Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#241 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:16

Dopłaty 2015

historia sie kolem toczy mowi kolega zombi toczy sie tylko ze my teraz bedziemy ladowac w sredniowieczu gdzie byl pan i wladca ziemski co mial cale wsie wszystka ziemia byla jednego a reszta chlopow i wiesnmiakow tyrala u nieg za grosze i tak teraz do yego zmierzaja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 15:34
  •  

#242 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:18

Dopłaty 2015

10ha x 2 tys zysku łącznie z dopłatą i dodatkowo praca na boku bądź sezonowa - da się przeżyć ale jak się nie chciało poświęcić trochę czasu na obróbkę i sprzedało to teraz d*pa mokra. 

#243 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 19:22

Dopłaty 2015

. Padł przemysł i dla nikogo nie ma roboty.

Ilośc ludzi w supermarketach podczas wekendu , oraz zawartośc ich koszykow zdaje tej tezie przeczyć. 

A z drugiej strony , to kto powiedział ze najlepsza opcją jest zatrudnienie sie w charakterze robotnika ? 

Z biegu wyliczę nieograniczoną liczbe profesji , gwarantującej dużo większe profity jak nieszczęsny przemysł i rolnictwo.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 19:24

Dopłaty 2015

pawelol

te twoje wyliczenia powoli staja sie nudne

czy zboze po 1 tys czy po 500zł u ciebie zawsze jest 2 tys do przodu z kazdego hektara łacznie z dopłata ;)

Edytowany przez ventador, 17 październik 2014 - 19:29.

#245 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 19:27

Dopłaty 2015

10ha x 2 tys zysku łącznie z dopłatą i dodatkowo praca na boku bądź sezonowa - da się przeżyć ale jak się nie chciało poświęcić trochę czasu na obróbkę i sprzedało to teraz d*pa mokra. 

20 tys rocznie dla rodziny z 1 dzieckiem to poziom 600 zł na osobę.  To nie życie , to gehenna.

#246 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 październik 2014 - 19:28

Dopłaty 2015 ventador

zmień se sygnaturę na ''debila roku '' :D  :D  :D

dwa tys łącznie z dopłatą- a dwa tys plus dopłata to chyba różnica ?

Edytowany przez kozulek2, 17 październik 2014 - 19:29.

#247 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 19:30

Dopłaty 2015

byznesmenie z podlasia chyba czegos nie doczytałes

cofnij sie o strone i popros kogos aby ci przeczytał i wytłumaczył co napisałem :D :D :D

#248 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 październik 2014 - 19:33

Dopłaty 2015

skoro edytowałeś po moim poście to jak mogłem doczytać ?

#249 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 19:36

Dopłaty 2015

jakis ty bystry

wow :D

#250 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:52

Dopłaty 2015

ale panowie kto taka ustawe glupia wydal ze do 300 ha to jest gospodarstwo rodzinne przeciez to jzu jest przedsiebiorstwo a nie gospodarstwo rodzinne takei bez zatrudniania pracownikow na stale to moze byc maks 50 ha no moze wiecej to zalezy od regionu jak rozdrobnienie gruntow jest owszem w szwecji jest takei rolnictwo ze tam to jeden jest i ma wszystka ziemie wokol siebie tj 300 ha i tam to mozna a nie u nas

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 19:58

Dopłaty 2015

Ja naprawdę nie chcę Cię obrażać, ale jak dalej tak bedzisz wypisał to jak babcię kocham, nie powstrzymam się dłużej.

#252 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 17 październik 2014 - 20:01

Dopłaty 2015

Ilośc ludzi w supermarketach podczas wekendu , oraz zawartośc ich koszykow zdaje tej tezie przeczyć. 

A z drugiej strony , to kto powiedział ze najlepsza opcją jest zatrudnienie sie w charakterze robotnika ? 

Z biegu wyliczę nieograniczoną liczbe profesji , gwarantującej dużo większe profity jak nieszczęsny przemysł i rolnictwo.

Hymm.. piszesz jak mój ojciec. Niby ludzie kasy nie mają a toboły żarcia z marketów wynoszą. I to w większości syf i chemia. Tylko że widzisz, Duża fabryka zatrudniająca 10 tys osób w mieście 80tysięcznym powoduje ogromny rozwój. Bez tego co mamy? Pracownik galerii handlowej zarobi w galerii - w tej galerii się ubierze, zje i z pustego w puste się przelewa. Co innego wytworzyć produkt, zarobić i te pieniądze wydawać. 

Co do biedy na 10ha - to tylko przykład. Założyłem 4-5 klasę ziemi i sprzęty w spadku po dziadku - napisałem również że można dorobić nawet sezonowo. U mnie przy takim areale właściciel dorabia jako drobny mechanik, cieć, to na cpn pracują a żona jak dzieci odchowa to często kucharka/sprzątaczka/ zbiera pieczarki. 

pawelol

te twoje wyliczenia powoli staja sie nudne

czy zboze po 1 tys czy po 500zł u ciebie zawsze jest 2 tys do przodu z kazdego hektara łacznie z dopłata ;)

Nie zawsze - czasem jest dużo więcej :) Uzyskanie 1000zł zysku to nie był jakiś wyczyn w ostatnich latach na 4klasie. A dopłata jak psu buda się należy a i sporo osób ma rolnośrodowiskowe - dodatkowe zyski.

#253 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 20:05

Dopłaty 2015

"Co do biedy na 10ha - to tylko przykład. Założyłem 4-5 klasę ziemi i sprzęty w spadku po dziadku - napisałem również że można dorobić nawet sezonowo. U mnie przy takim areale właściciel dorabia jako drobny mechanik, cieć, to na cpn pracują a żona jak dzieci odchowa to często kucharka/sprzątaczka/ zbiera pieczarki." 

Przekonaj syna takimi perespetywami , by został spadkobiercą gospodarstwa i go nie sprzedał .

Opowiedz mu jak wygląda morze , lub góry . Co to są wczasy i kolonie dla wnuka .

Życzę powodzenia., bo mnie jakoś kariera 'ciecia' dziwnie nie przekonuje. a propozycja dla żony by była sprzątacvzką , skonczyła by się dosmiertnym fapowaniem.

Edytowany przez xemit, 17 październik 2014 - 20:10.

#254 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 17 październik 2014 - 20:09

Dopłaty 2015

Tylko czasem inne perspektywy są jeszcze gorsze i wtedy nie ma wyjścia - trzeba sobie radzić jak każdy może i bardzo możliwe że to pokolenie jest ostatnim obrabiającym te 10ha.

Edytowany przez pawelol111, 17 październik 2014 - 20:11.

#255 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 20:11

Dopłaty 2015

Najlepszym wyjsciem pozostaje wtedy sprzedaż tej ziemi. 

A 10 ha , w mojej wiosce , już nikt nie obrabia.

Edytowany przez xemit, 17 październik 2014 - 20:13.

#256 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 17 październik 2014 - 20:21

Dopłaty 2015

A u mnie jak najbardziej. O ziemię bardzo trudno ale nie ma kosmicznych cen bo kto ma to płacić? Ten co żone wysyła żeby zarobiła pare groszy? Są gospodarstwa mleczne po 20-30ha ale tylko tam są przyzwoite pieniądze. Sama produkcja roślinna to za mało. O trzodzie chlewnej szkoda gadać.

#257 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 20:29

Dopłaty 2015

Dlatego 150- 350 tyś zl uzyskanych ze sprzedazy tych 10 ha i logicznie zainwestowanych w inną profesję, pozwala zapomniec o dreptaniu w miejscu i daje nadzieję na zmianę losu , swojego i rodziny.

#258 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 17 październik 2014 - 20:39

Dopłaty 2015

I tu się zgodzę ale zaraz podniesie się lament że Unia doprowadziła do tego że ten 10hektarowiec musi sprzedać swoją ziemię bo go na nic nie stać. 

I tu się zgodzę ale zaraz podniesie się lament że Unia doprowadziła do tego że ten 10hektarowiec musi sprzedać swoją ziemię bo go na nic nie stać. 

#259 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 20:47

Dopłaty 2015

Dlatego 150- 350 tyś zl uzyskanych ze sprzedazy tych 10 ha i logicznie zainwestowanych w inną profesję, pozwala zapomniec o dreptaniu w miejscu i daje nadzieję na zmianę losu , swojego i rodziny.

To gdzie taka tania jest ziemia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 17 październik 2014 - 20:47

Dopłaty 2015

a spróbuj za 150 -350 tys. wejść w coś w dzisiejszych czasach w co zainwestować...zakładałeś firmę ? mnóstwo papierów, zero zwolnień z podatku (kwota wolna to ok 3000 zł najniższa w Europie) zaraz wejdzie Ci US w papiery ... co tu dużo mówić paranoja  

Hymm.. piszesz jak mój ojciec. Niby ludzie kasy nie mają a toboły żarcia z marketów wynoszą. I to w większości syf i chemia. Tylko że widzisz, Duża fabryka zatrudniająca 10 tys osób w mieście 80tysięcznym powoduje ogromny rozwój. Bez tego co mamy? Pracownik galerii handlowej zarobi w galerii - w tej galerii się ubierze, zje i z pustego w puste się przelewa. Co innego wytworzyć produkt, zarobić i te pieniądze wydawać. 

Co do biedy na 10ha - to tylko przykład. Założyłem 4-5 klasę ziemi i sprzęty w spadku po dziadku - napisałem również że można dorobić nawet sezonowo. U mnie przy takim areale właściciel dorabia jako drobny mechanik, cieć, to na cpn pracują a żona jak dzieci odchowa to często kucharka/sprzątaczka/ zbiera pieczarki. 

Nie zawsze - czasem jest dużo więcej :) Uzyskanie 1000zł zysku to nie był jakiś wyczyn w ostatnich latach na 4klasie. A dopłata jak psu buda się należy a i sporo osób ma rolnośrodowiskowe - dodatkowe zyski.

ok źle przeczytałem tka jest fabryka a poniżej galeria Twoje na wierzchu  :)

Edytowany przez aster453, 17 październik 2014 - 21:09.