phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemasboss    3

Kolego z tego co mi wiadomo to bardzo mało chętnych jest obecnie na MR bo warunki nasi ukochani urzędnicy sobie ustalili takie że hej.A sprawiedliwości nie ma bo inny dostanie MR i na Modernizacje w starym i nowym PROW a drugi nie dostanie wcale.

 

Bo jak na razie był tylko nabór na budowy i modernizacje budynków. Według mnie wniosków nie było tak mało bo prawie 2500. Jak będzie nabór gdzie będzie można kupić maszyny to zobaczysz jak się rzucą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Jak byś miał w ubiegłym roku straty z powodu deszczy nawalnych, w obecnym straty z powodu suszy i jeszcze na koniec roku oddałbyś tucznika po 2,8, to byś inaczej ćwierkał.

 

 

Panowie jestem średniakiem w naszej wsi ok 20 ha WLKP , jadę jako tako ale ostatnimy laty bez większych inwestycji ,wszyscy wiemy jakie są ceny zboża trzody mleka itd narzekają  i mali i posiadacze 100 ha jest we wsi kilku ,jednak jak gdzieś ktoś likwiduję małe gospodarstwo czy część sprzedaje  ludzie co narzekają na opłacalność płacą 40-50 tyś za ha od ręki taki głód ziemi ,w innych rejonach kraju też tak jest bo ja tego nie rozumię kiedy im się kasa zwróci

 

 

Bajki na dobranoc.W mojej miejscowości jedyny który kupił ziemię przez ostatnie pięć lat to byłem ja kupiłem 4,5 ha na kredyt i teraz  żałuję.I na pewno nie płaciłem 40-50 tyś tylko wiele wiele mniej.

 

 

@miszka,zależy gdzie w mojej okolicy gościu nie dawno kupił ziemię klasy 3 i zapłacił za hektar 70 tys.

 

 

Jak dobra ziemia to 70 tyś ,to nic dziwnego sam bym kupił

 

 

u mnie w okolicy też panuje szał na zakup ziemi, ale póki co lekko wystopowało już, ostatnio miałem 'okazje' kupić 6ha przy miedzy i 3ha kawałek dalej 3klasa, cena ponad 70tys/ha, na początku się napaliłem, ale później siadłem i pomyslałem, nie sztuką jest brać kredyt myśląc o tym co jest 'teraz', a co będzie później? za 10, 20 lat? kolego @miwgos, m.in przez takich jak Ty jest taka cena jaka jest, bo rozumiem, gdzie kupują podstawieni biznesmeni po 50-100tys/ha aby wyprać pieniądze, ale jeżeli rolnicy sami to sobie robią to ja jestem święcie przekonany - możecie się ze mnie śmiać, ale będziecie kiedyś tego żałować i sprzedawać to pole po 10-30tys max, niech przyjdzie rok dwa suszy, i niech piepżnie ta unia (bo to jest nieuniknione, wystarczy znać trochę historię, a z najświeższej - związek radziecki tez miał istnieć wiecznie) i skończą się dopłaty, to pole wróci do normalnych cen... a jeżeli będzie tak jak wszyscy liczą, że cena pójdzie do góry, to też żałował jakoś nie będę - całe życie zarzynać się dla banków, to myślenie naiwnych ludzi. można myśleć o zmianach profilu gospodarstwa, żeby podnieść dochody, no ale jak jest się zakopanym w kredyty ( a znam takich) to już tylko idzie się na całość-kredyt->kredyt->kredyt..... ten co to pole kupił  o którym wspomniałem, ze 2 lata temu mówił, że więcej jak 40tys w życiu nie da za hektar pola, no ale między czasie nabrał duuużo nowego sprzętu to i myśli teraz pewnie pole za wszelką cene kupować, żeby ten sprzęt miał na czym robić :) naiwne, może wygra, może przegra, czas pokaże... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Taka sytuacja jak teraz nie utrzyma się wiecznie, stopy procentowe pójdą w górę i wówczas porozmawiamy o kupowaniu pola po 70tys/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dokładnie ! mamy historycznie niskie stopy procentowe na swiecie, niestety ale Polski rolnik to w duzej mierze analfabeta ekonomiczny, oczywiscie nie kazdy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Już narobili chałasu że od 2016r będą mogli obcokrajowcy nasze ziemie kupować i co wyszło?Nic,dalej sobie będziemy mogli robić na naszych ziemiach.Już nie jeden tak myslał.Wiem jak jest bo dzierżawie pole od gościa i tak sie kiedyś zachwycał że za dobre pieniądze sprzeda ziemie.A niektórych jak stać kupować po 100tysi za ha to niech mają,Tylko szkoda że aż tyle płacą.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

trochę odbiegamy od tematu ale wtrącę swoje dwa grosze na temat obrotu ziemią

kupują bo muszą "kaskie przeprać" , jak ja bym miał okazje sprzedać ziemie za 100tys/ha nie zastanawiał bym się zainwestował bym w pewniejsze źródło dochodu. ale najlepsze jest to że o dzierżawę zabijają się jeden przez drugiego po nocach się podkupują dzierżawe nie małą płacą dopłaty oddają zwrotu na paliwo niema, ale on obrabia i jest PAN i mu rośnie.... garb na plecach

 

a jeśli o dopłaty chodzi to jak system może nie działać skoro zaliczki zostały wyliczone i wypłaty zaliczek ruszyły czyli wszystko działa. tylko każdy dzień opóźnienia wypłat to dłuższa możliwość obrotu naszymi pieniędzmi, KOMUNIZM POWRÓCIŁ  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1004

Bo jak na razie był tylko nabór na budowy i modernizacje budynków. Według mnie wniosków nie było tak mało bo prawie 2500. Jak będzie nabór gdzie będzie można kupić maszyny to zobaczysz jak się rzucą.

 

Ja pisałem o młodym rolniku a na modernizacje też tak się nie rzucą jak kiedyś bo warunki do spełnienia o wiele gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

 

 

a jeśli o dopłaty chodzi to jak system może nie działać skoro zaliczki zostały wyliczone i wypłaty zaliczek ruszyły czyli wszystko działa. tylko każdy dzień opóźnienia wypłat to dłuższa możliwość obrotu naszymi pieniędzmi, KOMUNIZM POWRÓCIŁ  

 

 

lista kandydatów do zaliczek przyszła do BP z Warszawy. system nie działa. zadzwoń do BP i spytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

wczoraj byłem w bp i zaliczki nie dostałem bo była zmiana map i mój wniosek nie poszedł na przelewy. Dopłaty dostane najprędzej w kwietniu bo mam ponad 15ha i musiałem efa zaznaczyć. System nie działa i nie prędko zacznie bo nikomu na tym nie zależy a to że mieli prędko wypłacać bo susza to bajki były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no i co zrobisz z taka kupą pieniędzy? ;)

na papier więcej wydadzą niż na pomoc suszową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Czyli z dopłatami trzeba do kwietnia czekać albo i maja jak już będzie po siewie itp wszystko zdrożeje nawozy,paliwo,itp niewiem dlaczego nowy rzad nic z tym nie robi w kampani obiecywali wszystko co się dałó a teraz zajmują sie ch.. wie czym . Ale my prosci rolnicy nic z tym niezrobimy ;/ i dlaczego takie kryteria że tylko do 7 h narazie, co kase na procent chcą przetrzymać czy jak;/  zwalają winę  na system a im się poprostu niechce takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

że tak przytoczę jak wnioski składaliśmy w agrobiznesie były minister mówił że kto zdąży złożyć wniosek do końca marca to dopłaty będzie miał w grudniu , ha haha , ja się śmiałem  , ale złożyłem w marcu , teraz jeszcze bardziej się śmieje , kabaret jprd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

obowiązuje dyscyplina finansowa  od 2000 euro wiec dlatego do7 ha i nie wszystkie schematy pomocy

z tego co pamiętam JOP ,ZAZIELENIE, DODATKOWA, KROWY BYDŁO I KOZY dziwnne ze nie uwzględnili owiec ?????

​jest duże  zamieszania w 2015 w obszarówce  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Mają czas do końca czerwca, spoko, tylko ja się boję że w w tym ich całym pierdo***ku nie skończą nawet do 30 czerwca wypłacać. A kto im cokolwiek cos zrobi, zawsze wymówkę znajdą. Tylko rolnik będzie czekał i płakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Nowego ministra mamy od ok. 3 tygodni a niektórzy już cudów od niego oczekują,  a ten cały rozpier- papier to prezent od poprzedniej ekipy i tu trzeba byłego ministra zapytać dlaczego tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

wiem ze nowy rzad troche czasu powinien dostac ale cos ten nowy minister wogle sie niewychyla a w czerwcu to spora czesc rolnikow juz kredyty pozaciaga bo wszystko kosztuje i to najwiecej kasy idzie styczen luty marzec przynajmniej u mnie potem to tylko grosze ale w sumie co jarek powie to reszta robi a obiecywali tyle!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

no i co zrobisz z taka kupą pieniędzy? ;)

na papier więcej wydadzą niż na pomoc suszową

Nooooooo. A jeszcze nie dawno pitolili jaka to oszczędność nie wysyłanie decyzji (tych podstawowych). A tu w kopercie trzy kartki i bla,bla,bla że decyzja do decyzji. Ps. Ale mi się micha   :D jak zobaczyłem kopertę (myślałem że to coś z dopłat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dzis właśnie byłem w agencji i sie dowiedziałem że mój wniosek jeszcze w szufladzie leże bo jak na razie weryfikują małe gospodarstwa takie do 5ha, kiedyś podobno mieli do tego firmy zewnętrzne a teraz muszą to sami robić i niestety czasu im brakuje... 


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Każda wymóka jest dobra ale pracownicy agencji nie sa niczemu winni to nasz poj...any rzad!!!!!!!!!!!!!!!!!! stary i nowy dla scisłosci zajmują sie chu... wie czym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Dopłaty są odkładane a sezon licytowania rolników właśnie się zaczyna... 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trebor33    0

zastanawia mnie na podstawie czego dostaliśmy (lub nie) zaliczki dopłat skoro weryfikacja wniosków zależności od wielkości gospodarstwa będzie w lutym (do15 ha) lub kwietniu bo podobno "system informatyczny nie działa w pełni"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj