Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#2561 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 29 październik 2015 - 17:36

Dopłaty 2015

tak dziala agencja, ręce opadają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 20:21
  •  

#2562 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 29 październik 2015 - 17:38

Dopłaty 2015
Słynny (a raczej niesławny PEG) - ktoś na podstawie zdjęć określa powierzchnię użytkowaną. Mniejszą niż we wniosku. Kontrola na miejscu potwierdza zasadność i zgodność z wnioskiem. Efekt - pomiary na miejscu są drugorzędne, nieistotne... Ważne by powierzchnię pomniejszyć, a jak się uda wlepić karę, to tym lepiej!

100% racji. U mnie już około 1 ha ucieli przez wszystkie lata. Najlepiej mam na jednej działce rolnej 2,97ha złożonej z 11 dz. ewidencyjnych. Obcieli mi 0,15ha. Poszedłem po info dlaczego tak jest, a panienka z okienka mówi, że przesunięcie granic. Jako że pomierzyłem wszystko i rozpisałem sobie to tłumaczę panience: żeby stracić te 15 arów to sąsiad z prawej musiałby zaorać 6m mojego pola lub sąsiad z lewej 4.5m (pole w trapezie). ewentualnie droga gminna musiała by być przesynięta o 15m w moje pole. Na to paniusia odwraca ekran i pokazuje mi w geoportalu przesunięcia granic dla każdej działki ewidencyjnej z osobna. Ręce mi opadły. Na nic tłumaczenie, że wszystkie miedze są polikwidowane i nawet gdyby było przesunięcie to i tak całość jest w moim , a nie u sąsiada.

#2563 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 29 październik 2015 - 18:22

Dopłaty 2015

@ENDURAK91 po śmierci właściciela dopłaty należą się jego spadkobiercy, wkrada się tutaj jeszcze prawo spadkowe i wymóg przedstawienia w agencji prawomocnego postanowienia sądu o nabyciu spadku. Zapoznaj się z ustawą o płatnościach bezpośrednich, taką sytuację reguluje artykuł 27

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2564 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 29 październik 2015 - 18:37

Dopłaty 2015

Do mnie   zaliczka  też  już  dotarła 

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#2565 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 29 październik 2015 - 18:44

Dopłaty 2015

a spadkobierca musi być rolnikiem?

#2566 Share patrykpyz

patrykpyz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 październik 2015 - 19:10

Dopłaty 2015 Dzisiaj dotarła zaliczka. Zachodniopomorskie- powierzchnia 20 ha

#2567 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 29 październik 2015 - 19:28

Dopłaty 2015

to wie ktos cos czy nie

#2568 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 29 październik 2015 - 20:44

Dopłaty 2015

@radek1983 jeśli nie składałeś o płatność do wysokobiałkowych lub owoców miękkich to do pełnych 12 ha zaliczka powinna wynosić 3494,94 zł - jest to 50% płatności JPO i dodatkowej.

@ENDURAK91 spadkobierca musi spełniać warunki do przyznania tej płatności, czyli musi mieć nadany numer gospodarstwa.

Nie wiem jak rozumiesz określenie "rolnik" ale w różnych urzędach jest to inaczej interpretowane.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#2569 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 29 październik 2015 - 21:37

Dopłaty 2015

Zaliczkę dopłat i ONW wypłacają w jednym przelewie czy oddzielnie?

#2570 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 29 październik 2015 - 21:59

Dopłaty 2015

dziś decyzja za suszę,ciekawe kiedy kasa.

To ktoś dostał u nas na cało gminę 10 osób i to te osoby które mają same trawy a nie mają bydła ,a ja że mam bydło i nie zebrałem drugiego pokosu to nic taka polityka .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2571 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 30 październik 2015 - 00:31

Dopłaty 2015 Ja dostałem decyzję za suszę w poniedziałek ciekawe kiedy kasa i czy suszowe kredyty będą

#2572 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 30 październik 2015 - 08:00

Dopłaty 2015

Zaliczkę dopłat i ONW wypłacają w jednym przelewie czy oddzielnie?

ONW.  wypłacają  w  całości  nie na  raty.

#2573 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 30 październik 2015 - 08:54

Dopłaty 2015

Gadanie nic nie pomoże. mi kiedyś próbowali obciąć 1,5 ha ze 150 i po odwołaniach i kwestionowaniu powierzchni PEG zmusiłem ich do kontroli na miejscu. Przez 6 godzin mierzyli pola potem dwie godziny liczyli i wyszło na moje. Od tamtej pory tylko raz próbowali na kawałku 8 ha zmniejszyć o 0,15 ha ale wystarczyło odwołanie i żądanie kontroli na miejscu i uznali bez sprawdzania moją rację.

Są sytuacje, że można zgłosić nawet więcej niż ma własna działka bo przez przesuwanie granic może okazać się że uprawiamy część sąsiada. Wystarczy wpisać we wniosku jego numer działki i jaka cześć jej uprawiamy i nie ma problemu. Ja pomiędzy moimi działkami mam drogę gminną której nie ma od 30 lat i wpisuje ją do uprawy i problemów nie mam.

#2574 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 30 październik 2015 - 15:22

Dopłaty 2015

poczekaj poczekaj zobacz na oznaczeniach jakie masz kody bo ktoś o coś się upomni kiedyś czy gmina czy armir

Thug

#2575 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 30 październik 2015 - 17:15

Dopłaty 2015

O co niby? Uprawiam w rzeczywistości działki, a że nie sa moją własnością to co w tym złego. Lepiej żeby 5m pas przy drodze przy moim polu zarastał chwastami?. Już kiedyś nadleśnictwo przy szacowaniu miało pretensje że sieje i zbieram nie na swoim. Poprosili pracownika z gminy od dróg, a ten stwierdził, że gmina nie ma pieniędzy na koszenie poboczy i nie maja nic przeciwko, że koszę je za nich i biorę za to kasę z ARiMR. W agencji też wiedzą że tak robię i nic przeciwko nie mają.

#2576 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 październik 2015 - 17:21

Dopłaty 2015

gdzie jest taka ludzka agencja

#2577 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 30 październik 2015 - 17:25

Dopłaty 2015

Ludzka nie jest ale już ich nauczyłem, że co nie jest zabronione to jest dozwolone. W tym roku kierownik miał jakieś ale co do wniosków suszowych ale go zjechałem i przyjęli, a po poprawki sami lecieli do komisji do gminy.

Wniosek był na 35 ha, a przyznali na 22, odwołanie już poszło, bo niby komisja stwierdziła w zbożach 0%. Były już zebrane więc nic nie mogli stwierdzić, a nie zero. mam inne dowody na straty więc w sądzie administracyjnym pewnie się sprawa skończy.

#2578 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 30 październik 2015 - 17:26

Dopłaty 2015

Coś       tu  nie pasuje-  jeśli  uprawiasz  taki  5 metrowy   pas to  masz  większą  działkę niż na  mapkach i  nie mów  że dostajesz dopłatę  do działki  zmierzonej ,  większej  niż  działka ewidencyjna.  Chyba  że  ta  działka ma  z  10  m.  szerokości  i  pomiary  mieszczą się w  granicy  błędu.

#2579 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 30 październik 2015 - 17:31

Dopłaty 2015

Po prostu wpisuję do wniosku nr działki gminnej i w jakiej części ją użytkuję. W innym miejscu mam pole obok ugoru, którego właścicielem też jest gmina ale się nim nie interesował i też go użytkuję. Wpisuję nr tej działki do wniosku i po sprawie. ARiMR nie wnika czy mam umowę dzierżawy lub podobną na takie działki. Przynajmniej porządek zrobiłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2580 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 październik 2015 - 17:41

Dopłaty 2015

Gadanie nic nie pomoże. mi kiedyś próbowali obciąć 1,5 ha ze 150 i po odwołaniach i kwestionowaniu powierzchni PEG zmusiłem ich do kontroli na miejscu. Przez 6 godzin mierzyli pola potem dwie godziny liczyli i wyszło na moje. Od tamtej pory tylko raz próbowali na kawałku 8 ha zmniejszyć o 0,15 ha ale wystarczyło odwołanie i żądanie kontroli na miejscu i uznali bez sprawdzania moją rację. ....

Ja też już gdzieś pisałem że przy takim odcinaniu mi po 1-2 ary na działce spytałem pracownika czy chodzi o to abym ja miał niezgodność powyżej 10-12 arów i pracownik miał wynik czy chcą przyjechać i będziemy mierzyć przy kontroli na miejscu. Przestali obcinać bo wiedzą, że kontrola na miejscu będzie z plusem dla mnie.

O co niby? Uprawiam w rzeczywistości działki, a że nie sa moją własnością to co w tym złego. Lepiej żeby 5m pas przy drodze przy moim polu zarastał chwastami?. Już kiedyś nadleśnictwo przy szacowaniu miało pretensje że sieje i zbieram nie na swoim. Poprosili pracownika z gminy od dróg, a ten stwierdził, że gmina nie ma pieniędzy na koszenie poboczy i nie maja nic przeciwko, że koszę je za nich i biorę za to kasę z ARiMR. W agencji też wiedzą że tak robię i nic przeciwko nie mają.

Muszę przyznać, że u nas Gmina też nic nie robi jak rolnik odorze do drzew lub pasa drogowego o ile nie zniszczy drogi.

Na koszenie poboczy kasy nie mają, na odkrzaczanie także. Tylko ja tego nie podaję do dopłat, po prostu się uprawia ok 1 metra więcej na niektórych polach aby nie zarastało samosiejką bzu/lipy/głogu itp.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke