phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dexter00    30

znajomy z ARiMR pod koniec listopada sprawdzał mi dopłaty i wyswietlało mu sie że zaliczka nie wpłynie. teraz sprawdzam konto a tam 15tys wiec sam nie wiem (dopłaty do 50ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Według mnie to jakaś popelina z tym systemem że nie działa. Bo po mojemu to on działa i naliczają bez problemu gorzej z kasą bo obietnice 500 plus trzeba spełnić.

 

Zastanów się co piszesz jedno z drugim niema nic wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Gdyby brakło kasy w budżecie, to przede wszystkim nie byłoby zaliczek i wszystkich dopłat finansowanych z budżetu krajowego, a tymczasem poza zaliczkami w sumie nic się nie dzieje. A mamy już połowę grudnia. Dostał ktoś NORMALNE dopłaty na konto w całej wysokości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Zaliczki to pikuś i tak nie dostali wszyscy, a może się okazać że kwotowe zapowiedziane szumnie 80 % to mniejszy wydatek niż zaliczki dla tych 20%.

 

Ja zaliczkę dostałem ale nie było to nawet 1/5 całej kwoty. 

 

Przekaz poszedł że pieniądze poszły więc teraz należy uzbroić się w cierpliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

znajomy z ARiMR pod koniec listopada sprawdzał mi dopłaty i wyswietlało mu sie że zaliczka nie wpłynie. teraz sprawdzam konto a tam 15tys wiec sam nie wiem (dopłaty do 50 ha)

 

 

 

  pamiętasz może  datę przelewu?

 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Pytanie do tych co dostali pomoc suszową, czy Wam też przyszły anulowania decyzji o płatności wraz z nowym przeliczeniem? Nie wiem jak to się stało, czy szacunki im nie siadły czy coś, ale dopłacili mi do suszy jeszcze pare złotych.

Tak ja też dostałem taką decyzję, uzasadniają tym że cała kwota przeznaczona na pomoc nie została rozdysponowana i dlatego został podwyższony odsetek procentowy pomocy suszowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

A ja zaliczkę dostałem dawno temu a dziś musiałem robić korektę bo wkradł się drobny błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Ja myślę że i ONW wypłacą dopiero w Kwietniu, jak ktoś miał kontrole czy powyżej 15 ha tak jak i resztę pewnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

A co sadzicie o przekazaniu czesci doplat na tych kochanych uchdzcow. Rano w radio slyszalem ze maja ustalac cos w brukseli zeby zabrac czesc doplat kraja co nie zgadzaja sie na przyjecie uchodzcow w tym polsce i przekazac je darmozjada. Nie jestem za tym zeby nie pomagac ale i tak oni w polsce siedziec nie chca bo ciagna na zachod za wiekszym zasilkiem. I dlaczego my mamy za to placic. Na sile ich sciagac zeby siali takie spustoszenie jak na zachodzie w tv tego nie mowia co naprawde robia, znajomi robia w holandii to opowiadal co oni odwalaja i kazdy patrzy zeby sie ich pozbyc. Ale znowu z kogo maja sciagnac z nas najlatwiej.

Co do ONW to zawsze mialem koniec listopada teraz cisza, pewnie na marzec kwiecien mozna liczyc o ile mozna liczyc...

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

koniec UE zbliza sie coraz szybciej

i dobrze, moze wkoncu bedzie normalnie, bo od tego lewactwa to sie zygac chce

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A co sadzicie o przekazaniu czesci doplat na tych kochanych uchdzcow. Rano w radio slyszalem ze maja ustalac cos w brukseli zeby zabrac czesc doplat kraja co nie zgadzaja sie na przyjecie uchodzcow w tym polsce i przekazac je darmozjada. Nie jestem za tym zeby nie pomagac ale i tak oni w polsce siedziec nie chca bo ciagna na zachod za wiekszym zasilkiem. I dlaczego my mamy za to placic. Na sile ich sciagac zeby siali takie spustoszenie jak na zachodzie w tv tego nie mowia co naprawde robia, znajomi robia w holandii to opowiadal co oni odwalaja i kazdy patrzy zeby sie ich pozbyc. Ale znowu z kogo maja sciagnac z nas najlatwiej.

 

Co do ONW to zawsze mialem koniec listopada teraz cisza, pewnie na marzec kwiecien mozna liczyc o ile mozna liczyc...

 

Właśnie tez miałem o tym pisać bo słyszałem tą audycję. Chyba w jedynce o tym mówili. Pieprzone złodzieje i koniowały... Niech sobie ich nawpuszczają to będzie dopiero mexyk... ale wiadomo, że na tym świecie nic nie dzieje się przypadkiem. Plan jest prosty, wojna w europie, wuj sam pcha tu broń i interes się kręci.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rodzice coś dostali na 4,5 ha, ale nie wiem co bo nie sprawdzili tytułu. Wpadło 1400 zł i do niczego nie pasuje a zaliczki nie mieli. Przysługuje im tylko jpo, dodatkowa i zazielenienie. Kobieta odbierająca telefony w agencji mowiła co ona się nasłucha przez telefon. Wyzywają od kur** itp. Do czego te dopłaty doprowadziły, to nie agencja trzyma budżet. Z resztą dopiero 17 grudzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja tez uwazam ze to zaden przypadek nie jest. Jedno mnie zastanawialo co miala na mysli kopaczka jak mowila w debacie jak zaglosujecie na pis to wy rolnicy mozecie sie pozegnac zoplatami teraz juz wiem co miala na mysli ale jak by oni wygrali to by sie tlumaczyli ze to nie ich wina;) Ten kabaret to juz mnie coraz bardziej rozpier....smieszy.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

http://www.agrofoto.pl/finanse/symboliczna-wyplata-rolnosrodowiskowych-i-onw-w-tym-roku,61535,1.html

 

W sumie to jest dość istotna kwestia , kontrola rś na miejscu bądź inne tego typu blokują także wypłatę ONW dla rolnika ? Czy to jest inna para kaloszy i nie ma znaczenia przy ONW ? Wie ktoś jak to działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Przez opużnione dopłaty mają czas na kontrole, u nas z weterynarii dzień w dzień trzepią. A skutki wiadomo jakie będą. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2015 to jedyny rok w którym nie mialem żadnej kontroli :) a tak to w każdym roku były jakieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

koledze inspekcja weterynaryjna kazała zapisywać ile trutki dziennie pobierają myszy i szczury , to zakrawa już na paranoję

szukają jakiegokolwiek pretekstu żeby obciąć dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Sprzedawałem żyto do małego młyna gdzie facet miał dwa zbiorniki jeden na żyto i jeden na pszenicę. Przyszła kontrola i kazali mu określić gdzie jest zboże od poszczególnych dostawców, tak samo która maka jest z czyjego zboża  :D .

Facet mówi że kupuje małe ilości i w zbiornikach ma zboże od kilku czy nawet kilkunastu dostawców i nie da się określić w którym miejscu zbiornika jest które zboże tym bardziej że produkcja idzie na bieżąco , tak samo nie ma możliwości określić z czyjego zboża aktualnie  robi make .

Zasugerowali mu aby znalazł sobie dużego producenta czy dostawcę i od niego kupował zboże :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

ja się nie dziwie facetowi że kilka tygodni temu chciał podpalić oddział agencji nie jednego by szlak trafił jak takie bzdury wymyślają

Edytowano przez jarecki7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Poczekajcie, nowa władza weźmie się i za nas... "Eksperci" wytłumaczą narodowi jakie to niesprawiedliwe, że są dopłaty, powołają się na nieistniejące przepisy, przytoczą "argumenty" i "dowody" bez pokrycia i nam dowalą. Przy poklasku części matołów wdzięcznych za zrobienie "porządku". Na razie "walczą" na innym froncie i choć nie mogą zagarnąć funduszy z Unii, to nie znaczy, że o nich zapomnieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Wylacz telewizor i wlacz myslenie bo takie bzdury wypisujesz. Widzialem najnowszy sondaz nowoczesna na pierwszy miejscu no oni to napewno nam manne z nieba rzuca. Wracajac do doplat ten liliput z psl mowil ze przez internet kto wnioski zlozy to i w grudniu dostanie a ja sie teraz zastanawiam czy ten wniosek co zlozylem przez internet to wogole gdzies dotarl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Za to nowy minister obiecał, że dopłat przed kwietniem nie będzie. Wierzę w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj