phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Apacz13    5

Mowa była o płacy minimalnej . Ale i tak jest to denerwujące . Czy to KRUS , ODR lub Agencja to ludzie chyba pracują tam za kare, zero podejścia do petenta , totalna olewka i brak kultury bynajmniej u mnie w powiecie . Urzędnicy zawsze ważniejsi niż my prości rolnicy . Co do dopłat to na zaliczce na razie się skończyło , a w tamtym roku 19 stycznia był już pakiet wypłacony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Moja żona pracowała w ARiMR, zarabiała 1600 zł na rękę, większość pracowników Biur Powiatowych zarabia poniżej 2000 zł.  W ODR to w ogóle są dziadowskie pensje a w samorządach podobnie jak w ARiMR (przedział 1400-2000 zł) Także nie ma czego zazdrościć, zarobki jak w Biedronce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Ogólnie podejście urzędników do petenta ewoluuje na plus.

W wymienionych wyżej placówkach można spotkać już kompetentne osoby, służące pomocą. Ale ile ludzi tyle charakterów. Jeden g.wna z progu nie zepchnie i będzie strasznie zmęczony i obrażony na każdego petenta ukazującego się przed oczyma, a drugi  nawet czasu na kanapkę nie znajdzie bo będzie chciał dokończyć sprawę i skrócić kolejkę oczekujących ( nawet wniosek wypełnić pomoże,  byle szybciej było). Ale że petent to cwany gość, to zazwyczaj wie do kogo uderzyć. I w konsekwencji ten dobry urzędnik ma masę ludzi do obsłużenia. A jak petent widzi kolejkę to go szlak trafia i marudzi. Urzędnik opierdalacz wyjdzie na papierosa, a ten co pomaga wysłuchuje niejednokrotnie obelgi ze strony petentów. I po pewnym czasie u urzędnika robi się grubsza skóra i bierze przykład z bałamuta siedzącego obok i też olewa petentów.

 

Ja wchodząc do urzędu już z góry tak kombinuję aby trafić do tego urzędnika, którego uznaję za kompetentnego. I powiem, że z racji już średniego wieku nauczyłem się trochę cierpliwości  wyrozumiałości.

Ale słowo trochę tyczy się okresu zimowego, bo w sezonie to już nerwa łapię ;)

 

 

A! I odnośnie kultury - tu jednak postęp jest ewidentny, bo z moich obserwacji nawet urzędnik z "bólem głowy czy zęba" naprawdę stara się być kulturalny. Ja np także zawsze odnoszę się kulturalnie. Ale jestem też świadkiem jak niejednokrotnie petent na dzień dobry z gębą wyjeżdża, w gruncie rzeczy sam nie wiedząc czego konkretnie chce.

Tu jedynie jakieś zastrzeżenia mogę mieć do Wydziału Geodezji - tam rzeczywiście jestem insektem wymagającym natychmiastowej dezynsekcji.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

informacje z prasy rolniczej- rolnicy ktorzy maja 7-15 gruntow ornych platnosci beda naliczane od 19 I-dotyczy to ok. 500 tys gospodarst.

od poczatku kwietnia zostana naliczane doplaty dla pozostalych i tych szczesliwcow[jak ja] ktorzy mieli kontrole -dotyczy to ok.400 tys osob ktorzy beda miec doplaty zgodnie z prawem do konca czerwca.

ci co mieli proste wnioski do 8,5 tys zl juz maja naliczone i kasa powinna byc na koncie-kolega 1,3 ha juz dostal.

 

nie dziwie sie temu opoznieniu ,ktos komu liter w alfabecie brakuje na oznaczenie dzialek powinie miec swiadomosc jaka prace trzeba wykonac zeby zalatwic jeden wniosek, 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

 

Zerwać traktaty z UE i zacząć solidny handel z Rosją i Azją i niech se dopłaty zabiorą zobaczymy kto na tym więcej straci no chyba że w zamian za dopłaty chcecie dla swoich żon i córek takie oto ekscesy http://swiat.newsweek.pl/niemcy-ataki-imigrantow-na-kobiety-w-sylwestra,artykuly,376736,1.html

 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawek43    3

Moja żona pracowała w ARiMR, zarabiała 1600 zł na rękę, większość pracowników Biur Powiatowych zarabia poniżej 2000 zł.  W ODR to w ogóle są dziadowskie pensje a w samorządach podobnie jak w ARiMR (przedział 1400-2000 zł) Także nie ma czego zazdrościć, zarobki jak w Biedronce.

 

ale co miesiąc jest stała pensja i zawsze przychodzi w wyznaczonym terminie nie tak jak nam. :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zerwać traktaty z UE i zacząć solidny handel z Rosją i Azją i niech se dopłaty zabiorą zobaczymy kto na tym więcej straci no chyba że w zamian za dopłaty chcecie dla swoich żon i córek takie oto ekscesy http://swiat.newsweek.pl/niemcy-ataki-imigrantow-na-kobiety-w-sylwestra,artykuly,376736,1.html

 

 

ja bym dodał jeszcze handel z Turcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

informacje z prasy rolniczej- rolnicy ktorzy maja 7-15 gruntow ornych platnosci beda naliczane od 19 I-dotyczy to ok. 500 tys gospodarst.

od poczatku kwietnia zostana naliczane doplaty dla pozostalych i tych szczesliwcow[jak ja] ktorzy mieli kontrole -dotyczy to ok.400 tys osob ktorzy beda miec doplaty zgodnie z prawem do konca czerwca.

ci co mieli proste wnioski do 8,5 tys zl juz maja naliczone i kasa powinna byc na koncie-kolega 1,3 ha juz dostal.

 

nie dziwie sie temu opoznieniu ,ktos komu liter w alfabecie brakuje na oznaczenie dzialek powinie miec swiadomosc jaka prace trzeba wykonac zeby zalatwic jeden wniosek, 

 

jakieś źródło ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

TPR podał te informacje i ja w tej sprawie chcę Was zapytać, bo nie wiem jak interpretować ten zapis. Podają informację, że dostaną w pierwszej kolejności osoby mające do 7 ha gruntów. Od 19 stycznia zacznie działać druga część systemu dla osób posiadających 7-15 ha gruntów ornych. W kwietniu naliczać będą dla tych z obszarami EFA i kontrolowani. Teraz pytanie moje do jakiej grupy należy gospodarstwo o pow 18,5 ha z którego 4 ha to grunt orny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Dostaniesz po 19stycznia ,

przedzial do 15ha jest umowny(agencja go nie stosuje ) i dotyczy tych ktorzy musieli spelnic EFA

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Mam taka prosbe jak ktoś dostanie dopłaty to niech pisze, wtedy bedziemy wiedzieli jak to wszystko przebiega. We wczesniejszych postach widac że już kilka osob dostało pełne dopłaty, wiec czekamy na informacje nastepnych rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Moja żona pracowała w ARiMR, zarabiała 1600 zł na rękę, większość pracowników Biur Powiatowych zarabia poniżej 2000 zł.  W ODR to w ogóle są dziadowskie pensje a w samorządach podobnie jak w ARiMR (przedział 1400-2000 zł) Także nie ma czego zazdrościć, zarobki jak w Biedronce.

 

Jaka praca taka płaca.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Moja żona pracowała w ARiMR, zarabiała 1600 zł na rękę, większość pracowników Biur Powiatowych zarabia poniżej 2000 zł.  W ODR to w ogóle są dziadowskie pensje a w samorządach podobnie jak w ARiMR (przedział 1400-2000 zł) Także nie ma czego zazdrościć, zarobki jak w Biedronce.

czy z nadania PSL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

A słyszeliście co w agrobiznesie mówili dzisiaj że uchwalono budżet na 2016 rok i wynosi ( jak dobrze zapamiętałem) 8.4 mld i jest mniejszy od poprzedniego roku mniej kasy na melioracje i choroby zakaźne, a co najlepsze zwiększono kasę na agencje, odr bo jak to powiedział że płace są za niskie bo niektórzy pracownicy nie dostają średniej krajowej aż płakać mi się chce.

 

Więc dopłat to większych jak na razie nie będzie

Nic się nie martw. Jak pracownicy ARiMR będą więcej zarabiać to Ci szybciej kase wypłacą. A na większą kasę nie licz bo to kwestia negocjacji z unią. Polska nie płaci ze swojego budżetu od 2014. Ostatnie płatności krajowe to UPO i płatność zwierzęca które po raz ostatni były w 2013. A co do płacy przeciętnego pracownika w ARiMR w biurze powiatowym jakbyś tyle dostał to byś płakał wtedy dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Moja żona pracowała w ARiMR, zarabiała 1600 zł na rękę, większość pracowników Biur Powiatowych zarabia poniżej 2000 zł.  W ODR to w ogóle są dziadowskie pensje a w samorządach podobnie jak w ARiMR (przedział 1400-2000 zł) Także nie ma czego zazdrościć, zarobki jak w Biedronce.

Tylko że w biedronce się nazapie..... i musisz się znać na tym co robisz, choćby na kasie, inaczej jesteś w plecy albo Cię wywalą, nie ma czasu na sączenie kawki, papieroska co 15 minut, a jak czegoś nie wiesz to nie dzwonisz po centralach po całym kraju z pytaniami.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Na większe dopłaty nie ma co liczyć,jeszcze trochę i wcale nie będzie patrząc na to wszystko co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

To że średnia stawka dopłat obszarowych w naszym kraju wynosi 207 euro a np na Malcie 448, na Cyprze 429, w Holandii 417, Belgii 395, grecji 394, Dani 346 itd to nie wina Agencji. Agencja tylko płaci kasę na podstawie ustaw i rozporządzeń. Polska bierze tylko 86% średniej stawki dopłat w skali Unii. A czym to jest spowodowane? A tym że więcej gospodarstw jest tylko w Rumunii bo aż 3,86 mln. Ilu z tych niespełna 1,5 mln gospodarstw ubiegających się dopłaty w Polsce to rolnicy? A ilu to pobieracze dopłat? Moim skromnym zdaniem dolna granica powierzchni użytków rolnych zezwalającą na ubieganie się o płatności powinna zostać podniesiona do min 3 ha. Wyeliminowało by to ok 95% pobieraczy dopłat, którzy jako posiadacze 1 ha celem najczęściej ubezpieczenia w KRUSie nic nie produkują z tej ziemi. Tym samym w mojej opinii płatności im się nie należą! Oczywiście są śladowe wyjątki.
Powierzchnia referencyjna by wtedy znacznie spadła, więc i stawki by skoczyły w górę.
Powiedzie mi jak to jest możliwe żeby ktoś posiadający 2 ha łąki mieszkający w bloku w mieście, nie wykazujący się żadną sprzedażą np siana (czyli kosi zostawia, wrasta i kaplica) dostawał te same pieniądze z ten gruncie co rolnik który ma 100 ha pszenicy, rzepaku czy obojętnie czego i za wybrane 2 ha dostanie tyle samo co ten z bloku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tych pobieraczy jest ok 1,37 mln. Dopłaty pobierają także koła łowieckie za jakieś poletka w lesie i to są spore powierzchnie. Płacą za pola golfowe, lotniska i cho#%@"wie co jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

To że średnia stawka dopłat obszarowych w naszym kraju wynosi 207 euro a np na Malcie 448, na Cyprze 429, w Holandii 417, Belgii 395, grecji 394, Dani 346 itd to nie wina Agencji. Agencja tylko płaci kasę na podstawie ustaw i rozporządzeń. Polska bierze tylko 86% średniej stawki dopłat w skali Unii. A czym to jest spowodowane? A tym że więcej gospodarstw jest tylko w Rumunii bo aż 3,86 mln. Ilu z tych niespełna 1,5 mln gospodarstw ubiegających się dopłaty w Polsce to rolnicy? A ilu to pobieracze dopłat? Moim skromnym zdaniem dolna granica powierzchni użytków rolnych zezwalającą na ubieganie się o płatności powinna zostać podniesiona do min 3 ha. Wyeliminowało by to ok 95% pobieraczy dopłat, którzy jako posiadacze 1 ha celem najczęściej ubezpieczenia w KRUSie nic nie produkują z tej ziemi. Tym samym w mojej opinii płatności im się nie należą! Oczywiście są śladowe wyjątki.

Powierzchnia referencyjna by wtedy znacznie spadła, więc i stawki by skoczyły w górę.

Powiedzie mi jak to jest możliwe żeby ktoś posiadający 2 ha łąki mieszkający w bloku w mieście, nie wykazujący się żadną sprzedażą np siana (czyli kosi zostawia, wrasta i kaplica) dostawał te same pieniądze z ten gruncie co rolnik który ma 100 ha pszenicy, rzepaku czy obojętnie czego i za wybrane 2 ha dostanie tyle samo co ten z bloku??

jestem podobnego zdania należy zmienić przepisy i podwyższyć min wielkość gospodarstw do 3 ha lub o wykazywanie ile czego się produkuje fak vat

w 2016 na KRUS zostanie przeznaczone ponad 18 mld zł sa to olbrzymie srodki od lat dotacja musi być zwiekszana  bo mieszkancy miast ubespieczaja się i żeruja na rolnikach w krusie jest 1,5 mln ubezpieczonych

o dopłaty wystepuje 1,3 mln  beneficjentów  srodki na dopłaty bezpośrednie przeznaczonych jest  ponad  13 mld

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a zapomniałeś że domownicy też się ubezpieczają >?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

jak dla mnie dopłaty do pola powinny być zniesione a powinny być płacone do tego co zostało wyprodukowane bo z tego układu co jest to tylko głownie mają zysk wszelakiego pokroju cwaniaczki, w polu nawet nie wie co rośnie albo wogóle nic nie sieją a kase dostaje to jest chory układ, co taki układ ma pobudzać - cwaniactwo i próżniactwo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Rząd powinien coś z tym zrobić, najgorsze cwaniactwo jest na mazurach - dzierżawy setek ha ugorów, raz na rok mulczer i żyje w ciepłym bloku cały rok jak pączek w maśle, obszarówka, do tego ekologia i sumka ładna się uzbiera, do tego cały sztab urzędasów, auta służbowe, prezesi, zastępcy, zastępcy zastępców itd, a prawdziwy rolnik dostaje grosze.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj