Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#2721 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2015 - 21:33

Dopłaty 2015

nie martw sie rozpad unii nas wzmocni, tylko musi to byc totalny rozpad, a na taki sie zanosi dzieki bardzo przyjaznym chłopakom z afryki i bliskiego wschodu  :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 16:04
  •  

#2722 Share micspi

micspi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 23:34

Dopłaty 2015

Dopłaty powinny być wypłacone w ściśle określonym terminie ustalonym wcześniej. I wszyscy powinni dostać w podobnym terminie np. w przeciągu tygodnia czasu. W dzisiejszych czasach to nie jest problem przeprowadzić tą operację w sensie technicznym. A nie że jeden dostaję w grudniu a kto inny w lutym bądź marcu. Ewentualnie została by tu sprawa osób, którzy mieli kontrole ale także i oni z tej grupy powinni dostać płatność w podobnym późniejszym okresie. Pozwoliłoby to zaplanować inwestycję w mniejszych gospodarstwach i nie tylko. Po części umożliwić organizację wspólnych zakupów środków do produkcji rolnej tym mniejszym podmiotom. Taki mały sposób powstanie "grup producenckich" o których dudnił zawsze Pan Sawicki.

#2723 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 17 listopad 2015 - 01:46

Dopłaty 2015 onw na koncie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2724 Share jaroslaw123

jaroslaw123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 06:33

Dopłaty 2015

Do mnie zaliczka dotarła 12 listopada. Jak jest tak jak piszą , że to 50 % to pełna dopłata będzie dużo niższa

#2725 Share kp38

kp38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 07:33

Dopłaty 2015

A dopłaty do bydła to też w tą zaliczkę wliczone czy będą oddzielnie?

#2726 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 07:33

Dopłaty 2015 Ile razy trzeba to jeszcze napisać? To nie jest 50% wszystkich płatności na jakie składasz wniosek. Na zazielenienie, młodego rolnika czy do bydła nie płacą zaliczki.

#2727 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 17 listopad 2015 - 07:46

Dopłaty 2015

Nie którym to tłumacz i ze sto razy, a i tak nie dociera...

#2728 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 07:52

Dopłaty 2015

Niemiecki rolnik dostaje dopłaty zawsze na początku grudnia,jak mu kolega co pracuje u niego powiedział jak jest u nas to nie chciał uwierzyć że można tak rolnika traktować

#2729 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 17 listopad 2015 - 08:32

Dopłaty 2015

U nas w Polsce rolnik jest nikim bo tak jest traktowany... A co do dopłat to robią z nimi co chcą, dają kiedy chcą i ile chcą...

Jedynie w tv jest zawsze wszystko pięknie i ładnie.

Nic dziwnego że niektórzy nie wytrzymują ciśnienia...

http://www.poranny.p...wideo,id,t.html

#2730 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 09:06

Dopłaty 2015 Trzeba jeszcze wiedzieć, że o dotacje ubiega się ok 1,3 mln rolników a to chyba najwięcej w uni. Fakt, że pewnie kwota dopłat jest niższa, ale liczba wniosków do obsłużenia większa. Wiecie też, że Niemcy bronią interesów rolników. Dlaczego mieliby wszystkim wypłacić w grudniu, styczniu? Prędzej czy później te pieniądze i tak w postaci podatków wrócą do budżetu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2731 Share Bobbi

Bobbi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 10:30

Dopłaty 2015

Witam. 17.listopada a zaliczki brak. Być może szykuje się kontrola... Ponieważ jeszcze żadnej do tej pory (przynajmniej tej "oficjalnej") nie miałem, a w niedzielę wyjeżdżam na 3 tygodnie, podpowiedzcie proszę jaka ew. może mnie czekać.Ustanowić powinienem pełnomocnika? Jakie dokumenty przygotować do wglądu ewentualnego? Gospodarstwo konwencjonalne, bez zwierząt, RS międzyplon ozimy... Pozdrawiam.

#2732 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 10:35

Dopłaty 2015 Wystarczy pisemne upoważnienie od Ciebie, że jakaś osoba będzie Cię reprezentować podczas Twojej nieobecności. Składasz to chyba do oddziału Arimr.

#2733 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 10:54

Dopłaty 2015

Niekoniecznie trzeba zostawiać upoważnienie. Z tego co mi wiadomo inspektorzy po prostu spisują dane z dowodu osoby będącej podczas kontroli.

#2734 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 11:00

Dopłaty 2015

Nie mam ani ONW ani zaliczki.

W Polsce nie ma 1,3 mln rolników, to jest liczba pobieraczy dopłat a tych np.w mojej wsi jest 2 razy tyle co faktycznie gospodarujących.

#2735 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 13:38

Dopłaty 2015 Fakt, źle to ująłem.

#2736 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 17 listopad 2015 - 15:17

Dopłaty 2015

Witam. 17.listopada a zaliczki brak. Być może szykuje się kontrola... Ponieważ jeszcze żadnej do tej pory (przynajmniej tej "oficjalnej") nie miałem, a w niedzielę wyjeżdżam na 3 tygodnie, podpowiedzcie proszę jaka ew. może mnie czekać.Ustanowić powinienem pełnomocnika? Jakie dokumenty przygotować do wglądu ewentualnego? Gospodarstwo konwencjonalne, bez zwierząt, RS międzyplon ozimy... Pozdrawiam.

kolego wcale nie musisz miec kontroli na miejscu 

wystarzcy ze masz jakieś pomniejszenia walnąłeś o kilka arów i zaliczki nie masz 

starczy że podałeś nowe działki tak samo

starczy że twój wniosek nie przejrzany papierowo  czyli tzw konrola administracyjna  zaliczki też nie dostaniesz

a z tego co wiem dostają bardzo niewielkie gospodarstwa

Edytowany przez thug, 17 listopad 2015 - 16:52.

Thug

#2737 Share B-44

B-44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:bardzo rozległe...

Napisany 17 listopad 2015 - 15:38

Dopłaty 2015

najprościej będzie gdy udasz się do kierownika biura powiatowego ARiMR tam gdzie składałeś wniosek, tak ja zrobiłam u siebie, zapytasz czy nie było żadnej kontroli administracyjnej czy innej itd.,  że czekasz na płatności RS i inne, kierownik ma podgląd do tych informacji i widzi które gospodarstwa z jego terenu są do płatności zakwalifikowane. Mi powiedział , że kontroli nie było , co było dobrą wiadomością , widział że w poprzednich latach miałam przez 3 lata pod rząd kontrole i dodał że gospodarstwa są typowane według jakiegoś algorytmu i z płatnościami rolno środowiskowymi są odrzucane nawet jeśli nie było żadnych zmian i wszystko było dobrze, że z tygodnia na tydzień to się zmienia i te mniejsze odrzucone w poprzednim tygodniu widzi już do płatności. Ja też czekam i na zaliczkę i na RS, które zwykle miałam na rachunku 16-17 października, nie miałam żadnych zmian ani poprawek, podobny profil produkcji . Pozdrawiam

#2738 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 17 listopad 2015 - 18:36

Dopłaty 2015

W tym roku wzięłem pole w dzierżawe ,tylko jest problem,czy moge brać doplatę do tego pola,bo na początku działki jest dom i jakieś garaże,zaraz z tyłu jest pole i działka nie jest podzielona tylko w całości?

#2739 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 18:57

Dopłaty 2015

Pewnie, że możesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2740 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 20:37

Dopłaty 2015

W tym roku wzięłem pole w dzierżawe ,tylko jest problem,czy moge brać doplatę do tego pola,bo na początku działki jest dom i jakieś garaże,zaraz z tyłu jest pole i działka nie jest podzielona tylko w całości?

to nie problem , należy odjąć powierzchnię pod budynkami  i podać faktycznie uprawianą powierzchnię  

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to