Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#2881 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 21:48

Dopłaty 2015

Dziwnym trafem to PSL rządził dopłatami przez 8 lat, a nowy rząd jest od tygodnia. Zaraz po wyborach zakręcono kurek z wypłatami. Rząd ma problem, bo wymienił euro na wiosnę, a we wrzesniu okazało się, że kurs euro jest wyższy niż kurs wymiany. Kasa z dopłat poszła na kiełbasę wyborczą a dla rolników jak zwykle figa z makiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 20:16
  •  

#2882 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 21:55

Dopłaty 2015

Dziś dostałem RŚ na konto.

Za jaki areał?

#2883 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 21:57

Dopłaty 2015

@jahooo możesz mi wyjaśnić co masz na myśli z tym kursem??? Z tego co mi wiadomo, to zaliczki dopłat są wypłacane z budżetu krajowego a nie z środków unijnych...

@mantigus za jakie "błocki"?

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2884 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 22:00

Dopłaty 2015 pawel10047 ile hektarów?

#2885 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 25 listopad 2015 - 22:13

Dopłaty 2015

kolego @zaq to jest takie powiedzenie....

jak by dalej rządził PSL sztabka złota i dopłaty w grudniu... :lol:

Edytowany przez matingus, 25 listopad 2015 - 22:13.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#2886 Share pawel100474

pawel100474

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 22:21

Dopłaty 2015

Za jaki areał?

Z 9 ha

#2887 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 22:39

Dopłaty 2015

@mantigus ale jest to odwołanie do pana Zabłockiego...

Cały nowy system dopłat jak i PROW są tak skonstruowane, że nawet PSL nie dało by rady nic wskórać... Całość wygląda jak pole minowe zastawione przez PO i PSL na swoich następców.

Teraz nas czeka możliwe opóźnienie dopłat ze względu na brak/niesprawność systemu do obsługi skomplikowanych wniosków i płatności - od dwóch lat było wiadomo jak bardzo skomplikowany jest system przyjęty przez Polskę na lata 2015-2020, czy nie  był to wystarczający okres na dostosowanie i przetestowanie systemu??

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#2888 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 26 listopad 2015 - 09:23

Dopłaty 2015

tak więc jak pisałem wcześniej nie ma co liczyć dla większych gospodarstw na kasę do końca lutego najprawdopodobniej będzie to kwiecień dopiero

a tutaj potwierdzenie w słowach samego prezesa http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/arimr-doplaty-bezposrednie-beda-wyplacane-od-1-grudnia,61134.html

Thug

#2889 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 10:44

Dopłaty 2015

Kwota na dopłaty w euro jest wymieniana przez ministerstwo finansów w "dogodnym" momencie z euro na złotówki. W tym roku niestety wymienili po kursie niższym, niż był 30 września jako podstawa wypłaty dopłat. W związku z tym po przeliczeniu na złotówki trochę kasy zabraknie i trzeba dołożyć z budżetu krajowego. Stąd pomysł wypłaty "zaliczek" bo to kasa, którą i tak trzeba do "unijnych dopłat" dołożyć z krajowej kasy do całej puli. Tak przynajmniej słyszałem. Czy to prawda - okaże się. Fakt jest taki że strumień zaliczek się urwał (gdzieś tak jeszcze idą resztkowe przelewy), ze startem dopłat od 1 grudnia będzie problem, bo i "system" nie chce działać, i kasy nie ma w budżecie. Nie chcę być złym prorokiem, ale zanosi się na weryfikację masy wniosków, aby jak najwięcej urwać i przy okazji opóźnić termin wypłaty dopłat.  W skali mikro urwanie komuś 100zł szału nie robi, ale przeliczając to przez ilość beneficjentów, robi się poważna suma. Mam wrażenie, że tak jak wyczyszczono konta kancelarii prezydenta, gdy odchodził "Bul", tak samo jest w całym budżecie, tylko nikt o tym głośno nie chce mówić.

#2890 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 listopad 2015 - 12:15

Dopłaty 2015

czytajac ten temat widac jak na dłoni ze nasze rolnictwo jest strasznie uzaleznione od kroplówki z ue, żal ze taki kraj jak Polska jest pomiatany ochłapami z panskiego stołu (ue)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2891 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 12:58

Dopłaty 2015

odwajler, ale co ty chrzanisz? Wiesz jak to wyglądało przed unią? Pewnie nie, bo skąd. Ta kroplówka o której piszesz to swego rodzaju część budżetu gospodarstwa w roku, i razem z tą składową planujesz wydatki. Mi z miłą chęcią by się wróciło do czasów zamkniętych granic i cła na towary (bo doszło już teraz do takiego absurdu że choćby samego żywca produkujemy mniej niż konsumujemy), gdzie wewnętrzny popyt był wstanie nakręcić gospodarkę, jak i zlikwidować kompletnie dopłaty bo i cena ziemi by wróciła do normy jak i pseudo rolnicy - "uprawcy ziemi" -  by skończyli z blokowaniem rolników. No ale jest jak jest i albo grasz kartami jakie dostaniesz albo zwijasz manatki. Tyle.

Pytanie do młodych rolników: z poprzedniego (2014) i obecnego naboru naboru (2015) którzy w tym roku składali na dopłaty: dostaliście zaliczki bądź ONW?

C328, U-912 i R 103-54

#2892 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 14:12

Dopłaty 2015 @up

Jestem młodym rolnikiem 2014 i dostałem zaliczkę już spory czas temu, ze trzy cztery tygodnie.

#2893 Share julki3

julki3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 14:40

Dopłaty 2015

własnie zaliczka wpłyneła na konto JPO i P dodatkowa pow. 29h.  

Edytowany przez julki3, 26 listopad 2015 - 14:41.

#2894 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 listopad 2015 - 15:12

Dopłaty 2015

odwajler, ale co ty chrzanisz? Wiesz jak to wyglądało przed unią? Pewnie nie, bo skąd. Ta kroplówka o której piszesz to swego rodzaju część budżetu gospodarstwa w roku, i razem z tą składową planujesz wydatki. Mi z miłą chęcią by się wróciło do czasów zamkniętych granic i cła na towary (bo doszło już teraz do takiego absurdu że choćby samego żywca produkujemy mniej niż konsumujemy), gdzie wewnętrzny popyt był wstanie nakręcić gospodarkę, jak i zlikwidować kompletnie dopłaty bo i cena ziemi by wróciła do normy jak i pseudo rolnicy - "uprawcy ziemi" -  by skończyli z blokowaniem rolników. No ale jest jak jest i albo grasz kartami jakie dostaniesz albo zwijasz manatki. Tyle.

Pytanie do młodych rolników: z poprzedniego (2014) i obecnego naboru naboru (2015) którzy w tym roku składali na dopłaty: dostaliście zaliczki bądź ONW?

czyli jestes na kroplówce i tyle

Edytowany przez odwajler, 26 listopad 2015 - 15:14.

#2895 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 15:44

Dopłaty 2015

odwajler - stare chińskie przysłowie mówi - "Jeśli nie możesz pokonac wroga, przyłacz się i poznaj jego metody"

Dlaczego mam nie brać dopłat - przeciez to pieniądze także z moich podatków, a de facto zwrot pobranych podatków od środków produkcji, paliwa itp. Tyle, że wypłacany ryczałtowo i na chybił/trafił

#2896 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 listopad 2015 - 15:47

Dopłaty 2015

a czy ja komus nie kaze brac dopłat?

chodzi mi tylko o to ze wszyscy jestesmy na kroplówce...

zobacz ile tu lamentu w tym temacie ze jeszcze im werflona nie wpieli (dopłat nie przelali)

Edytowany przez odwajler, 26 listopad 2015 - 16:20.

#2897 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 15:52

Dopłaty 2015

Pierwszy raz w tym roku złożyłem wniosek o dopłaty. Kasę z dopłat chcę przeznaczyć na zakup maszyn. Do tej pory dawałem radę i bez dopłat - da się wyjść na plus.

Niestety, dopłaty powodują, że ludzie są skłonni oddać swój towar za grosze. Gdyby jedyna kasa, jaką dysponują, to była zapłata za plony, inaczej wyglądałaby sytuacja na rynku płodów rolnych , żywca itp. Rolnicy dawno wyszliby na ulice.

#2898 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 15:56

Dopłaty 2015

System znów działa. Bo dziś dostałem zaliczke  ;)

#2899 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 16:30

Dopłaty 2015

też dostałem 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2900 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 26 listopad 2015 - 16:40

Dopłaty 2015

Pierwszy raz w tym roku złożyłem wniosek o dopłaty. Kasę z dopłat chcę przeznaczyć na zakup maszyn. Do tej pory dawałem radę i bez dopłat - da się wyjść na plus.

Niestety, dopłaty powodują, że ludzie są skłonni oddać swój towar za grosze. Gdyby jedyna kasa, jaką dysponują, to była zapłata za plony, inaczej wyglądałaby sytuacja na rynku płodów rolnych , żywca itp. Rolnicy dawno wyszliby na ulice.

pierwszy raz o dopłaty obszarowe od 2004 roku?

Thug