Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#2281 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 15 październik 2015 - 20:19

Dopłaty 2015

To wielka ściema PSL tak wielka lipa naszego wielkiego panującego nam papeszaka Sawickiego nie dajcie się u manić tylko na wyborach wywalić to PSL NA BRUK...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 11:01
  •  

#2282 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 16 październik 2015 - 07:34

Dopłaty 2015

To wielka ściema PSL tak wielka lipa naszego wielkiego panującego nam papeszaka Sawickiego nie dajcie się u manić tylko na wyborach wywalić to PSL NA BRUK...

12047122_920926707992315_255701724127165

#2283 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 16 październik 2015 - 11:25

Dopłaty 2015

Minister twierdzi że ruszają wypłaty zaliczek prośba jak ktoś dostanie niech sie pochwali

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2284 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 16 październik 2015 - 12:07

Dopłaty 2015

Heee ..... znając nasza władzę , na początek dostaną Ci po kilka hektarów by zawyżyć procentową ilość gospodarstw .

#2285 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 październik 2015 - 12:55

Dopłaty 2015 To może jeszcze trochę brutalnej matematyki:

Wypłacane mają być zaliczki na poczet płatności JPO, dodatkowej, do roślin wysokobiałkowych i do owoców miękkich w wysokości 50% tych dopłat, na wypłatę zaliczek przewidziano ok. 2,8 mld zł. Dla tych płatności suma kopert finansowych na rok 2015 wynosi około 7,95 mld zł.

Więc przewidziana pula nie pokryje nawet zaliczek na poczet JPO dla wszystkich rolników, ponadto płatności te "nakładają się na siebie" co ponownie zmniejsza liczbę gospodarstw które otrzymają zaliczki. Szacuję, że zaliczki zostaną wypłacone dla 25% w porywach do 35% gospodarstw i będą to gospodarstwa najmniejsze.

@andrzej612b i będzie tak jak rzekłeś... W następnym tygodniu będziemy bombardowani informacjami o PO(d)stępach wypłat zaliczek tak aby nasi dzielni przywódcy mogli z hukiem wkroczyć w ciszę wyborczą.

Swoją drogą co najmniej dziwnym jest objęcie zaliczkami roślin wysokobiałkowych zamiast płatności do krów, bydła czy też pozostałych hodowli które to najbardziej chyba ucierpiały w skutek suszy która była podstawą do uruchomienia zaliczek... WTF???

Edytowany przez zaq1987, 16 październik 2015 - 13:35.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#2286 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 październik 2015 - 13:51

Dopłaty 2015

Jak tak ostatnio patrze na to wszystko to zaczynam się zastanawiać czy może lepiej  zyło by się bez tych dopłat. Sprawdzałem ostatnio beneficjentow wpr za 2014 z mojej okolicy to powiedzmy że 1 na 20 to rolnik a reszta to "posiadacze ziemscy" (po 1-2ha) którzy ciągną darmową kaskę z UE a z rolnictwem nie mają nic wspólnego. Często zdarza się tak ze na tych włościoach w rzeczywistości gospodarują rolnicy a kasa i tak trafia do właściciela. Nie rzadko właściciel żąda jeszcze dodatkowej zapłaty czynszu. Ponadto w wielu gminach wśród beneficjentów dopłat bezpośrednich  są parafie i inne instytucje typu wodociągi itp. - TO JEST JAKAŚ FARSA!

#2287 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 16 październik 2015 - 14:42

Dopłaty 2015

Rzadko tu zaglądam, ale jestem przerażona tym, jak rolnicy uzależnili się od unijnych dopłat, bo inaczej tego nie potrafię nazwać. Tylko kasa kasa kasa kasa. Jakby byli na socjalu w GOPSie.
Czy na tym obecnie polskie rolnictwo się opiera....na łasce Brukseli?

PRAWDZIWY ROLNIK ŻYJE Z TEGO CO WYPRODUKOWAŁ.

Wybaczcie za te słowa, ale jakoś powyższe wypowiedzi to sprawiły.

Interesuje mnie, czy jest rolnik, który w ogóle nic nie bierze i jest niezależny? Czy można z tego wszystkiego się wypisać i zrezygnować bez konsekwencji oraz wiecznej kontroli? .....po prostu bycie niezależnym gospodarzem, tak jak dawniej było?

Dziwię się też dlatego, gdyż u mnie osobiście nigdy nie interesujemy się tym kiedy przyjdą dopłaty, wiem że przyjdą po prostu, czy styczeń czy grudzień ......nie obchodzi mnie to.....tym bardziej bycie uzależnionym od tego.... Tak trzeba rozporządzać finansami, aby biedy nie było pod koniec roku o ten socjal brukselski.

Ziemia człowieka wyda i ziemia człowieka zje.

#2288 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 16 październik 2015 - 14:50

Dopłaty 2015

@thug w artykule który przytoczyłeś jest nawiązanie do art. 24 ust. 2 ustawy o płatnościach bezpośrednich:

"Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem ministra, zaliczki będą wypłacane rolnikom, którzy nie zostali objęci kontrolami na miejscu i do których nie mają zastosowania zmniejszenia, wykluczenia i inne kary administracyjne oraz odliczenia, o których mowa w art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego."

Wspomniany zapis w ustawie odwołuje się do art. 1 ust. 1 który to określa unijne przepisy, nadrzędne dla polskiej ustawy, w jednym z nich ( art. 3 rozporządzenia UE 639/2014) zmniejszeniem płatności określono potrącenia wynikające z dyscypliny finansowej. Dodam, że w ogłoszonym przez ministerstwo rozporządzeniu nie ma nawiązania do przytoczonego w artykule przepisu.

To jest te dodatkowe 18% gospodarstw które zostały odsunięte od wypłaty zaliczek.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#2289 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 16 październik 2015 - 15:36

Dopłaty 2015

do Ywa tobie nie zależy na dopłatach co rolnik wyprodukuje ma starczyć to jakiej cholery płaczą producenci mleka świń bydła to ci powiem bo CENY NIEMA  za darmo sprzedają jak by to były lata 80 do 90 była cena wszystko się opłacało wiaderko porzeczek wiaderko jaj i było dużo kasy a teraz... Tak może mówić Kalinowski Pawlak Sawicki bo siedzą na cieplutkich posadach a reszta to co bydło ZA DARMO MAJĄ za***rdalać pytam się ??? 

#2290 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 16 październik 2015 - 15:51

Dopłaty 2015

Rzadko tu zaglądam, ale jestem przerażona tym, jak rolnicy uzależnili się od unijnych dopłat, bo inaczej tego nie potrafię nazwać. Tylko kasa kasa kasa kasa. Jakby byli na socjalu w GOPSie.
Czy na tym obecnie polskie rolnictwo się opiera....na łasce Brukseli?
PRAWDZIWY ROLNIK ŻYJE Z TEGO CO WYPRODUKOWAŁ.
Wybaczcie za te słowa, ale jakoś powyższe wypowiedzi to sprawiły.
Interesuje mnie, czy jest rolnik, który w ogóle nic nie bierze i jest niezależny? Czy można z tego wszystkiego się wypisać i zrezygnować bez konsekwencji oraz wiecznej kontroli? .....po prostu bycie niezależnym gospodarzem, tak jak dawniej było?
Dziwię się też dlatego, gdyż u mnie osobiście nigdy nie interesujemy się tym kiedy przyjdą dopłaty, wiem że przyjdą po prostu, czy styczeń czy grudzień ......nie obchodzi mnie to.....tym bardziej bycie uzależnionym od tego.... Tak trzeba rozporządzać finansami, aby biedy nie było pod koniec roku o ten socjal brukselski.

Ywa, po co wchodzisz na temat, który Cię drażni? Nie wchodź, nie czytaj, załóż wątek "skończyć z dopłatami" i tam wymieniaj poglądy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2291 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 16 październik 2015 - 15:58

Dopłaty 2015

Prawdziwy rolnik nie może żyć bez dopłat bo nie wytrzyma konkurencji dotowanego rolnictwa. proste i brutalne. Można nie pobierać dopłat ale warunki utrzymania zwierząt i inne przepisy Polskie i unijne i tak trzeba spełnić. Jeżeli Polska wyszła by z unii to mogła by wprowadzić np. cła na importowane towary, które są dotowane  i w ten sposób zrównoważyć dotacje do rolnictwa w innych krajach.

Jestem przeciwnikiem unii ale bez dopłat moje gospodarstwo nie jest w stanie funkcjonować i rozwijać się.

#2292 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 16 październik 2015 - 16:37

Dopłaty 2015

Koleżanka Ywa ma rację, ja również jestem w szoku, że sporo ludzi czeka na te dopłaty, jakby w życiu nic nie zarobili własną pracą. Oczywistą rzeczą jest, że nikt nie może zrezygnować z tych pieniędzy, bo reszta bierze, to aby być w miarę konkurencyjnym, trzeba w tym gów..e uczestniczyć i pajacować w kolejkach przed Agencją. U nas mamy bardzo dobrą ziemię, tzn. klasa tylko 3, ale pola regularnie wapnowane i nawożone od zawsze obornikiem, więc ich potencjał jest duży. Dlatego też uzyskanie 5 ton rzepaku i 9 pszenicy nie jest wielkim wyczynem w miarę sprzyjającym roku. Ale do czego zmierzam. Otóż u nas udział dopłat w ogólnym przychodzie jest śmiesznie mały, tzn stanowi mały procent. Więc od zawsze byłem i nadal jestem za zlikwidowaniem dopłat w całej Unii. Jeśli ktoś jest w miarę kumaty, to widzi, jakie te dopłaty rodzą PATOLOGIE!!!! Można wymieniać godzinami: Ludzie z miasta pieprzą Ci naokrągło, ile bierzesz DOPŁAT, Sawicki z tym głupim uśmieszkiem trąbi w TV, ile milionów płynie na polską wieś, były prezydent W-wy Piskorski przytulał bańkę rocznie za 300 ha orzecha, który, notabene, w PL nawet nie owocował!!! Ilu Waszych znajomych bierze dopłaty, a ziemi nie widzi na oczy? Za komuny nie było takich przekrętów. Jak wyprodukowałeś-dostałeś kasę, a teraz kołnierzyki ciągną grube miliony za przekręty. Gdyby dotacje zlikwidować, skończyłyby się wszelkiej maści przekręty, a cena maszyn stałaby się w końcu normalna. Można tu pisać godzinami o PATOLOGIACH, jakie rodzą dopłaty, ale i tak nic nie zmienimy.

#2293 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2233 postów

Napisany 16 październik 2015 - 17:28

Dopłaty 2015

W teorii dopłaty są po to aby zrekompensowac nam niską cene zbytu, żeby mąka była tania a co za tym idzie i chleb z niej zrobiony. A że ta teoria raczej nie działa... cóż może znajdzie się kiedyś ktoś mądry i zrobi porządek z rynkiem choc podobno ma byc wolny rynek i kółko sie zamyka

#2294 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 16 październik 2015 - 17:31

Dopłaty 2015

gdyby dopłaty zostały zlikwidowane spora czesc ziemi ornej zamieniła by się nieużytki łaki by nie były koszone spora czesc  mniej zywnosci było by produkowane i zywnosc  by wzrosła   gospodarsta  były by opuszczane i nie miał by kto pracować na polu  młodzi rolnicy wyjeżdżali by za pracą 

zmniejszyło by się zatrudnienie i to drastyczne w branżach około rolnych  maszyny, srodki do produkcji  mysle ze to miejsca pracy w tysiącach

na dopłatach nie tylko rolnicy zarabiają  rolnicy  więcej kupuja  i interes się kreci

#2295 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 16 październik 2015 - 17:42

Dopłaty 2015

Gdy zaginie człowiek, nikogo oprócz rodziny nie interesuje, co się z nim stało, gdzie przebywa czy żyje itd. Natomiast niezgłoszenie do Agencji w ciągu 14 dni zwykłej sprzedaży dajmy na to byka, powoduje ruszenie całej agencyjnej machiny. Piszą do Ciebie listy polecone, dzwonią, grożą!!! Czym? A no właśnie - utratą tych słynnych DOPŁAT. Gdy opowiedziałem znajomym z miasta, co grozi za niezgłoszenie przemieszczenia bądź upadku zwierzęcia, to stwierdzili, że gadam głupoty, bo to niemożliwe. W 2006 roku musiałem wyrobić sobie paszport w związku z wyjazdem do Rosji. Najlepsze jest to, że moje krowy miały go już od roku, ja natomiast wyrobiłem sobie tenże dokument po nich :) Idźcie do dowolnej Agencji, zobaczcie ilu urzędników tam pracuje, pomnóżcie sobie to razy ilość powiatów w PL...Suma wyjdzie kolosalna. Albo ostatni wymysł urzędasów - zazielenienie. Proszę mi wytłumaczyć, bo nie rozumiem, jaki jest sens trzymania poplonu do 1 października, aby spełnić te chore wymogi? Kto orał pole po takim zazielenieniu, to wie, o czym mówię :)

#2296 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 październik 2015 - 17:48

Dopłaty 2015

Dyskusja poszła w nieco innym kierunku niż się spodziewałem - Chcę tylko uświadomić ludziom jakiego wałka starają się nam wcisnąć przed samymi wyborami...

@Ywa zgadzam się z Tobą - rolnik powinien móc utrzymać się z własnej produkcji - jednak wprowadzenie dopłat znacznie to zadanie utrudniło wystarczy przeanalizować ceny płodów rolnych i środków do produkcji w okresie przed i po wstąpieniu do UE

Unia europejska to nic innego jak komuna która przyszła z cywilizowanego zachodu i która posiada lepsze metody do sterowania rynkiem i kolektywizacji rolnictwa...

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#2297 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 16 październik 2015 - 18:42

Dopłaty 2015

Wysokobiałkowa dopłata 420 zł do ha.... a wielu tu krzyczało o 1000-1200. U nas w okolicy masa się rzuciła na łatwą kasę a tera lypa.

#2298 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 16 październik 2015 - 18:44

Dopłaty 2015 kto na przód liczy ten dwa razy liczy

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#2299 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 16 październik 2015 - 18:55

Dopłaty 2015 zaliczka dopłat na koncie aż mnie zadziwilo byle reszta nie była w czerwcu...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2300 Share yot23

yot23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 październik 2015 - 19:24

Dopłaty 2015

U mnie też się pojawiły. Połowa jpo, połowa dodatkowych i połowa wysokobiałkowych.