Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#2761 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 19 listopad 2015 - 10:48

Dopłaty 2015

wystarczy zadzwonić do swojego oddziału BP ARiMR  i spytać osobę która obsługuje twój wniosek czy jesteś na liście z zaliczkami. u nas dostało trochę osób co mają małe gospodarstwa i temat ucichł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 10:34
  •  

#2762 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 19 listopad 2015 - 11:05

Dopłaty 2015

A u nas prawie każdy dostał zaliczki i onw.

napisz jeszcze jakie wielkości gospodarstw onw to zawsze wcześniej leci

Edytowany przez thug, 19 listopad 2015 - 11:29.

Thug

#2763 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 19 listopad 2015 - 17:57

Dopłaty 2015

Panowie to czy dostał ktoś kto ma 5ha czy 40ha nie ma reguły Ci co nie dostali widocznie mieli jakiś błąd i wniosek się nie zakwalifikował do zaliczki a rzucona kiełbasa przedwyborcza [raczej padlina] to inną drogą. Zresztą wiem z dobrego źródła, że jeśli wnioski będą musiały przejść taką drogę jak stare do prędko kasy nie dostaniemy a przynajmniej w moim biurze regionalnym wszystko jest popier****ne do góry nogami, a nowy system dalej stoi. Zresztą podziękowanie dla I Frajera RP bo gdyby nie ten [nie będę zresztą pisał] to dalej wszystko było by po staremu a nikt nam pistoletu do głowy nie przykładał żeby wprowadzać zazielenienia, efy  srefy i inne nie stworzone rzeczy, zresztą oprócz Polski tylko jeden kraj z UE zgodził się na EFA także tu podziękowanie na szczęście już dla byłego ministra.

Edytowany przez jaco25, 19 listopad 2015 - 18:01.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2764 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 17:59

Dopłaty 2015

u mnie i rodzice i ja nic nie dostałem, na jedno to może dobrze, chciałbym dostać tak początkiem stycznia :D

#2765 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 20:00

Dopłaty 2015

W mojej gminie dostało 10 rolników ,ponoć na liście jestem ,tak powiedzieli w agencji ,ale ja wole wszystko w styczniu dostac niż na raty

#2766 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 22:12

Dopłaty 2015

u mnie i rodzice i ja nic nie dostałem, na jedno to może dobrze, chciałbym dostać tak początkiem stycznia :D

składałeś wniosek suszony? jeżeli tak to nie dostaniesz zaliczki

#2767 Share XTomekDX

XTomekDX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 22:16

Dopłaty 2015 A co Wam to da że 10 osób napisze że dostało? Wypłaty realizowane są zgodnie z kolejnością wpływu list płatności do centrali. Wszystko zależy od tego kiedy Wasze biuro wysłało do centrali zatwierdzoną listę z zaliczkami. Pod warunkiem oczywiście jeżeli są jeszcze pieniądze na to przewidziane. W obecnej sytuacji po wyborczej może być różnie. Do tej pory wypłacone zostały RŚ, zobowiązania z 2011. Wypłacane są ONW. Nie ma żadnych reguł odnośnie kolejności wypłacania dopłat czy zaliczek w oparciu o powierzchnie gospodarstwa. Chodzi tu tylko o to kiedy daną teczkę pracownik weźmie do ręki. A wszystkich spraw nie da się zrobić jednego dnia.
Jeżeli jakiekolwiek zmiany zgłoszone przez rolnika w polach zagospodarowania czy np podziały\scalenia działek nie zostały przetworzone przez specjalny wydział GIS zaliczki są wstrzymane.
Oddziały regionalne nie mają z zaliczani nic wspólnego. Jest to sprawa pomiędzy centralą i biurami powiatowymi.
W biurach możecie się dowiedzieć czy zostaliście skierowani do zaliczek, bądź zostaliście odrzuceni i w zasadzie nic więcej. Tak że szkoda denerwować Siebie i innych. Nie ma możliwości przyspieszenia wypłaty zaliczek ani tym bardziej otrzymania w przypadku gdy zaliczka jest odrzucona.

Post wyżej bzdura. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim.

Edytowany przez XTomekDX, 19 listopad 2015 - 22:17.

#2768 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 22:40

Dopłaty 2015

suszowy ?ja nie, rodzice składali 

Edytowany przez XTRO, 19 listopad 2015 - 22:41.

#2769 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 01:42

Dopłaty 2015

składałeś wniosek suszony? jeżeli tak to nie dostaniesz zaliczki

Teść dostał suszowy i zaliczkę

#2770 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 08:00

Dopłaty 2015

ja też dostałem suszowy i zaliczkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2771 Share lusssak

lusssak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 09:31

Dopłaty 2015

Witam dzwonilem dzis do agencji o informacje w sprawie zaliczki. Ku mojemu zdziwieniu pani powiedziala, ze moj wniosek ma status odrzucony, wiecej info nie chciala udzielic... Jedynie mowila o jakims bledzie systemu. Czy to oznacza ze nie dostane doplat? Zadne pisma dotyczace poprawek czy cos nie przychodzily. Wniosek jak co roku taki sam, bo sieje tylko zboza, grunty sie takze nie zmienily, do tego ten sam doradca mi wypelnial, co wypelnia od kilku lat. Ma ktos podobnie ?

Edytowany przez lusssak, 20 listopad 2015 - 10:28.

#2772 Share xxx987

xxx987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 10:47

Dopłaty 2015 też dzwonilem do agencji i powiem ci że gratuluje że wogóle się dodzwoniles demnie pani odebrał a i kazała czekać bo przelaczy mnie do apartamentu finansowego czekałem z 10 min i żadna piz . a! nie odebrał a . Ale jeśli masz że odrzucony to raczej zaliczki już nie dostaniesz a czemu tego to się już napewno nie dowiesz a jeśli chodzi o arimr to panuje tam jeden wielki cyrk dużo mówią chwalą się nie wiadomo czym a w praktycy jeden wielki burdel oczywiście to tylko moje zdanie i wielu może się że mną nie zgodzić ale mam znajomą która tam pracuje więc wiem co mówię bo mi trochę powiedziała

#2773 Share lusssak

lusssak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 10:55

Dopłaty 2015

też dzwonilem do agencji i powiem ci że gratuluje że wogóle się dodzwoniles demnie pani odebrał a i kazała czekać bo przelaczy mnie do apartamentu finansowego czekałem z 10 min i żadna piz . a! nie odebrał a . Ale jeśli masz że odrzucony to raczej zaliczki już nie dostaniesz a czemu tego to się już napewno nie dowiesz a jeśli chodzi o arimr to panuje tam jeden wielki cyrk dużo mówią chwalą się nie wiadomo czym a w praktycy jeden wielki burdel oczywiście to tylko moje zdanie i wielu może się że mną nie zgodzić ale mam znajomą która tam pracuje więc wiem co mówię bo mi trochę powiedziała

Tylko zeby sie nie okazalo aby w jakis sposob calych doplat mi nie odrzucili... A dla Ciebie mam taka rade. alo ktory pracowniak zna sie na przepisach. Mi tez nie chciala podac powiedziala abym sprawdzal w banku. Wtedy jej grzecznie powiedzialem ze doweidzialem sie ze mam takie prawo aby sprawdzic i oczywiscie odrazu zapytala mnie o nr gospodarstwa :) Dzwonilem do powiatowego oddzialu :) Wiem ze tam cyrk bo znajomy tez tam pracowal :)

#2774 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 11:33

Dopłaty 2015

Witam dzwonilem dzis do agencji o informacje w sprawie zaliczki. Ku mojemu zdziwieniu pani powiedziala, ze moj wniosek ma status odrzucony, wiecej info nie chciala udzielic... Jedynie mowila o jakims bledzie systemu. Czy to oznacza ze nie dostane doplat? Zadne pisma dotyczace poprawek czy cos nie przychodzily. Wniosek jak co roku taki sam, bo sieje tylko zboza, grunty sie takze nie zmienily, do tego ten sam doradca mi wypelnial, co wypelnia od kilku lat. Ma ktos podobnie ?

jak taki sam wniosek , jak w tym roku wszystko postawione na głowie ...totalne zmiany w zasadach i przepisach 

doradca mógł Ci narobić bigosu i nawet o tym nie wiesz ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#2775 Share lusssak

lusssak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 12:05

Dopłaty 2015

jak taki sam wniosek , jak w tym roku wszystko postawione na głowie ...totalne zmiany w zasadach i przepisach
doradca mógł Ci narobić bigosu i nawet o tym nie wiesz ;)

Chodziło z wnioskiem mi o to że takie ssame ha i uprawy. Druki oczywiście nowe. Doradca połowę wsi obsługuje i raczej błędów nie popełnia.pracuje w odr więc na bierzaco z wszystkim jest

#2776 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 13:26

Dopłaty 2015

ja suszowe dostalema zaliczkim nie dostalem a rodzice dostali i to i to

#2777 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 14:11

Dopłaty 2015

Chodziło z wnioskiem mi o to że takie ssame ha i uprawy. Druki oczywiście nowe. Doradca połowę wsi obsługuje i raczej błędów nie popełnia.pracuje w odr więc na bierzaco z wszystkim jest

tak, ale zasady przyznawania i naliczania dopłat inne 

sama agencja tego nie ogarnia bo za dużo zmian  jak na jeden rok - ale to już zasługa byłego ministra frajera z psl  ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#2778 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 14:29

Dopłaty 2015

A co Wam to da że 10 osób napisze że dostało? Wypłaty realizowane są zgodnie z kolejnością wpływu list płatności do centrali. Wszystko zależy od tego kiedy Wasze biuro wysłało do centrali zatwierdzoną listę z zaliczkami. Pod warunkiem oczywiście jeżeli są jeszcze pieniądze na to przewidziane. W obecnej sytuacji po wyborczej może być różnie. Do tej pory wypłacone zostały RŚ, zobowiązania z 2011. Wypłacane są ONW. Nie ma żadnych reguł odnośnie kolejności wypłacania dopłat czy zaliczek w oparciu o powierzchnie gospodarstwa. Chodzi tu tylko o to kiedy daną teczkę pracownik weźmie do ręki. A wszystkich spraw nie da się zrobić jednego dnia.
Jeżeli jakiekolwiek zmiany zgłoszone przez rolnika w polach zagospodarowania czy np podziały\scalenia działek nie zostały przetworzone przez specjalny wydział GIS zaliczki są wstrzymane.
Oddziały regionalne nie mają z zaliczani nic wspólnego. Jest to sprawa pomiędzy centralą i biurami powiatowymi.
W biurach możecie się dowiedzieć czy zostaliście skierowani do zaliczek, bądź zostaliście odrzuceni i w zasadzie nic więcej. Tak że szkoda denerwować Siebie i innych. Nie ma możliwości przyspieszenia wypłaty zaliczek ani tym bardziej otrzymania w przypadku gdy zaliczka jest odrzucona.

Post wyżej bzdura. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim.

Tyle tylko, że padło hasło, że system przestał działać ( i faktycznie, przez kilka dni nic się nie działo). Teraz znowu ludzie dostają różne płatności, co można tłumaczyć dwojako: system nie padł - i sukcesywnie są wypłacane pieniądze wg. kolejności list, albo system padł i są wypłacane tylko listy zaległe. 

Jak jest naprawdę?

RS zaczęto wypłacać, ale nic więcej, tzn. że to również nie znaczy, że system padł, czy nie.

Zgadzam się, że nie ma sensu sugerowanie się pracą jednego OP ARiMR, bo inne mogą, lecz nie muszą pracować tak samo, a co za tym idzie, rozpatrywanie wniosków i przekazywanie list do centrali może przebiegać różnie.

Inna sprawa, to świadomość kierowników OP i OR ( w większości z PSL), że ich dni na obecnych stanowiskach są policzone...

#2779 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 listopad 2015 - 16:19

Dopłaty 2015

Jako ciekawostkę dodam że w mojej okolicy np płacą RS=ptaszki na n2000 dla tych co zaczęli w 2011 roku, ja zacząłem w 2012 i nie mam kasy jeszcze i pewnie poczekam.

Poza tym część nazwijmy to  "wniosków" wróciła do biur powiatowych bo nie grają np powierzchnie ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2780 Share XTomekDX

XTomekDX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 16:56

Dopłaty 2015

RŚ w zobowiązaniach z 2011 roku jak już wcześniej wspominałem zostało wypłacone ze względu na to że skontrolować to dało się w starym systemie. Cała reszta RŚ i obszarówka będzie obsługiwana w "nowym" systemie . Może dlatego też zdecydowano się na wypłatę zaliczek z obszarówki, żeby rolnicy jak i pobieracze dopłat nie zjedli agencji.