmuje usługę ale co zeby jak najtaniej było aby posiane to co szybka akcja talerzówka siew rzutowy i brona a dawka aby było np owies 100kg starczy a jeszcze biznesmen dzwoni do własciciela który wykonuje usługę i mówi proszę pana jest do kupienia owies na siew tylko czy mógłby pan pojechać i zobaczyć? ja nie bedę jechać bo nie wiem jak owies wygląda hehe albo została posiana gryka na polu biznesmen pojechał na pole zobaczyć czy cokolwiek powschodziło dzwoni i pyta sie prosze pana co jest? posialiście gryke a tu na polu taki ładny rzepak porósł. I to jest autentyk normalnie smiech na sali. A jesli chodzi o dopłaty powinni je własnie zniesć a dać normalne ceny płodów ronych cen mleka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Macie racje - za daleko to zaszlo, mafia opanowala te doplaty i nie odpusci.
Ci co pracuja - niwiele zarabiaja, ale jest kasta ludz 'z nadania' co robi na arimr bizes zycia

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jaka praca taka płaca.

 

Zatrudnij się tam to zobaczysz jaki to miód.

 

czy z nadania PSL

Nie z konkursu, na umowę o zastępstwo.

 

Tylko że w biedronce się nazapie..... i musisz się znać na tym co robisz, choćby na kasie, inaczej jesteś w plecy albo Cię wywalą, nie ma czasu na sączenie kawki, papieroska co 15 minut, a jak czegoś nie wiesz to nie dzwonisz po centralach po całym kraju z pytaniami.... 

Nie rozśmieszaj mnie. W biurze może się nie naszarpała ale wiedzę musiała mieć bardzo duża(zresztą jest po studiach rolniczych). Np. z samej obszarówki musiała wykuć ponad 800 stron procedury i zdać z tego egzamin. Tam żeby cokolwiek robić trzeba zdać egzamin ze znajomości procedur no i oczywiście KPA w małym paluszku. Na kawkę to była jedna przerwa śniadaniowa.

 

1600 na rękę???Za jaki okres pracy?

U mnie w OT pracuje synowa byłej Pani poseł Renaty B.-tej co lubi owies....siedzi sobie w okienku i obsługuje interesantów od IRZ

no i ile zarabia? Podpowiem ze wszystkimi dodatkami 3200,- netto do tego dochodzą wszystkie dodatki jak to na państwówce(13, wczasy)Zapytacie z kąt takie info?Od kolegi,który pracował z tą Panią przez kilka lat(on podobnie zarabiał)

 

Kolego masz rację żadna praca nie hańbi-a wstyd to jest kraść!!!!!

Za miesiąc w BP. Wiesz nie każdy jest synową byłej posłanki Samoobrony...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie chrzań, zobaczysz pracownika biedronki w godzinach pracy na mieście jedzącego kebaba, odbierającego dzieciaka ze szkoły albo wychodzącego z ciucholandu w dni dostawy :D ? W życiu, a pracowników urzędów baaardzo często.... No i jak urzędnik odpowiada jak coś spierniczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Że jest tak u Ciebie to nie znaczy, że u mnie. Zresztą skąd mogę wiedzieć czy ten pracownik Biedronki albo urzędnik jest tego dnia w pracy? Tak na marginesie jak idziesz na zakupy ok godz. 10 to w każdym spożywczym możesz spotkać cały przekrój pracowników od fizycznych po umysłowych. Zresztą kiedyś też pracowałem jako fizyczny i nieraz w godzinach pracy oficjalnie wychodziłem do spożywczego albo coś załatwić, nie mówiąc już ile razy wychodziło się przez płot ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

widzę że udzielają się ludzie którzy albo nigdzie nigdy nie pracowali na etacie albo tylko na gospodarstwie u taty i mamy i mają najwięcej do powiedzenia

akurat moja znajoma pracuje w BP i wiedzę z KPA trzeba mieć w jednym palcu zatrudnij się jeden z drugim przy takiej papierkowej robocie zobaczysz czy to takie fajne ja akurat wiem bo też mam do czynienia z biurokracją którą muszę robić ale z boku to tak wygladas super praca przy komputerze sobie siedzisz i jeszcze pieniądze z tego mają .


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Zadna praca nie hanbi. Doktorat z nikogo nie czyni madrego czlowieka. I nie uwlaczaj nikomu z biedronki, bo niejeden pracownik Arimr nawet im do piet nie dorasta

 

Proponuje duzo czytać, wtedy rozumie się to co się czyta. W którym miejscu najechałem na jakiegoś pracownika biedronki?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Akurat miałem (nie)szczęście kilka razy trafić na niekompetentnych urzędników co mi zrobili wodę z mózgu, gdybym nie zadzwonił do oddziału wojewódzkiego to bym był narażony na sporę nieprzyjemności finansowe... W krus-ie to samo, w powiatowym twardo przy swoim, po telefonie do centrali wojewódzkiej od razu zdanie zmienili. I właśnie może w centralach jakoś weryfikują kwalifikacje w naborach pracowników, bo w małych mieścinach powiatowych to same znajomości i układy decydują czy się nadajesz czy nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

dajcie spokój z tym kto ile zarabia , kogo to w tym temacie interesuje, spam ,  kto dostał dopłaty piszcie, piszcie do ilu ha ,i czy zaliczka czy onw, czy całość, wiele pomoże , niby zakończyli zaliczki wypłacać a dalej się czyta że ktoś dostał, przed świętami był bum na dostawanie dopłat teraz cisza, ciekawe kiedy ruszy znowu wypłacanie czegokolwiek, piszcie piszcie , będzie pomocne , ja osobiście wymogi EFA , nic nie otrzymałem, łudzę się chociaż na onw przed kwietniem 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

stefek 1991 jak 2 tys do h na ptaszki placa to czemu sam nieskladasz ??

 jak niewiesz ile placa to nie siej zamętu!!! a nawet jakby tyle placili to jest indywidualna sprawa moim zdaniem a z tego co wiem na ptaszki chyba juz nie mozna skladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

To widze ze kolego mało co wiesz. Na obszarach Natura 2000 to myslisz ze ile dostają 800zł? a co to za wymóg zeby zbić trawę kosiarką raz w roku i tyle? A jesli chodzi o składanie jak mam hodowlę zależy mi na dobrej jakosci trawy to musze często kosić dać nawozów taki rolnik prawdziwy wszystkiego dogląda pilnuje a nie ściemnia zresztą  jak taki człowiek nie wie jak owies wygląda to wybacz. Ale widzę ze trafił sie tu obrońca ekologi. Ale tak juz jest dla konkretnego człowieka dadzą mniej a dla złodzieja więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Człowieku co Ty pitolisz. Znać na tym co się robi w biedronce. Na czym się musi znać żeby paleciakiem podjechać i na półkę towar przełożyć albo 5 przycisków wklepywać na kasie? Jakbyś posiedział 8 godzin przed komputerem,nauczył się masy procedur które zmieniają się co roku, nauczył się obsługi systemu nie jednego i co chwila jakichś nowych to w te pędy uciekłbyś do tej biedronki w której mało tego niejednokrotnie zarabiają lepiej niż niektórzy w ARiMR.

Zaraz powiesz czemu więc pracownicy ARiMR nie idą do biedronki. Nie po to studiowali niejednokrotnie robili po dwa fakultety czy doktoraty .

czy ty sie szaleju napiłes jakie doktoraty predzej to z protekcji PSL u nas w powiatówce to po sredniej brali  a na studiach to co niektórzy byli i nie znaczy to ze prodedury maja w jednym palcu ci po sredniej wiecej się  orjentują 

mysle ze teraz będzie redukcja etatów i podniosą wynagrodzenia tym najlepszym fachowcą 

czasami szlak człowieka trafia jak w agencji kazda osoba co innego mówi  kłanija się ustawy i procedury

naprawdę niektórzy się przykładają i roboty jest lecz znajdą się sciemniacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

A po kiego dopłaty od jakichś ptaszków czy inne dotacje do ratowania jakichś zwierzątek? Tylko chyba po to by paru cwaniakom udostępnić kasę z budżetu.Ktoś kto myśli że ptaszki sobie nie poradzą bez pomocy człowieka jest chyba kompletnym idiotą.Zobaczcie do czego doprowadził program odnowy populacji bobra w Polsce.Paru cwaniaków przytuliło kaskę za rozmnażanie, transport i odchów  tych zwierzątek sprowadzając do Polski gatunek bobra którego na naszym terenie nie było,w zamian za to mamy zapchane rzeki rowy kanały i rozkopane wały i groble.Kiedy wreszcie Polacy zrozumieją że takie działania mają na celu zahamować nasz rozwój?

Edytowano przez miszka16

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bo to wszystko jest robione w sposób bardzo inteligientny, z jednej strony dajemy kase i robimy propagande, z drugiej mamy pełna kontrole nad całym sektorem, a z trzeciej strony zdecydowana wiekszosc społeczenstwa sie nie połapie o co nam chodzi bo sa zbyt mało inteligentni i do tego odpowiednio ogłupiani przez media

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

"Oczywista oczywistość" Jak powiedział klasyk.Masz 100% racji.

 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/finanse/plan-wyplaty-doplat-bezposrednich-za-2015-rok-zrealizowany-w-polowie,61833,1.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

...Ktoś kto myśli że ptaszki sobie nie poradzą bez pomocy człowieka jest chyba kompletnym idiotą....

to samo powiedział mi tato.

Derkacz był tam gdzie mam łąkę w ochronie lęgowisk ptasich przez 40 lat i jest teraz.

Łąka oraz przyległe grunty były intensywnie użytkowane a on dawał sobie radę.

Trochę szkoda że tylko 3,4ha jest w tej ochronie lęgowisk bo dopłata fajna tyle że grunt pod uprawę kiepski (wolę pozostałe 30ha ornego które mam).

bo to wszystko jest robione w sposób bardzo inteligientny, z jednej strony dajemy kase i robimy propagande, z drugiej mamy pełna kontrole nad całym sektorem, a z trzeciej strony zdecydowana wiekszosc społeczenstwa sie nie połapie o co nam chodzi bo sa zbyt mało inteligentni i do tego odpowiednio ogłupiani przez media

Święte słowa.

W 2002 tato dostawał tyle samo za zboże co ja w zeszłym roku a weszły dopłaty do upraw, do maszyn (MGR).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus0304    0

moim zdaniem dopłaty powinni dostać ludzie którzy udokumętóją działalność rolnoczą .Sieje zboże albo je sprzedaje na fakture lub mam krowy lub świnie i zurzyłem je ma własne potrzeby .Cwaniacy w blokach , taxi inni z mikro firm zostali by weliminowani .Pozdro z Juchnowca podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Przecież w ARiMR mają wszystko czarno na białym że ktoś niema bydła a całe pole to łąki .Teraz jak było suszowe to w mojej okolicy to właśnie ci wzięli co mają same łąki i gdzie tu sprawiedliwość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj