phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

freetaxi    947

Hahaha. EFA - obszary proekologiczne. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

   Mam EFA, max zwierząt i inne pie...y, ha też sporo a tu niespodzianka jak dziś zajrzałem na konto........tydzień temu pokazała się tam zaliczka dopłat :mellow:


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

co sie tak napinacie,ja jestem na pelnym luzie, doplaty zawsze mam na swieta-wielkanocne  :D  :D  :D ,wiec sie nie goraczkuje . przeciez niedawno kase wzialem ,od kwietnia to tylko pare miesiecy.. :P


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Niespodziewanie zaliczka na koncie do 14h ,a miałem kontrole w lipcu dobrostan zwierząt i po złożeniu wniosku o dopłaty  byłem wzywany bo brakowało jednej kartki która została w domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Kto brał kasę za suszę 2015 będzie miał drobną dopłatę. Pieniążki przyznane były pomniejszone o współczynnik korekty 0,81. W związku z faktem iż nie zostały wykorzystane wszystkie pieniądze, wszystkie postępowania zostaną wznowione i wydane nowe decyzje w oparciu o współczynnik korekty 0,86. Wielkość dopłaty to 50 zł do każdego tysiąca przyznanego pierwotnie.

Edytowano przez XTomekDX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Kto brał kasę za suszę 2015 będzie miał drobną dopłatę. Pieniążki przyznane były pomniejszone o współczynnik korekty 0,81. W związku z faktem iż nie zostały wykorzystane wszystkie pieniądze, wszystkie postępowaniach a zostaną wznowione i wydane nowe decyzje w oparciu o współczynnik korekty 0,86. Wielkość dopłaty to 50 zł do każdego tysiąca przyznanego pierwotnie.

skąd to info  przecież arimr jeszcze nie wypłaciła wszystkich srodków i będzie płacic do końca grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

dziś dowiedziałem się że miałem kontrol na polach, i dowiedziałem sie ze mierzyli mi pola 3 dni ( ok 30ha). czemu tak dlugo? ostatniego dnia przyjechali na rejestracjach warszawskich, czy mozliwe ze byloby cos nie tak? dodam ze powierzchnia pol nie zosała napewno przekroczona bo w tym roku wyoralem dodatkowe nieuzytki wiec powinno byc na + dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak masz 30 ha w 100 kawałkach ( a znam takie przypadki) to nie ma co się dziwić, że troszkę trzeba te działki obchodzić jeśli kontrola jest metodą GPS. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

no dzialek jest ok 10 o nieregularnych kształtach. to mozliwe zeby agencje powiatowa kontrolowala agencja z wawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Prawdopodobne. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

no dzialek jest ok 10 o nieregularnych kształtach. to mozliwe zeby agencje powiatowa kontrolowala agencja z wawy?

Mój znajomy miał taką kontrolę "pod kontrolą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czasami tak się zdarza, że po kontroli jest jeszcze "kontrola" kontroli :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie aczkolwiek szybko raczej ich nie dostaniesz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Spokojnie nie ma co się napinać dopłaty będą w swoim czasie, ja co roku dostaje 1 marca i nie wiem dla czego miało by być inaczej .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

ja ostatnio widziałem samochód terenowy na warszawskich numerach jak szukali działek i mieli dokumenty nie pytałem się  dlaczego sprawdzają   łąki    w umowie  z firma zewnetrzna jest zapisane ze jakiś % jest sprawdzane czy kontrole sa prawidłowo dokumentowane

sam miałem kontrole metodą foto lecz raportu jeszcze nie otrzymałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

C roku tak jest.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

ciekaw jestem jak wybieraja z gospodarstw już kontrolowanych  do kontroli sprawdzającej czy tylko duże gospodarstwa np  powyzej 30 ha czy małę   np.   gospodarstwa  o wiele mniejsze kilku haektarowe ale to już w książkach  procedur departamentu kontroli na miejscu w  Warszawie  czy takie prodedury nie powinny być znane beneficjentom obszarówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

moim skromnym zdaniem wypłata zaliczek byla celowa i zgóry przemyślana i napewno nie była spowodowana suszą był to jedynie pretekst bo wiedzieli że będą mieli problemy z wypłatą,rzucili po pare groszy ochłapu żeby nie było oburzenia że brak wypłat,a teraz robią cuda wianki,i takie warunki kto kiedy dostanie,powiem krótko zapowiada się ch...jowo,jak tak dalej pójdzie,

Dokładnie ja też tak uważam. Nie problem systemu tylko zapewne potrzebują obrócić naszymi pieniędzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Czasami tak się zdarza, że po kontroli jest jeszcze "kontrola" kontroli :)

 

Ja   tak miałem-  potem  moje odwołanie  [  bo  oczywiście  namieszali ]  i dopłaty  w sierpniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj